Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си SSD?
#26

Със сигурност ще има разлика, но всичко зависи и от процесора, рам паметта и водеокартата особено, ако става въпрос за обработка на изображения.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-01-28, 08:42:44)centur написа:  Аз какво да кажа с буквално 10 годишен 2GHz процесор T5870 (Intel Core 2 Duo) и 4GB RAM (DDR2), след като сложих SSD-то направо хвърчи.
Копиране на файл(ове) при HDD беше около 15 - 20 MB/s, а с SSD-то около 170 MB/s.
Ако смяташ да го ползваш още няколко години - със сиурност си заслужава смяната на HDD с SSD.

Дори и на SATA II, както е при теб, си върви доволно по-бързо
Ако имаше SATA III щеше да усетиш още по-добре приноса му :-)
Цитирай
#28

(2020-01-28, 02:04:38)badtG написа:  Лаптопа е с 8GB рам и някакъв мижав 4 ядрен Пентиум.Та общо взето въпроса ми е, дали хвърлям пари по него или да не си правя труда и да си спестя за някакъв свестен лаптоп, понеже настолен не ми върши работа.
Ъпгрейд със SSD е наложителен даже.Дори и да смениш машината то в някои лаптопи(не във всички,в по-високити класове) има вече по 2 слота за m.2 SSD.Винаги можеш да го преместиш в новата машина като единствен или даже като RAID.Цените на SSD-тата вече не са като преди.Така,че дори и да вземеш сега SSD към този, винаги можеш да го прехвърлиш после в новият!
Цитирай
#29

Ако стария няма м.2 форм фактор, а 2.5, аз не знам как ще премести 2.5 ссд на слот за м.2. Но имам чувството, че смотания пентиум и редактиране на снимки са 2 не особено съвместими неща, като добавиш, че е и екрана вероятно е съвсем нормален с не особено високо качество. Решението е нов лаптоп, а най-добре един деск.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#30

Деска си е добър вариант, ама не ми върши работа. Дисплея на лаптопа е под всякакъв критика. На 5 години е, едва ли има m.2 ще си го оставя така, пък ще спестя за някакъв свестен.
Цитирай
#31

Да!!!

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#32

(2020-01-28, 23:11:11)bitmad написа:  Ако стария няма м.2 форм фактор, а 2.5, аз не знам как ще премести 2.5 ссд на слот за м.2. Но имам чувството, че смотания пентиум и редактиране на снимки са 2 не особено съвместими неща, като добавиш, че е и екрана вероятно е съвсем нормален с не особено високо качество. Решението е нов лаптоп, а най-добре един деск.
ACER A715-72g-56zt има м.2 слот за SSD.Намира се между RAM паметта и LAN-порта,но трябва да се свали целият bottom case за да се монтира.Ревизионният отвор на капака на рамта е малък и не може през него.
Решението с ново винаги е най-доброто,но зависи от финансовото състояние.Дано успее да го подмени с нещо по-така!
Цитирай
#33

Момчето с Acer-a не съм аз. Моя е Asus, не вярвам да има m.2.
Няма да го пипам за сега.
Цитирай
#34

(2020-01-31, 21:16:12)badtG написа:  Момчето с Acer-a не съм аз. Моя е Asus, не вярвам да има m.2.
Няма да го пипам за сега.
Напиши ми модела или серииният номер на лични и ще ти кажа.
Цитирай
#35

Аз наскоро взех едно Kingston SSD за 67 лева 240 ГБ от desktop.bg за на мойта приятелка лаптопа . Лаптопа беше с някъв тошиба 5400 rpm хард . Пълна боза . Уиндолса забиваше яко . Да отбележа , че е с 4 ГБ рам и някакъв интел N3450 . Много зле работата . Всичко зареждаше бавно и трябваше да се чака по 4-5 секунди за да отвори нещо . А уиндолса са е току що инсталиран . Аз й казах да не взима този боклук за 500 лева ама не . Нали ги знаете жените ... Продадох в нета хдд-то за 45 лева . Дадох още 20 от мен и взех ссд-то . ЕМИ то все едно e нов лаптоп . Всичко си зарежда както трябва и не се чака изобщо . Сравнение с преди си е направо ферари . Скачай веднага на ссд-то . Единствено аз си взех 1 ТБ хдд 7200 рпм само заради филмите и игрите . За нищо друго не го ползвам . Всичко друго е на ссд . Да не говорим колко бързо зарежда уиндолс от ссд . Нищо общо с хдд .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#36

(2020-02-01, 10:19:39)mitko.stefanov написа:  Аз наскоро взех едно Kingston SSD за 67 лева 240 ГБ

Аз взех за 51лв такъв скоро на промо от румънците
Сложих го на мястото на 1TB-я на лаптопа, а бавният HDD сложих във външна кутийка
Така когато имам нужда от място боцвам кутийката към USB и ползвам, а за всичко останало 240GB стигат
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)