Анкета: Според Вас има ли нужда от повече компактни телефони? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото сегашните са много големи и неудобни
47.46%
28
47.46%
Не, защото сегашните нямат големи рамки
3.39%
2
3.39%
Да, защото имам нужда от компактен телефон
8.47%
5
8.47%
Не, защото за да се възползвам пълноценно, трябва да е голям
6.78%
4
6.78%
Да, защото има по-малък риск да изпусна телефона
0%
0
0%
Не, защото всички технологични устройства са с по-големи размери
3.39%
2
3.39%
Да, защото е хубаво да има повече избор
22.03%
13
22.03%
Не, защото никой вече няма интерес към тях и не се търсят както преди
3.39%
2
3.39%
Друго
5.08%
3
5.08%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Според Вас има ли нужда от повече компактни телефони?
#1

[Изображение: jbareham-190213-3183-0174.jpg]

Според Вас има ли нужда от повече компактни телефони?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

За мен лично не, аз влизам в магазина и винаги отивам на щанда с най, най, най про версийте

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#3

Според мен лично има ОГРОМНА нужда.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Предвид, че вече почти целият телефон е дисплей, че компонентите стават по-малки и че подобряват батериите, аз поне не разбирам защо не правят по-компактни флагмани - те пак ще си струват по-скъпо. Ако погледна на жена ми Galaxy A40, 5.9 инча на съотношение 19.5:9 - на мен ми е удобен, може малко даже отгоре преди да стане неудобен за по-малка ръка. Или всички трявба да сме като Джеф Дейб?

[Изображение: jeff-hand-1-700x466.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Аз пък искам малък телефон за да ми е лек и удобен най вече, така или иначе по цял ден го влача, и така или иначе специално аз , подчертавам, не правя нищо повече на тела освем да си провера пощата , да хвърля едно око на фейсбука, или да прочета някое съобщение в Olx например ако имам някоя обява.Същинската част си я върша и ми е много по удобно в къщи пред монитора с мишката.Дори и снимките на нещо което искам да купя разглеждайки ги на големия монитор ми дават далече по добра представа .Така че за мен телефона е нищо повече от една слушалка за разговори и една от ония джаджи навремето които си ги носехме по коланите и ни оповестяваха със сигнал че ни търсят. За мен той е едно преходно устройство а не такова което да замести лаптопа ми .Няма да умра ако през целия ден не си погледна фейса, пощата или не вляза в някой новинарски сайт.Но ще ми е много тегаво ако през целия ден ме дърпа надолу някакъв 6 инчов таблет с тегло от 200 грама.Така че чудя се защо не пускат леки 4,5 инчови телефончета с осъвременен хардуер и операционна система , пък който иска нека си купува флагманите, но да има и друг избор.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 2 потребители изказват благодарност на росен2 за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#6

Предпочитам среден размер 144 x 71mm  до 149.1 x 71.4 x 7.6 mm.Да не е прекалено голям но и да не е малък да може да се разгреждат снимките спокойно
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

За мен , по малкия телефон е по удобен в много естества. Дето се казва като се започне от разговори, да погледнеш нещо из фейса и някой друг клип в тубата. Затова и си намерих такъв телефон, който и в момента не искам да се разделям с него и това е Huawei P10. Страшно ми е удобен и много свикнах с размера му. Камерата му искам да е малко по добре, но уви. Взех си Galaxy Note 8 но не ми е никак удобен и смятам да се разделя с него, въпреки по добрата камера от П10
[-] 1 потребител изказва благодарност на mitkoandroid за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

На мен 6,4' Mi 9T ми идва малко голям размер, но това беше най-доброто решение цена/характеристики към момента, в който го взех. Едни 5,6-5,8' биха били идеални по мое мнение. Сигурно ще ми е доста странно по-малък размер и без ноч, но би бил една идея по-удобен сякаш.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Аз съм много много За компактния телефон. Доскоро ползвах Сони Компакт серията. Даже се е случвало да се пробвам с нещо голямо( Ноут 8 и 10 например) но не става. Лошото е, че малките сонита така и не им вкараха безжично зареждане. А аз от как я открих тази екстра ме мога да се откажа от нея. Сега имам s10e. Живота на батерията не ми харесва никак, но няма алтернатива засега.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

(2020-01-30, 06:30:11)Bavarche написа:  но няма алтернатива засега.


При ябълките има, но там цените са пресолени Big Grin за нормалните Android потребители Lol
Само, че не ми сравнявай mAh при ябълката с mAh при Android, които са коренно различни и именно от там тръгва заблудата, че щом имаш на ябълката 2658 mAh едва ли ще изкараш повече от някой Android с 3500 mAh, а в действителност се оказва обратното, защото при iOS е оптимизирано всичко Tongue

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

(2020-01-30, 09:20:19)centur написа:  При ябълките има, но там цените са пресолени Big Grin за нормалните Android потребители Lol
Да забелязал съм.Но цените са в пъти над допустимата лично за мен психологическа бариера.Дори с пари намерени на пътя не бих си купил такъв телефон.Единствения начин да го имам, е някой да ми го подари с условието да не го препродавам.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

(2020-01-30, 09:20:19)centur написа:  При ябълките има, но там цените са пресолени Big Grin за нормалните Android потребители Lol
Само, че не ми сравнявай mAh при ябълката с mAh при Android, които са коренно различни и именно от там тръгва заблудата, че щом имаш на ябълката 2658 mAh едва ли ще изкараш повече от някой Android с 3500 mAh, а в действителност се оказва обратното, защото при iOS е оптимизирано всичко Tongue

Разгледай малко дреин тестове в тубата и тогава говори за оптимизация. Или под оптимизация разбираш дисплеите им с ниска резолюция (aka "retina") с които се опитват да замажат мижавите си батерии ?!?
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Ползвах IPhone Xr
да батерията е чук. И в Стендбай и при тежка употреба. Но дотам.Няма читав файл мениджър, да си смениш мелодията на звънене е черна магия, банкирането няма пълна функционалност... всички знаем че това не е съвсем смартфон. А и той не е никак компактен. Сега имам и IPhone 8. Батерията по време на интензивно ползване отлита бързо. А всъщност идеята на смартфона е да се ползва интензивно. Сега се сещам че ползвах и Пиксел 3. Не голяма батерия но в стенбай беше като Айфон, при натоварване Snapdragon е много оптимизиран. Там пък идва проблема с ограничената памет и за мен това е неприемливо. А 128 Гб е неоправдано по скъп. Същото важи и за Пиксел 4. Ако излезе оферта за Пиксел 4 128Гб за ок. 500 Евро може и да се пробвам.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

Банкирането не зависи от марката, а от програмиста на приложението! Гласувах с друго, тъй като е лично предпочитание на всеки. Познавам хора, които предпочитат да ползват SE вместо 10, точно защото е компактен, а за да бъде такъв, не е от значение колко ярък е дисплея. Относно загряването... жена ми с ес 7 самсунг/стария на синът ми/ след 5 минутен заснет клип - грее е меко казано! Но за мен тези неща не са от значение. Едва ли някой който ползва компактен телефон, цъка игри и натоварва така процесора, че да грее телефона. 110% го ползва за бизнес дела, за което всичко в него му е предостатъчно.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Има нужда.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Като чели Айфоните само предлагат и от трите размера със едни и същи процесори.Което е много правилно всеки си избира модел според предпочитанията. Преди Сони го правиха и още щом пуснаха първия компакт го купих защото имаше характеристиките на фрагмъна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

Телефоните станаха джобни компютри.И да можеш да ги използваш,трябва да са малко по-големи.Но в никакъв случай да са колкото таблет

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
[-] 1 потребител изказва благодарност на bojoviki за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

Аз искам да има и мощни устройства с яки камери и на 5 инча, това е най- най- оптималния размер и за писане и за гледане и за носене, и става за една ръка.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Като излезе iPhone 3G/3GS преди години имах чувството , че е таблет на фона на у-вата от онова време. След време излезе легендарния HTC HD2. Като го видях на живо се зачудих в кой джоб ще влезе това, имах чувството, че е като 80-инчова плазма във формата на телефон.
После минах през различни у-ва, ето сега P10 Lite и сегашния ми P20 Lite са долу-горе един размер, но втория е 5.84", а първия - 5.1". Просто по-новия е с по-малки рамки, различно съотношение и ти дава голям екран на малка площ. По-новите са с още по-малки рамки. И те така. И аз се чудих какви са тия 5.8", ама сега като като видя телефон с по-малък екран ми се струва като "Nokia фенерче". Следващия ще ми е над 6 инча. За 2 дни свиквам. В Крайна сметка рамките стават все по-малки, почти липсват даже.

Пазара предлага разнобразие от модели - с камери в средата, в някой ъгъл, pop-up и каквото още се сетите. И с рамки, и без рамки, и за 200$ и за 2000$. Избор огромен.

Нека се развива технологията. Ако някой ми беше казал през 2010-та , че в ръката ще си държа 5.8" екран щях да звънна на лудницата да си го приберат. Ама ето, новия Samsung снима 8K, Huawei ти прави 7680fps slow-mo... нека се развива технологията. По-големи екрани в по-тънки рамки - ей това е гот.
Цитирай
#20

iPhone 12 Mini и 13 Mini бяха компактни, но с по-малки батерии, което е разбираемо и не се продаваха много добре.
От друга страна сгъваемите телефони тип Flip са компактни и може би те до някаква степен вършат работа на хората, които търсят компактност. Но пък там има други проблеми, не всеки иска сгъваем телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)