Анкета: Колко често почиствате повърхността на своя телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Почти всекидневно
52.17%
12
52.17%
Веднъж седмично
17.39%
4
17.39%
Веднъж месечно
4.35%
1
4.35%
Веднъж на няколко месеца
0%
0
0%
Много рядко се сещам
13.04%
3
13.04%
Не го почиствам
0%
0
0%
Друго
13.04%
3
13.04%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко често почиствате повърхността на своя смартфон?
#1

[Изображение: 8e6ceb74bf94fca1aef13be6a64f6ed4-full.jpg]

Колко често почиствате повърхността на своя телефон?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

https://mobilebulgaria.com/surveys Хубава тема, взета назаем, но по нея, преди всеки ден, сега когато трябва.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

Може 100 пъти в деня, може и 1 път в седмицата, много относително, нося го в задния джоб и там се самопочиства ежесекундно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

Смартфоните са едно от най-мръсните неща във всекидневието ни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#5

Зависи колко ми е омазнена бузата и ухото... и съответно колко често ползвам машинката.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#6

Всяка неделя. Телефона и лаптопа. С едно спрейче и една кърпичка от Нокиа е90 още ми остана. Тази кърпичка не знам каква е, вероятно ест. кожа, но като тръкна и маха мазното веднага. Другите само мажат.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#7

През 36 минути.
Цитирай
#8

Как правилно да почистваме дисплея на устройството си: https://hi-tech.mail.ru/news/chistili-sm...-pravilno/

 
Цитирай
#9

Няколко неправилни начина за почистване на смартфона.

https://androidinsider.ru/polezno-znat/k...rtfon.html

 
Цитирай
#10

(2020-01-30, 06:24:35)Bavarche написа:  Всяка неделя. Телефона и лаптопа. С едно спрейче и една кърпичка от Нокиа е90 още ми остана. Тази кърпичка не знам каква е, вероятно ест. кожа, но като тръкна и маха мазното веднага. Другите само мажат.

Тази „кърпичка“ най-вероятно е от материя, която навремето се казваше „гюдерия“.
Това е вътрешния слой на кожата.
(2020-01-30, 09:35:36)anatol06 написа:  През 36 минути.

По часовник ли?

(2020-02-25, 12:03:16)NoMaD написа:  Как правилно да почистваме дисплея на устройството си: https://hi-tech.mail.ru/news/chistili-sm...-pravilno/

Нищо особено не казват в статията!
Ползвам си спрей за LSD-дисплеи и микрофибърни кърпички. И без друго имам по няколко - за очилата. Во чистя протектор - не екрана.
Колкото до честотата - когато видя, че е замазан. Отзад рядко, защото е постоянно в силиконово-кожен калъф.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#11

Пръскалка със спиртен разтвор от 70%, свалям гръбчето и го къпя обилно, после с власинконеотделяща кърпа.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#12

Всеки ден в края на работата.Имам шишенце от наливните парфюми на жената пълно с дезинфектант.Фъс-фъс,обърша го от ризата и айдааа.
Цитирай
#13

Обикновено вечер преди лягане или сутрин след ставане, понякога и през деня - в зависимост от ползването и/или степента на блажност на мутрата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#14

Това с парфюмите, дезинфекцията и спирта е много грешно.

Махате си олеофобното покритие по екрана и покритието на камерите и тогава нито стъклото или протектора се усещат като нови и се цапат още по лесно, нито камерата снима както трябва.

Чистя го само с вода, ако не е водоустойчив го чистя само със кухненска хартия или по дебела тоалетна хартия.

А микроскопичните драскотинки където се виждат само на слънце са от дрехите и джобовете.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • jhoro, L1892
Цитирай
#15

(2021-09-10, 09:25:09)BGDropche написа:  А микроскопичните драскотинки където се виждат само на слънце са от дрехите и джобовете.

За дрехите и всичко останало си има калъфи - кейсове.

Едни „глупави пластики“ - дебитни карти, ми надраха протектора, но екрана е скрит.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#16

Забърсвам го когато се е зацапал дисплея,понеже е с кейс и протектор,не се притеснявам с какво ще го избърша,кейса го свалям когато видя че под него има прах,защото е прозрачен.Иначе по някой път ползвам от кърпичките за ръце,за да го избърша.

Huawei P30
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro, KenLii, L1892
Цитирай
#17

Едва ли е останало кой знае какво от покритието за толкова време ползване.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#18

Плюя отгоре му и го забърсвам на ризата.
Цитирай
#19

Всеки път като се прибера го почиствам със спирт, и така още преди да се появи ковид. Не съм забелязал негативна промяна. На стария телефон също.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#20

И олефобното покритие на протектора издържа ли на подобни манипулации?

 
Цитирай
#21

Със сигурност мога да констатирам, че хидрогелевия протектор, ако е качествен, се цапа по-малко при ползване от стъкления такъв.

 
Цитирай
#22

По телефоните ни има повече бактерии, отколкото на тоалетната чиния. И това не е далеч от истината. Много хора чистят смартфона си, но често неправилно. Най-добре е да чистим устройството си веднъж дневно. Важно е да не използваме неподходящи кърпи и препарати, за да не увредим покритието на екрана. Екраните на смартфоните са по-мръсни, отколкото мислим. Ето как се почистват правилно.

Линк

 
Цитирай
#23

Kогато ми скимне. Хич не го мисля. Веднъж на 3-4 месеца, може би и веднъж на 6 месеца, нещо такова.
Цитирай
#24

Всеки ден така доста усърдно го забърсвам по няколко пъти така да се махнат следите от употреба че ме дразнят някак си.
Но за сметка на това доста рядко го забърсвам с мокри кърпички за очила примерно или някакви подобни дезинфикциращи кърпички.

А между другото забелязах в Samsung Service Center че има някакви кутии който избивали микробите по телефона ,нещо с инфра лъчи ли,но и така и така не посмях да си сложа телефона .Така и така не обърнах голямо внимание ,просто не ме превлече идеята даже.


Ето ги Angel Big Grin 
.jpg Screenshot 2022-11-03 070335.jpg Размер: 38.65 KB  Сваляния: 98

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

Скорошно изследване на Aмериканския колеж по алергии, астма и имунология показва, че смартфоните са способни да натрупват вредни вещества от околната среда и да влияят негативно на човешкото здраве. Анализираните устройства са имали повишени нива на алергени от котки и кучета, както и β-D глюкани (BDG) и ендотоксин.

Линк

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)