Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с трансфер на данни!!!
#1

Днес закачих телефона си към компютъра с оригиналния кабел, но той просто започна да се зарежда. Въобще не изскочи менюто което те пита какво желаеш да правиш. Телефона просто започна да се зарежда, а компютъра въобще не разбра че нещо се е закачило за него. Пробвах с резервния ми кабел, също оригинален както и с всички ЮСБ портове. Нищо!!! Освен това когато включа апарата към зарядното не изписва "charging fast", просто се зарежда. Пак се зареди бързо , но надписа който излизаше преди не се появи. Преинсталирах всички драйвери, рестартирах и двете устройства и пак нищо. Моля, някой ако има идея какво се случва да съдейства. Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

А телефона е ...? Андроида е ....? Компютъра е с ОС ...?

XIAOMI A2
Цитирай
#3

Мой пропуск. MI A2 Android 10, Dell Windows 7. Не знам дали има значение, но преди последния ъпдейт на телефона нямах такива проблеми.
Цитирай
#4

Виж в developer options кое е маркирано на пункта:
Default usb configuration.
И го промени на МТР (file transfer)
Да видим дали ще има промяна.
Другия вариант е да се видят настройките в меню Storage и да се опита и на друг компютър
Цитирай
#5

Тц, пробвах и това вчера. Нищо! Чета в XDA и мненията са платката на usb порта или motherboard. Само че ако е второто, направо да си купя нов телефон!!!!!!!
Цитирай
#6

Може да е нещо от ъпдейта. Използвай фтп за прехвърляне на данни:

https://play.google.com/store/apps/detai...leexplorer
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Климент Моев
Цитирай
#7

Според руснаците от 4PDA има някакъв проблем с някои апарати точно за това и още не знаят как да го оправят .... много е вероятно да е от ъпдейта  (софтуерен проблем). Май повечето оплаквания идват от обновените с първата версия на 10 (доколкото знам за тях са пуснали "доъпдейтване" ). До заводски настройки връщал ли сте при ъпдейта?
Тепърва ще започнат да пускат фиксове за десятката.
P.S. Току-що пробвах да включа моя телефон (А2 4/64) и стана. От секцията за програмисти активирах "през USB (отстраняване на грешки през USB), после в "свързани устройства" позволих трансфера на данни ... получи се.

XIAOMI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Франко за това мнение:
  • Климент Моев
Цитирай
#8

(2020-01-31, 08:47:59)Франко написа:  Според руснаците от 4PDA има някакъв проблем с някои апарати точно за това и още не знаят как да го оправят .... много е вероятно да е от ъпдейта  (софтуерен проблем). Май повечето оплаквания идват от обновените с първата версия на 10 (доколкото знам за тях са пуснали "доъпдейтване" ). До заводски настройки връщал ли сте при ъпдейта?
Тепърва ще започнат да пускат фиксове за десятката.
Привет. Не бях между първите дръпнали ъпдейта. Моят дойде след като Xiaomi го бяха спряли за няколко дни. Явно има бъгове, защото гледам че MI форума им е затрупан с оплаквания от какво ли не същество.
Относно настройките, не съм ги връщал. Само си инсталирах ъпдейта.

(2020-01-31, 08:29:58)suffer написа:  Може да е нещо от ъпдейта. Използвай фтп за прехвърляне на данни:

https://play.google.com/store/apps/detai...leexplorer
Сърдечно благодаря, поне си спасих инфото от телефона!
Цитирай
#9

Редактирах си предния пост - погледни. Само ще добавя, че компютъра ми е с уйндоус 10. Аз също не съм връщал до заводски, но единствения ми проблем засега, беше гадното съобщение при отварянето на "настройки", но бързо го преборих.

XIAOMI A2
Цитирай
#10

(2020-01-31, 09:04:50)Франко написа:  Редактирах си предния пост - погледни. Само ще добавя, че компютъра ми е с уйндоус 10. Аз също не съм връщал до заводски, но единствения ми проблем засега, беше гадното съобщение при отварянето на "настройки", но бързо го преборих.
Тц! USB debugging вече съм пробвал, а в connected devices освен bluetooth, cast, принтинг и chromebook друго не излиза.
Цитирай
#11

(2020-01-31, 10:54:59)Климент Моев написа:  Тц! USB debugging вече съм пробвал, а в connected devices освен bluetooth, cast, принтинг и chromebook друго не излиза.
Не в свързани устройства, в Oпции на програмиста виж Стандартна конфигурация на USB.
Цитирай
#12

Въобще нямам такова меню!
Цитирай
#13

Настройки -> системни -> разширени -> опции на програмиста -> през USB (отсраняване на грешки през усб)

XIAOMI A2
Цитирай
#14

Да, дотук сме ок . USB debugging е On. Но Стандарта конфигурация нямам. Даже си смених менюто на български за да го намеря, но нямам.
Цитирай
#15

.png Screenshot_20200131-130129.png Размер: 58.72 KB  Сваляния: 141


.png Screenshot_20200131-130158.png Размер: 30.65 KB  Сваляния: 141

Това е при Mi A2, андроид 10, ако при теб ги няма тези менюта навярно ще трябва да минеш през фабрични настройки. На втората снимка всичко ми е не активно защото не съм свързал USB кабел, менютата се активират при включен  USB кабел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hristop за това мнение:
  • Климент Моев
Цитирай
#16

Мерси за скрийншотовете. Не ми позволява да превключа на свързани устройства. Постоянно ми изписва "couldn't switch".
Цитирай
#17

На друг компютър, с друга версия на уйндоус пробвал ли си?

XIAOMI A2
Цитирай
#18

Не съм.
Цитирай
#19

Мисля че намерих решение на проблема, ако някой още се вълнува. Явно всички търсят под вола теле, а всъщност нещата са съвсем прости. Два от пиновете на буксата отговарят за трансфер на данни, останалите за зареждането! Буксата е дефектирала, вероятно от зареждане с неоригинален кабел или просто е дала фира. Точка!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Климент Моев за това мнение:
  • suffer, Франко
Цитирай
#20

разбира се, че ни интересува, Благодарим за обратната връзка
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Климент Моев
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)