Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 Lite - xiaomi.eu Ром обсъждане
#1

Здравейте,
знам, че има колеги с този телефон и с този Ром.
Към момента последната стабилна версия е xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V11.3.4.0.PFCCNXM_v11-9.zip/download.
Има ли някой с тази версия? При мен за два дни два пъти не успявам да го събудя. След , което трябва да рестартирам със задържане на Power бутона. Гледам, че при китайците последната версия 11.3.3.0, тази явно са я свалили.
И също така има ли проблем да флашна предишната версия върху тази (и двете са Pie,нямам руут)?
Иначе ползвам тяхните версии от доста години и съм много доволен.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

преди да префлашваш пробвай с ресет на у-вото.
Цитирай
#3

Ами нямам навика и желанието да правя ресет след всеки ъпдейт на MIUI. Виж ако е ъпдейт на ОС може.
По-скоро ще намажа отгоре предишната версия на MIUI.
Цитирай
#4

Възможно е да ти се наложи , ще имаш още ъпдейти, особено след Андроид 10
Цитирай
#5

Ако не държиш на бг меню, mi room е по-добро решение.

Проблема ти не е от рома, до скоро бях с въпросния ром.
Цитирай
#6

Е той излезе преди 3 дни! Пък и така или иначе базата на MiRoom е същата.
Цитирай
#7

Същата е, но имат няколко предимства, които ще разбереш като сравниш няколкото рома за апарата, аз няма да те убеждавам/разубеждавам.

Има ли някаква конкретна причина да стоиш на стейбъл и на андроид 9 ?
Цитирай
#8

(2020-01-23, 16:32:34)vlado05 написа:  Здравейте,
знам, че има колеги с този телефон и с този Ром.
Към момента последната стабилна версия е xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V11.3.4.0.PFCCNXM_v11-9.zip/download.
Има ли някой с тази версия? При мен за два дни два пъти не успявам да го събудя. След , което трябва да рестартирам със задържане на Power бутона. Гледам, че при китайците последната версия 11.3.3.0, тази явно са я свалили.
И също така има ли проблем да флашна предишната версия върху тази (и двете са Pie,нямам руут)?
Иначе ползвам тяхните версии от доста години и съм много доволен.

И аз имах същия проблем само че с ноте 5, сутрин звъни алармата но вместо да се показва екрана седи съвсем леко осветен без да се вижда нищо и не реагира, оправи се след връщане до фабрични настройки.
Цитирай
#9

Гледам, че нещо позамря тая тема, та направо да попитам. Пуснах заявка за разблокиране, в края на седмицата би трябвало да станат нещата и съм се насочил точно към този ROM. Споделете впечатления от него, работят ли коректно всички датчици, вървят ли темите, как е като звук в слушалката, преведено ли е всичко на 100%? На предишният ми телефон платих за една година към руснаците от Miui Pro, ROM-a е много добър и работи безотказно. Преди това съм ползвал и Xiaomi Eu, там също нямах забележки, та сега колебанието ми е между двата ROM-а. Ако имате и друго предложение, с удоволствие ще го погледна.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#10

Така. Телефона е отключен, инсталирах TWRP и качих Xiaomi.eu ROM-a. На пръв поглед всичко работи, но има и един проблем. При скролване към крайният ляв екран за момент излиза някакво приложение и веднага след това се появява съобщението от скрийншота: "системен лаунчер спира многократно". Доколкото видях, проблемното приложение е това, от вторият скрийншот, App vault. Не мога да го деактивирам, не мога и да го махна. Някакви идеи?


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#11

изключи го от настройки: home screen > app vaault

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#12

Форматира ли data раздела ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#13

Я да попитам още нещо. На сайта на MIUI PRO имам платено за една година, в момента на другият ми телефон съм с техен ROM и бих казал, че е идеален. Ако отпиша старият телефон и запиша този, ще ми стане ли номера? Любопитен съм да видя как ще се представят на mi 9 lite...

(2020-02-01, 17:17:22)emzo написа:  Форматира ли data раздела ?
Да, форматирах абсолютно всичко.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#14

В телеграм се подава заявка за смяна на устройството.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#15

(2020-02-01, 16:29:27)iwan33 написа:  Така. Телефона е отключен, инсталирах TWRP и качих Xiaomi.eu ROM-a. На пръв поглед всичко работи, но има и един проблем. При скролване към крайният ляв екран за момент излиза някакво приложение и веднага след това се появява съобщението от скрийншота: "системен лаунчер спира многократно". Доколкото видях, проблемното приложение е това, от вторият скрийншот, App vault. Не мога да го деактивирам, не мога и да го махна. Някакви идеи?

И при и мен стана така 2-3 пъти. Но известието се показва за части от секундата,ти как разбра, че е то? Ако си сигурен директно го деактивирам, и без това не го ползвам.
Цитирай
#16

Ами наистина излиза за кратко време, но все пак успях да го видя кое е. Всъщност това е "личен асистент" или нещо такова беше, никога не съм го ползвал и на другите ми телефони.
Не можеш да го деактивираш, става както е написал колегата zviara по-горе...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#17

Мога през ADB, иначе App vault това е за екрана, който е в ляво от началния. Винаги го изключвам.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#18

Е, не се заседях много на xiaomi.eu, нещо не ми хареса. Качих MiuiPro 11 9.12.19, доста по-добър е. Лошото обаче е, че няма как да платя на руснаците за втори телефон, трябва да имам нов профил, с нов Mi ID, а ползвам двата телефона с едим Mi акаунт. А в "телеграм", както каза колегата emzo, може само да се замени един телефон с друг, не и да се добави втори. Та така, сега ще пробвам още някой ROM, да видя дали ще ми хареса нещо...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#19

Извинявам се че пиша при вас, обаче ми е интересно дали имате огромни лагове в анимацията като задържите на екрана на празно за да сложите Widget и също така анимацията за затваряне и отваряне на папка.

При Mi9 SE е ужасно

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#20

Не, при мен всичко е наред. Но има малък лаг когато отварям папка с приложения и когато след това я затварям. На старият ми телефон, note 4x това го няма...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#21

(2020-02-01, 21:23:33)iwan33 написа:  Е, не се заседях много на xiaomi.eu, нещо не ми хареса. Качих MiuiPro 11 9.12.19, доста по-добър е. Лошото обаче е, че няма как да платя на руснаците за втори телефон, трябва да имам нов профил, с нов Mi ID, а ползвам двата телефона с едим Mi акаунт. А в "телеграм", както каза колегата emzo, може само да се замени един телефон с друг, не и да се добави втори. Та така, сега ще пробвам още някой ROM, да видя дали ще ми хареса нещо...
Smile Добър вечер!
Мисля че не ти трябват 2 Ми акаунта, а 2 акаунта в сайта на МиуиПро.По 1 за всеки апарат.Бях година и малко с техния ром, на Note 4x, Mi 8 Lite и Mi 9 Lite.Много ми хареса, но супер ме дразнят наказанията щото някой някъде е пуснал рома за твоя модел-айде без ъпдейти, или са им претоварени сървърите и докато успея да дръпна ъпдейта то излезе следващ.Сега на ЕU+CustoMIUIzer+ViperFX ми е супер

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#22

Добър вечер! Така е, но за да направя втори акаунт ми трябва друг Mi ID, със старият вече имам регистриран акаунт. Пък идеята ми беше да си ползвам и двата телефона.
Какво е EU? Xiaomi.eu? И още един въпрос, какво TWRP ползвате, че имам проблем с моето. От всички ромове, които пробвах, успявам да инсталирам само MiuiPro. Всички други уж се инсталират а при рестарт ме връща пак в TWRP...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#23

Xiaomi.eu, да.Ползвам същото, което са ти предложили в 4PDA и нямам проблем.И с предишните версии- 3 и 4 всичко бе ОК.Няколко пъти минавах между ЕУ и МиуиПро докато реша да се установя на ЕУ.Сигурен ли си че правиш Format Data+ Yes, а не само Wipe Data?Или пък опитай друго, вече ги има няколко там.Пробвай от МиРуум, или Orange Fox

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на sheky666 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#24

sheky666, как вървят анимациите при отваряне и затваряне на папка с повечко приложения вътре? При мен като че ли работи малко накъсано, на старият ми Note 4x май е една идея по-добре. Но пък там съм точно с MiuiPro...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#25

Има някои леки накъсвания.4х предполагам не е с Андроид 10.При мен на 9 всичко бе ОК, на 10 се появиха замръзвания при отваряне/затваряне на папки или по-бързо скролване.Доста хора имат подобни оплаквания.Има за доизкусуряване по Андроид 10.Оправи ли се с TWRP?

Ако може да помоля темите за този апарат да бъдат обединени от някой с подходящите права.Доста е разхвърляно, има и тук, има и в Xiaomi Mi9/Mi9TE/Mi9SE , където мисля им е мястото Smile Благодаря предварително и успешен ден Smile

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)