Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слаба чуваемост при разговор.
#1

Здравейте , притежавам Xiaomi MI A2 от септември 2018 , като до преди месец, два не съм имал абсолютно никакви проблеми с него.
Проблемът се изразява в това, че когато говоря с някого по телефона го чувам страшно слабо в норамлен режим, при положение че опцията ми "Сила на звука за обаждания" е усилена до край.Пусна ли високоговорителя се чува нормално.
Когато усиля леверчето до край, звукът който се чува от опцията е много слаб. (прикачил съм снимка)
Ако някой има същия проблем или има идея от какво може да е, ще се радвам да чуя мнения.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Опитай с почистване с мека четка на съответните места.

 
Цитирай
#3

Опитах , няма ефект! А и говорителя горе е толкова фин, че дори прашинка не може да влезе.
Направих тест на *#*#6484#*#* за входящ звук и там автоматичния запис, който се чува е много слаб, както при разговор.
Цитирай
#4

Ако имаш гаранция, мой съвет е за сервиз.

 
Цитирай
#5

Проблема звучи като да е хардуерен ... най-добре е да го видят в сервиз

XIAOMI A2
Цитирай
#6

Благодаря за отговорите , телефонът е в гаранция от емаг и има възможност да се прати.Надявах се, че проблемът може да е софтуерен и да се оправи с някой от следващите ъпдейти.До края на гаранцията има още половин година , така че може да се почака и види какво ще излезе.
Цитирай
#7

Aз пък имам някакви спомени, че проблемът е софтуерен и идва от ъпдейт, в който премахват Snapdragon audio +

"Yeah everyone has that problem. It's because they removed Snapdragon audio +."

"Bought this phone at Dec2018 and speaker was ok until latest software update for androidone(april 2019). The speaker problem is exactly as described by this post but the timeline seems off... Anyone experiencing this issue at the moment? In addition, i am able to hear the distortion even at higher volume. Really hoping for a fix."
Цитирай
#8

В цитата става дума за април 2019 ... колегата пише, че от 1-2 месеца има проблема .... а и руснаците (4PDA) май нищо не казват за такъв проблем (а те щяха да ореват света ако имаше такъв).

XIAOMI A2
Цитирай
#9

Аз също четох в различни чужди форуми , че и други хора имат този проблем не само с MI A2 , но никой не пише за решение. 
Както и времето в което е писано е доста отдавна преди половин година примерно.. 
Продължавам да мисля, че проблемът е софтуерен и ще изчакам следващия ъпдейт, за да видя какво ще стане.
Цитирай
#10

Ъпдейтнах телефона до андроит 10 , но проблемът все още съшествува. Явно ще се носи на ремонт.  Undecided Bu
Цитирай
#11

Връщане до заводски при ъдейта прави ли? Ако не си - пробвай като последен опит преди сервиза.

XIAOMI A2
Цитирай
#12

В крайна сметка и го връщах до заводски и какво ли не правих, нямаше ефект.
Върнах го на емаг , тъй като беше в гаранция и след 2 седмици в Румъния ми го върнаха обратно поправен.  Visslar Stolt
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar333 за това мнение:
  • suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)