Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Обхват на новите сапунерки
#1

Не знам какво им става на модерните тамагочита, но последната година ми стопиха нервите... Миналата 2019 стартирах с Mate 20 pro , завърших я с S10 plus и мъките продължават . Работата ми е такава че съм и у нас и в чужбина все по "чукари" и донякъде е разбираемо да се случва .. Но когато става и на места с добри УЖ покритие не се търпи. Сигурно имам 300 смс-а с "добре дошли .. еди къде си "
Има ли го и при вас този проблем с обхвата ???

Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

(2020-01-17, 12:41:00)valdesbg написа:   все по "чукари" 


Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
Ние нямаме проблем с обхвата, щото си стоим в къщи и не ходим по чукари ..... Колега, малко безсмислено питане ми се струва, сам си си отговорил, ние какво повече да ти кажем? Bu
Цитирай
#3

(2020-01-17, 15:53:33)dsr1972 написа:  Ние нямаме проблем с обхвата, щото си стоим в къщи и не ходим по чукари ..... Колега, малко безсмислено питане ми се струва, сам си си отговорил, ние какво повече да ти кажем? Bu

   

А това - Обеля до метрото - СОФИЯ ?

Картата на 2 слот е аут , първата е супер зле .
Моля само тези които са забелязали / засегнати от проблема да дават мнение .
Цитирай
#4

Мисля , че не е проблем на апарата , а на оператора.
Цитирай
#5

ПРИСЪЕДИНЯВАМ СЕ КЪМ ТОЗИ ПРОБЛЕМ !!! Капслокът се дължи на изключителното ми раздразнение, че толкова скъп телефон е  с толкова слаб обхват. 
Извинявайте, ама Кладница вилната зона чукар ли е? S7 е имал обхват на истински чукари.

Този проблем много ме гризе, защото и аз често се разхождам и искам да мога да разчитам на картата си.

Моля някой който е запознат да каже дали ако го занеса да сменят антената ( или каквото се води) ще се оправи или просто такъв е моделът.

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#6

Избираш мрежа 3g и сигнала ще удари 5 черти Smile[Изображение: 4d3458444032b7a99828ec4174d4bf30.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • odesis
Цитирай
#7

Аз също ходя по чукари, но е по-скоро свързано с хоби, и все повече се изненадвам колко добър обхват имам на места, където другите с мен нямат никакъв.. Общо взето, не мога да се оплача изобщо..
Цитирай
#8

Не знам другите с какви телефони са, но аз сравнявам с s9 и s7 и на s10 е по-слаб.

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#9

И как ги сравни - по субективно усещане ли? За да направиш сравнение , трябва да сложиш трите телефона един до друг ( с карти на един оператор) и да замериш силата на сигнала на всеки телефон.
Цитирай
#10

Съвета ми е, когато отивате в зони с много слабо покритие преминете ръчно на 2Г мрежа и така ще спасите разговорите. Ако стойте на 4г/3г/2г режим телефона непрестанно прехвърля от 4Г надолу и през това време ако някой звънне се получава т.н. пропуснато повикване поради липса на мрежа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#11

(2020-06-24, 10:44:21)BisVal написа:  И как ги сравни - по субективно усещане ли? За да направиш сравнение , трябва да сложиш трите телефона един до друг ( с карти на един оператор) и да замериш силата на сигнала на всеки телефон.

Ами да, тоно това направих с s10 и s9, защо презюмира, че говоря наизуст..

(2020-06-24, 15:48:54)ivanov_km написа:  Съвета ми е, когато отивате в зони с много слабо покритие преминете ръчно на 2Г мрежа и така ще спасите разговорите. Ако стойте на 4г/3г/2г режим телефона непрестанно прехвърля от 4Г надолу и през това време ако някой звънне се получава т.н. пропуснато повикване поради липса на мрежа.

Разговори не ми трябват  Big Grin Трябват ми две карти, на които им е нужен нет.
Но мерси за съвета, ако се наложи, ще знам.

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#12

То е ясно, че да върви хубав нет трябва 4г, що годе годен за ползване е 3г. В чукарите няма как да имаш 4г, 3г е под голямо съмнение и ако има изобщо мрежа там то тя ще е 2г, а там нет си няма.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

При Теленор имам проблем с обхвата на банд 7 , слаб особенно в закрити помещения.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#14

Проблема ми е много познат. И аз пътувам много и живея в Германия. Тя се слави с доста рехава мрежа на покритие. Докато в БГ е обратното - Ние сме на едно от първите места в света по 4Г и като цяло наситеност на мрежа спрямо територия. Тоест въпросният проблем в БГ е по незабележим.
Всичко съм го преживял лично, като за последната година купих и върнах над 10бр. флагмани на Самсунг. В единия джоб имам Хуавей P30pro, P40pro. В другия съъветно Самсунг S9(2бр), Note9, Note 10(2бр), 10+, S10e (3бр.), S20.
Та вадя Хуавей и Самсунг (с карти на o2) едновременно и първия си има обхват и нет , Самсунга няма достатъчно за да зареди дори картите на Гугъл. Това се случва постоянно. Питах , четох и мисля че открих причината. Хуавей са изградили мрежите по целия свят и телефоните им се разбират прекрасно с тяхната си мрежа. Като добавим и скапания Ексинос, то нещата не седят в полза на Самсунг.
Това съм го писал в няколко теми вече. Група фенове почват да се заяждат и спорят. Не дължа на никой доказатлства или аргументи. Който иска да се замисли над мнението ми, който си е щастлив с неговия Самсунг да си гледа кефа.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#15

(2020-06-28, 15:32:32)Bavarche написа:  ........
Това съм го писал в няколко теми вече. Група фенове почват да се заяждат и спорят. Не дължа на никой доказатлства или аргументи. Който иска да се замисли над мнението ми, който си е щастлив с неговия Самсунг да си гледа кефа.

Ей това ти е проблема, че не признаваш чуждото мнение. Твоето е миродавно, другите се заяждат. А и как да ти вярвам? Не дължиш доказателства и аргументи? Ами остават едни голи приказки.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • martoo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)