Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi или Samsung
#1

Здравейте, решила съм до сменя телефона, като се колебая между няколко модела. От месец следя ревюта и отзиви и не мога да  взема решение. Бюджета ми за телефон е около 600лв. Ще се си кажете кво пък толкова си чудя за  телефон среден клас. Истината е, че не обичам да сменям техника и си търся "верен другар" за дългосрочно обвързване. До сега съм ползвала само  Samsung,  всеки по 3-4 години, като двата все още си работят доволно.
Именно за това първия ми избор е Samsung. Колебая се много между A50, A70 и А51 (който надхвърля бюджета ми, на ако си струва, бих прежалила 100лв отгоре). Другия телефон за който се колебая е Xiaomi Redmi note 8/8t/pro. Цената е по-добра за характеристиките, които предлагат, но ме спира това, че са непозната за мен марка, краткия живот на телефона (съдейки по приятели), липсата на Амолед дисплей (с който съм много свикнала), както и mtk на pro-то.
Щях да забравя - държа на това батерията да е издръжлива, добрата камера, редовни ъпдейти..игри не играя, но искам бързина при натоварен телефон, като и много памет.  За Амоледа вече споменах...
Благодаря на всеки изчел тоз' цял ферман и предварително благодаря за мненията и помоща ви!
[-] 1 потребител изказва благодарност на tdd за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам какъв "кратък" живот имат Xiaomi-tata, ползвам вече трето Redmi без никакви проблеми, двете предишни не са мръднали. Xiaomi отдавна са голяма легитимна корпорация в топ 5 производители в глобален мащаб.
Note 8t e прекрасен модел за малко пари и на практика без никаква конкуренция в класа си под 400 лв. Аз точно такъв взех, защото на 8 Pro не ми харесва говорителя и видеозаписа, въпреки че дизайна е убийствен. Note 8 (без Т) доколкото знам е азиатската версия на Note 8T и май леко отстъпва като камера, а и може да имаш проблеми със превода и мобилните мрежи и не си струва да рискуваш при положение че има нормална европейска версия.
Иначе като камера 8T е много добре, читав хардуер, супер батерия, има бързо зареждане, слот за карта памет + dual sim, жак, стабилна и ефектна сглобка и не на последно място страхотен IPS дисплей с прекрасни и точни цветове.

Самсунзите на цени около 300-400 лв. са единствено компромиси.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#3

Samsung Galaxy A51 е нов модел, има нова камера, добра батерия, пръстов отпечатък, който е подобрен спрямо предходния модел, дисплея е супер.
Samsung Galaxy A70 е по-висок клас, той е най-добър от тези, които си дала, има по-добър процесор, по-добра камера, по-добра батерия, но е пак пластмасов.
Samsung Galaxy A50 ако го намериш на доста по-евтина цена си заслужава, иначе не, спрямо горните два.
https://www.youtube.com/watch?v=Yaq8tZj1w6w
https://www.youtube.com/watch?v=mDIZmkSwcnw
Ето две ревюта, да видиш, подобренията.
Иначе за Xiaomi и те са компромис, но предлагат добри характеристики като цяло, нито имаш добър дисплей, пластмасови са пак, няма водоустойчивост, жакове за слушалки, менюто им е доста разбъркано и повечето неща, за да работят добре трябва да ги правиш ръчно.
Виж и Huawei P30 Lite, Huawei P Smart Z, Motorola One Action, Huawei P Smart Pro, Nokia 7.2.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Шайоми нямат кратък живот, дори и евтините, не би трябвало да те притеснява това. Аз бих заложил на AMOLED екран след дългогодишен опит дори с висококачествени IPS LCD, така че по този параграф - Самсунг. Това малко рефлектира и на батерията - AMOLED е по-икономичен, но батерията зависи и от други работи.

Като корпуса - да - всичките са пластмасови, но това не е проблем толкова, бих казал. Допреди няколко години всички бяха такива - и какво? Жена ми е с Галакси А50, не бих казал, че изглежда евтино.

Камери: в случая бих заложил на Самсунг, въпреки малко по-високите числа на камерите в Шайоми. При камерите е и до софтуер.

Процесори: Бих казал, че А70 си заслужава най-много от трите, а и ще получиш повече оперативна памет и доста бързо зареждане. Да, на теория процесорът на Ми Ноут 8 Про е по-добър от всички останали, но Медиатек са компромисен производител, обикновено компромисните модели ги използват (нисък до среден клас).

Цена: Шайоми са осезаемо по-евтини и както винаги с най-добро съотношение цена:качество.

Най-голямата дилема, бих казал, е между Ноут 8 Про и А70, но Шайоми винаги са с компромиси при уж привидно по-добро устройство. Казвам го като доволен ползвател на такъв (и бих ти препоръчал Mi8, който мисля, че на цена все пак ще ти е поносим и бие всеки един от изброените в темата модели).

Има ли значение размерът? Защото сред всички модели, които си споменала, има и доста големи и може да не са ти удобни. Ако държиш само на тези две марки - това е. Ако не - hazART е прав: можеш да погледнеш Хуауей и Нокиа.
Цитирай
#5

В момента в Емаг има Mi mix 3 за 600 лв. точно. Несравним с останалите предложения по-горе....

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#6

(2020-01-22, 14:57:34)Forsi написа:  Note 8t e прекрасен модел за малко пари и на практика без никаква конкуренция в класа си под 400 лв. Аз точно такъв взех, защото на 8 Pro не ми харесва говорителя и видеозаписа, въпреки че дизайна е убийствен.

Redmi Note 8 Pro е с много по-добра камера от Redmi Note 8/8T
За цената си Redmi Note 8 Pro си заслужава много и е с най-добри параметри като хардуер.
Евентуално изостава само в екрана малко спрямо Samsung моделите, които се коментират
Цитирай
#7

Xiaomi A3 е с амолед и чист андроид, вижте и този модел.

От друга страна ако сегашните ви телефони работят, може да си останете с тях.

Относно амолед - ипс, аз бях с амолед и самсунг преди време. След това минах на ипс и беше ок, свикнах след няколко дни. Единствено навън се вижда по-зле, но реално в затворено помещение вади очите по-малко. Може да ги разгледате в някой техно магазин.
Цитирай
#8

Mi9T Pro отговаря на изискването за Шяоми и Амолед в едно изречение, плюс това е с топ процесор към момента, без ноч, доволна батерия, красив дизайн. Малко надвишава бюджета, но компромисът с цената е опция прочетох. Има сертификат ИП67, да бях на процент, да продължавам да го хваля...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#9

Благодаря ви за съветите!
За големината, разгледах ги на живо и честно казано всички ми изглеждат много големи.
Аз съм още на 5.2', но note 8 pro и Samsung A70, малко даже ме уплашиха с размери.
Някак си започнах да се примирявам, че повече в джоба няма да мога да нося, а само в чантата.
Работят ми сегашните телефони, просто искам да мина на нов.
За краткия живот на Xiaomi - имам 2-3 приятели, използващи телефони от тази марка - един от тях с жълто петно на екрана, другия ходи с кабелите, защото батерията не изкарва и 4-5 часа, а на третия просто му умря телефона. И това са модели на година-две.
В интерес на истината ако имах повече памет и по-добра камера, сигурно още 2 години мога да изкарам със сегашния Самсунг. Говорим за модел от преди 4 години, J серия. Батерията му държи, не забива..а ако ви кажа, че през 2-3 дни го изпускам (на асфалт и теракот дори), не използвам никакъв кейс, просто едно предпазно стъкло..и нищо му няма освен една жулната лайсна. Направо е железен!
Тааа май започнах да клоня към Samsung A70, единствено големината ме притеснява. Четох и коментари на ползватели в чужди форуми, че камерите са разочароващи.. някой има ли наблюдения? Голяма ли е разликата между него и А50, като производителност и камера?
В момента е на 600лв. в техно веригите.

Сега видях, че Xiaomi 9t pro е на 650 лв. Как е батерията му? Честно казано малко ме притесняват телефоните с pop up камери.
Цитирай
#10

(2020-01-22, 20:42:37)tdd написа:  Направо е железен!
Тааа май започнах да клоня към Samsung A70
Та ти си го решила-вземаш самсунг и не мисля че е грешен изборът. С голимината ще свикнеш(мале как прузуча) Smile . До сега си била с тази марка-продължавай си с нея. За да не звуча като фена на самсунг хвалещ само тях-аз съм с Ксиоми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hristop за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#11

Що се отнася до размерите, тук роля играе и съотношението. На жена ми е А40, който е 5.9 инча, а моят е 6.2 - нейният ми е далеч по-удобен в ръката, а на цифри, разликата е минимална, но съотношението е различно.

От всички телефони, споменати в темата, камерите ще имат известна доза разочарование, без значение мегапикселите. Изключвам Mi8, Mi Mix 3 и Mi9T Pro, като тук, ако те притесняват моторизираните компоненти, Мi8 остава вариант, но една идея по-слаб от другите два. И бих ти казал да стиснеш малко зъби и да се ориентираш към някой от тези финансово (а и ако си с бюджет до 600 лв., то те се вместват, а ще ти служат по-дълго от по-евтините до 450, без значение марката и модела), защото за малко повече пари отиваш при Шайоми, които, повтарям се, при съотношение цена:качество ще победят Самсунг в ценовия клас. Гаранция си имаш, а ъпдейти не се притеснявай, изрядни са китайците.

Между А50 и А70 - да, има известна разлика откъм бързина, като А70 ще е по-бърз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#12

(2020-01-22, 20:42:37)tdd написа:  Сега видях, че Xiaomi 9t pro е на 650 лв.

Ако имаш на сърце парите, това е най-добрият телефон от коментираните в темата
Цитирай
#13

Mi 9Т (не про версията) 600 лв. в emag, 530-550 по други онлайн магазини. За 50 лв. отгоре е Про версията.
Средния клас на Самсунг съм ги отписал отдавна, не знам какво им става със софтуера, но след няколко ъпдейта почват да се мотаят и при елементарни задачи. Признавам си, с посочените модели нямам опит, но ако си свикнала с марката, по-добре втора ръка Galaxy S9 с оставаща гаранция.

Вечния бетатестер!
Цитирай
#14

Аз, ако бях пред дилемата да си купя телефон за около 600 лева и да го използвам минимум две години, бих избрал такъв с флагмански характеристики, каквито са mi8(който може да се намери в алиекспрес за 450 лева), mi9 и mi9 pro(за около 600 лева пак в алиекспрес) и не бих се занимавал със модели от средния клас на Самсунг(като бивш собственик на Галакси с8, който също е флагман)

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на PRANDELINHO за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#15

На Самсунг средният клас си е скъп и реално за да получиш нещо по-сериозно от него трябва да смяташ по-скоро от 700 лв. нагоре за изпипан такъв. А за тези пари, че и по-малко, са Шайоми с едно 80% флагмански характеристики.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Forsi
Цитирай
#16

Хубаво е зимата човек да има лопата под ръка, ама нещо тази зима сняг не видях. Виждам, че телефона ще трябва да се бори с последствията от 2 леви ръце и гравитацията. Взимайте нещо евтино А40 А50 МИ 8т.Каквото и да вземете, то ще е на светлинни години напред от сегашния ви. Щом той ви върши работа аз не виждам причина да давате много пари за нов, който ще гушка асфалта всеки ден.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#17

Подкрепям колегата преди мен. Аз също не съм от хората, които си пазят телефона сякаш е нещо много ценно. Взимам нещо за 3-400лв с прилични характеристики и не го мисля. Ако почне забива и да не му стига памет преди да съм го потрошил взимам следващата жертва

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на xatamoto за това мнение:
  • Forsi
Цитирай
#18

А70 е моя избор и съм изключително щастлива!Уникален е найстина!

Samsung galaxy A 70
[-] 1 потребител изказва благодарност на desihd за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#19

A70 е чудесен избор! Със здраве да си го ползваш поне още 2 години. Аз наскоро си взех новия А52 5G и не мисля да го сменям близките 3 години. Самсунг са си топа. Шайоми са добри, но този MIUI е бая оцапан с простотии и ми е трудно да боравя с него. Минах на А52 от почти флагманско Шайоми (Mi 10T Pro) и изобщо не съжалявам!

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2021-10-26, 02:00:52)velizar.peshev написа:  A70 е чудесен избор! Със здраве да си го ползваш поне още 2 години.

Коментара за покупката на А70 скоро ще стане на 2 години Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)