Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Redmi Note 8 Pro - Твърде силен звук при разговор
#1

Здравейте. Ползвам отскоро Redmi Note 8 Pro и имам следния проблем. При разговор звука от слушалката е толкова силен, че се чува всичко отстрани, което е доста неудобно. Дори при намален максимално звук пак се чува съвсем ясно дори и да държа телефона далеч от мен. Чувствам се все едно постоянно съм на високоговорител.
Има ли някаква настройка или приложение, с което мога да коригирам нивото на звука? Явно само с бутоните не се получава.
Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Да малко е силна слушалката но като я намаля нямам проблеми с околните. Малко ми беше трудно да свикна защото на предният ми телефон слушалката беше относително тиха
Цитирай
#3

Само за инфо - след много ръчкане по настройките реших проблема по следния начин:
В настройките за достъпност изключих функцията Talkback, както и функцията Превключи на говорител автоматично.
След това слушалката се чува по нормален начин.
[-] 3 потребители изказват благодарност на elssy за това мнение:
  • Br1ce, martaka, suffer
Цитирай
#4

Здравейте Elssy,това обяснение за 8 pro ли е.Като вляза в тази опция ми излизат само TTY Настройки и заглушаване на шумове,което е включено.Не мога да намеря Talkback къде се намира.
Може ли да кажеш.Благодаря.
Цитирай
#5

(2020-01-25, 10:05:35)6murdi написа:  Здравейте Elssy,това обяснение за 8 pro ли е.Като вляза в тази опция ми излизат само TTY Настройки и заглушаване на шумове,което е включено.Не мога да намеря Talkback къде се намира.
Може ли да кажеш.Благодаря.

Здравейте! Да за 8 pro става дума дума.
В меню настройки отивате на  Други настройки.  Там има меню Достъпност. Talkback е второто подред при мен. А превключването на говорител е най-отдолу. Изключвате и двете функции.
Цитирай
#6

Това за говорителя не е ли налично само при инсталиран Google Assistant?
Цитирай
#7

Здравейте,имам следния проблем-от известно време звука на слушалката стана супер тих,почти не чувам като ми говорят.Телефона не е изпускан,не е удрял.Когато е на слушалки звука е нормален.Пробвах да сменя региона,но нищо.В същото време и когато говоря се включва дисплея и все натискам нещо.
Мисля,че стана при един от ъдейтите,но не съм съвсем сигурна.
Дайте идея.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 6murdi за това мнение:
  • amica
Цитирай
#8

протектор да е слаган горе-долу около появата на проблема?
Цитирай
#9

Мисля,че има оригинален протектор.
Още с купуването от виваком,имаше калъф,мисля че и протектор,но не съм сигурна.На моменти горе в ъгъла се появява едно петънце като балонче и като го разтъркам се маха.За това мисля че има фабр.протектор.
Но до скоро звука беше супер силен и изведнъж едвам се чува.Минах на регион Индия,че някъде четох че и това имало значение,но не става.
Цитирай
#10

По принцип като изключим софтуерен проблем остава да се почисти или смени говорителя.
Първо може да се тества в инженерното меню *#*#6484#*#*
Цитирай
#11

В настройки- други настройки има опция за прочистване на говорителя. Пробвай го, може да издаде някакъв странен звук, да не се стреснеш. Аз не съм го пробвал още.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

Може ли малко пояснение за инженерното меню и за тази опция за почистване на говорителя.Аз съм обаче с Redmi note 8 pro
Цитирай
#13

На 8t опцията се активира от там, дето съм описал. Вероятно при активиране издава силен звук, който кара мембраната на говорителя да вибрира силно и по този начин се почиства от прах и чужди тела

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)