Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S8 - DeX - Windows 10 - Проблем
#1

Здравейте! От известно време притежавам Samsung S8 и от много време насам искам да използвам услугата Samsung DeX. Имам Windows 10. Изтеглих си приложението Samsung DeX на компютъра. Когато се опитам да свържа телефона с компютъра ми позволява само да прехвърлям файлове или да се зарежда телефона. Изобщо DeX не реагира. Сякаш не съм свързал телефона към компютъра. Опитах на другите USB портове. Поръчах си и HDMI адаптер и само HDMI кабел. И пак нищо. Пробвах на монитор само, но ми излиза само екрана на телефона, опцията за DeX отново липсва. Рестартирвах телефона, преинсталирвах драйвери на компютъра и пак нищо. Изчетох какво ли не в нета и не намирам решение на проблема. Някой ако може да помогне ще съм изключително благодарен. Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

А HDMI кабела към компютъра или към монитора го свързваш?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Е то HDMI на компютъра не се ли ползва само като изход?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#4

Да ,но има и адаптери разни за това и питам?Да не би чрез някой адаптер да пробва на компютъра и заради това да няма връзка между устройствата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

И на компютъра го връзвах и на монитора. На компютъра нищо не излиза, а на монитора само показва екрана на телефона, но нищо свързано с DeX. На компютъра пробвах с програмата Samsung DeX чрез зарядния кабел на телефона, тъй като пише, че и само с него ставало. Ама пак нищо.
Цитирай
#6

Бих пробвал и на някой телевизор ,нямам си и на идея най вероятно проблема е в DEX -a или със самата връзка(кабелите) !
На ноте 8 няма абсолютно никакви проблеми .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Сега пробвах и на телевизора - само предава екрана. Нищо повече. Чудя се вече дали да не си взема друг адаптер за DeX, но след като позволява дублиране на екрана, би трябвало да има опция и за преминаваме към DeX, ама няма...
Цитирай
#8

Захрани ли dex адаптера?
Цитирай
#9

Кабелът не е Dex и затова, ако го ползваш за монитор. Адаптерът също.

По спомен, имаше кърнели и къстъм ромове, които поддържаха Dex режим и с обикновени HDMI кабели.
Цитирай
#10

Значи, ще си поръчам още един адаптер и ще опитам с него да видя как ще е. Снощи направих хард ресет на телефона, но без резултат.
Цитирай
#11

Трябва телефона да се зарежда за да работи в DEX режим.
Тоест да е свързан към захранване.
Простите кабели имат изход само за HDMI.
Намери си DeX станция, при която освен да се вади видео сигнал, се вкарва и захранване kъм телефона.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#12

Да препоръчате конкретен адаптер, от алиекспрес, с който да  работи DEX -а  към телевизор при S8 ?
Цитирай
#13

И аз съм с S8 ползвам това и нямам проблем. Но трябва да е включено и в зарядното с оригиналния адаптер и кабел.
Цитирай
#14

(2021-01-18, 09:30:24)kerenski написа:  И аз съм с S8 ползвам това и нямам проблем. Но трябва да е включено и в зарядното с оригиналния адаптер и кабел.

Това е Samsung Dex , оригинален и е 100-на лв. Аз се оглеждам за адаптерите за 10-на $  Smile
Цитирай
#15

По принцип на теория,всеки адаптер с USB-C вход,изход на HDMI и PD (за зареждане),би трябвало да работят.Вече сам си избираш от Алито,каква марка,колко други слота има и колко пари струва.Ето е това изглежда добре за 15$,има и RJ45 вход,за кабелен интернет-https://m.aliexpress.com/api/stat/p4p/pi....jpg_.webp

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
[-] 1 потребител изказва благодарност на mastodon за това мнение:
  • aladin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)