Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да гледаме торенти на TV Box(Android TV)
#51

Прочети това - тук
После тук .
Ако имаш въпроси за допълнителни настройки - питай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на maxo за това мнение:
  • vaso22
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-04-29, 13:01:43)vaso22 написа:  Момчета, чета и нищо не му отбирам на това коди. Честно Smile
Някой може ли да каже като за напълно начинаещ в коди какво и как трябва да се направи за да се гледат онлайн торенти със субтитри?
Коди е много мощен all-in-one медиен център, но това си има цена - безкрайно множество всевъзможни настройки, настройчици, поднастройки и т.н.
Понеже вече ползваш TorrServe, можеш да използваш Коди, само като плеър, с допълненията за бг-субтитри. В такъв случай, няма да се наложи да се гмуркаш надълбоко в настройките. Ще трябва само да си свалиш и инсталираш Коди, както и да си свалиш този .zip (хранилището на Марто). Остава само да добавиш Хранилището на Марто в Коди и от него да си инсталираш добавките за български субтитри. Цялата операция става за 2 минути. След това, пускането на филм с бг-субтитри, изглежда примерно така.
Друг вариант е, в Коди да добавиш Elementum, който е самодостатъчен за стриймването на торенти (т.е. замества и торент-агрегатите, като NUM, KinoTrend... и съдържа стрийм-енджин (не му е нужен външен, като TorrServe например)). Но в случая с Елементум, ще трябва да си поиграеш с настройките. Не е толкова страшно, колкото изглежда и няма нужда много да разбираш, в нета има упътвания с картинки. Настройката е еднократна.

(2020-04-29, 08:32:29)maxo написа:   за сега нямам прекъсвания, но съм пробвал само до 32 ГБ филми. 
Ако телевизора е FHD (1080p), 32 GB са напълно достатъчни. Май най-големият торент, който съм виждал в FHD беше към 30 GB и това е по-скоро рядкост, обикновено са до 25-28 GB.

(2020-04-25, 00:00:44)tolostoi написа:  Афр-а е няколко вида, не  ми се влиза в подробности, но накратко афр във виму и коди се обръщат към андроид апи-то за неговото ползване, бих го нарекъл нейтив. В някой андроид боксове, има настройки и за друг вид, който практически сработва на всякакво видео (включително във видеото на заден план в гугълплей тв) та нейтив и мхплеър и влц нямат, мовиан също няма, но в други конфигурации биха работили (ако се форсне от настройките на бокса при наличието му). Може да не им удобно в коди да търсят субтитри твоите познати, но реално погледнато е най-удобно. 
Едните другари, заради които се занимавам, всъщност гледат на таблет, така че афр-а не е важен, другият е с Shield TV, като мен. Оставил съм ги така - с Kodi+Bulgarian subs. Според мен е достатъчно удобно. Понякога им се налага да търсят субтитри ръчно, но не е болка за умиране. Дет се казва: Кат за без пари - толкова  Big Grin . Не че има по-добър вариант, дори с пари де.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • vaso22
Цитирай
#53

Афр-а на шилда ще работи, ето шот от къде се пуска в коди.
[Изображение: 4600ab53d7a237d9470ed6e557f0c9ed.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
#54

(2020-04-29, 22:17:19)tolostoi написа:  Афр-а на шилда ще работи
Да да, знам къде е, мерси все пак. Преди време, дълго ползвах Коди+Елементум, но в един момент свърши свободното място на шилда (малкият е наслагал всякакви игри, аз ги махам- той ги слага) и като гледах какво да махна, се замислих, че не съм ползвал Коди повече от половин година и го изтрих. Наскоро го сложих пак, за да разбера, как става номера със субтитрите. Иначе си ползвам ViMu- има всичко, което ми трябва. Но... Когато гледам филм късно вечер, когато всички спят, ползвам bt-слушалки. А когато оригиналният (англ.) звук е в DTS, в слушалките еняма звук, поради което, гледах с руския дублаж (най-често АС3). Винаги съм си мислел, че проблемът е в слушалките, но се оказа, че не е така. Сега, докато си играх с Коди, забелязах че то ми пуска DTS в слушалките. Значи ще си го оставя  Smile
Цитирай
#55

Благодаря колеги. Оправих се. За сега работи. Тепърва ще го разучавам това Коди Smile
Цитирай
#56

Момчета, още един въпрос. Има ли българска клавуатура за коди и ако има как се настройва? Благодаря
Цитирай
#57

Има, от настройките се избира кои клавиатури да ползваш, НО на стария скин, веднъж пробвах и така се бъгна, че едвам го оправих. Вероятно на скина по дифолт estuary няма да е проблем, но не съм пробвал. При мен се бъгна на андроид бокс. Не съм пробвал на Коре елек дали ще се прецака. По дифолт няма избрана, мисля като се бъгна го оправих с нулиране на регионалните настройки и рестарт. На свой риск пробвайте.
[Изображение: c4cb64bfacf7bc27a69b315856f0a5fe.jpg][Изображение: bbd1bec057546a0399e6717a5c1937ac.jpg]
Цитирай
#58

Ясно. Благодаря
Цитирай
#59

Ако ви изчезне клавиатурата, ето как се оправя:
https://kodibg.org/forum/thread-876.html


[-] 2 потребители изказват благодарност на eleena за това мнение:
  • maxo, oxuboxu
Цитирай
#60

(2020-04-29, 14:45:15)maxo написа:  Прочети това - тук
После тук .
Ако имаш въпроси за допълнителни настройки - питай.
Има промяна в линка с инструкции за инсталация и настройка на Kodi и Elementum - новия тук
[-] 2 потребители изказват благодарност на maxo за това мнение:
  • kamenvo, oxuboxu
Цитирай
#61

(2020-07-09, 16:10:24)maxo написа:  Има промяна в линка с инструкции за инсталация и настройка на Kodi и Elementum - новия тук

Здравейте! Аз също съм начинаещ в това направление, но след като следвах стъпките от този линк успях да настроя добавките на телефона си. Обаче след като реших да повторя същата процедура на ТВбокса срещнах малко затруднение. При опита да инсталирам Zamunda Magnet Video ми изписва failed to install dependency. Същото ми изписа и с добавката за субтитри Bulgarian Subs. Може ли да се направи нещо по въпроса? Благодаря предварително!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tyanchev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#62

Коя версия е коди на бокса?
Цитирай
#63

(2020-11-13, 19:14:06)tolostoi написа:  Коя версия е коди на бокса?

18.1 - такава си е на бокса. Сега ще го деинсталирам и ще пробвам на 18.9 от начало.

(2020-11-13, 19:19:01)Tyanchev написа:  18.1 - такава си е на бокса. Сега ще го деинсталирам и ще пробвам на 18.9 от начало.
С новата версия стана работата... Благодаря
Цитирай
#64

По принцип е достатъчно нова 18 версия, едва ли е от това, ако можеш виж точно коя зависеща добавка не иска да се инсталира (депенденси е пакет, който трябва да се инсталира преди тая на замунда за да работи замунда)
Цитирай
#65

(2020-11-13, 18:09:41)Tyanchev написа:  Здравейте! Аз също съм начинаещ в това направление, но след като следвах стъпките от този линк успях да настроя добавките на телефона си. Обаче след като реших да повторя същата процедура на ТВбокса срещнах малко затруднение. При опита да инсталирам Zamunda Magnet Video ми изписва failed to install dependency. Същото ми изписа и с добавката за субтитри Bulgarian Subs. Може ли да се направи нещо по въпроса? Благодаря предварително!
Изтрий данните и кеша на приложението,след това addons наново.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Здравейте, днес се сблъсках с нова грешка, за която не намирам информация в Гугъл.. затова ще понахалствам пак тук. Big Grin Този път устройството е мобилен телефон с андроид. При опит за стартиране на даден филм от добавката Kodi Popcorn Time ми изписва "a torrent error has occurred", а до вчера нямах този проблем... Деинсталирах и инсталирах добавката на ново и пак същото. Някакви идеи? Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#67

Ще драсна няколко реда за стара версия на SPMC, това си е коди, но се явява коди 16. Ползвам я на няколко места, където не достига ресурс. Работи много бързо и е удобна за подаване на файл от друго приложение (например от torserve) понеже с бак бутона спира видеото и те връща в предното приложение. На стари версии на андроид, в които има amcodec - това е библиотека за видео ускорение на процесори amlogic (за версии преди Андроид 9) работи и с нея. Добавките за толкова стара версия на коди не са много, но най-важното (за мен) работи. Работят добавките за бг субтитри, работи и Elementum. Дори има бонус, че докато се гледа филм от елементум, може да се зареди локален файл със субтитри или от самба, фтп, нфс ... А, още един бонус има, работи гласовото разпознаване във вградената клавиатура, цъкате за изписване на айпи, бутона ip и говорите Smile Версията на Елементум, която е в архива май работи най-добре, следващите се оплакват от това/онова, но пак работят, обаче са по-тежки. Ползвам я на Mibox 3 и на Телевизор Сони от 2015 (W809C) и съм доволен.
Инсталира се SPMCapp-armeabi-v7a-debug-16.6.0.apk, стартира се, настройва се език и ... там на който каквото му е кеф (слагам скрийншоти, от мои настройки, ако някой иска да ги прегледа/ползва). През това време фабричните добавки са се обновили, тук съвета ми е, да спрете автоматичното обновяване на добавките, ако нещо не работи, ръчно си обновете каквото искате. Спират се, като сте в менюто с добавки, давате от кръстачката на ляво, отваря се меню от ляво и там цъкате (на скин confluence) да стаме 'уведоми'
След това се инсталира xbmc.python-2.26.0.zip, без това, няма да може да инсталирате добавките за субтитри. Инсталирате си добавките за субтитри от пакета или от репото на мартин (към днешна дата са ок и работят, но за всеки случай съм сложил сегашните версии като пакети, понеже утре може и да не работят Smile) Ползвам
service.subtitles.bsplayer-0.2.1.zip
service.subtitles.unacs-0.0.15z.zip
service.subtitles.modedbg-0.0.16.zip
service.subtitles.opensubtitles-5.0.17.zip
За опън субтайтълс, е добре да си направите регистрация и да си я ползвате (безплатна е, поне аз като си правих, не съм проверявал скоро) да се добави регистрацията и в елементум, доста често си намира самичко субтитрите.
Преди да инсталирате Елемнтум, от Система -- Услуги -- Дистанционно сложете и двете отметки. Инсталирайте и бърст добавките
script.elementum.burst-0.0.52.zip
script.elementum.burstBG-2020.12.28.03.zip
Инсталирайте и plugin.video.elementum-0.1.45.zip
Тази версия на елементум има бъг, когато гледаш серия от сериал, а е зареден торент с целия сезон, след първоначалното буфериране спира, оправя се като се изключи опцията от settings - general - automatically start downloading next episode да е изключена трябва, да няма тикче! Синхронизацията с тракт работи, но само с частни ключове, добавил съм моите, ако на някой не му се занимава да си прави свои. Много са дълги за писане на ръка, за това е добре, да си инсталирате дистанционно kore https://play.google.com/store/apps/detai....xbmc.kore
Да си добавите плеъра и от там копи/пейст.

Ако се случи след инсталиране, при възпроизвеждане на видео да крашва, да се провери в Система -- Видео -- Ускорение и да се спре хардуерното ускорение на amcodec, явно андроида не го поддържа, а плеъра го търси. Не поддържам локална библиотека с филми, имам спомен, че крашваше, като почне да сканира заглавията от библиотеката, за това си добавям моите пътища към файловете, но не задавам съдържание (филми, сериали и т.н. )


Ето линк към архива: https://drive.google.com/file/d/1ZCJ81Hj...p=drivesdk

Edit:
Сега се сетих, че новите версии на torrserve не подават видео на Коди (поне при мен) ето линк с версия 1.1.83 на торсерве, с която работи, в архива има и klay, това е ако няма да се ползва торсерве за теглене, а елементум. Работи с kinontrend, num ... с повечвто приложения, не помня дали коректно подаваше заглавието на филма, за да се намерят точните субтитри.
https://drive.google.com/file/d/1ZHpwpDU...p=drivesdk
[-] 4 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • eleena, kamenvo, maxo, nikoi69
Цитирай
#68

Здравейте колеги ползвам browser TVbro от торент тракер зареждам магнет линка през torrserver, тръгва си видеото и е ОК. Но като дам да се свалят субтитрите ми ги сваля във .bin формат и немога да ги заредя в никой player.
Цитирай
#69

(2021-02-09, 22:50:54)TAPOV написа:  Здравейте колеги ползвам browser TVbro от торент тракер зареждам магнет линка през torrserver, тръгва си видеото и е ОК. Но като дам да се свалят субтитрите ми ги сваля във .bin формат и немога да ги заредя в никой player.
Браузърите за Android TV не могат да свалят файлове. Най-лесно е, плеърът да е Kodi + добавки за субтитри (Bulgarian Subs), така сам си намира субтитри.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • Be6i4, oxuboxu
Цитирай
#70

В torrserver  не ми излиза kodi като player.
Цитирай
#71

Kodi е приложение, което се инсталира от Google Play Store. Ако до сега не сте използвал Kodi, трябва да знаете, че има особености при инсталация на добавките и мога да ви посъветвам да погледате видеа от YouTube и да използвате това ръководство.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#72

Коди имам инсталиран на бокса, но в torrserver не ми го дава като възможност за избор на player.
Цитирай
#73

Като е bin файла... Промени го, разширението! Тв бро може да сваля файлове...

Sent from my Poco M3 using Tapatalk
Цитирай
#74

Ок, ще пробвам като применувам файла на .srt
Цитирай
#75

(2021-02-10, 08:58:41)TAPOV написа:  Коди имам инсталиран на бокса, но в torrserver не ми го дава като възможност за избор на player.
Какво ти дава за избор?
Инсталирай опера и може да се оправи.
https://youtu.be/cw4eC0qT7ws
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)