Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Geforce Now- Облачен РС-гейминг от nVidia за Android (PC, Mac)
#26

(2020-02-06, 20:10:44)kamenvo написа:  Да, при това на машини, много по-мощни от РС-тата на повечето геймъри. Всъщност облачният гейминг не е съвсем нова услуга. Geforce-now всъщност е на 5 години. Също така, подобни услуги се предлагат отдавна- PlayKey, Vortex, Shadow, но това са "дребни риби". Но, след като мастодонти от сорта на Google (Stadia), Microsoft  (xCloud), Sony (PS Now) и Nvidia (GFN) разработват, тестват и пускат на пазара такава услуга, значи магията едва сега започва  Wink  Основната пречка до сега беше интернет скоростта, но с увеличаването ѝ ще расте и популярността на облачният гейминг.
  Освен GFN, от декември съм в бета-теста на xCloud (по-нагоре съм давал линк), там даже игрите са безплатни. Всичко това ми е в ТВ-бокса, който е с размера на голям телефон и понякога също се изумявам: такава малка кутийка, а предлага толкова възможности- играя практически каквото си поискам, гледам торенти с неограничен обем (даже над 100 ГБ)- направо чудо. Имам два сравнително мощни лаптопа, но нито единият няма да се справи нито с  такива игри, нито с такива филми. Жалко само, че нямам много време да играя- максимум час/два в ден, понякога и по-малко.
Те и Microsoft до колкото знам пуснаха подобно, но вместо компютърни игри, играеш конзолни игри на компютъра. Не знам там вече дали да безплатни и трябва ли да ги имаш. Ще погледна xCloud. Там как върви работата. Игрите всички са безплатни?


Едит: оо то това е Microsoft... My bad..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-02-06, 20:20:09)Pacogamer написа:  Те и Microsoft до колкото знам пуснаха подобно, но вместо компютърни игри, играеш конзолни игри на компютъра. Ще погледна xCloud. Там как върви работата. Игрите всички са безплатни?
 Project xCloud е на Microsoft. Само че, не е за компютър, а само за Android (засега). Да, всички игри са безплатни. Има нюанси по пускането-погледнете темата. Писал съм ръководство, има и списък с игрите. Пробвайте, ако имате въпроси- питайте, ще помогна с каквото мога, но в съответната тема.
Цитирай
#28

Според Вас колко машини са пуснали Нвидиа за проекта?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#29

(2020-02-07, 09:06:19)Pacogamer написа:   колко машини са пуснали Нвидиа за проекта?
В момента са общо 15, като 10 са в САЩ и 5 в Европа. В Европа се появяват от време на време още два( EU West 2 и EU Central 5T), най-вероятно са тестови или ги подготвят за вкарване в употреба. Тук можете да видите актуалният статус на всички GFN-сървъри 
   
Също така, Nvidia имат един (засега) сървър в Москва, но с него оперира посредник (Ростелеком) и той определя цената на пазара в Русия. Естествено посредникът завишава доста цената за крайния потребител и в момента руснаците плащат по 1000₽ (~16$) в месец и в момента се водят спорове за регулирането на цената. Един сървър за цяла Русия е до никъде и в момента там правят още 2- втори в Москва и един в Санкт Петербург.
   Първият сървър в Москва изглежда така:
   
Цитирай
#30

(2020-02-07, 09:20:01)kamenvo написа:  В момента са общо 15, като 10 са в САЩ и 5 в Европа. В Европа се появяват от време на време още два( EU West 2 и EU Central 5T), най-вероятно са тестови или ги подготвят за вкарване в употреба. Тук можете да видите актуалният статус на всички GFN-сървъри 

Също така, Nvidia имат един (засега) сървър в Москва, но с него оперира посредник (Ростелеком) и той определя цената на пазара в Русия. Естествено посредникът завишава доста цената за крайния потребител и в момента руснаците плащат по 1000₽ (~16$) в месец и в момента се водят спорове за регулирането на цената. Един сървър за цяла Русия е до никъде и в момента там правят още 2- втори в Москва и един в Санкт Петербург.
   Първият сървър в Москва изглежда така:
Знае ли се какви са характеристиките на машината?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#31

(2020-02-07, 12:31:36)Pacogamer написа:  Знае ли се какви са характеристиките на машината?
Засега съм забелязал две различни конфигурации. Например: 

EU Central 3
XEON E5-5697 v4  2,3.Ghz (4ядра, 8 потока)
16GB RAM 
NVIDIA Tesla P40  24GB VRAM (това е сървърната версия на Geforce GTX 1080) 
SSD 

EU Central 2
Intel CC150 3,5Ghz (4ядра, 4 потока)
8GB RAM 
RTX T10-8-2 8GB VRAM (сървърната версия на Geforce RTX 2080 с поддръжка на технологията RTX) 
SSD 

За да видите конфигурацията на сървъра, към който сте свързани в момента, отваряте Steam, от там Настройки/Система. Там можете да видите конфигурацията на "вашия" компютър.
   
Цитирай
#32

(2020-02-07, 13:00:58)kamenvo написа:  Засега съм забелязал две различни конфигурации. Например: 

EU Central 3
XEON E5-5697 v4  2,3.Ghz (4ядра, 8 потока)
16GB RAM 
NVIDIA Tesla P40  24GB VRAM (това е сървърната версия на Geforce GTX 1080) 
SSD 

EU Central 2
Intel CC150 3,5Ghz (4ядра, 4 потока)
8GB RAM 
RTX T10-8-2 8GB VRAM (сървърната версия на Geforce RTX 2080 с поддръжка на технологията RTX) 
SSD 

За да видите конфигурацията на сървъра, към който сте свързани в момента, отваряте Steam, от там Настройки/Система. Там можете да видите конфигурацията на "вашия" компютър.
То това е супер компютър..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#33

Регистрирах се за проба въпреки, че не съм много по игрите , поиграх. Беше през нощта и веднага почнах да играя . Нета в нас е околу 40мб - 50мб и се игае чудесно.Усещането е същото, все едно играта я имаш инсталирана. Днес обаче уцелих гредата, през деня и привечер има огромна опашка и се чака доста.Отказах се.Сигурно и по зле ще става. Платената версия за сега е с 90 дневен пробен срок и после 5 евро и нещо. Пробвах и от телефона, закачих един стар джойстик с кабел и бачка. Доста по-добре ще е нещо с блутут ама дори и тогава си е за маняци. Работи нормално на 4G. За да се играе навън обаче ще трябва план с неограничени мб ,трафика е брутален. Някак си не ме изкефи усещането.За лаптоп , слаби машини или таблет ми се вижда доста добре.
Цитирай
#34

(2020-03-07, 01:12:46)user32 написа:   Нета в нас е околу 40мб - 50мб и се игае чудесно.Усещането е същото, все едно играта я имаш инсталирана. Днес обаче уцелих гредата, през деня и привечер има огромна опашка и се чака доста.Отказах се.....

Работи  нормално на 4G.... трафика е брутален.  Някак си не ме изкефи усещането.За лаптоп , слаби машини или таблет  ми се вижда доста добре.
   50мбит стигат, за да играеш с картина, трудно отличима от тази на реално РС.
    С безплатния абонамент в натоварените часове се чака- потребителите с платен абонамент са приоритетни. За да избегнат чакането, много хора регистрират платен абонамент, само за да използват пробния период от 90 дни и го прекратяват малко преди да изтече (първото плащане е след изтичането на пробния период. Например аз съм си пуснал платен план на 04.02, а първото плащане ще е на 5-ти май).
 Пробвал съм и на 4g, но поне при мен не става за игра. Иначе в къщи съм засичал трафик от около 15 ГБ за час. По принцип не виждам много смисъл да се играе на телефон. Минимум таблет на 5гхц WiFi. На РС, Мас, Тв-бокс е добре.

 Неприятен момент напоследък е, че алчни издатели искат Нвидиа да дели печалбата си с тях, просто защото игрите им са в GFN и след като получат отказ, си изтеглят игрите от там. Наскоро от GFN избягаха Blizzard - Activision, Bethesda и 2К (орел да ги вдигне дано  Big Grin ). Нвидиа водят преговори с издателите, но какво ще се разберат- предстои да разберем.
 Списък с поддържаните игри, както и актуална информация за добавените и премахнати игри, можете да видите тук.
Цитирай
#35

Да се договарят с ЕА и да пускат фифата час по-скоро.
Цитирай
#36

(2020-03-07, 23:53:03)dobs7z написа:  Да се договарят с ЕА... 
 За съжаление, това едва ли ще се случи. ЕА работят върху собствена върху собствена платформа за облачен гейминг. 
Всъщност в GFN за сега няма нито един футбол. Преди имаше поне PES, но го махнаха. Надяваме се Нвидиа да успее да се договори с издателите и да се върнат.
Цитирай
#37

Здравейте,

Какво е качеството на връзката с GFN в момента. Аз съм с план от 100 мегабита домашен интернет, връзка с кабел до всички устройства и не GFN ми дава 30-35 Mbps със 15% изгубени пакета на всеки тест, което е практически не използваемо, та се чудех и при вас ли е така?

Поздрави,
Георги


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#38

(2020-12-16, 16:41:13)na4ev_bg написа:  Здравейте,

Какво е качеството на връзката с GFN в момента. Аз съм с план от 100 мегабита домашен интернет, връзка с кабел до всички устройства и не GFN ми дава 30-35 Mbps със 15% изгубени пакета на всеки тест, което е практически не използваемо, та се чудех и при вас ли е така?

Поздрави,
Георги
Рядко играя напоследък, но не съм имал проблеми. Колко точно харчи - не знам, но е под 100 със сигурност!
[Изображение: 871a5c772b9cea81cb4922a77b634257.jpg]
Цитирай
#39

От днеска реших да си поиграя и настроя GFN. Ама две неща не са ми ясни. В Steam имам в библиотеката Dirt rally, а не мога да я намеря в GFN. И второто когато е безплатния абонамент всеки път ли се чака по много за да зареди играта ?

Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

(2020-12-23, 18:28:22)BlackBone написа:  От днеска реших да си поиграя и настроя GFN. Ама две неща не са ми ясни. В Steam имам в библиотеката Dirt rally, а не мога да я намеря в GFN. И второто когато е безплатния абонамент всеки път ли се чака по много за да зареди играта ?

Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Не всички игри се поддържат от GFN (някои издатели не дават игрите им да са там)...
И да, когато е безплатно, много хора чакат... Все пак възможностите на nVidia не са безгранични и има хора, които си плащат (~5€/месец) и те са с предимство, т.е. не чакат...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)