Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu 16th смяна на софтуер.
#1

Здравейте! Поръчах си от Китай, Meizu16th. Телефона пристигна с китайската версия на Flyme. Има ли някакъв безопасен начин да се инсталира глобалната версия на софтуера, защото по други форуми пише, че е невъзможно, но все пак искам да помоля и тук за помощ някой, ако знае нещо по въпроса.
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябвало е да внимаваш като купуваш, защото китайските версии на телефоните поддържат по-малко честоти. Но нищо не ти пречи да си караш с китайския ром, ако не ти е проблем английското меню. Можеш да си сложиш даже новата версия Флайми 8. Аз лично в момента на глобална версия на телефона съм си сложила китайския ром, работи си безпроблемно. Само програмката за времето не може да ме локализира, но съм си сложила друга от Плей стора. Иначе повечето китайски приложения могат да се деинсталират, а останалите ги скрих в една папка да не ми се пречкат.

Ако си беше купил глобална версия на телефона, можеше безпроблемно да менкаш глобалния и китайския ром. Но в твоя случай не е така.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#3

(2020-01-21, 10:47:30)mayaiv написа:  Трябвало е да внимаваш като купуваш, защото китайските версии на телефоните поддържат по-малко честоти. Но нищо не ти пречи да си караш с китайския ром, ако не ти е проблем английското меню. Можеш да си сложиш даже новата версия Флайми 8. Аз лично в момента на глобална версия на телефона съм си сложила китайския ром, работи си безпроблемно. Само програмката за времето не може да ме локализира, но съм си сложила друга от Плей стора. Иначе повечето китайски приложения могат да се деинсталират, а останалите ги скрих в една папка да не ми се пречкат.

Ако си беше купил глобална версия на телефона, можеше безпроблемно да менкаш глобалния и китайския ром. Но в твоя случай не е така.
Това сигурно ли е,че утре ще купя Мейзу 15лайт  и искам да му сложа китайския флейми 8?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

теглиш си глобалната версия за твоя телефон и инсталираш,би трябвало да стане на 99 процента

имам 15лайт,глобален,без никакъв проблем му се слага китайската осмица.Той беше със 7.3.0.0А и си дойде ъпдейта по ОТА.Колкото до 16th,китайска версия би трябвало безпроблемно да се изтегли и инсталира глобална,макар лично аз да не виждам много смисъл от това действие,единствено,ако английския на човек е толкова зле,че хептен да не може се оправи с менюто. Китайската версия на софта е по добра,по оптиматизирана,има шанс за подръжка,докато ако мине на глобална има да чака от умрял кон писмо. Всеки сам си решава.

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#5

(2020-01-24, 11:56:19)sunmaster написа:  Това сигурно ли е,че утре ще купя Мейзу 15лайт  и искам да му сложа китайския флейми 8?
Ако е глобална версия няма никакъв проблем с инсталирането на китайския ром. Проблем е, ако е китайска версия. Тогава трябва първо да се смени ID на телефона. Това обаче важи за телефоните до Андроид 8. При Андроид 9 вече има спънки при преминаването от глобален към китайски ром и обратно. Това е заради Гугъл, който вече не разрешава преминаването към версия с по-стар секюрити пач.

(2020-01-26, 08:49:14)petyr1970 написа:  теглиш си глобалната версия за твоя телефон и инсталираш,би трябвало да стане на 99 процента

Няма да стане директно, защото телефонът е китайска версия. Трябва смяна на ID.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#6

(2020-01-26, 15:27:37)mayaiv написа:  Ако е глобална версия няма никакъв проблем с инсталирането на китайския ром. Проблем е, ако е китайска версия. Тогава трябва първо да се смени ID на телефона. Това обаче важи за телефоните до Андроид 8. При Андроид 9 вече има спънки при преминаването от глобален към китайски ром и обратно. Това е заради Гугъл, който вече не разрешава преминаването към версия с по-стар секюрити пач.

Купих го глобален е за Украйна. Ако сложа флайми 8 и не ми хареса ще има ли проблем да се върна безопасно на флайми 7.0.1.1 Глобал? Този апарат е с андроид 7.1?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#7

Никакъв проблем няма да има.Флайм 8е определено по добрия вариант, има си китайската версия своите предимства, аз съм доволен като цяло,на Х8 направо лети. И на двата ми телефона Мейзу, глобални , съм слагал китайската осмица и после съм връщал глобалната версия без проблем.

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#8

"Flyme 8" за "Meizu 15 lite" с коя версия на андроид е и може ли да се рутва?Сега съм с "Flyme 7.0.1.1G" и андроид 7.1.2 и роот права и се чудя дали си заслужава да минавам на китайския "flyme 8".
Цитирай
#9

(2020-01-27, 09:18:44)cosera написа:  "Flyme 8" за "Meizu 15 lite" с коя версия на андроид е и може ли да се рутва?Сега съм с "Flyme 7.0.1.1G" и андроид 7.1.2 и роот права и се чудя дали си заслужава да минавам на китайския "flyme 8".
Заслужава си. Нощен режим в камерата,подобрение в бързината,нови функции и т.н. Аз затова питам.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
[-] 1 потребител изказва благодарност на sunmaster за това мнение:
  • cosera
Цитирай
#10

(2020-01-27, 10:51:15)sunmaster написа:  Заслужава си. Нощен режим в камерата,подобрение в бързината,нови функции и т.н. Аз затова питам.
Андроида вече 8-ца ли е или още 7 и възможен ли е "root" ?
Цитирай
#11

(2020-01-27, 11:00:09)cosera написа:  Андроида вече 8-ца ли е или още 7 и възможен ли е "root" ?
Не знам,аз още държа телефона в кутията. Взех го нов преди 2 дни и само го заредих на 100процента и снимах малко. Утре ще ми дойдат протектор и гръб и ще го ползвам вече. Но пък ще проверя коя версия на Андроид е в сайта на Мейзу Китай и ще пиша.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#12

(2020-01-27, 00:48:17)sunmaster написа:  Купих го глобален е за Украйна. Ако сложа флайми 8 и не ми хареса ще има ли проблем да се върна безопасно на флайми 7.0.1.1 Глобал? Този апарат е с андроид 7.1?
Какво значи глобален за Украйна? С Flyme RU версия ли е?

(2020-01-27, 09:18:44)cosera написа:  "Flyme 8" за "Meizu 15 lite" с коя версия на андроид е и може ли да се рутва?Сега съм с "Flyme 7.0.1.1G" и андроид 7.1.2 и роот права и се чудя дали си заслужава да минавам на китайския "flyme 8".
Андроид версията не е променена. А относно руут правата - за какво толкова държиш на тях?

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#13

(2020-01-27, 19:15:20)mayaiv написа:  Какво значи глобален за Украйна? С Flyme RU версия ли е?

Андроид версията не е променена. А относно руут правата - за какво толкова държиш на тях?
Flyme 7.0.1.1 G пише в телефона. Кутията има надпис на украински залепен. Характеристиките са на украински.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#14

(2020-01-28, 01:42:36)sunmaster написа:  Flyme 7.0.1.1 G пише в телефона. Кутията има надпис на украински залепен. Характеристиките са на украински.
Значи никакъв проблем при смяна с китайски ром и обратно към глобален.

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#15

(2020-01-27, 19:15:20)mayaiv написа:   А относно руут правата - за какво толкова държиш на тях?
По простата причина ,че ползвам няколко програми ,коити изискват ROOT.А и  можеж да си чистиш излишните приложения и китайски боклуци.
Цитирай
#16

(2020-01-28, 10:09:54)cosera написа:  По простата причина ,че ползвам няколко програми ,коити изискват ROOT.А и  можеж да си чистиш излишните приложения и китайски боклуци.
Няма проблем с руутването на китайския ром. Има си вграден руут в менюто Настройки.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#17

(2020-01-28, 10:09:54)cosera написа:  По простата причина ,че ползвам няколко програми ,коити изискват ROOT.А и  можеж да си чистиш излишните приложения и китайски боклуци.
Как рутна глобалния флейми? Пробвам но не успявам по описанието на руснаците. Прави иконка мой профил,но не влиза вътре. Ти как го рутна?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#18

Смени езика на английски,май не ставаше,ако е на български. И повтори процедурата

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
[-] 1 потребител изказва благодарност на petyr1970 за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#19

(2020-01-28, 21:20:47)petyr1970 написа:  Смени езика на английски,май не ставаше,ако е на български. И повтори процедурата
Златен си! Успях благодаря.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#20

За нищо

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#21

(2020-01-28, 19:01:56)sunmaster написа:  Как рутна глобалния флейми? Пробвам но не успявам по описанието на руснаците. Прави иконка мой профил,но не влиза вътре. Ти как го рутна?
Закаснях Angel .Да езика трябва да е английски.
Цитирай
#22

В китайската осмица рита е директно в менюто, никакви еквилибристики. Или директно ритваш или те праща на сайта на Мейзу и чакаш известно време, зависи от модела и версията на андроида. Мятайте се на китайската , много по добре е от глобалната версия, стига да не ви стряска самата процедура и наличието на китайски приложения, които се разкарват почти изцяло дори и без Рут достъп

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#23

Съвсем скоро ще я сложа китайската версия. Аз с Мейзу експериментирам доста. За сега обаче изчаквам ,че тъкмо си нагласих програмите.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#24

Ритнах моя Х8, използвах една руска програма за локализация, сега всичко ми е на руски, но не е проблем. Работи си перфектно,много съм доволен

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#25

За локализация използвайте More Local 2
Телефонът става почти на български и е с локализация България. Изисква Рут достъп

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)