Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да гледаме торенти на TV Box(Android TV)

Здравейте!
С Fire tv stick съм. Инсталирал съм си KinoTrend, TorrServe и Vimu, но имам един проблем.
Когато си избера даден филм от KinoTrend и го пусна посредством TorrServe, филма започва и за 1-2 минутки спира и става картина.
А когато опитам с VLC, отново след 1-2 минутки спира филма и направо ме изхвърля от VLC към KinoTrend.
Мен ме съмнява че Fire TV stick-а автоматично затваря TorrServe и затова филма спира да буферира.
Вие как мислите?
Пробвал съм и с дефоулт настройки на TorrServe и с потребителски настройки.. 40, 100, 200mb буфер, пак същото.
Цитирай
Аксесоари

Пробвай коди с плъгин елементум. За да те прехвърли от Кинотренд към елементум, инсталирай klay.
При мен на firesrick max работи торсерве.
Цитирай

(2022-05-21, 17:10:20)tolostoi написа:  Пробвай коди с плъгин елементум. За да те прехвърли от Кинотренд към елементум, инсталирай klay.
При мен на firesrick max работи торсерве.

А какво е klay? 
Може ли да ми обясниш?
Цитирай

https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=893510
Ако нямаш регистрация да сваляш от 4пда пиши да го кача някъде.
Прост апликейшън, инсталираш го, отваряш го и има настройка към кой елементум да прехвърля торента (има възможност да изпарща и към друг елементум в локалната мрежа)

Едит: имал съм го в гугъл диск, в един архив е с торсерве
https://drive.google.com/file/d/1ZHpwpDU...p=drivesdk
Цитирай

Благодаря!
Преди малко пуснах един филм с NUM, Torrserve и Vimu player.
Нямаше проблеми. Но имам един друг въпрос, може да прозвучи малко тъпо, но как се слагат външни субтитри във Vimu?
Има ли я тази опция като цяло? Защото аз не можах да я намеря?
Цитирай

Аз инсталирах KinoTrend, TorrServe и VLC, ама нещо не мога да разбера как да сложа торента. Малко помощ може ли?

Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Vimu ... не го харесвам и ползвам този плеър, та не мога да ти помогна. Вероятно може да се заредят локални субтитри, но трябва първо от друго устройство да ги намериш, изтеглиш, после разархивираш, да ги качиш на бокса и от объркания му интерфейс (най не логичниия интерфейс за навигация с дистанционно за мен) да ги намериш и заредиш, ако изобщо е възможно. Имам спомен, че в последната версия бяха добавили онлайн субтитри (т.е. да си ги търси тегли и зарежда към видеото) от опън субтайтълс, но не мога да се закълна. Та този плеър е за хора, които не гледат видео със субтитри, разбират езика на който е филма или гледат дублирани филми. Повечето други плеъри имат онлайн субтитри. VLC тегли от опън субтайтълс, mx player също от опън субтайтълс, nova player също от опън субтайтълс, movian с добавки от опън субтайтълс, субс саб, унакс, явка и още, коди с добавки от почти всички сайтове и т.н.

По въпроса с торрсерве, имам спомен, че съм чел, че периодично стика го убива, нямам такъв стик, на моя не се е случвало. Ползвам и елемнтум и торсерве, но признавам, че по-безпроблемен е елементум. Има торенти, които вървят с единото, а други с другото (това за такива с малко сийдъри, тези с много вървят навсякъде)

(2022-05-22, 19:03:47)BlackBone написа:  Аз инсталирах KinoTrend, TorrServe и VLC, ама нещо не мога да разбера как да сложа торента. Малко помощ може ли?

Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Ами избираш от кинотренд филма, пускаш там релийза който искаш, натискаш ОК, пита с какво да го отвори, избираш торсерве, торсерве го взема и започва да сваля, като свали колкото му е зададено, пита с кой плеър, избираш влц и тръгва.

Ако искаш твой си торент да заредиш, теглиш си го, после отиваш през браузър на адреса на бокса с торсерве и от там зареждаш, порта му е 8090, т.е. виждаш айпито на бокса от настройките за мрежа и добавяш порта :8090

[Изображение: a5be74b1a2dfce143c3cd2ad51c62854.jpg]
Цитирай

При мен като отворя KinoTrend само върти едно кръгче което показва че зарежда ... И реално не може да зареди. Ще опитам с друго апк. С версия 2.0.5 съм.

Намерих версия 2.2.3 и с нея зарежда щ. Благодаря за съветите

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

С vlc player не ми намира български субтитри. При Вас как е?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-05-26, 17:03:20)BlackBone написа:  С vlc player не ми намира български субтитри. При Вас как е?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

След всички врътки които съм пробвал, накрая се спрях на Коди за торентите. Имам инсталирани NUM и KinoTrend, но скоро не съм пускал нищо от тях.. Можеш да хвърлиш едно око на канала на руснака "TECHNOZON". Подборно обяснява как да се гледат торентите и как да си настройш приложенията(на някои спираше някаква оптимизация за да работят правилно доколкото помня).
Колкото до Коди: Иснталираш добавка за Замунда магнет, после за БГ субс и елементум и всичко върви както трябва Wink  Което го свалят от замунда, лесно се намира в Елементум Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на bl0odline за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Това Коди ми е мъгла ама май ще се поровя да видя как става. Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-05-26, 18:24:11)BlackBone написа:  Това Коди ми е мъгла ама май ще се поровя да видя как става. Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Причината да мина на Коди е именно добавката за субс.
Дори и да пусна филм от КиноТренд или NUM съм избрал да ги отвори с Коди плеър и после добавката си намира субс(не винаги, понякога ръчко пак през добавката ги търсиш).
Успех Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на bl0odline за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Друг вариант е с Мовиан. Има са добавки за торентите и субтитри. НО добавката за субс е платена. Мисля 10лв на година беше
Цитирай

Мовиан е бита карта отдавна...


[-] 1 потребител изказва благодарност на eleena за това мнение:
  • bl0odline
Цитирай

(2022-05-26, 18:17:46)bl0odline написа:  ... Можеш да хвърлиш едно око на канала на руснака "TECHNOZON" ...

Балона е Украинец.
BTW от една седмица ползвам КОДИ 20 (nexus) и ми харесва Smile за разлика от 19, която така и не можах да ползвам, то все нещо и става, все нещо не работи ... абе не ми хареса и за това си ползвам 18-та. Ако на някой му се пробва 20-та, ето линк (тия май билдват всеки ден нова версия)
https://repo.kodinerds.net/index.php?act...meabi-v7a)
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • bl0odline, greenandroid
Цитирай

Аз открих друго приложение за гледане на филми. Необходимо е да инсталирате само него, без торент сървъри и допълнителни плеъри. Има и бг субтитри. Влиза се в настройките и се избират субтитри на български, защото по default са на английски. Filmplus се казва приложението.

https://filmplusapk.com/downloads/

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • L1892
Цитирай

(2022-06-17, 08:06:38)BlackBone написа:  ... https://filmplusapk.com/downloads/
Изглежда интересно, но по никакъв начин не ще да се инсталира на таблета (Андроид 11). Разрешено е за външни източници, но и от трите линка в препратката резултатът е еднакъв - "приложението не може да бъде инсталирано". Идеи?
Цитирай

https://cucotv.com/category/cucotv-guides/
https://cinemahd.app/apk/
[-] 1 потребител изказва благодарност на sovenik за това мнение:
  • L1892
Цитирай

Ще ги пробвам довечера, благодаря!

П.П. Работят, благодаря!
Цитирай

Има и други програми за гледане на филми.
Има хубави добавки през Коди.
Цитирай

Как да инсталирате Kodi на Android TV, Firestick & Fire Tv.

Ръководство за инсталиране - https://tutoroids.blogspot.com/2022/08/h...k-for.html
Цитирай

Здравейте колеги. Някой има ли проблем с добаквата за субитри от мар33. Не може да се свалят субс от qvka i subs.sab - работи само от subsunacs и opensubs ?! Bu
За коди 19.4 става въпрос Wink
Цитирай

За моят проблем със субтитрите от добавката, нека споделя, на някой може и да му е от полза.
Става дума за комютър, но на бокса мисля, че пак го имах този проблем, просто не съм го пускал отдавна и не съм сиг.
Коди 19.4 - Преинсталирах дoбавката, сменях настройки, няма промяна. Не иска да сваля от другите сайтове само от subsunacs.
Свалих Коди 20 - вече близо месец без никакви проблеми филми, субтитри всичко лети, без никакви проблеми.
Коди 20 се води бета, но мисля, че е супер стабилна.
Лек ден  Visslar Visslar Visslar
Цитирай

(2022-09-06, 08:59:34)bl0odline написа:  Здравейте колеги. Някой има ли проблем с добаквата за субитри от мар33. Не може да се свалят субс от qvka i subs.sab - работи само от subsunacs и opensubs ?! Bu
За коди 19.4 става въпрос Wink
Аз съм с Коди 19.3 от магазина и репото на марто33, не съм слагал Коди апк 19.4 и всичко е наред. По-скоро се е сбъгясало при теб.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • bl0odline
Цитирай

Здравейте, колеги!

Специални благодарности на автора на темата и на всички, които споделят опит.

Сложих си Kodi 19.8 + TorrServe 1.1.86. Аповете за филми са KinoTrend 2.3.0, КИНО HD 3.1.1, NUM 1.0.110 и НЦР 0.75. ТорСърв и аповете са изтеглени от руския форум.

Филмите вървят, а благодарение на репото на Марто и субтитите вървят (макар и не съвсем гладко)

Та имам няколко вероятно елементари питания:

1.) Има ли как да търсиш филм едновременно във всички възможни апове (KinoTrend, NUm, КИНО HD)?

2.) В тези апове има ли начин да се търси филм на език различен от Руски?

3.) Ползвам Bulgarian Subs от репото на Мартин, като добавих и AutoSubs, но субтитри никога не са тръгвали автоматично. В 90% от случаите се налага ръчно да пиша името на филма и да си селектирам за правилния релийз. Дали е заради това, че имената на филмите са на руски, а в сайтовете за субтитри са на английски? Не че е болка за умиране, но аз ли греша нещо или има по-елементарен начин?

4.) НЦР 0.75 не работи. Като пробвам да го стартирам изписва: Не удалось загрузить даннье. Може би кофти версия съм изтеглил? Може ли да ми кажете работеща ?

Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)