Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geforce Now- Облачен РС-гейминг от nVidia за Android (PC, Mac)
#1

Здравейте, понеже забелязвам, че в България, облачният гейминг е абсолютно непопулярен (според мен- незаслужено), ще опитам да внеса малко яснота по въпроса и да обясня, как да играем компютърни игри*, без да притежаваме мощен игрови компютър, на нашите Android устройства (телефони/таблети/ТВ-боксове). При това абсолютно безплатно, тъй като GFN все още е в статус Бета-тест. 
   Вече пуснах тема за това, как да играем игри от xBox One на Андроид, също без да притежаваме самата конзола, но съм публикувал темата в грешен раздел на форума (ако някои модератор прочете това, моля да премести темата тук, в раздел "Игри"). 
 
  И така, Geforce-now превръща нашето Android-устройство (има версии и за Windows и MacOS) в мощен игрови компютър. 
   Как работи:  - играта се пуска на един от няколкото сървъра на NVIDIA в Европа и ние просто получаваме изображение на нашия екран. Изображението е 1080p/60 кадъра. Управлението става както с мишка и клавиатура (Win, Mac, Android), така и с геймпад (за Android има и екранен геймпад).  Инпут-лагът е минимален, което означава че не би трябвало да изпитваме трудности при управлението. Аз лично съм любител на автосимулаторите и играя Project Cars 2 (в GFN) и Forza Motorsport 7 (в Project xCloud), като нямам проблем с управлението. 
  Какво е необходимо, за да почнем да играем:
1. Подаваме заявка за участие в Бета-теста тук
2. Приложението Geforce-now от Play Market
3. Библиотека с игри в Steam, Battle.net, EGS, Uplay. 
3. Бърз интернет (препоръчително повече от 50 mb/s) 

  След като получим имейл с инвайт в Бета-теста, въвеждаме акаунта си в приложението Geforce-now и играем. 

Списък с поддържаните игри*- Тук
Видео ревю на руски- Тук
Видео ревю на английски- Тук и тук

* - игрите се купуват отделно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • cinizam
Цитирай
Аксесоари
#2

Считам, че темата трябва да бъде забита като ръководство.
Цитирай
#3

Под 50mb/s предполагам си имал предвид 50mbps?
Иначе евала, не съм го пробвал до сега, но бих.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

(2020-02-02, 14:13:36)Legend написа:  Под 50mb/s предполагам си имал предвид 50mbps?
Да, именно. Иска си бърз нет, но иначе си работи много добре. Ето тук, колегата е споделил опит от използването на Geforce Now в България.

P.s. Обърнете внимание и на облачният гейминг от Microsoft. Там игрите са безплатни. И двата сървиса са в "Бета" статус и са безплатни, но в GFN трябва да имате купени игри.
Цитирай
#5

(2020-01-30, 13:06:22)kamenvo написа:  При това абсолютно безплатно, тъй като GFN все още е в статус Бета-тест. 

Днес, след почти две годишно тестиране, Nvidia затвори бета-теста на Geforce Now и пусна услугата на пазара. От днес има два варианта за използване- безплатен (free membership) и платен (founders membership). И  двата варианта изискват акаунт в Nvidia. 
     Free membership - играете безплатно (без абонамент), но игровата сесия е ограничена на 1 час*.
     Founders membership - плащате абонамент от $ 4.99** в продължение на 1 година, като получавате 90 дни безплатен период и нямате ограничения по време в игровата сесия***.
     За регистрация и подробности -  nVidia. 

 
     * - все още не е ясно, дали ограничението е 1 час за денонощие, или просто сесията прекъсва след час и после можете да играете отново. Като се изясни- ще напиша.
      ** - цената е валидна за САЩ и може да варира в други държави. В Чехия (където съм аз) цената, обърната в долари е $ 6.16, а в Полша е $ 5.47.
     *** - по време на бета-теста, една игрова сесия беше максимум 4 часа, след което сървъра просто прекъсва връзката, но можеше веднага след това да се включиш отново.
Цитирай
#6

Аз цъкам на компа и съм супер доволен. Дори обмислям да купя membership

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#7

Супер! Отдавна ли или от скоро? В смисъл, участвахте ли бета-теста? Колко ви е бърз нета?  Какви игри играете? Към кой сървър се връзвате (в Европа са 7)
   Относно платеният абонамент (Founders membership): Абонирайте се смело, първите три месеца (90 дни) не се плащат. Т.е. първото плащане ще е след 3 месеца от началото на абонамента. После по около 5 долара. Офертата е ограничена по време (засега не е известно до кога е валидна), после цената ще е около 10 долара (това не е официално, по- скоро слухове, но така се говори на официалния форум). 
   От друга страна, безплатния абонамент ограничава една игрова сесия до 1 час, след което на екрана се появява предложение да минете на платен абонамент или прекъсва връзката със сървъра. Но можете да започнете да играете отново, веднага след като е свършила предната сесия. Такъв вариант не е съвсем удобен за онлайн-игри, но за сингълплеър си е ОК.
Цитирай
#8

(2020-02-06, 10:59:54)kamenvo написа:  Супер! Отдавна ли или от скоро? В смисъл, участвахте ли бета-теста? Колко ви е бърз нета?  Какви игри играете? Към кой сървър се връзвате (в Европа са 7)
   Относно платеният абонамент (Founders membership): Абонирайте се смело, първите три месеца (90 дни) не се плащат. Т.е. първото плащане ще е след 3 месеца от началото на абонамента. После по около 5 долара. Офертата е ограничена по време (засега не е известно до кога е валидна), после цената ще е около 10 долара (това не е официално, по- скоро слухове, но така се говори на официалния форум). 
   От друга страна, безплатния абонамент ограничава една игрова сесия до 1 час, след което на екрана се появява предложение да минете на платен абонамент или прекъсва връзката със сървъра. Но можете да започнете да играете отново, веднага след като е свършила предната сесия. Такъв вариант не е съвсем удобен за онлайн-игри, но за сингълплеър си е ОК.
От скоро. Понеделник си направих акаунт в GeForce Now и почнах да играя. Не съм чакал нищо , нито някакви одобрения. Спомням си миналата година се вписах в бета-теста , но не ме приеха. Играя към Eu Central 3 , понякога автоматично ме свързва някъде. Играя най-вече Apex, Hitman 2 и Red Dead Redemption 2 , тъй като нямам възможност да ги играя на моя компютър и общо взето която и да е игра. Компютъра ми е с доста слаби характеристики и благодарение на това мога да играя която и да е игра на високи графики. Интернета ми е добре. Първоначално ми изписа , че са възможни прекъсвания и т.н , но аз въпреки това продължих напред и нищо не забелязах нередно. Игрите си вървят наистина чудесно и гладко ( с пълна синхронизация ) Никакви лагове и забавяния откъм клавиатура и мишка. Имайте на предвид, че играта която пускате, я имате в Steam библиотеката си. Ако я нямате , няма как да пуснете играта. Супер доволен съм наистина , евала на облачният гейминг.

Едит: А относно ограниченията на безплатния териф, играете и когато ви изпише , че ви остава толкова време можете да затворите играта и пак да я пуснете. Рестартира ви са времето и продължавате. Не мисля, че е кой знае какво нещо. 1 мин работа и пак си играете.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#9

(2020-02-06, 12:10:17)Pacogamer написа:  Играя към Eu Central 3 , понякога автоматично ме свързва някъде. Играя най-вече Apex, Hitman 2 и Red Dead Redemption 2  
И аз съм на EU Central 3, той ми е най-близо, намира се във Франкфурт, на около 500 км от мен. Пингът ми до него е 16-22 мс. Играя предимно на ТВ бокс. Имам и лаптоп, но на телевизора си е друго. Боксът е вързан с кабел за рутера, интернета ми е 300 мбит/с (реално 270-280, при замерване на скорост). Рядко играя мултиплеър, понякога играя ARMA 3 и Warthunder. Имам и PUBG, но не съм ѝ фен. Обикновено играя сингъл- The Witcher 3, HITMAN, Watch Dogs 2, другото е коли- Project cars 2 и Assetto Corsa. Участвах в бета-теста около година и половина. На мен също не ми пратиха покана и си купих ключ за бетата от някакъв сайт за 7€. Big Grin Определено си струваше. Сега съм си пуснал Founders membership, ще почнат да ме таксуват през май.
   Да попитам за Red Dead Redemption 2, как я пуснахте? Миналата година Rockstar Games премахнаха игрите си от Geforce Now и Nvidia изпитаха на гърба си недоволството на хиляди участници в бетата, най-вече заради GTA V. Уж обещаваха да се договорят с R* Games, но доколкото ми е известно, още нямат съгласие. Не съм фен на ГТА, но в РДР 2 бих поиграл.
Цитирай
#10

Здравейте, нещо не разбрах! Трябва ли да имаш игрите купени и да си платиш за Geforce Now или само се плаща таксата на Geforce Now и се играе каквото имат в каталога ?
Цитирай
#11

(2020-02-06, 12:47:04)user32 написа:  Здравейте, нещо не разбрах! Трябва ли да имаш игрите купени и да си платиш за Geforce Now или само се плаща таксата на Geforce Now и се играе каквото имат в каталога ?
Едно приятелче я играеше, някак си. Аз все се канех да я видя, но твърде много се вкарах в Apex. Има я играта в стийм купена . Не знам относно караниците с Nvidia и Rockstar общо взето.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

(2020-02-06, 12:47:04)user32 написа:  Здравейте, нещо не разбрах! Трябва ли да имаш игрите купени и да си платиш за Geforce Now или само се плаща таксата на Geforce Now и се играе каквото имат в каталога ?
Играта която пускаш от GeForce now трябва да я имаш купена в Steam. А другите игри ,които са безплатни и извън Steam, просто се вписваш в акаунта си. Можеш да играеш и с безплатен абонамент, но имаш ограничение 1 час. За да реснеш времето, затваряш играта и пак я пускаш. Реално можеш да играеш колкото искаш

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2020-02-06, 12:47:04)user32 написа:  Здравейте, нещо не разбрах! Трябва ли да имаш игрите купени и да си платиш за Geforce Now? 
Здравейте! Да, игрите трябва да са купени, но можете да играете и в безплатни такива, като Apex, World of Tanks/Ships, Warthunder, CS:GO, Smite и други от сорта. За Geforce Now можете да не плащате, има безплатен абонамент, чрез който можете да играете по 1 час, след което връзката със сървъра прекъсва, но можете да влезете отново и пак да играете 1 час и така нататък.
Цитирай
#13

Евала на Nvidia , но реално така не губят ли? Смисъл безплатен гейминг на мощен компютър. Какво печелят те? Реално според мен печелят с нещо, все пак не мисля че са пуснали това ей така. Отново евала и дано облачния гейминг стане мода. ( Дори се чудя дали изобщо да си купувам компютър :Д )

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#14

Ясно, благодаря за бързият отговор. Значи ако имам купена игра от стим например и се подържа от облака ,мога да си я играя на телефона където и да съм, при наличието на добът Интернет?
Цитирай
#15

(2020-02-06, 13:08:06)user32 написа:  Ясно, благодаря за бързият отговор. Значи ако имам купена игра от стим например и се подържа от облака ,мога да си я играя на телефона където и да съм, при наличието на добът Интернет?
Да. А за телефона най-добре да играеш със контролер или с безжична мишка и Otg кабел за клавиатурата. Аз така направих ония ден.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#16

(2020-02-06, 13:08:06)user32 написа:  Значи ако имам купена игра от стим например и се подържа от облака ,мога да си я играя на телефона където и да съм, при наличието на добът Интернет?
Точно така. Но наистина можете да оцените GFN на по-голям монитор/телевизор. За облачен гейминг с включена, безплатна библиотека с игри, погледнете тази тема. Там обаче задължително ви трябва блутут геймпад. 

(2020-02-06, 13:07:45)Pacogamer написа:  Евала на Nvidia , но реално така не губят ли? Смисъл безплатен гейминг на мощен компютър. Какво печелят те? Реално според мен печелят с нещо, все пак не мисля че са пуснали това ей така. Отново евала и дано облачния гейминг стане мода. ( Дори се чудя дали изобщо да си купувам компютър :Д )
Nvidia не са от фирмите, които обичат да работят на загуба. Ще си избият парите бързо и скоро ще почнат да печелят.
 Бета-теста беше с ограничен брой тестери- 300 000 човека. Чакащите бяха над милион. Сега, ако се закачат милион геймъри по 5 долара в месец, това са много пари. А ще се закачат много повече от милион. Цената от 5 долара/месец също ще е до време, после най- вероятно ще е около 10$.
  В момента Nvidia има мисля имат 17 сървъра в Европа и САЩ, като са оборудвани с видеокарти собствено производство, следователно себестойността им е далеч по-ниска от пазарната цена.
 Така че за тяхната печалба няма нужда да се притесняваме.  Big Grin
  България е една от малкото държави, в които облачният гейминг е толкова непопулярен (засега), така че GFN ще събере достатъчно желаещи да дават по 5-10 долара/месец, за да са на печалба и то не малка.
Цитирай
#17

И аз инсталирах Now-а сутринта. Очарован съм, но игрите, които могат да се играят безплатно не са чак толкова много.

Жалко и че няма Фифа. Big Grin
Цитирай
#18

(2020-02-06, 14:49:06)dobs7z написа:  но игрите, които могат да се играят безплатно не са чак толкова много.

Жалко и че няма Фифа. Big Grin
Така е, не са много, но все пак има. Разходите за покупка на игри могат да се снижат значително, ако изчакате намаления или даже игри в подарък в Стийм. Също така има сайтове за Стийм-ключове, които са на цена, много по-ниска от тази в Стийм. Аз примерно си купих в Стийм, на промоция The Witcher 3 за 14€ с всички допълнения (нормалната цена за комплекта е 49€), също си взех Arma3 за 9€ с 4 допълнения (нормална цена 30€ без допълнения).
    Относно ФИФА:  в GFN няма нито една игра от Origin (освен Арех), тъй като ЕА готвят свой облачен гейминг. Някои успяват да пуснат техни игри в GFN през Арех, но аз лично не съм пробвал. Казват, че са пускали Battlefield 3, 4 и няколко други, но ФИФА още никой не е успал да пусне.
Цитирай
#19

На мен като се логнах не ми зареди директно Апекс, а ми даде да си я цъкна орез Ориджин. До нея стоеше и фифата, но късно видях. Можеше и да тръгне. Big Grin
Цитирай
#20

(2020-02-06, 15:30:32)dobs7z написа:  На мен като се логнах не ми зареди директно Апекс, а ми даде да си я цъкна орез Ориджин. До нея стоеше и фифата, но късно видях. Можеше и да тръгне. Big Grin
Влез в акаунта и след това избери апекс.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#21

(2020-02-06, 15:30:32)dobs7z написа:   Можеше и да тръгне. Big Grin
Мисля че възможността да тръгне игра от Origin, зависи от обема на играта. Доколкото си спомням, GFN сваляше максимум около 50 ГБ и ако играта е по-голяма, просто прекъсва, когато достигне лимита.
Цитирай
#22

(2020-02-06, 16:29:18)kamenvo написа:  Мисля че възможността да тръгне игра от Origin, зависи от обема на играта. Доколкото си спомням, GFN сваляше максимум около 50 ГБ и ако играта е по-голяма, просто прекъсва, когато достигне лимита.
Ъм, игрите не се теглят. Директно си тръгват. Която игра да пусна, излиза да се тегли, и се изтегля за 1 секунда и играеш.
Поне при мене е така. Не съм чакал играта да се тегли и инсталирва
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#23

(2020-02-06, 17:35:53)Pacogamer написа:  Ъм, игрите не се теглят. Директно си тръгват. 
Тези, които са в списъка с поддържаните игри са пре-инсталирани ма сървъра. Всички останали се теглят. Естествено не на нашите машини, а на сървъра на nvidia. Например EU Central 3 тегли със средна скорост 56 МБ/с (мегабайта в секунда), докато EU Central 2 тегли със скорост около 24МБ/с. По време на бетата имаше период, когато преди всяко пускане, на която и да е игра, трябваше да се тегли цялата наново. Например, всеки път когато пусках The Witcher 3, чаках да се изтегли и инсталира цялата- 44,4 ГБ.

  Преди малко за първи път пуснах The Witcher 3 на втория си GFN-акаунт на телефона и свали малко повече от 15 ГБ, предполагам това са допълненията към играта + руския звук (играя на руски), който е 3,9 ГБ и се сваля винаги, преди да пусна играта.    

   

   
Цитирай
#24

Не знам аз съм изумен.. Нвидиа дават възможност да играят на тези, които нямат възможност за покупка на хубава конфигурация .. Просто евала на тях. Струва ми се , че това няма да е завинаги. Все някога тази магия ще свърши

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#25

(2020-02-06, 19:31:39)Pacogamer написа:   Нвидиа дават възможност да играят на тези, които нямат възможност за покупка на хубава конфигурация .. Просто евала на тях. Струва ми се , че това няма да е завинаги. Все някога тази магия ще свърши
Да, при това на машини, много по-мощни от РС-тата на повечето геймъри. Всъщност облачният гейминг не е съвсем нова услуга. Geforce-now всъщност е на 5 години. Също така, подобни услуги се предлагат отдавна- PlayKey, Vortex, Shadow, но това са "дребни риби". Но, след като мастодонти от сорта на Google (Stadia), Microsoft  (xCloud), Sony (PS Now) и Nvidia (GFN) разработват, тестват и пускат на пазара такава услуга, значи магията едва сега започва  Wink  Основната пречка до сега беше интернет скоростта, но с увеличаването ѝ ще расте и популярността на облачният гейминг.
  Освен GFN, от декември съм в бета-теста на xCloud (по-нагоре съм давал линк), там даже игрите са безплатни. Всичко това ми е в ТВ-бокса, който е с размера на голям телефон и понякога също се изумявам: такава малка кутийка, а предлага толкова възможности- играя практически каквото си поискам, гледам торенти с неограничен обем (даже над 100 ГБ)- направо чудо. Имам два сравнително мощни лаптопа, но нито единият няма да се справи нито с  такива игри, нито с такива филми. Жалко само, че нямам много време да играя- максимум час/два в ден, понякога и по-малко.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)