Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

https://youtu.be/2dyAxjv1ZnY

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • oxuboxu
Аксесоари

S20+ издържа почти колкото V60 при еднакви резолюции и опресняване, а е с 4500 мач. батерия. Не се очудвам, Samsung винаги са държали повече при гледане на видео съдейки по тестовете на GSMArena.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Нека видим и малко тестове:

[Изображение: bandicam-2020-04-04-11-04-49-122.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-19-58-658.jpg]


[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-20-28-457.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-20-47-474.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-21-03-536.jpg]


[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-21-20-594.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu

Много добро представяне в тестовете на V60!

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • oxuboxu

(2020-04-04, 10:10:14)greensmoke7777 написа:  Нека видим и малко тестове:

[Изображение: bandicam-2020-04-04-11-04-49-122.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-19-58-658.jpg]


[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-20-28-457.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-20-47-474.jpg]

[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-21-03-536.jpg]


[Изображение: bandicam-2020-04-04-10-21-20-594.jpg]
И моите нескромни резултати на скромния ми G8s може да ги съпоставите с другите в таблиците:
3D Mark - Sling Shot Extreme Unlimited: 6333
AnTuTu : 433 345
Geekbench 5: 2830(Multi-core) & 745(Single-core)

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi

Малко ме съмнява достоверността на тези тестове. Не видях никъде да присъстват Huawei P30 Pro и Mate 30 Pro. Xiaomi и те имат добри модели със Snapdragon.

1916 

Един скрийншот на консумацията на батерия на V60, взет от това ревю https://amp.hothardware.com/reviews/lg-v...een-review
[Изображение: 30103707_m.jpg]

Това е без втория екран естествено. Ако се ползват и двата екрана, казват, че животът на батерията спадал с около 20%, което пак е много добре.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper

Определено голямата батерия, топ процесора, FHD+ резолюцията и 60-те херца правят телефона да издържа много.
Ако Plus версията дойде с 12/16 и 512 gb памет, още една телекамера, 3k екран и 120hz-цената ще е "огън" и батерията няма как да държи толкова.
Дали изобщо би се появило такова нещо, защото трябва и кейсът да е с 3k екран?
Няма никакъв начин такъв телефон да се появи пак за 700-750 евро,ще гони Ултр-и ,Мейтове ,Pro Max-ове и тем подобни и едва ли някой ще го купи.
Трябва сега LG хубаво да измислят накъде ще вървят, V60 е хубав, евтин, конкурентен телефон, ама нататък ми е чудно какво ще става...

Евентуално може да се появи към есента някаква плюс версия със 120Hz QHD+ екран, 10 гб. рам и повече вътрешна памет. За камерите не ми се вярва да има промяна, за цената да остане същата - също. Аз искам тая версия да се продава тук, пък за напомоена не ме интересува.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper

Да му махнат ноча и много ще ме замислят много сериозно. Всичко останало е ОК за мен.

И да, най-после, след години "оптимизация", сложиха читава батерия. Не болеше, освен че им падна пазарния дял до статистическа грешка в глупава политика и инатене.

Изпратено от моя Mi 9T

Cognosce te ipsum!

"Читава" мисля още във в50 сложиха, поне отговаряща на конкоренцията. Тази бих я нарекъл много добра. Но и телефона вече е доста голям. За
мое щастие ширината все още е по-малка от тази на V20, с дължината някак си ще се оправя.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

Нека видим и малко забавен хейт  Tooth
Набързо го преведох , не претендирам за превод тип "професор от Кеймбридж"...

https://bestgamingpro.com/heres-why-i-th...n-arrival/

Ето защо мисля, че LG V60 ThinQ е мъртъв още с появяването си

LG най-накрая повдигнаха воала на съвсем не толкова очаквания LG V60 ThinQ. Виждайки, че смартфон подразделението на LG не се представя зашеметяващо, същото може да се очаква и от първия флагман на LG през 2020 г. Съдейки най-вече по характеристиките на телефона, LG изглежда стратегически прави една стъпка напред и 2 назад. Мога да кажа същото и за Sony с ужасното им нещо, наречено Xperia 1 II, все пак телефонът най-малкото ще е с редица проблеми. Същото казвам и по отношение на V60.

Има някои неща, които наистина харесвам в LG V60 ThinQ. Като за начало, LG все пак не са махнали жака за слушалки. 
32-битовият DAC Hi-Fi Quad DAC, стерео аудио системата и 4-те уникално разположени микрофона в телефона са също добри.
Тук щях да включа и 5000 mAh батерията, но забелязах, че тя трябва да захранва два екрана вместо един, така че допълнителната мощност няма да предложи много.Всичко останало в телефона е просто дразнещо! Нека ви обясня защо аз мисля така.

LG V60 се чувства като 2 годишен флагман

Да започнем с екрана/екраните. Загадка е защо LG са решили да си останат на стратегията с два екрана. LG G8X, макар добър на хартия, колкото и LG да са се надявали на това, не беше толкова много успешен, както и повечето им артикули. Само това трябваше да накара инженерите от LG да се върнат в чертожната дъска и да започнат отначало. Вярвам, че това се е случило, но явно чертожната им дъска се е счупила на две, след което продуктовата група на LG си помислила: „Добре, ще е още един телефон с два екрана“.

Влаганите POLED екрани на LG са често срещани. Хич им нямам доверие, използвайки Google Pixel 2 XL. Загадка е защо от LG използват FHD+ панел с 60hz честота.
Почти всеки флагман, който до момента виждаме през 2020 г., идва с поне 90Hz честота на екрана. Сега, знам, че човек няма да иска 90Hz на смартфон, но това си е екстра, с която да се сравняваш с конкуренцията. Вторият екран е нищо повече от рекламен трик. Той има малко потребителска полза и е предначен за много малка част от клиентите. Не само, че телефонът така е още по-тежък при държане, но сега трябва да се притеснявате и за счупването на два екрана, вместо един, което е една ужасяваща перспектива за хората, често изпускащи неща от ръцете си.

Да минем от диспея към камерите. Възможността за запис на видео с 8k с 24 кадъра в секунда е добра, но липсата на 3-ти обектив е озадачаваща и никой ToF сензор не може да я замести. Нещо повече, предната селфи камера откъм ефективност е един безсмислен downgrade. LG изглежда са се отказали от подобрението на селфи камерите си и това може да се окаже лоша сделка за много клиенти, обсебени да си правят селфита. Истината, че LG още повече изостава от своите конкуренти по отношение на цифровите камери и софтуера им, и това няма да помoгне на корпорацията по никакъв начин. Никой няма да си купи този телефон ,търсейки хубава камера, това е сигурно.

Мястото за съхранение в LG V60 ThinQ си остава със стандарт USF 2.1 спрямо UFS 3.1, който се превръща във важен стандарт за бизнеса.
Да се надяваме поне оперативната памет да е LPDDR5 вместо LPDDR4. Съмнявам се, че е така, но човек може да бъде оптимист, нали? LG освен това не са посочили максималната мощност, при която може да се зарежда батерията. Qualcomm Fast Cost предполага,че ще е 27 вата.
И накрая, изглежда, че LG V60 ThinQ ще предлага само една конфигурация със 128 GB пространство и 8 GB RAM. Искрено се надявам LG да имат различни конфигурации, тъй като предлагането на само този вариант е смущаващ. Човек ще сдъвче тия 128 GB памет за няколко седмици, като записва 8k филми.
За щастие, LG включват допълнителен слот за микро SD карта. Минавайки към паметта, няма съмнение, че 8GB са много за машина с Android, 12GB е „бизнеса норма“ и това може да послужи на LG да достави поне един такъв вариант.

LG може да се възползва от недостатъците на Galaxy S20, за да увеличи продажбите

Не мисля, че Galaxy S20 серията е с надути цени, но обикновените хора смятат, както и се вижда от ниските продажби в Корея. Това може да е отлична алтернатива за LG да привлече недоволните потребители на Samsung.Ако LG V60 беше с един 90 / 120Hz QHD + OLED дисплей, 5000 mAh батерия, телефото обектив и цена към 800 долара, това ще е всичко, което Galaxy S20 няма да е. Телефонът има даже Snapdragon 865 - нещо, за което редица клиенти на Samsung протестират, защото, нека си признаем-Exynos е просто слаб.
LG не разкри стойността на V60, но се носят слухове, че тя ще бъде между 800 и 1000 долара. Не мисля, че този телефон трябва да струва повече от 700 долара, имайки предвид недостатъците му. LG може да вземе да промотира телефона и да събере към 200-300 долара от исканата му стойност. Според мен, така ще има търговски успех.

Заключение

Има още редица допълнителни проблеми, към които можех да насоча вниманието си по-рано преди да приключа. Софтуерът на LG прави така,че флагманите им значително да изостават и не виждам нещата да отиват по-нагоре с V60. Не е и изключено да има предпочитания към покупката на по-стария G8X и даже на V50, защото сравнен с тях, V60 е Downgrade. Може да има хардкор фенове на LG ,които да го купят, но това не е достатъчно. LG трябва да стимулира потребителите на различните марки да направят промяната и не виждам как с V60 това ще се промени. За корпорация, която претендира ,че е на високо ниво, LG прави точно обратното с флагмана си за 2020-та. Слухове твърдят,че LG ще спре G серията , тъй че може да минат 12 месеца , преди да видим друг телефон от тях. Искрено се надявам LG да си събере ума и да спре да предлага проблемния двоен екран. Само една шепа хора, нуждаещи се от това и готови за скъп шопинг ,ще купят вместо него Microsoft Floor Duo, без никакво значение какво предлага LG.




И поредното ревю, според което V60 има може би най-добрия дисплей в момента.

[-] 2 потребители изказват благодарност на Harbinger за това мнение:
  • niksapz, vargala81

Сега вече разбирам колко огромен проблем имат всъщност LG!
Правят отлични телефони, слагат и добри цени, но не може да ги намериш и купиш!
Оня ден имаше презентация на Huawei P40 и само ден-два по-късно вече се предлага в България, даже тука има хора, които са го купили.
Същата работа и със Samsung-заливат пазарите с телефони веднага след презентацията им.
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, Marto.g, VikeZ



Аз лично вече супер много съм му се наточил и гледам, че почти няма ревю, в което да не го хвалят. Обаче тука в немските техновериги все още го няма (визирам медиамаркт и сатурн), а в България съвсем не мисля, че ще дойде скоро освен евентуално в някой онлайн магазин.

В Украйна гледах онлайн се продава , към 1250 лв, тука още го няма, уж сме ЕС.

V60, че дори и V50 не фигурират въобще в сайта на ЛГ - Германия. Странно. https://www.lg.com/de/smartphones
Изобщо в колко европейски държави е пуснат за продажба, че май не са много.

(2020-04-08, 21:02:53)Harbinger написа:  


Аз лично вече супер много съм му се наточил и гледам, че почти няма ревю, в което да не го хвалят. Обаче тука в немските техновериги все още го няма (визирам медиамаркт и сатурн), а в България съвсем не мисля, че ще дойде скоро освен евентуално в някой онлайн магазин.
То според мен освен в онлайн магазин, другаде няма да дойде. Което ще е жалко. При това което пуснаха самсунг трябва да се възползват и да продават. И аз го чакам.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Май засега само в САЩ го има, а казваха в началото на април ще го има из ЕС.
Даже из някои немски сайтове ,които показаха ревю на телефона го казаха същото, посочваха и цената му-700 евро без и около 800 евро с двойния екран.

Иначе го намерих в един швейцарски сайт, ама цената му си е височка, 1800 лв

https://www.swisscom.ch/de/privatkunden/...ected%5D=0

Предлага се в черен цвят, което е много странно, както и има 256gb , което също е странно?

[Изображение: scs-11045731-de-270.jpg]

[Изображение: scs-11045731-de-360.jpg]

Не знам дали въобще е пуснат другаде освен в САЩ. А и там го има по операторите от 1 седмица някъде.
Тук хвалят и софтуера, който някои така оплюха. Екрана също. https://www.androidauthority.com/lg-v60-...s-1102841/


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

(2020-04-08, 22:13:56)vargala81 написа:  Не знам дали въобще е пуснат другаде освен в САЩ. А и там го има по операторите от 1 седмица някъде.
Тук хвалят и софтуера, който някои така оплюха. Екрана също. https://www.androidauthority.com/lg-v60-...s-1102841/

Чета ,че утре V60 излиза и в Канада:


https://www.finanzen.ch/nachrichten/akti...1029070889

Още при излизането се говореше и за 12gb версия с поне 256gb за съхранение и може и да не са това само слухове, както тази чисто черна версия, която явно няма да я има в САЩ, а ще е за Европа.
Така с тоя черен цвят изглежда супер.

(2020-04-08, 22:13:56)vargala81 написа:  Не знам дали въобще е пуснат другаде освен в САЩ. А и там го има по операторите от 1 седмица някъде.
Тук хвалят и софтуера, който някои така оплюха. Екрана също. https://www.androidauthority.com/lg-v60-...s-1102841/
Че аз никога не съм имал оплаквания от софтуера и според мен lg в това отношение се справят много добре. А има нещо което много ме кефи и това е клавиатурата на lg.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Marto.g за това мнение:
  • Dowper, vargala81

(2020-04-09, 10:55:39)Marto.g написа:  Че аз никога не съм имал оплаквания от софтуера и според мен lg в това отношение се справят много добре. А има нещо което много ме кефи и това е клавиатурата на lg.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Е, аз говоря за ревютата в които оплюха софтуера, че бил стар, нямало нищо ново, било излизало съобщение ако телефона забие да му бъде извадена батерията и т.н. Първо аз съм с телефон, на който батерията се вади и за 3 год. да не кажа, че даже от 2010 год. такова съобщение не съм виждал никога. И второ, вадя телефона от кутията, слагам си SD картата на която имам едни приложения, които инсталирам на всеки телефон, инсталирам си ги ръчно и не се занимавам повече. Не търся заместители.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Marto.g

По принцип това е LG, още даже преди да са излезнали телефоните им вече са разкъсани, изядени и изплюти от хората.
Аз очаквах същото и при V60, защото още преди да се беше появил, хората вече го мразеха.
Но като се появи, сякаш няма толкова хейт, даже да не кажа 95% от мненията на хората са положителни.
Да не говорим и че толкова интерес има към телефона, което от бая време не съм виждал към техен телефон.
Което е хубаво.
[-] 6 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, Harbinger, Marto.g, master89q, OliQueenBG, VikeZ

Единствено ме е яд, че широкоъгълната камера са я окастрили хардуерно, по зле е дори от G8, дано да са закърпили нещата софтуерно... Не мисля, че ако бяха сложили нещо с размера на основния сензор от G8 щеше да вдигне цената на телефона с повече от 20-30 долара.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)