Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 Lite - xiaomi.eu Ром обсъждане
#26

Оправих се донякъде, един път става, друг път не, не мога да хвана някаква закономерност. Е, все пак успях да кача xiaomi.eu. за да му дам още един шанс. ;-) Впрочем при руснаците има нов релийз на този ROM от 01.02. Пак се води 11.3.4., но уж са оправени някои бъгове. "Персонален асистент" например, вече работи...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
Аксесоари
#27

И аз забелязах,че е с нова дата и го инсталирах сутринта.
Цитирай
#28

11.3.4 е стабилна и май е още на андроид 9, пък МиуиПро са само седмични на 10.Ти щом въртиш между тях двете формат дата ти е задължителен

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
[-] 2 потребители изказват благодарност на sheky666 за това мнение:
  • iwan33, Miro2210
Цитирай
#29

Прави ми впечатление, че автояркостта работи много лошо в полумрак или на тъмно, сваля яркостта на екрана почти на нула и е много некомфортно за ползване. Ако я увелича малко с плъзгача вече става по добре, но следващият път пак е на нула. Има ли решение тоя недостатък? И така ли беше при MiuiPro, че не мога да си спомня?
И втори въпрос. ? Как да руутна телефона, през TWRP или чрез Magisk Manager?
П.С. Още един проблем. Приложение, което съм заключил в паметта, изведнъж решава да се затвори и спира да работи. Май пак ще го разкарам тоя xiaomi.ru...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#30

И на MiuiPro е същата работа.Има фикс, но пък с него разхода на батерия от Google Play Services ми скочи до близо 50%. Иначе за руут - през TWRP. Ако не ти се появи иконка тогава вече слагаш и Magisk Manager.apk . На MiuiPro съюо ми бягаха заключените в паметта приложения.Това беше преди месец и малко, сега може вече да не е така.

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на sheky666 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#31

Ясно, благодаря! Щом и там е същото, ще остана засега на xiaomi.eu, нещо не ми се занимава пак да сменям ROM. Пък и телефона е доста пресен, надявам се да пооправят нещата...
П.С. Има ли тема за аксесоари за 9 lite, нещо не намирам такава?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#32

Момци, дрейн няма. Не знам защо при вас има.

Колкото до приложенията и паметта, най-добрия ром в това отношение е Mi Room, но няма БГ превод.

Там като зададеш в опциите на приложението no restrictions, директно и в батери оптимизейшън влиза приложението.
Цитирай
#33

Пробвах го и Mi Room, хареса ми, но го махнах точно защото нямаше бг превод. И то проблема не беше да си ползвам телефона на английски, а ме дразнеше това, че и приложенията тръгваха на английски...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#34

Е да, те си гледат системния език.
За мен не е проблем, защото и без това го държа на ENG.

Я така и така сме подхванали темата да ви пусна едно скрийнче за анализ Smile

   
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • iwan33, milenvn
Цитирай
#35

Няма как да не ми грабне вниманието това "HD", което е до иконката за обхвата. ;-) Какво означава?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#36

(2020-02-05, 10:26:13)iwan33 написа:  Няма как да не ми грабне вниманието това "HD", което е до иконката за обхвата. ;-) Какво означава?
Най вероятно VOLte
Цитирай
#37

VoLTE e, но не е това акцента.

Ром-а е чайна стейбъл, апарата не е ми9 лайт, но гогле съм го инсталирал аз и вижте колко надолу са в графиката.
Цитирай
#38

Щеше ми се да сменя приложението за "постоянно включен дисплей", но нещо ударих на камък. В настройките съм дал всички разрешения, други изтеглени от браузъра приложения се инсталират, но това не иска. Някакво решение?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#39

Вече и на стабилната с 10ка.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на vlado05 за това мнение:
  • iwan33, suffer
Цитирай
#40

(2020-02-29, 16:20:40)vlado05 написа:  Вече и на стабилната с 10ка.
Имате ли вече впечатления от ROM-а? Как се държи телефона, замисля ли се при отваряне и затваряне на папки и приложения, както и при скролване в менюто? Има ли останало нещо непреведено, как работи GPS-а, оправена ли е автояркостта?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#41

Телефона се държи чудесно, както и преди това.
Нямам "замисляне" нито преди нито сега. Много рядко се среща нещо не преведено,като double tap и global search например. С GPS никога съм нямал проблем.
Ако под проблем с автояркостта имаш предвид, че при ниска осветеност и яркостта доста се намаля, мисля ,че си същото.
Като цяло няма много видими разлики с Android 9.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#42

Ами за съжаление не е точно така. Ми 9 лайт е Ми СС9 за което още няма раздел.
Цитирай
#43

Добро утро! Гледам, че xiaomi.eu са пуснати седмичен ROM с Miui 12. Някой ползва ли го за да сподели някакви впечатления от него?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#44

Аз го ползвам. Сега след ъпдейта е в пъти по-добре. Има си леки бъгове, но може да си се ползва съвсем спокойно за ежедневна употреба. Препоръчвам чиста инсталация както е писал suffer .
Ако нещо друго те интересува питай.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#45

С коя версия сте, 20.5.7? Изглежда, че тя е последната. При руснаците четох, че след приключване на обаждане началният екран е празен, без иконите. Има ли такова нещо? Има ли български език в ROM-а?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#46

MIUI 12.0 20.5.7 седмичен ,с тази версия съм на еу рома. Има си БГ език. В някои моменти екрана замръзва ,но все пак е бета и има още неща за доизкусуряване.
Цитирай
#47

Благодаря! Ще си направя един бекъп и, когато имам време, ще го пробвам как е.

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#48

MIUI 12 Stable Rom


https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)