Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei, Xiaomi, Oppo и Vivo създават аналог на Google Play
#51

(2020-02-10, 08:59:52)dani_z25 написа:  @milss, както казах двайсетина съм ги инсталирал аз. Ето от плейстора шот, като половината от тези са си системни.
Иначе както вече казах, само дума да се каже накриво и глей кво става...[Изображение: d14cd37af8985304c0f08a2b920968ef.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Казвай колкото си искаш думи накриво, срещу която си искаш марка, но да отговаря на истината. Имам общо 238 приложения. От маркета излиза, че съм инсталирал 144.


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
Аксесоари
#52

(2020-02-08, 19:56:35)Bobby34 написа:  The latest proof is LG’s Q1 financials, released this week, which show that its mobile division grossed just KRW 1.51 trillion ($1.34 billion) in sales for the quarter. That’s down 30% year-on-year and the lowest income for LG Mobile for at least the last eight years. [Изображение: 36103c1bf27823770c042eb6f4fd15c1.jpg]

Да не цапам темата, само ще кажа,че не от вчера , а години наред LG работят на загуба в мобилното им подразделение.
Но това изобщо не им пречи всяка една година да правят топ флагмани, както и още десетки модели от по-нисък и среден клас, за които България не е и чувала.
Над 100 милиарда лв им са приходите за година+още около 10-тина милиарда печалби.
Близо 10 милиарда са им приходите и от мобилното подразделение.
Какво имаме като загуба?
Около 120 млн евро загуба в мобилното им подразделение за последното тримесечие.
Сами може да видите ,че в близките десетилетия LG няма как да спре да бълва десетки нови модели, както прави всяка година.
В това число нисък клас, среден, флагмани, таблети, смарт часовници, подготвят и модели със сгъваем екран...или правят всичко, което правят водещите производители и няма никаква база за сравнение с HTC, които даже нямат пари за един флагман!
Това исках да кажа-може да имат загуби, но това не ги спира и скоро няма да ги спре, защото всяка година разполагат с огромен финансов ресурс, който да насочват без проблем накъдето си искат.
Цитирай
#53

@greensmoke7777 първо никой не е плюл по LG, казах, че искам тези 3 марки да се върнат с конкурентни модели и пак да се купуват и говори за тях.
Няма смисъл да ни казваш кои са LG, знаем го.
А колкото до HTC, не ти прави чест да вадиш на урмяло куче нож! И тях знаем кои са и какво са дали на тази индустрия. Може и да са на загуба, но съм с техния последен флагман U12+, и знам какво представлява! Когато го пуснаха беше на ниво въпреки всичко, идеален не, но не е направен като за без пари.
Спрете да се засягате на всяко споменаване на любимата ви марка, защото всички си имат предимства, но и недостатъци!
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Bobby34, martoo, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#54

Забраната на Huawei да работят с Google, може да се превърнe в “началото на края” за Google: https://www.359gsm.com/zabranata-na-huaw...za-google/

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • alexbg67, doktorra
Цитирай
#55

Гугъл ще се окаже големия губещ още от началото на забраната се чувсваше. Затова призоваваше Тръмп да отпадне забраната защото никой бизнес не иска да си губи клиентите.Ако ти затворят кварталния магазин ти какво ще направиш много ясно че ще отидеш в друг.И тук е същото китайците няма да седят и да чакат американците какво ще решат.Колкото до разработчиците като има паричен стимул защо да не си качват приложенията в App Galery!
Цитирай
#56

(2020-02-10, 18:13:15)Vi70 написа:  @greensmoke7777 първо никой не е плюл по LG, казах, че искам тези 3 марки да се върнат с конкурентни модели и пак да се купуват и говори за тях.
Няма смисъл да ни казваш кои са LG, знаем го.
А колкото до HTC, не ти прави чест да вадиш на урмяло куче нож! И тях знаем кои са и какво са дали на тази индустрия. Може и да са на загуба, но съм с техния последен флагман U12+, и знам какво представлява! Когато го пуснаха беше на ниво въпреки всичко, идеален не, но не е направен като за без пари.
Спрете да се засягате на всяко споменаване на любимата ви марка, защото всички си имат предимства, но и недостатъци!

От тези 3, които си изброил, можеше да сложиш направо и "Правец" сред тях...
Дано "Правец", "Велико Търново" и "LG" да се върнат в играта...
LG и Sony имат ресурс всяка една година да предлагат конкурентни модели.
LG го правят специално всяка година и не са спирали, не знам как може да кажеш ,че не са конкурентни...
Кое в LG V50 с опция за два екрана не е на топ ниво?
Кое в G8X с два екрана не е на топ ниво?
Кое в LG V40 не беше на топ ниво?
Кое в LG V60 с два екрана няма да е на топ ниво?
Всяка година LG вадят отлични модели, които не отстъпват по нищо на "водещите".
Ако теб те интересува статистиката, кой колко % продал, колко % ръст имал на оперативната печалба, колко пункта загуба имал в приходящата част и тем подобни абсолютни простотии, мен ме интересува самото устройство!
Цитирай
#57

От LG G5 насам всички устройства са компанията са еднотипни и не се запомнят със нищо. Ако всичко беше на ТОП ниво в мобилното им подразделение, нямаше всяка година да са на загуба и продажбите им да се свиват.

П.С. Преди да ме нападнеш, че съм фен на друга компания и говоря негативно за любимата ти марка, ще ти кажа, че говоря като бивш фен на LG (преминал през LG Optimus One -> LG Optimus Chic -> LG Optimus 2X -> LG Nexus 4 -> LG G3 -> LG G4). Така, че спри при всяко споменаване на марката да получаваш мозъчна аневризма, знам, че истината боли, но мобилният отдел на компанията е в криза и трябва да се примериш с факта. Достатъчно наспамихме тема която дори не е за LG!

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • alexbg67, Bobby34, NaniG
Цитирай
#58

Потребителите избират какво да купуват.От една марка ако са доволни ,покрай един доволен още няколко човека се навиват на дадена марка.Ползвах Sony z1 compact няколко колеги се запалиха и си купиха z3 compact Аз се отказах от марката заради високата цена  която не отговаря на качеството,нито камерите им са на по високо ниво нито дизайна с големите рамки,колегата заради разлепване на дисплея смениха му телифона с нов но и той започна да се отлепя.Купих си HTC10 страхотин телефон но за 3 години само 5 ъпдейта. Сега от април съм на Huawei p30 за него нищо лошо не мога да кажа.И се надявам проблемите с Америка да се оправят за Huawei защото предлагат добри продукти и всеки решава за какво да си даде парите един път остане ли излъган от дадена марка я смeня.Ако и те ме разочароват минавам на друга марка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#59

Казах ви, че с него не може да се спори на тема LG.
Пускат ъпдейтите в една и съща високосна година с моето HTC. Стари камери и кажи речи еднакви характеристики са всички.
Защо е с P30 pro, а не с V50 или G8s.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#60

Много глупости, много нещо, поне проверявайте нещата преди да ги публикувате.
Цитирай
#61

Това е различно, тук говорим за марки, които струват милиони, нали продуктите им, а ти ги сравняваш с марка, която продава домакински уреди и техника, разбира се, че е известна, и може да си позволи това подразделение за телефони да е на загуба, но ти спориш, а ние се опитваме да ти кажем, че телефоните им са хубави, но няма с какво да привлечат вниманието, защото или излизат по-късно или предлагат неща, които другите марки ги имат, а предлагат по-евтино телефоните си.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#62

(2020-02-11, 00:52:50)greensmoke7777 написа:  Няма какво да ви отговарям повече!
Вече и аз се убеждавам, че е безсмислено да се спори greensmoke7777. hazART в горният пост ясно е посочил какво искаме да кажем (на някой хора трябва да им се обяснява малко повече). По налудничаво сравнение не бях чувал, да се сравнява LG с компании от ранга на Бугати и Ролс Ройс. Там загубите не се дължат на продукта, а на съвсем други фактори. Ясно е, че няма да преглътнеш, че LG в момента са в положението на HTC, Sony и т.н. А това да не отговаряш повече е наистина добро решение, че темата стана за чистене.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 2 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Bobby34, NaniG
Цитирай
#63

(2020-02-11, 10:53:14)OliQueenBG написа:  Вече и аз се убеждавам, че е безсмислено да се спори greensmoke7777. hazART в горният пост ясно е посочил какво искаме да кажем (на някой хора трябва да им се обяснява малко повече). По налудничаво сравнение не бях чувал, да се сравнява LG с компании от ранга на Бугати и Ролс Ройс. Там загубите не се дължат на продукта, а на съвсем други фактори. Ясно е, че няма да преглътнеш, че LG в момента са в положението на HTC, Sony и т.н. А това да не отговаряш повече е наистина добро решение, че темата стана за чистене.

Не ги сравнявам!
Давам за пример колко елементарно разсъждавате и си фантазирате разни глупости, в които вярвате до степен на ЗОМБИРАН СЕКТАНТСКИ ФАНАТИЗЪМ.
Давам пример как статистиките не може да са фактор при избор на телефон.
Давам пример как и други компании , предлагащи върхови продукти, са страдали от загуби за милиарди и фалити !!!
Давам този пример, защото той показва,че въпреки загубите или дори фалитите и ниските продажби, тези компании са предложили топ стока на пазара.
Аналогията с LG е повече от точна.
Да сложиш LG до мъртъвците HTC , още малко до "Правец" и "Велико Търново", е все едно да сложиш BUGATTI ,който едва не фалира, до Москвич или Лада, казвайки ,че Ситроен и Тойота били "номер 1", защото статистически смазват по продажби BUGATTI !
Баси логиката !
Аз наистина спирам да пиша в тая тема, не ми отговаряйте.
Поздравявам ви с Трилър на Майкъл Джексън и бъдете живи и здрави!
Цитирай
#64

(2020-02-11, 11:14:16)greensmoke7777 написа:  Аналогията с LG е повече от точна.
Е как успя да приравниш застоя на тези марки с производството на телефони, але пък с LG? 
Техния спад се дължи на това, че предлагат ТОП-а на ТОП-а, който се предлага в тесен кръг дори в световен мащаб - там няма компромис с абсолютно нищо, всичко е изпипано в детайли. И при липса на оправдани продажби е нормално да се преустанови работа, защото трудно се поддържа това ниво със загуби. В момента и трите изброени марки произвеждат със същото качество.
Все това HTC ти е в устата бе, голяма мъка са ти. Продадоха си бизнеса на Гугъл и сега на практика техните разработчици правят Pixel. Те си разработват 5G технологии и много успешно се справят с VR технологията. Мислиш ли, че ако решат и те няма да изкарат топ телефон?!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#65

Пишете по темата!

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)