Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Има и нещо друго, което допринася за това да са на загуба. И двете ми ЛГ-та, които съм имал, на гърба пише "Произведено в Корея". Имах един Самсунг преди това, той беше произведен във Виетнам. Айфоните от години се правят в Китай. Не знам изобщо дали е имало някога такъв, който да е правен в САЩ. Сони не знам дали си ги правят в Япония или имат изнесено производство някъде.
Това, което искам да кажа, е, че като оставим настрани качеството, това да произвеждаш (сглобяваш) един продукт в Корея, а не в Китай, е доста по-скъпо. На теория това не би трябвало да влияе на самото качество, а влияение има проектирането.
Крайният потребители уж не ги гледа тези работи, но едно време нокиите се правеха във Финландия, сименсите (старите телефони) се правеха в Германия и т.н.
Защо все още от ЛГ държат да правят телефоните си в Корея, не знам. Имат си някаква политика и причини за това, които ние не знаем. Наскоро в медийното пространство имаше новини, че щели да местят част от производството си извън Корея с цел намаляване на разходите.
И нека не забравяме, че ЛГ доставя екрани и на други производители на телефони. Обаче този отдел с компонентите, мисля, че е отделен от този, който пряко се занимава с произдоството на ЛГ телефони. Така са и Сони с техните телефони и сензорите им за камери, които се ползват в повечето марки.
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • Dowper, vargala81
Аксесоари
#52

(2020-02-14, 08:42:02)ganchev написа:  Всяка марка си има дефекти. Обаче от G6 нататък вече всичко е наред. Така, че спокойно може да купувате, ако искате.

Sent from my LM-V350 using Tapatalk
Далеч съм от мисълта че LG е марка с най много дефекти като цяло,има си статистика по марки и който иска може да я намери и прочете.Но такава голяма марка да не потдържа всичките си пазари с продуктите си е грешна стратегия.Вседно Coca Cola да се откаже от даден пазар.Това е знак на слабост.Те трябва да си налагат продуктите с реклами а потребителя като разбере че нещо е хубаво и на добра цена ще го купува.Високия клас телефони са много важни за да се видят новите постижения като камери и процесори и по нататък да се внедряват и в по евтините модели среден клас.Защото хората разсъждават , тъка тази марка снима хубаво и купува!
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Boby13, OliQueenBG
#53

Всеки да купува какъвто иска телефон, последните 2 страници не прочетох нищо конкретно по темата за V60...
[-] 6 потребители изказват благодарност на Dowper за това мнение:
  • alexbg67, Boby13, doktorra, master89q, OliQueenBG, vargala81
#54

Едно видео:

[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper
#55

LG V60 ThinQ с огромна батерия, но все още неизвестна премиера

https://hicomm.bg/produktovi-novini/lg-v...miera.html

През януари видяхме снимка на задния панел на LG V60 ThinQ, която подсказваше, че флагманът ще има четири задни камери. Сега известният източник на течове Еван Блас потвърди, че апаратът наистина ще има четворна конфигурация що се отнася до задната камера.

Тиражираната от Блас снимка показва, че LG V60 ThinQ ще има прорез в центъра на дисплея, където е скрита селфи камерата. Освен това от нея виждаме, че телефонът ще има четири микрофона и огромна 5000 mAh батерия.

Второ изображение пък потвърждава наличието на 3.5-мм аудиожак, разположен отдолу. До него от едната му страна е високоговорителят, а от другата USB-C порт. Предвидена е и 5G поддържка.

За момента не е известно кога ще бъде обявен официално LG V60 ThinQ, но слух от Южна Корея през декември твърдеше, че трябва да го видим на изложението MWC, което обаче няма да се състои. Тъй като обаче компанията няма да участва в Барселона заради продължаващата епидемия в Китай, премиерата на флагмана все още е забулена в мистерия.
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, OliQueenBG
#56

Изтекоха част от спецификациите на LG V60

[Изображение: 860-4602860c3abcd79d56ef5d13d90afa58.png]

LG искаха да използват мобилния конгрес в Барселона, за да представят официално смартфона V60 TninQ 5G. След като MWC 2020 бе отменен заради корона вируса се наложи компанията да променя своята стратегия. Премиерата на устройството вероятно ще стане в следващите седмици. Смартфонът попадна в базата данни на бенчмарк тестовете Geekbench, което ни разкрива малко повече детайли за LG V60 ThinQ 5G. Пълното име на модела е LM-V600N, като LG V50 ThinQ 5G се разработваше като LM-V500N.

[Изображение: gsmarena-001.jpg]

Според информацията устройството очита 898 точки при Single-Core тестовете, както и 3266 при "Multi-Core". Най-интересното е, че дънната платка, с която работи смартфона е описана като "Kona", което е кодовото име на Qualcomm Snapdragon 865 процесора, съобщава gsmarena. Това е архитектурата, с която ще работят почти всички премиум устройства с Android през 2020г. Освен бързата скорост на работа и дългия живот на батерията Qualcomm Snapdragon 865 предлага и поддръжка на 5G технологията.В долната част ще има USB Type-C конектор и 3.5-милиметров аудио жак. LG V60 ThinQ 5G ще предложи Waterdrop Notch дисплей, който вероятно ще е със 6.6" диагонал. На гърба ще има четворна задна камера, а батерията ще с мощност от 5000mAh. Oперационната система ще е Android 10, като LG ще представи и нова серия атрактивни аксесоари заедно със смартфона. Засега не разполагаме с информация за другите спецификации. Официалното представяне на LG V60 ThinQ 5G може да стане още преди края на следващия месец.

digitalBG
GSMArena
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, master89q
#57

Дано успеят да пробият Smile
#58

Само едно не осъзнаха: първи въведоха (сензорния телефон, 21:9 съотношението, редица идеи изобщо при мобилните телефони), дори изрязания дисплей и точно последното ми е на мисъл сега: защо не го запазиха, а тръгнаха по модата с ноча? Техният "втори екран" беше адски по-практичен, отколкото това недоразумение, което дори не може да ти покаже всички неща от статусбара.
#59

(2020-02-20, 14:12:56)greensmoke7777 написа:  Изтекоха част от спецификациите на LG V60

[Изображение: gsmarena-001.jpg]
digitalBG
GSMArena

Този резултат силно ме съмнява да е от V60. Та то SD821 вади по-добри резултати
[Изображение: 29645857_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#60

Тъкмо гледам Note 10 вади към 2300 , а S10 към 2000, S20-към 2350, а S20 Ultra-малко под 3200.
Huawei P30 Pro-около 2400. V50 и G8X имат около 2500.
Така че е много възможно да е V60.
Много хубаво ще е да има и Plus версия с 12 GB памет.
#61

М да, може би разликите идват от новата версия на Geekbench.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#62

Така, за първи път, поне така се твърди, изображение на LG V60!

[Изображение: lg-v60-thinq-exclusive-leak-AH-1420x799.png]
https://www.androidheadlines.com/2020/02...-v60-thinq
[-] 4 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, OliQueenBG, vargala81
#63

Ще си позволя да цитирам едно мнение от редит.



Using my throwaway here. Dont care if you dont believe me. But I know Im right so bookmark me.

-6.8" 120Hz OLED

-Only 2 Rear Cameras. 64MP and 13MP Wide

-10 MP Front Camera

-5000mAh Battery

-New 6.8" Dual Screen separately

-3.5mm Jack. Quad Mics and Quad Speakers

-Slight Camera Bump

-Two color offerings. Black/Blue with Gold and the other being White

-8GB RAM and 128GB onboard storage

-5G support w/ Snapdragon 865

-Unlocked US version with ATT, VZW, TMO, and USC versions being sold in retail locations

-Late March release

This device is, in my professional opinion, THE cleanest looking device LG has ever put together. The Black/Blue/Gold color scheme is eye catching and the phone feels well put together. It leaves a small bit left on the bone specs wise, but at 70% of Samsung's cost, how can you be mad? Ask away.

Source: me. I've seen it and had my time with it.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Dowper
#64

Факт,че ако е това и с тази визия и характеристики, ще е доста стилно и хубаво устройство.

Но LG V60S ще бъде според мен черешката на тортата.
Със сигурност ще се появи с 12GB памет, поне 256gb пространство,нищо чудно да е и 512gb, може би малко по-мощни камери, най-хубаво ще е в S версията да намалят малко екрана,че досега винаги са го увеличавали, примерно да е намален на 6,5 инча, ще е чудесно.
Но мисля,че ще се появи с големината на S20 Ultra, 6.9 инча.
#65

Видео показва LG V60.

[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev
#66


Очаква се да струва по-малко от малкия С20. Предполагам някъде към 900-950 $.
[-] 5 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Dowper, ganchev, greensmoke7777, OliQueenBG, vargala81
#67


Телефона изглежда повече от добре.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
#68

Всичко е супер, но 2 неща ме разочароват.
След като първи сложиха QHD дисплей на 5.5 инча и процесор, който нямаше достатъчно мощ за такава резолюция, защо подяволите сега на 6.8 инча се връщат на FHD+ резолюция?! Обяснението ще е същото като за G8x - за да бъдат напълно еднакви двата екрана и да остаряват заедно.
Ми направете и втория екран QHD...
Тогава, когато беше напълно безмислено на 5.5 инча ми слагат QHD, а сега FHD+...
Не, че не ми е достатъчно FHD+, но много хора ще се откажат от покупка точно заради тези компромиси. Другото, което ме дразни е, че са сложили стъкло за 4 камери, а всъщност са 2 + ToF сензор и четвъртото отворче е имитация може би.
Тези 2 компромиса обаче няма да ме откажат от покупка когато стане на разумна цена от около 1000, макс 1200-1300 лв. тъй като се компенсират от други екстри като 3.5 мм. жак (да, екстра си е вече) , Quad DaC, втория дисплей (говори се, че ще е включен в комплекта "безплатно"), 4-те микрофона, голямата батерия и уникалния HI-FI аудио запис при заснемане на видео.
[Изображение: 29705458_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, fifth_root, master89q
#69

Странни и назадничави решения, но най-вече пълна противоположност на подхода им до момента.
#70

Хич не са странни. Ако бяха сложили 2 Quad HD дисплейа със 90/120 херца, цената щеше да е над 1000 долара при всички положения. Сега се очаква да е по-евтин дори от малкия С20. Камерата има малко по-голям сензор от на С20 и е единственият телефон заедно със с20 ултра, който може да да снима 8К от основната камера, като вторият изглежда има проблем с фокусирането най-вероятно заради липсата на Dual Pixel PDAF, което е огромен минус според мен. При ЛГ получаваш ръчни настройки на всички камери + хай фай дака, вероятно най-добрият звук при записване на видеа, 2-ри дисплей, огромна батерия. Абе оферта си е от всякъде.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • Dowper, ganchev, vargala81
#71

(2020-02-26, 20:46:51)Harbinger написа:  Хич не са странни. Ако бяха сложили 2 Quad HD дисплейа със 90/120 херца, цената щеше да е над 1000 долара при всички положения. Сега се очаква да е по-евтин дори от малкия С20. Камерата има малко по-голям сензор от на С20 и е единственият телефон заедно със с20 ултра, който може да да снима 8К от основната камера, като вторият изглежда има проблем с фокусирането най-вероятно заради липсата на Dual Pixel PDAF, което е огромен минус според мен. При ЛГ получаваш ръчни настройки на всички камери + хай фай дака, вероятно най-добрият звук при записване на видеа, 2-ри дисплей, огромна батерия. Абе оферта си е от всякъде.

След няколко флагмана от двете им серии знам какво получавам от тях. И въпреки, че разделителната способност на тези малки екрани е само заигравка, въпреки малко по-големият сензор спрямо този на Самсунг, пак остава странно решение, защото даваш още една посредствена камера и защото пускаш флагман с някои параметри, по-ниски спрямо предните, ама с оправдание за цена - LG винаги са пускали напомпани флагмани по-евтино от другите, че сега да минават с това оправдание. Освен това, при много производители екранът вдига цената, защото познай масово от кого го купуват, докато при LG няма такова нещо. И бидейки далеч от мисълта, че е слаб телефон, за мен това е несериозен подход спрямо конкуренцията. И за капак, някаква умряла селфи камера - поне едно нещо им остана традиционно на LG. Реално, единственото подобрение изобщо и спрямо всички други са четирите микрофона.

Надявам се да изкарат V60-нещо си по-късно, както предните години и това да е подобрен вариант на този телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Bobby34
#72

(2020-02-26, 20:15:23)vargala81 написа:  Всичко е супер, но 2 неща ме разочароват.
След като първи сложиха QHD дисплей на 5.5 инча и процесор, който нямаше достатъчно мощ за такава резолюция, защо подяволите сега на 6.8 инча се връщат на FHD+ резолюция?! Обяснението ще е същото като за G8x - за да бъдат напълно еднакви двата екрана и да остаряват заедно.
Ми направете и втория екран QHD...
Тогава, когато беше напълно безмислено на 5.5 инча ми слагат QHD, а сега FHD+...
Не, че не ми е достатъчно FHD+, но много хора ще се откажат от покупка точно заради тези компромиси. Другото, което ме дразни е, че са сложили стъкло за 4 камери, а всъщност са 2 + ToF сензор и четвъртото отворче е имитация може би.
Тези 2 компромиса обаче няма да ме откажат от покупка когато стане на разумна цена от около 1000, макс 1200-1300 лв. тъй като се компенсират от други екстри като 3.5 мм. жак (да, екстра си е вече) , Quad DaC, втория дисплей (говори се, че ще е включен в комплекта "безплатно"), 4-те микрофона, голямата батерия и уникалния HI-FI аудио запис при заснемане на видео.
[Изображение: 29705458_m.jpg]

Чакай малко сега!
Първо-за 1000/1300 лв да искаме ДВА OLED екрана с QHD резолюция, някои даже били разочаровани,че не бил 120 mhz, би било маааалко нагличко, да не кажа и че получаваме реално 3 екрана накрая по-точно.
Много хора изобщо няма да се откажат от покупка заради малко по-ниската резолюция, отделно с тая мощна батерия зарядът ще пада по-бавно.

За камерите-имитации сме виждали при една друга марка, която ,докато LG правеше телефоните си от метал и кожа , тая марка предлагаше пластмасаняци с "имитация на кожа"!
Камерите на гърба са 2 основни, предостатъчно, плюс 3D TOF сензор и детектор , никакви имитации, как можа даже да си помислиш такова нещо?
Някои от останалите плюсове Harbinger ги е описал добре.

За тия, които не им харесва, сигурен съм ,че S версията на V60 ще дойде с 12gb ram, 512gb за съхранение (сега има версия на V60 и с 256gb), може би с 6.9 инчови екрани и с по-висока резолюция, най-вероятно и с подобрения в камерите.
Единственото нещо, което не ми харесва са цветовете-абсурдни са според мен.
Бял и син, ужас !
#73

Първо не им искам 2 екрана. Това, че те ще го включат в комплекта (дано не е само за САЩ) е плюс, но при положение, че остане по-евтин от Galaxy S20 както са обещали.
И второ, аз не съм казал, че трябва още в началото да е такава цената макар, че ми се иска. Ще изчакам ако трябва година, на мен не ми пречи да ползвам 1 поколение по-стар флагман, след като в момента ползвам 4-5 (загубих им броката на V серията) поколения по-стар.
Не разбрах какъв е тоя детектор, но при положение, че другите имат 3-5-10 Х оптичен зум, е малко странно да казват, че нямали нужда от отделен телеобектив тъй като при 2Х зум нямало загуба на качеството.
Не може да  си първи с тройна камера на гърба, която включва широк, супер широк и 2Х обектив и в по-следващия флагман да махаш едния. Спомням си рекламите на G3 как сравняваха картината на екрана с тази на S4 мисля, или въобще с FHD. 7 години по-късно си признават един вид, че през цялото време са ни лъгали и всъщност QHD резолюцията е била излишна. Не казвам, че не го харесвам, но само преди 2 год. упреквахме китайците, че не слагат QHD екрани, а сега да си мълчим, че LG не е сложил ли? Ми може да съм фен на марката, но това не ми пречи да виждам недостатъците.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 6 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • alexbg67, Bobby34, fifth_root, martoo, milss, OliQueenBG
#74

Това с резолюцията винаги е било голяма мистерия за мен. Аз лично по смъртно не мога да видя разлика между Full HD и Quad HD, а смея да твърдя, че имам добро зрение. Като съм ходил по профилактични прегледи, ми казват същото. Има хора обаче дето ще те изкарат едва ли не кьорав, щото за тях разликата била не просто забележима, а огромна. Аз такава не мога да видя дори и при зуум на даден текст, но явно има хора, които могат. Разлика в батерията също не мога да забележа, обаче анимациите ми се струват една идея по-плавни при Full HD.

Зуум камера обаче можеха да сложат, дори и да не е на нивото на Ултрата или P/Mate 30 pro.
#75

На мен ми се струва, че зума ще е на нивото на S20/S20+, тоест там как се водо - 3X "оптичен" хибриден зум. Въпросните 2 телефона доколкото четох нямат истински оптичен зум, тоест сензора е горе долу същия като в V60 и просто изрязва снимката. Фокусното разстояние било същото като основния 12 мп. сензор в Галакситата. Тоест тук LG го използват и като основен и като Зум. Но... Повечето хора това не го знаят/не ги интересува и като идат в магазина ще си кажат "а, тоя е по-як щото има повече камери".

Пп. Иначе този екран е в плюс за батерията. LG казват, че тя държи с 30% повече от V50, а той държи наистина много, да кажем средно по 2 дни със 8-9 часа СоТ. Значи на V60 му давам 2 дни с над 10-11 часа СоТ, или 3 дни с 8+ часа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)