Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка на Huawei P20
#1

Здравейте,

Предстои ми да сменя вече стария ми и едносимов Essential ph-1 с двусимов и задължително с най-компактния размер телефон.
Избора ми се спря на Huawei P20 и Xiaomi Mi 9 SE.
Може ли хора ползващи 2 сим карти, 4G net, няколко социалки, брауз, спотифай и подобни, мейли и т.н да споделят дали са доволни от начина, по който Им работи телефона дневно? Батерията също как се държи?

П.п :Има ли този модел допълнителни build-ове, Rom-ове,AOSIP project и т.н?
Бърз поглед в големия руски форум за всички телефони не ми даде много информация по този въпрод, за съжаление..

Поздрави.

JiaYu G3S -> Xiaomi Redmi Note 2 -> Xiaomi Redmi 4 Prime -> Essential Ph-1
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей,
при едно бързо сравнение и двата телефона са горе-долу на едно ниво:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...83#eml-l29,*,*
но при едно по-сериозно гледане се виждат плюсовете и минусите им.
Аз съм със Huawei P20 Pro версия той с повече памет и по-голяма батерия
и бих ти препоръчал съответно Huawei P20 който с 4 рам / 128 ром
и по-голяма батерия спрямо Xiaomi Mi 9 SE ..... много може да се говори по темата
за избора между двата модела, но основно гледаш паметта рам/ром и батерия.
Процесор всеки над 8 х 2,0 Гхц върши работа за това което си изброил по-горе.
При Xiaomi Mi 9 SE ми харесаха единствено, че е по нов модел и дисплея е Super AMOLED,
но и другия тип на Huawei P20 също не му отстъпва.
Другото което е Huawei P20 чака да получи Андроид 10, при Xiaomi Mi 9 SE не знам.
Друг фактор който не е за подценяване е финансовия,
зависи колко разлика е цена между двата модела.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#3

Подкрепям горния пост, аз също съм с P20 PRO ползвам го с 2 сим карти, но е 4000mAh батерията и държи около 2 дни с относително 5,6 или 7 часа екран, но зависи от много други неща, като разговори например.
Преди този имах P20 Lite също го ползвах по същия начин и си дръжеше от сутрин (7и30) до вечерта до към (21-22ч).
P20 виждам, че е с малко по-голяма батерия, та значи трябва да е по-добре от Lite версията!
А за питането ти за Къстъм Ромове, има но не е кой знае какво, аз лично спрях да ползвам Къстъм ромове преди 2-3 години, когато бях със (Samsung S6 Edge и следващия S7 edge, просто разбрах че телефона се държи по-добре със Официалния Ром!



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



[-] 1 потребител изказва благодарност на mom4ev за това мнение:
  • skysoft
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)