Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с показването на процентите на батерията при Huawei Mate 20 pro
#1

Здравейте, предварително се извинявам, ако темата или повода за нея ги има вече някъде другаде, но не ги откривам. 
Касае се за следното:
Преди 1 седмица си закупих чисто нов Huawei Mate 20 Pro. Още с включването му започнах инсталация на най-новия софтуер на Android - 10.0.0.180. Инсталирах го успешно като след няколко часа включих апарата да се зарежда. При изключването му ми направи впечатление, че горе вдясно не показва процентите на батерията, като след проверка установих, че опцията за показване до иконката на самата батерия е включена. След около 15-20 мин се оправя само и се показва отново. Следва да отбележа, че това се случи още няколко пъти след зареждания на апарата, но единствено при опция "процентите ДО самата иконка на батерията". При опция "процентите В самата иконка на батерията" няма проблем. Въпроса ми е да ме притеснява ли самия апарат като хардуер, или проблема е по-скоро софтуерен и ще се оправи при последваща актуализация на Android? 
П. С. Не е кой знае какъв проблем, но ме дразни и бих бил благодарен, ако някой даде съвет.
Цитирай
Аксесоари
#2

Бъгав софтуер. Има и други подобни. Сигурно ще ги оправят в последствие.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай
#3

Когато телефона ти е на 100% само число не може да се събере отгоре ако имаш включени и други неща. И мен ме дразнеше затова съм ги сложил процентите вътре в самата батерия.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай
#4

(2020-01-29, 09:59:37)icaka2001 написа:  Когато телефона ти е на 100% само число не може да се събере отгоре ако имаш включени и други неща. И мен ме дразнеше затова съм ги сложил процентите вътре в самата батерия.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
С нещата, които държа включени се побират "100 %", но след известно време - 15-20 мин. Мисля, че не е в това проблема.
Цитирай
#5

Има някакви бъгове със софта при 10тката. Дано го оправят.
Преди две седмици и малко като се прибрах го ъпдейтнах, след това се започна, иконите се разхождат по много интересен и трудно проследим начин в горния край на дисплеят.
Оня ден включвам DAC-а с който си слушам музика в колата иконата за слушалки се появява и изчезва, реших че има проблем с кабела или дака. Поне 5-6 пъти го включвах и изключвах докато вдяна, че всъшност проблем нема, само иконата изчезва.
Цитирай
#6

Ясно явно, че си е някакъв бъг. Към момента ресетнах и ми предстои проба, дано се е оправило, ако ли не то се надявам да се оправи със следващия ъпдейт. 
Впрочем някой има ли представа, кога ще е той?

Проблемът и след ресет не се оправи, явно ще се чака следващия ъпдейт...
Цитирай
#7

Бели кахъри колеги, ще ги оправят.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

(2020-01-29, 21:57:04)Legend написа:  Бели кахъри колеги, ще ги оправят.
Така е, живи и здрави!
Цитирай
#9

Няма да ги оправят. Горе се побират само по 4 икони от всяка от страните. Някои, които заемат повече място не се показват никога. Когато процентите са извън батерията само при 100% не се побират. И при 9 беше така, и при 10 е същото. Да, малко повече се сменят при 10-ката, но това е заради начина, по който работи новата щора. Все пак горе някои от иконите са всъщност от известията в щората. В новата щора известията ходят нагоре-надолу и затова и иконите също се сменят. Въпреки това има едно предимство при 10. Като се смъкне леко щората се виждат иконите на всички активни известия, а като се смъкне оше малко се виждат и системните икони. В случая процентите ги ползвам в иконата. И тъй като имам доста "постоянни" икони само 1-2 ми се сменят.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#10

(2020-01-29, 21:57:04)Legend написа:  Бели кахъри колеги, ще ги оправят.
Аз не съм се притеснил особено. Все още съвършения програмист не се е родил, макар, че доста твърдят, че са такива.  Cool

При мен 100% се побират където им е мястото. Като сложа цифрите в иконата за батерията са ми много нечетливи.
   

Хм, все повече ми харесва идеята за изкачаща от горе предна камера от колкото този ноч...
Цитирай
#11

Между другото.. може да пробвате с някой друг шрифт дали ще има разлика

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#12

(2020-01-30, 00:56:49)azcv написа:  Няма да ги оправят. Горе се побират само по 4 икони от всяка от страните. Някои, които заемат повече място не се показват никога. Когато процентите са извън батерията само при 100% не се побират. И при 9 беше така, и при 10 е същото. Да, малко повече се сменят при 10-ката, но това е заради начина, по който работи новата щора. Все пак горе някои от иконите са всъщност от известията в щората. В новата щора известията ходят нагоре-надолу и затова и иконите също се сменят. Въпреки това има едно предимство при 10. Като се смъкне леко щората се виждат иконите на всички активни известия, а като се смъкне оше малко се виждат и системните икони. В случая процентите ги ползвам в иконата. И тъй като имам доста "постоянни" икони само 1-2 ми се сменят.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
При мене при еднаква наличност на иконите са се показвали "100%" и съответно са се губили, така че по-скоро мисля, че е софтуерен проблема.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)