Анкета: Как най-често плащате сметките си? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
В кеш
27.59%
16
27.59%
С карта
17.24%
10
17.24%
Чрез телефона
44.83%
26
44.83%
По друг начин
10.34%
6
10.34%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как най-често плащате сметките си?
#1

[Изображение: apple-card-pay-100792061-large.jpg]

Как най-често плащате сметките си?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

С безконтактна карта  Wink

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Плащам в брой в офисите директно.Само приложения купувам през оператора!
Цитирай
#4

Преди плащах с безконтактна карта в магазина и през ДСК директ сметките. Сега след като банката започна да ми начислява разни таксички предимно кеш и чат пат нещо с виртуалната карта.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Битови сметки през приложение за плащане на такива. Иначе за нещо дребно някак не върви друго, освен кеш... Бензина или с карта или в брой.
В случая гласувах за телефон.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Всички сметки плащам с Epay. Много удобно и бързо.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#7

Където мога плащам с карта ако ще и 80 стотинки да ми струва нещото което купувам.

Данъци и сметки през дскдирект.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Данъци през ДСК директ, в магазините с карта, жена ми сметки плаща през изи пей! Как да гласувам- не знам? Плащам и по трите начина!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

Аз се сетих, че не всеки път е възможно по еднакъв начин и написах най-често.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

С карта, като напоследък тя е Curve, за да оперирам с една пластика с която от картите ми искам. Битовите сметки ги плащам пак през карта, само че в банкирането ми във FiBank си има опция през коя карта да минават, та и тях в крайна сметка от карта ги плащам. Дори да ползвам приложението на банката, за да плащам с телефон, то пак минава през виртуална карта. И аз като Legend съм свикнал с карти, пари в брой рядко имам и ме дразнят търговците, които от стиснатост и защото са смотани нямат терминали - това говори и за нивото им, освен че явно много държат на сивата каса.
Цитирай
#11

Да обобщя за мен, в хранителните магазини с карата, данъците онлайн- вкл. винетка, повечето режийни в брой на изи пей - но понякога онлайн!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#12

Колкото мога повече с кредитна карта заради бонусите. И след това я покривам напълно всеки месец. Ако банката ми реши да влезе в 21-ви век ще мина на телефон или часовник. Но засега по-надеждно от безконтактна пластика не съм виждал
Цитирай
#13

(2020-01-18, 10:48:07)georgekodinov написа:  Колкото мога повече с кредитна карта заради бонусите. И след това я покривам напълно всеки месец. Ако банката ми реши да влезе в 21-ви век ще мина на телефон или часовник. Но засега по-надеждно от безконтактна пластика не съм виждал

Същото, само че през Curve, а на жената съм й дал самата кредитна. Имам и колеги, които наблягат на кредитната заради кешбека.
Цитирай
#14

В магазин, мол, бар, кафе и където го позволява - през телефона (Google pay+Curve+дебитна карта уникредит/револют виртуална)
месечните сметки - Epay (с превод към микросметка от револют)
И на работа за кафе, ядене и/или пазаруване от пазар и малки магазинив района - кеш.

Гласувах за опцията - С телефона
Цитирай
#15

След 3 години се дигитализирахме още повече, би трябвало интереса към плащане с телефон да е нараснало.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Маркирах "друго", защото няма опция "всичко изброено", но с уточнението, че "чрез телефона" имам предвид ползване само на мобилното приложение на Уникредит, а не каквато и да е виртуална карта.

На прекалено много места все още "търкат" пластиките през устройството, какво остава пък за актуалните мобилни решения...
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

(2023-06-19, 07:25:51)L1892 написа:  Маркирах "друго", защото няма опция "всичко изброено", но с уточнението, че "чрез телефона" имам предвид ползване само на мобилното приложение на Уникредит, а не каквато и да е виртуална карта.

На прекалено много места все още "търкат" пластиките през устройството, какво остава пък за актуалните мобилни решения...

Това също е вярно, но все пак се пита за преобрадаващ вариант.
А това "сметките" го разбирам като по-големи и регулярни плащания. Дребни суми за единични покупки не са определящи.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#18

Плащам всичко през EPay , един път в годината го зареждам от револют.
Понеделник регистрирах автомобил в КАТ , петък ми излезна данъка в приложението.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#19

Всичко плащам с телефона през мобилното банкиране. Пък и не само битови сметки - по магазини, заведения, почти навсякъде, където е възможно. Кеш вече използвам супер рядко, най-вече в ресторанта в срадата, където работя, защото още са в миналия век и нямат терминал. Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • gazibarev, jhoro, L1892
Цитирай
#20

И аз съм така. Където има възможност, винаги с карта. Битови сметки, магазини, бензиностанции. Със 100лв в джоба, изкарвам месеци. Нося ги за всеки случай.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#21

Отдавна плащам всичко чрез epay директно от телефона

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#22

Гласувах по друг начин, защото плащам с часовник. Преди да ми подарят часовника плащах с телефон. А там където няма възможност за плащане дигитално - естествено в брой.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#23

Да актуализирам старите данни - пак е с "карта" само, че през часовника. Естествено има места, където да не искам трябва да плащам в брой.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

Ползвам Premium banking от две банки и с двете имам физически карти и интегрирани в самия телефон, с Watch 4 много често ми отказва трансакции обаче, ту стане , ту не стане и го спрях, плюс това не желая тоя PIN код на часовника си, дразни ме. А и телефона е с мен в повечето случаи така, че...
Цитирай
#25

Да актуализирам и аз: картата в Apple Watch и навсякъде където може с нея. Чат пат се среща и пос който не я взима, но взима физическата карта. Най-голямата екстра с часовника е че не иска ПИН при плащане дори и над 100 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • Ivanov_1994
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)