Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 9 SE vs Samsung A40 - компактен андроид до 550лв
#1

Гледах няколко модела 5,8-6" средния клас, но само тези ми влизат в полезрението с тънки рамки (до 6" и да е с ширина под 71мм, т.е. не по-голям от сегашния P20 lite), не съм ползвал тези две марки.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9642

ЕДИТ: Отворен съм и за други модели, стига да са в тези рамки.

Кой от двата си заслужава повече (то единият е 200лв отгоре, което също го отчитам като минус), но аз не сменям всяка година телефони, а след 2г не се знае 6" ще има ли.
Интересувам се от дисплея (да не изморява), ШИМ-а как се тества (с моя мога ли, гледах но не трептеше, чак като пригасваше почнаха да трептят)
-  да има що годе добра камера и да държи едно денонощие без тормоз.
Сравнявах ги двата, но снимките само от 20см... не успях да видя нещо фрапантно. Но на теория Mi-то трябва да е с по-добра камера/и (задна)  Rolleyes

По принцип гледам хардуера, но вече почнах и аз да се захласвам по дизайна, а и тези 0,07" по-малко доста смъкват от размера като цяло при А40 (ако ги измерват стандартизирано) имам чувството че единият не е оразмерен правилно.

Забележки, които не ме радват, но са прежалими - липса на радио, 155 g липсата на 3.5mm jack  Yikes (Mi 9 SE), изпъкналостта на камерата.
 Infrared порта за какво ще му е?
Интересно ми е SAR-а  по EU какви са му.

Иначе Самсунга много ми допадна на вид и компактност. Не знам като хардуер държи ли се на средно ниво? Няма да играя на него. Стандартните неща. Може втора сим да сложа.
Маркирал съм това което аз виждам като минус. Процесорите коренно ли са различни?

[img][Изображение: tels.jpg][/img]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунгът е в долната половина на средния клас, Xiaomi-то е компактна версия на флагманския им модел. Щом си стигнал до тези модели единствената причина да предпочетеш Самсунг може да е цената.
Бях много навит за Mi 9 SЕ, дори убедих един колега да си го вземе преди мен, но в крайна сметка липсата на жак за слушалки и слот за карта ме насочи към Mi 9 Lite, който в сравнение с RN5 си е направо компактен Wink

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на xatamoto за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#3

Те телефоните са в различен ценови клас, единия Xiaomi Mi 9 SE е висок-среден клас, докато Samsung Galaxy A40 е среден, ако ще го сравняваш с Xiaomi-то, виж Samsung Galaxy A80 иначе между тези, вземи Xiaomi.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#4

Мисля, че си се хванал за неща, които имат своите характеристики, разбира се, но няма да забележиш/усетиш.

Между 5.97 и 5.9 чак да намираш фрапираща разлика... Както и тези 15 грама - моля те, несериозно е.

Горила Глас 3, 5... - до момента всичките са еднакъв *ашак ако опре до по-сурова употреба (ако съдим по тестовете на JerryRigsEverything, стигне ли се до "остриетата" му от шесто ниво - драскат се еднакво, т. е. аз подобрение намирам само теоретично в тези стъкла). Но тук имаш винаги решение - протектор. Но ако внимаваш с дисплея, няма да имаш никакви проблеми. Здравината при изпускане е вече до сглобка.

Ако държиш на радио и 3.5 мм жак вече е ясно кое има превес, а немалко хора държат на това. Иначе можеш да слушаш радио онлайн, но ще ползва трафик на данни. Що се отнася до инфрачервения порт - малко като радиото е: някои държат на него, други не. Ще го ползваш иначе най-вече за дистанционно, но аз за такова ползвам приложение, което управлява по безичната мрежа вкъщи. Така че по тези параметри си е лично твое предпочитание.

За камерата и бързината на устройството - определено Шайоми. За батерия - по-скоро са наравно.

Цена: сам виждаш разликата. Бих казал, че сравняваш различен клас телефони. Но ако си склонен да платиш по-високата, то няма съмнение, че китайският си заслужава повече.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • HERUS
Цитирай
#5

А40 е просто симпатичен компактен модел с типичния за Samsung AMOLED дисплей. Процесорът е доста слабичък. Не би трябвало да е проблем, щом няма да играеш игри, но хора с този модел се оплакват, че е доста бавен. Говорим за чисто нови телефони, току-що извадени от кутията. Едва ли ще го изтърпиш 2 години този Samsung. Още повече, че търсейки наистина компактен размер, задължително трябва да се разделиш с голямата батерия. Не е лесна работа да намериш идеален компактен телефон. И аз оглеждам за такова животно, ама в същото време искам и доста по-голяма батерия от тази на гореизброените модели. Това е доста по-смислен показател от няколко грама/милиметра отгоре.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#6

Както са писали колегите по-горе, сравняваш различни класове телефони, макар, че и аз съм се чудил същото, дали си заслужават да се дадат тия 200 лв. отгоре. И сега с след около половин година експлоатация, мога да заявя, че си струваше. Слота за карта памет, не би трябвало да те притеснява, ако вземеш 128 gb версията, изпъкналата камера също, протектора идеално обира разликата (ако го използваш), а батерията в режим, който си написал "без тормоз" би трябвало да те кара и два дни. Слушалките - в комплекта има преходник, не би трябвало да те притеснява, на мен преходничето стои на слушалките, а инфра реда, за мен е благинка. Климатика, телевизора, уредбата все дистанционни, които трудно откривам. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на valentyno за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#7

SE-то си е супер. Жалко, че Xiaomi няма да направят нов компактен модел към предстоящата флагманска серия. Повече се продават големите телефони.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#8

А40 бих взела

Samsung galaxy A 70
Цитирай
#9

(2020-01-25, 08:24:33)desihd написа:  А40 бих взела
Само лично предпочитание без никаква обосновка, безполезно...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#10

A40 е повече за below-average user

Ало ало, фб, месинджър, снимки.

Samsunga е пластмаса, Xiaomi - то не.
Имаш жак към type c
Получаваш и много повече модификация и настройки спрямо A40

За г/д 8 месеца ползване не ме предава както миналите ми телефони. Екрана му счупих един път от нерва, като даже и рамката отгоре се беше изкривила
(https://imgur.com/a/HjcQ2pW) Поправката беше соленичка от 240Лв. Но в крайна сметка няма разлика от нов.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Какво ще кажеш за Xiaomi Mi A3? Той също е мощен, по евтин и от двата и камерата е добра, а батерията просто е зверска.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)