Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9 lite въпрос по настройките
#1

Здравейте,
Срам, не срам, ако се намира в ефир собственик на въпросния модел, имам нужда от малко помощ по настройките на контакт листа. Уж съм грамотен човек, но не мога да се справя трайно с визуализация, която ме устройва. Да не пиша излишни глупости, ще се хвърля в пояснения, ако се намери доброволец :-)
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, аз имам този модел и ми е интересно какъв е въпросът ти и дали бих могла да помогна? Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на sabinda_ за това мнение:
  • toniboy
Цитирай
#3

И аз ако мога ще помогна. Smile

:: respect
[-] 1 потребител изказва благодарност на userworx за това мнение:
  • toniboy
Цитирай
#4

Предварително благодаря :-) Да се застраховам, не съм от най-неграмотните, но в скучая не се справих. Отделих доволно време да търся инфо в нета, и там без успех. Наминах дори в офиса на доставчика, не ми бяха полезни изобщо. Та, не откривам удовлетворяващо визуализиране на контактите. В самото начало оставих телефона да взема квото ще взема от стария апарат, от там си качи и контактите. Видях голямо количество дублирани, че и по три. Авно се виждаха контакти от сим и квото друго е намерил. В таба контакти на приложението за разговори не открих никаква настройка, която да позволява скриване и показване по желание. Гледах и пробвах... нищо, освен подреждане по първо или второ име. Реших да пробвам с гугълското приложение за контакти, което вече беше сложено. Там имаше някакъв избор, който пак не успях да накарам да работи така, че да ги докарам до по един. В него се показаха всъщност двата акаунта, в гугъл и ми клауд, сидях и отметка за сим картата, но тя си беше празна, а контактите се виждаха. В гугъл съм имала само 2 контакта, значи и те невинни. Ядосах се и забърсах всичко. Опитах се да си ги сложа наново от файл, който имах от стария апарат, варианта беше само на някой от клаудите. Е, сложих ги в гугъл, оправих ги и мирясах, защото за този момент и в другото приложение показаше същото. Докато ден-два по-късно пак цъфнаха всичките :-)) Много ми се изкаше да ги сложа тия контакти в телефона, както винаги до сега. Да си ги правя квото искам и да ги архивирам когато си искам и където си искам. Не го откривам. Б крайна сметка ще мирясам ако ги докарам до постоянно число :-)) В някакви видеа видях, че други апарати от марката има системно приложение контакти и там пипат. Тук няма такова, има на гугъл. Абе, не се смейте много и помагайте, ако можете. Дано съм била ясна. :-)
Цитирай
#5

До колкото помня и аз имах подобна драма, но до колкото помня аз си я реших като си отворих гугъл акаунта на компютъра и един по един почнах да трия двойни и тройни  акаунти докато не ги докарам до 1. Но това вече май си го пробвала, та за друго не се сещам аз  Rolleyes
[-] 1 потребител изказва благодарност на sabinda_ за това мнение:
  • toniboy
Цитирай
#6

И аз имах същия проблем и ми помогнаха в една друга тема.Просто излизаш (logout) от ми акаунта и се появява опцията да се запаметят в телефона.
[-] 2 потребители изказват благодарност на JollyRoger за това мнение:
  • Be6i4, toniboy
Цитирай
#7

(2020-01-29, 10:49:55)JollyRoger написа:  И аз имах същия проблем и ми помогнаха в една друга тема.Просто излизаш (logout) от ми акаунта и се появява опцията да се запаметят в телефона.
Смятам да пробвам веднага. И гугъл трябва да логна аут явно. А после, като се логнешпак, при синхрон несъздава ли грижи?
Цитирай
#8

JollyRoger, благодаря много, за сега драмата с контактите изглежда овладяна :-) Ама само на мен ли ми изглежда тоя телефон толкова ънфрендли, на Самсунга всичко ми изглеждаше толкова лесно откриваемо и просто за управление. Тука все нещо не мога да намеря, не помня за някой телефон да съм го правила :-))
Цитирай
#9

Хаха, Шаомито и менюто му са доста странни, особено за нов потребител.
А след като минах на miui11 и за мен има доста неизвестни, при все, че ги ползвам от около 5 години.
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#10

(2020-01-30, 21:27:54)MapTo_D написа:  Хаха, Шаомито и менюто му са доста странни, особено за нов потребител.
А след като минах на miui11 и за мен има доста неизвестни, при все, че ги ползвам от около 5 години.
Е, поне не съм сама. Бях на път да се усъмня в IQ-то си :-))
Цитирай
#11

(2020-01-29, 21:38:55)toniboy написа:  Смятам да пробвам веднага. И гугъл трябва да логна аут явно. А после, като се логнешпак, при синхрон несъздава ли грижи?
При мен не е нужно да се излиза и от двата акаунта, но в момента в който се логнеш отново в двата акаунта опцията за запазване на контакти в телефона изчезва пак затова Mi при мен винаги е logout.Не е ънфрендли просто е различно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на JollyRoger за това мнение:
  • toniboy
Цитирай
#12

(2020-01-31, 20:19:20)JollyRoger написа:  При мен не е нужно да се излиза и от двата акаунта, но в момента в който се логнеш отново в двата акаунта опцията за запазване на контакти в телефона изчезва пак затова Mi при мен винаги е logout.Не е ънфрендли просто е различно.
Така си казах и аз, само различно. И все пак, до сега не съм имала нужда да се ровя в нета за информация, която да ми помага с телефон. Нито да търся помощ. С тоя все някъде се забивам. Например, не намерих как да изтрия от коша на MI акаунта всички изтрити контакти, които надлежно си пази :-)) Като влязох в акаунта през настолния комп, коша изобщо го няма. Абе, много различен! Както и да е, едно по едно. Благодарна съм за помощта с контактите, това наистина ме дразнеше много :-)) трия ги, те пак се връщат.
Цитирай
#13

Здравейте, имам проблем с контактите и набирането, телефона просто е ужасен. Забива много често при търсене на контакт, някой ми звъни и когато съм навън не се вижда нищо.
Цитирай
#14

Контактите в телефона ли са, на сима ли са или на профил в google. Предполагам ползваш Google Dialer & Google Contact. Autotomatic brightness включен ли е. При мене смяна на светлина в помещението веднага сменя осветението на телефона. Да не би да имаш нещо което да прече на сензорчето.

:: respect
Цитирай
#15

(2020-03-10, 20:44:51)Ramon написа:  Здравейте, имам проблем с контактите и набирането, телефона просто е ужасен. Забива много често при търсене на контакт, някой ми звъни и когато съм навън не се вижда нищо.
Здравейте, при мен до такива чак драми не се е стигало. Със сигурност обаче пречи MI account-a, изключете го, при мен това помогна по отношение на контактите. И аз не харесвам телефона, все нещо не му харесва и не ще да се сработи.
Цитирай
#16

Привет, хора! Собствената ми стара тема, подновявам молбата си за помощ. Пак с контактите, имаше момент, в който си мислех че проблема е решен, но не е. Каквото и да сторя, след рестарт кашата се връща. До тук установих, че проблемът идва от гугъл приложенията в комбина с точно този модел телефон. Има по форумите съвети, приложени картинки, при ме тези опции просто липсват. Сега двете приложения ми показват контактите от сим картата и телефона. Не открих никъде място да анулирам сим-а. Особено на дайлъра много ме дразни. Вероятно решение е да се инсталират други приложения, но там дъм много боса. Моля, съвети! От фийдбака на приложенията изобщо не ми отговориха, писах два пъти. Поздрави!
Цитирай
#17

AМИ тук не е проблем с MIUI, а с Google приложението за контакти и обаждания.
Там липсват настройките, които ги има в MIUI.
Най-добре е да се сложи индонезийски ром или Xiaomi.eu и ще се радваш на всичките настройки и благини (включително запис на разговор)
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, toniboy
Цитирай
#18

(2020-04-25, 11:54:59)suffer написа:  AМИ тук не е проблем с MIUI, а с Google приложението за контакти и обаждания.
Там липсват настройките, които ги има в MIUI.
Най-добре е да се сложи индонезийски ром или Xiaomi.eu и ще се радваш на всичките настройки и благини (включително запис на разговор)
Благодаря за отговора :-) Захващам се да се информирам и не обещавам, че няма да цъфна с нови въпроси :-))

(2020-04-25, 11:54:59)suffer написа:  AМИ тук не е проблем с MIUI, а с Google приложението за контакти и обаждания.
Там липсват настройките, които ги има в MIUI.
Най-добре е да се сложи индонезийски ром или Xiaomi.eu и ще се радваш на всичките настройки и благини (включително запис на разговор)
Ами... четох, четох и другаде четох и се оплетох съвсем. Вероятно не успавям да търся специфично или просто ми се губи логиката какво точно трябва да подновя :-(
Цитирай
#19

Здравейте, на телефона не що му стана!!!
Когато ме търсят се появява черен екран с името на този,който ме търси и само слушалка за отговор или отказ, А СНИМКАТА на този ,който ме търсиш я няма!
Като отговоря се появява снимката и бутоните за звук, клавиатура и т.н!
Преди в първото меню при звънене беше и снимката!
На някой случвало ли му се е това и как го е оправил?
Цитирай
#20

Виж най долу в страницата има описание някой неща за Андроид10

https://www.smartprix.com/bytes/solved-s...ing-calls/

Ако не е това пиши да гледаме за други решения.
Сензора за близост работи ли нормално. Да не би да има някакъв скрийн протектор който да му пречи.
Google Phone ли ползваш.

Тук има още писано ако се отнася за тебе

https://www.gizbot.com/how-to/tips-trick...61036.html

:: respect
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)