Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Project xCloud- облачен гейминг от Microsoft за Андроид (Бета-тест)
#1

Здравейте, не намерих подобна тема, затова реших да направя. 
За какво става въпрос: 
Project xCloud е услуга, предлагаща "облачен гейминг", предоставяна от Microsoft. Това значи, че можете да играете Xbox One игри, на вашето Андроид-устройство, без да притежавате самата конзола. В момента услугата се намира в режим на отворен бета-тест, в който можем да играем в над 50 игри, напълно безплатно. И тъй като, всички знаем, че пълно щастие няма, лошата новина е, че бета-тестът е с ограничена география. Т.е. е активен само на територията, на три държави- САЩ, Великобритания и Южна Корея. Това ограничение обаче, се прескача, посредством VPN. Тук ще опиша, по какъв начин съм го пуснал при мен.

Какво ни трябва:
1.VPN- аз лично използвам ExpressVPN (пуска ми добра скорост) 
2.Bluetooth-геймпад -най-добре е, да е от Xbox One, но теоретично би трябвало да работи всеки ВТ-геймпад. 
3.Регистрация на Xbox live през VPN. 
4.Покана за присъединяване към бета-теста. 
5.Приложение xCloud за Андроид. 
6.Бърз интернет. 

Процедурата е следната (така поне съм го подкарал аз):
  Първи етап- подаване на заявка за участие в бета-теста. 
1. Включваме VPN. - може да се използва произволен VPN, тъй като скоростта засега е без значение, важното е VPN-ът да има регион UK. 
2. Отваряме този линк и си правим регистрация в Xbox live. - при регистрацията указваме, че сме от UK-London. Изисква се и пощенски код, за целта- отваряте Google и пишете London post codes, избирате си произволен и го пишете в регистрацията си. 
3. На имейлът, с който сте си направили регистрация, ще дойде писмо, че заявката за участие е приета и ще бъде разгледана. 
4. Това е засега, остава да изчакаме да дойде потвърждение, че сме приети в бета-теста. - при мен дойде след 2 дни, на един приятел след 3 часа, някои чакаха по 2-3 седмици, така че се въоръжаваме с търпение и чакаме. 

Докато чакаме, можем да си свалим приложението за Андроид. Има го в маркета, но понеже лъжем, че сме от Лондон, по-добре е да го свалим от ApkMirror

Инсталирайте приложението, без да го отваряте. Пуснете VPN, пуснете приложението и се логнете с акаунта, който направихте в Xbox live. Затворете приложението. 

ВАЖНО!!! От този момент, нататък, ВИНАГИ включвайте VPN, преди да отворите приложението!!!
(После ще обясня и как да спрем VPN-а, преди да почнем да играем, за да не ни реже скоростта.) 

След като получим мейл, че сме приети за участие в бета-теста, можем да пристъпим към:
Втори етап- играем  :dance:
1. Включваме VPN. - желателно е да е добър VPN, който не реже скоростта на нета. Аз лично ползвам ExpressVPN, но не живея в България и не знам, как работи от там. 
2. Пускаме приложението. - ще се появят достъпните игри. 
3. При избора на някоя игра, приложението ще поиска да включим ВТ-геймпад, ако още не сме го направили. 
4. Играем. 

Това е. Май станаха много букви, ама нищо  :D
[-] 7 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • Be6i4, BGDropche, Compare, dp4u4umi6ev, hristop, sapiora, vlaf
Цитирай
Аксесоари
#2

Считам, че темата трябва да бъде забита като ръководство.
Цитирай
#3

Пробвахте ли?
Цитирай
#4

Актуален списък с игрите, достъпни в xCloud към 04.02.2020. От време на време добавят и нови игри. 
   
      
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Цитирай
#5

И аз цъкам от вчера, одобрили са ме за бетата от декември, но вчера се сетих да проверя дали имам майл. Първо имах проблем, при опит да пусна игра ми казваше, че не съм свързал контролер, а бях свързал. Проблема беше от приложението, което съм изтеглил (понеже не е от маркета). Реших проблема с изтегляне на друго апк. Джойстика ми не е xbox-ски, а един ипега pg-9099, за сега всичко си бачка с него. Игрите си вървят много добре, и най-хубавото е че са безплатни.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
#6

(2020-02-14, 10:36:59)dada_ написа:  И аз цъкам от вчера, одобрили са ме за бетата от декември, но вчера се сетих да проверя дали имам майл. Първо имах проблем, при опит да пусна игра ми казваше, че не съм свързал контролер, а бях свързал. Проблема беше от приложението, което съм изтеглил (понеже не е от маркета). Реших проблема с изтегляне на друго апк. Джойстика ми не е xbox-ски, а един ипега pg-9099, за сега всичко си бачка с него. Игрите си вървят много добре, и най-хубавото е че са безплатни.
Супер! А с какъв VPN? ExpressVPN, който аз ползвам, вече не работи,имаше го на 4пда с вечен пробен период, но за вчера зябелязах, че е изтекъл. Дефакто, не е проблем да се ползва какъвто и да е VPN, защото може да спира, след като е пуснато приложението xCloud.
   На бокса ли играете, или на телефон?  Аз играя на бокса- нямам проблеми, върви идеално. Можем само да се надяваме, че бетата ще продължи по-дълго. Даже не съм пускал всички игри, но тези, които съм пробвал, работят както трябва. Преполовил съм кариерата във Forza 7, от време на време играя DMC 5 и Tekken 7, също така Hellsblade- много атмосферна игра.
     В сравнение с Geforce Now, тук нещата са устроени по-просто, натискаш на играта и след минута играеш. И най-хубавото е, че всички игри са безплатни. Microsoft могат да си позволят, да пуснат безплатни игри, понеже са си тяхни, за разлика от Nvidia.
    В началото можеше да се играе само с геймпад от xBox и от PS, но после добавиха поддръжка на всякакви Bluetooth-геймпади. На геймпада от PS 4 не отговаряше конфигурацията на бутоните и трябваше да се настройват в самата игра, но не всички игри предлагат опция за смяна на бутоните. Сега не знам дали са го оправили това. За малко да си купя геймпад от xBox One S, но добавиха и моят геймпад от nVidia Shield TV.
   Преди няколко дни, един колега от тук, ми писа в Telegram, че е получил инвайт за бетата. Чакал е няколко дена.
Цитирай
#7

@kamenvo

С expressVPN пробната версия за 7 дена. Аз имам един tunnelBear ама с него не стана, пробвах само веднъж де. След 5-6 ще го мисля като изтече периода на expressa. Играя само на телефона за сега, може да пробвам и на бокса тези дни.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#8

Мдаа, ще трябва да намеря друг работещ VPN. Експреса си беше много добър, много малко режеше скорост. Всичко друго, което съм пробвал, пуска много малко скорост, понякога даже приложението не може да се свърже със сървъра, което би било достатъчно, след старта ма приложението, VPN-а е ненужен и може да се спре.


P.S. Намерих работещ (за сега) ExpressVPN с "вечен" пробен период. За пускане на пробен период се задава произволен имейл, не е задължително да е реален, важното е да е в правилен формат ххх@ххх.com(.net, .org и т.н.). След изтичане на 7-дневният пробен период, се изчистват данните и кеша на приложението и се задава нов имейл, така започва нов пробен период.
  Арк-то можете да изтеглите от тук.
Цитирай
#9

(2020-02-14, 10:36:59)dada_ написа:  при опит да пусна игра ми казваше, че не съм свързал контролер, а бях свързал. Проблема беше от приложението, което съм изтеглил (понеже не е от маркета). Реших проблема с изтегляне на друго апк. 
И аз имам проблем с контролера (ипег PG9128), би ли споделил версията на тоят апк.
Цитирай
#10

(2020-02-15, 20:39:47)hristop написа:  И аз имам проблем с контролера (ипег PG9128), би ли споделил версията на тоят апк.
Пратих ти я на лс.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • hristop
Цитирай
#11

(2020-02-15, 21:01:55)dada_ написа:  Пратих ти я на лс.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Благодаря, но при мен с моят контролер не работи и тази версия. Ще купя друг контролер, може би от xbox за по-сигурно. Иначе с виртуален DruidMote работи.
За информация-мен ме удобриха за бета вчера за около 3 часа  след регистрация и имам достъп до услуите им.
edit:
Благодаря на Камен че сподели това с нас.
Цитирай
#12

(2020-02-15, 21:31:57)hristop написа:  Благодаря, но при мен с моят контролер не работи и тази версия. Ще купя друг контролер, може би от xbox за по-сигурно. Иначе с виртуален DruidMote работи.
За информация-мен ме удобриха за бета вчера за около 3 часа  след регистрация и имам достъп до услуите им.
edit:
Благодаря на Камен че сподели това с нас.
Между другото първо ми засичаше контролера с някакво друго име и пак не бачкаше. Дадох му да го забрави и след свързването наново тръгна, пробвай така.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#13

(2020-02-15, 21:35:30)dada_ написа:  Между другото първо ми засичаше контролера с някакво друго име и пак не бачкаше. Дадох му да го забрави и след свързването наново тръгна, пробвай така.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Не става и контролера ресетнах 2-3 пъти и не, тествано на телефон Mi A2 и бокс T95Z Plus
Цитирай
#14

(2020-02-15, 21:31:57)hristop написа:  мен ме удобриха за бета вчера за около 3 часа  след регистрация и имам достъп 
Smile  Късметлия! Има хора, чакащи с месеци. За да избегнат дълго чакане, някои регистрират по 2-3 имейла.
   И аз щях да си купувам геймпад от xBox One, но докато се наканя, добавиха моя от Shield. Четох, че има варианти да се подкарат "неподдържани" геймпади, но устройството трябва да е рутнато.


    Ако VPN-ът ви реже скоростта толкова, че да изпитвате проблеми при игра, тук съм обяснил как става спирането му, преди да почнем да играем. На руски е, но не е сложно и е със снимки, които не мога да кача тук, понеже са големи.

   Малко допълнителна информация: 
Microsoft са пуснали бета-тест на xCloud и за iOS 13+. Но политиката на Apple не позволява на свойте потребители да играят в толкова игри безплатно и приложението за iOS съдържа само 1 игра- HALO. Бройката, предвидена за iOS бета-тестери е ограничена на 10000  участника. Работи само на Острова, САЩ и Канада. Повече информация - тук.
Цитирай
#15

(2020-02-15, 22:42:32)kamenvo написа:  Smile  Късметлия! Има хора, чакащи с месеци. 
   И аз щях да си купувам геймпад от xBox One, но докато се наканя, добавиха моя от Shield. Четох, че има варианти да се подкарат "неподдържани" геймпади, но устройството трябва да е рутнато.
И аз се изненадах че ме одобриа толкова бързо, а ако имаш работещ вареянт на геймпад (по-евтин вариант,работещ) сподели.
Цитирай
#16

(2020-02-14, 10:36:59)dada_ написа:   Джойстика ми не е xbox-ски, а един ипега pg-9099
  Не знам откъде се купува този геймпад в България, но като цяло не е скъп и колегата е писал, че работи. Но нека да пробва и на Тв-бокса, защото има геймпади, които работят на телефон, а на Андроид ТВ- не. 
  Аз лично бих си купил от xBox One "на старо". Тука ги има на 40-50% от цената в магазина. По удобен ми е от геймпада на шилда. Но не работи изхода за слушалки (а аз често го използвам) и вибрацията.

P.s. Отправил съм конкретно питане, кои геймпади са съвместими с Тв-бокс. Като получа отговор- ще напиша. Оказа се, че метода с рута, е за геймпади, които работят с xCloud, но не им работи бутона Select.
Цитирай
#17

Гледам, че търсите ВПН. Ползвам от време на време windscribe. Има безплатна версия с 10гб на месец. Има апп за win, android,linux и приставка за хром,лисицата. Има U.K. и USA съвръри. Ще свърши работа за xcloud.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
#18

(2020-02-16, 00:17:34)kamenvo написа:  Оказа се, че метода с рута, е за геймпади, които работят с xCloud, но не им работи бутона Select.
Ще опиша метода, чрез които се включват не работещи бутони. Не знам дали така ще заработи геймпад, но можете да пробвате. 
   Устройството (телефон, Тв-бокс) трябва да има root.
   Сваляте тази програмка: 
.apk Gamepad_tester_0e97c3d7.apk Размер: 2.92 MB  Сваляния: 1

   Свързвате геймпада си към телефона/ТВ-бокса.
    Пускате програмката, ще ви се появи прозорец, там натискате на "свързани" (оградено в червено):
   
 
   Ще се отвори нов прозорец, там са показани свързаните устройства (геймпади). Ще намерите вашият според името (може да се различава от този в примера):
 
    След като сме узнали Vendor и ID на геймпада, отиваме в папката /system/usr/keylayout и намираме .kl файла на нашия геймпад. В примера, файла е: Vendor_1949_Product_0402.kl. Копираме го някъде за всеки случай и изтриваме файла от папката /keylayout. Следва рестарт. Отново свързваме геймпадът с устройството (телефон, Тв-бокс) и пробваме дали xCloud ще го познае.
    Успех!
Цитирай
#19

Sorry от мен, командировка съм и няма как да пробвам джойстика на бокса. В събота се прибирам и ще тествам ако не сте взели по-скъп. Иначе моята ипега е към 60лв, от озон.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#20

(2020-02-17, 11:32:42)kamenvo написа:  Сваляте тази програмка:
Gamepad_tester_0e97c3d7.apk
Не ми се получава с моят контролер, програмата не вижда контролера. Пробвах и други версии на Gamepad tester и на друго устройство-е няма. При многото ръчкане на бокса ми се наложи да мина и през фабрични настройки, но контролера не се видя от iCloud, за проба инсталирах PUBG MOBILE и там работи. Ще търся друг контролер.
Цитирай
#21

(2020-02-17, 17:00:27)hristop написа:  Не ми се получава с моят контролер, програмата не вижда контролера. 
Питах какви други геймпади работят. Освен от xBox One, двама отговориха, че играят с ipega pg9083 и един с някакъв китаец Ritmix (за първи път го чувам). Още двама писаха, че играят с xBox 360, но там геймпада не е  Bluetooth и трябва usb-приемник, според мен става, само ако го имаш под ръка, но не и да се купува. За мен най удобния геймпад е от xBox One, но това при всеки е различно, например Sony - гемпадите, никога не са ми били удобни.

P.s. Може да пробвате и Geforce now - също облачен гейминг, но игрите са от РС. Само че там няма библиотека с безплатни игри, а трябва да ги имате, или купите в Стим, Юплей и т.н. Но можете да играете в безплатни игри, като Dota, CS:GO, World of Tanks и други подобни.
Цитирай
#22

(2020-02-17, 21:54:28)kamenvo написа:  Питах какви други геймпади работят. Освен от xBox One, двама отговориха, че играят с ipega pg9083 и един с някакъв китаец Ritmix (за първи път го чувам). Още двама писаха, че играят с xBox 360, но там геймпада не е  Bluetooth и трябва usb-приемник, според мен става, само ако го имаш под ръка, но не и да се купува. За мен най удобния геймпад е от xBox One, но това при всеки е различно, например Sony - гемпадите, никога не са ми били удобни.

P.s. Може да пробвате и Geforce now - също облачен гейминг, но игрите са от РС. Само че там няма библиотека с безплатни игри, а трябва да ги имате, или купите в Стим, Юплей и т.н. Но можете да играете в безплатни игри, като Dota, CS:GO, World of Tanks и други подобни.
Имам го и това Geforce now, (одобрен съм като бета), но...трябва да сме си купили игрите.  Аз освен един ТомбРайдър друго не съм купувал, а него го няма при Geforce now. Ще търся утре евтин контролер от PS3 и с малко помощ от руснаците да го подкарам.
Цитирай
#23

(2020-02-17, 22:20:52)hristop написа:  ... (одобрен съм като бета)... Ще търся утре евтин контролер от PS3 и с малко помощ от руснаците да го подкарам.
Бетата свърши. Щом DS4 върви, то и с DS3 не би трябвало да е проблем, но ако имате някой приятел/познат с такъв, най-добре ще е да пробвате, преди да го купите. Отворих олх, там има хвох-ови за под 50лв.
Цитирай
#24

(2020-02-18, 18:45:53)kamenvo написа:  Бетата свърши. Щом DS4 върви, то и с DS3 не би трябвало да е проблем, но ако имате някой приятел/познат с такъв, най-добре ще е да пробвате, преди да го купите. Отворих олх, там има хвох-ови за под 50лв.
Благодаря, kamenvo, но аз един контролер купих и не че толкова ми се играе, а за това ще работили при мен. За сега ще изчакам с покупка на контролер-виждаш че чакам и отковор от руснаците. Контролера Dualshock 4 е ясно че еще работи, но с Dualshock 3 се минава през лека процедура и ако не съм сигурен дали работи-не ми се дават излишни пари.
Цитирай
#25

(2020-02-18, 21:34:47)hristop написа:  ... не че толкова ми се играе...
... чакам и отковор от руснаците...
... с Dualshock 3 се минава през лека процедура...
    То и аз играя около 4-6 часа седмично, дет се казва - да си припомня младостта  :D
    В темата на 4пда са предимно ученици (нормално, като се има предвид предмета на темата) и не са особено сериозни. Ще потърся и на други места, ако открия нещо - ще напиша. 
    Какви процедури? На шилда DS3 работи нормално (поне така казват), но това беше след някакъв ъпдейт (някъде 2018 беше, вероятно Андроид 7),аз лично съм пробвал само DS4, xBox One и шилдския.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)