Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с преминаването от Wi-Fi към мобилна мрежа
#1

Здравейте на всички! 
Имам следния проблем с моят huawei p30.
Наскоро си закупих дрон и свързвам телефона си с него за да мога да виждам камерата на дрона на екрана на телефона посредством Wi-Fi връзка, проблема е там, че като го свържа през WiFi за да виждам картата къде се намира дрона трябва Интернет. Пускам мобилната връзка, но телефона не преминава от WiFi към мобилен Интернет. Да отбележа, че Wi Fi+ е включен. Пробвах да изключа икономичен режим, но нямаше ефект. Телефона си остава на WiFi, но през нея управлявам само дрона няма Интернет достъп. Телефона е с версия 10.0.0.178. Някой има ли идея от какво може да е? Благодаря!

HTC Sensation Android 4.0.3 Sense 3.6   Stock Lock
Samsung A5 2015 ?
Iphone SE 16GB?
Huawei Mate 20 Lite☝️
Huawei P30 Black 128GB ??
Цитирай
Аксесоари
#2

Погледни в Опции на програмиста дали е активирано Винаги активни мобилни данни.
Цитирай
#3

Намерих го. Ще пробвам и ще пиша има ли резултат!

HTC Sensation Android 4.0.3 Sense 3.6   Stock Lock
Samsung A5 2015 ?
Iphone SE 16GB?
Huawei Mate 20 Lite☝️
Huawei P30 Black 128GB ??
Цитирай
#4

Здравейте, имам проблем със свързването към Wi-Fi мрежи. Засега съм го пробвал вкъщи и във фитнеса, където се свързва без проблем, но на работа има 2 мрежи, към които изобщо не иска да захапе. Изписва установява се връзка и до там. Някакви идеи?

   

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#5

Да не би да са с парола и затова?
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Да, обаче им знам паролите. Другите ми 2 телефона се връзват без проблем, както и на колегите.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на Rad0slaw за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Нямам идея
Цитирай
#8

Здравейте отново! Аз пробвах за моя проблем по горе, но резултат няма пак не преминава от WiFi към мобилен...

HTC Sensation Android 4.0.3 Sense 3.6   Stock Lock
Samsung A5 2015 ?
Iphone SE 16GB?
Huawei Mate 20 Lite☝️
Huawei P30 Black 128GB ??
Цитирай
#9

Искам да попитам дрона за да го управляваш инсталирали се приложение за да знам.Може да видиш настройки-мобилна мрежа-потребление на данни чукаш и интелигентно пестене на данни дали е активирано ако е изключиго,после виж мрежов достъп ако има приложение за дрона да ли фигорира за моб данни си има отметки  и на края приложения чукаш горе има три точки и търсиш специален достъп виж оптимизиране на батерия изобразяване върху други приложения не ограничен достъп до данни после иди на батерия стартиране на приложения и намери приложението и му дай ръчни настройки всичко да е включено.
Цитирай
#10

Ще опитам всичко и ще пише. Благодаря!

HTC Sensation Android 4.0.3 Sense 3.6   Stock Lock
Samsung A5 2015 ?
Iphone SE 16GB?
Huawei Mate 20 Lite☝️
Huawei P30 Black 128GB ??
Цитирай
#11

@audifanatic Този дрон трябва да да си има някакво приложение. Според мен последователността на свързване ти е грешна - дрона към телефона, а не телефона към дрона. А гледането на камерата май става посредством кабел от телефона към дистанционното на дрона.
Цитирай
#12

Дрона си има приложение mi Drone дрона е xiaomi mi 4k drone свързва се както през WiFi така и през usb. Връзката е за да виждаш какво предава камерата и данните за дрона. Управлението се извършва от джойстик. Свързвам телефона към Wi-Fi мрежата на дрона.

Пробвах всичко описано по горе и пак не иска...

HTC Sensation Android 4.0.3 Sense 3.6   Stock Lock
Samsung A5 2015 ?
Iphone SE 16GB?
Huawei Mate 20 Lite☝️
Huawei P30 Black 128GB ??
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)