Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei, Xiaomi, Oppo и Vivo създават аналог на Google Play
#26

@NoMaD погледнах трите приложения на първия ред: едно е премахнато от плей стора, а другите 2 са сделани в Чайна ?!
Мързи ме да ги преглеждам останалите, но се обзалагам , че 70% ще са с подобен произход. И ако си дойдем на въпроса: какво ще съдържа китайския магазин Smile ?!
Цитирай
Аксесоари
#27

Троянски кончета в google play са вкарали китайците Отдавна е ясно, че тия чистачки са червей ама народа си мисли, че чистят нещо.
Цитирай
#28

Nomad, именно, че от колко време им Google Play и още има некачествени приложения, а какво остава за нов магазин, който още го разработват. А за марките, като SONY, LG и HTC, те нямат проблем с Google Play, защото и другите им продукти са им свързани с този магазин, няма смисъл да минават на китайския магазин или пък на тяхната OS, ако направят такава, това означава тези три марки да са тестери едва ли не на китайците, а тези марки имат и други подразделения, които са по-напред от Huawei, и даже такива, с които Huawei не се занимава, та прехода на едно от двете неща е нелогичен и твърде рисков за тез марки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

@hazART Имах предвид, ако китайските брандове се обединят за да направят отделна ОС, ще се освободи място което да върне Sony, HTC и LG.
Цитирай
#30

(2020-02-08, 16:52:19)Vi70 написа:  @hazART Имах предвид, ако китайските брандове се обединят за да направят отделна ОС, ще се освободи място което да върне Sony, HTC  и LG.

Ти сериозно ли ми нареждаш (сравняваш) световен технологичен гигант като LG с все по-нарастващи и рекордни с всяка година печалби и приходи от около 100 милиарда лева годишно+чисти и оперативни печалби от близо общо 10 милиарда лв... до затъналите до гуша HTC, които даже нямат флагмански телефон, но пък имат приходи от едва няколко десетки милиона месечно?
Никой не ви кара да купувате или харесвате телефони LG, но е хубаво да сте обективни в сравненията и мненията си.
Цитирай
#31

@greensmoke7777 Ти прочете LG и лудна! Предлагам ти пак да прочетеш какво съм написал, и тогава да реагираш като ощипана ученичка Smile
Какво лошо има, че искам тези три производителя да се върнат в челните места където бяха? За теб LG са най най, но всеки си е с избора, а тук не говорим за предпочитания Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#32

(2020-02-08, 18:45:23)greensmoke7777 написа:  Ти сериозно ли ми нареждаш (сравняваш) световен технологичен гигант като LG с все по-нарастващи и рекордни с всяка година печалби и приходи от около 100 милиарда лева годишно+чисти и оперативни печалби от близо общо 10 милиарда лв... до затъналите до гуша HTC, които даже нямат флагмански телефон, но пък имат приходи от едва няколко десетки милиона месечно?
Никой не ви кара да купувате или харесвате телефони LG, но е хубаво да сте обективни в сравненията и мненията си.
The latest proof is LG’s Q1 financials, released this week, which show that its mobile division grossed just KRW 1.51 trillion ($1.34 billion) in sales for the quarter. That’s down 30% year-on-year and the lowest income for LG Mobile for at least the last eight years. [Изображение: 36103c1bf27823770c042eb6f4fd15c1.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#33

(2020-02-08, 18:45:23)greensmoke7777 написа:  Ти сериозно ли ми нареждаш (сравняваш) световен технологичен гигант като LG с все по-нарастващи и рекордни с всяка година печалби и приходи от около 100 милиарда лева годишно+чисти и оперативни печалби от близо общо 10 милиарда лв... до затъналите до гуша HTC, които даже нямат флагмански телефон, но пък имат приходи от едва няколко десетки милиона месечно?
Мобилното подразделение на LG от години е на загуба. Сами се набутаха в този батак и сега, ако си изиграят правилно картите може да отхапят от пазарния дял на Huawei.

П.С. Колега не започвай да се пениш всеки път щом се спомене LG, само си хабиш нервите за глупости Wink

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#34

@Bobby34 Ооо, виж сега какво ще ти се случи(ще бъдеш засипан с информация) Big Grin Със зеления не трябва да се спори на тема LG...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Bobby34, OliQueenBG
Цитирай
#35

(2020-02-08, 00:31:00)kayovas написа:  А как ще се ъпдейтват, ако ги няма в техния магазин...
Вероятно просто ще разчитат на тяхни аналози: https://androidinsider.ru/smartfony/huaw...oogle.html

 
Цитирай
#36

За мене ЛГ не са лоша компания и не правят лоши телефони ама софтуерно така ги забравят , че просто са под всякаква критика . Иначе са хубави телефончета . Помня когато излезе ЛГ Г2 . Супер телефон . Хубава камера , бутоните на гърба бяха супер яки . Не съм имал проблем със тяхният софтуер . Даже с новият LG UX (имах ЛГ Г4) пак беше доста добре . Супер удобни бяха . И при снимане на селфи също . С едно руутване и качване на някакъв стоков андроид ром беше титан направо . Да , имаше проблеми с жълти петна и т.н , но бяха доста добри телефони . Ако не ме бърка паметта моят не пострада от жълто петно Big Grin Също ЛГ Г2 не струваше една торба пари .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 2 потребители изказват благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • doktorra, OliQueenBG
Цитирай
#37

(2020-02-08, 10:50:14)Vi70 написа:   Говори се за неща, които реално никой не харесва, но понеже сме фенове трябва да търпим, така ли излиза?
Никой - не е равно на 20 потребителя от андроид форума........???????? 
Мога да се подпиша с две ръце, че на масовия потребител това му 
харесва и колегата @gsm е прав! 
А грозно впечатление прави, че сектата на самсунг налазва тази тема и се 
опитва да я цапа яко..................WTF?
И аз нямам акции на китайците ама глупостите и заяждането на разни елементи
не мога да ги подмина и ако целта е да мацаме ще се постарая да отговоря
реципрочно на нуждаещите се.....Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 2 потребители изказват благодарност на doktorra за това мнение:
  • alexbg67, шерлок холмс
Цитирай
#38

@doktorra и аз мога да се подпиша, че не си разбрал какво казвам на колегата @gsm Wink
А именно, че надали има някой, който ще се радва на 70 предварително инсталирани приложения на телефона си.
Вижда се ясно, че взимам отношение само по този въпрос без да задълбочавам.
Винаги съм в периферията на тази "война", и мога да си позволя лукса да съм от двете страни точно защото не обичам явния хейт!
Затова и не подминавам всяко омаловажаване към марките!
Аз съм потребител, който не е заслепен само от положителните страни на устройството си само, защото го притежавам!
В края на поста от който е цитата направен от теб казвам, че проблема си е личен на всеки който не понася основателна критика.
За протокола, не съм нито със Самсунг, нито с Хуауей, но това не ми пречи да неудобрявам хейта по някоя марка. Утре може да ме видиш и да "споря" (което съм го правил) с някой Самсунг фен, който е забравил да си свали розовите очила, и се опитва да пренебрегне факти за Хуауей.
За другите неща ви оставям вас феновете да се карате колкото искате Wink

П.П. Благодаря, че повдигна въпроса към мен, и други няма да се заблудят относно членството към дадена "секта" Wink
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Boby13, doktorra, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#39

(2020-02-09, 03:21:02)Vi70 написа:  .......
Аз съм потребител, който не е заслепен само от положителните страни на устройството си само, защото го притежавам!
.......

Браво! Нека повече хора разсъждават като теб.

Пожелавам успех на китайците. От силната конкуренция печелим ние като потребители. От монопола на дадена марка (ОС) губим всички, дори собствените й фенове или секта както се изразява @doktorrа.

1916 
[-] 5 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, Boby13, extremee13, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#40

(2020-02-09, 11:44:29)milss написа:  Пожелавам успех на китайците. От силната конкуренция печелим ние като потребители. От монопола на дадена марка (ОС) губим всички, дори собствените й фенове или секта както се изразява @doktorrа.
Абсолютно! Без конкуренция страдаме ние потребителите. Последните години само Самсунг и Хуауей си дават зор, и резултата е на лице.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Boby13, extremee13, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#41

(2020-02-09, 03:21:02)Vi70 написа:  @doktorra и аз мога да се подпиша, че не си разбрал какво казвам на колегата @gsm Wink
А именно, че надали има някой, който ще се радва на 70 предварително инсталирани приложения на телефона си.
Много добре те разбрах но не ми се навлиза в безмислени спорове................
Преди ден, два прехвърлях на член на семейството сим картата на нов
смартфон и първият въпрос към мен беше - къде ми е вайбъра........???
И ако въпросния член не му бях направил бекъп на всички неща и не бях около него 
да му съдействам щеше да ходи като замаян 2 седмици докато намери къде му е вайбъра
или от къде да го смъкне.............................
Подобни примери съм имал безчет през годините и ще минат още много години докато 
всички се образоват по темата! 70 и на мен ми се виждат множко но понеже разбирам и
знам какво ми се иска и каво ще ползвам - от тяхна гледна точко е добър ход понеже едни хора
ще ползват едни приложения, други хора други приложения от този топ 70.....................и т.н.
С новите стандарти в паметта на смартфоните не виждам да е проблем от към рам...........а и колегите
споделиха, че ще може да се трият............... ТА къде е проблема в случая даже и не схванах ама имам
чувството, че да се плюе е по-важно!!! 
А и не Ви знам какви марки имате и ползвате но като чета темата за S20 и няма нужда да ползвам
гадателка за да Ви зачленя към някоя секта...............Smile))))))
МИР.................!!! Angel

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 2 потребители изказват благодарност на doktorra за това мнение:
  • Boby13, шерлок холмс
Цитирай
#42

Ето положението при Самсунг, при положение, че съм свалил от стора двайсетина аз... Това е "лекия" и изчистен One UI. Вие за още някакви си 70 се кахърите Smile[Изображение: 7cff97f365c5d046fdaf41df64519f0c.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#43

@doktorra това с тези приложения още не се знае точно какво ще представлява. Само си гадаем дали ще могат да се инсталират, и какво ще представляват за различите региони - нека дойде момента пък ще го одумваме.
Нека спазваме добрия тон в споровете пък, който на която секта иска да се кланя!

@dani_z25 съмнява ме, че тази бройка е заедно със системните процеси Wink
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • doktorra, NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#44

Всички марки за телефони, допринасят за развитието им и за конкуренцията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#45

(2020-02-09, 18:13:52)Vi70 написа:  @doktorra това с тези приложения още не се знае точно какво ще представлява. Само си гадаем дали ще могат да се инсталират, и какво ще представляват за различите региони - нека дойде момента пък ще го одумваме.
Нека спазваме добрия тон в споровете пък, който на която секта иска да се кланя!

@dani_z25 съмнява ме, че тази бройка е заедно със системните процеси Wink
Това е броя апликации. Системни, несистемни какво значение има. 447 пич...
Едно време на галакси с бяха петдесетина.
Защо ги защитаваш за това? Тука в тоя форум има няколко човека, като секта са честно. По зле от на епъл феновете. Кажеш нещо против Самсунг и сто човека скачат като ощипани моми. Не говоря за теб и за този случай конкретно. Като дечицата в детската. Моето си е най-добро...
В момента и аз съм със Самсунг, но няма да си крива душата, че софтуера им е зле, камерите им са зле и батериите също са зле. Хайде поплачете си малко под завивките.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • alexbg67, doktorra
Цитирай
#46

@dani_z25 разбирам те, но тук говорим за приложения, които са за ползване.
Системните са част от софта.
Не защитавам никого, "Уан Уй" съдържа много потребителски нива за настройка и е нормално да има толкова процеси. Отделно е един от най бавните сравнен с емуи, миуи и т.н. - ако намеря статията в която беше класацията ще я постна.
Аз не ползвам критиката към дадено нещо като прикритие/защитаване на недостатъците на нещо друго. Важното е да сме обективни без да се самозалъгваме Wink
Цитирай
#47

(2020-02-09, 23:13:46)dani_z25 написа:  Това е броя апликации. Системни, несистемни какво значение има. 447 пич...
Едно време на галакси с бяха петдесетина.
Защо ги защитаваш за това? Тука в тоя форум има няколко човека, като секта са честно. По зле от на епъл феновете. Кажеш нещо против Самсунг и сто човека скачат като ощипани моми. Не говоря за теб и за този случай конкретно. Като дечицата в детската. Моето си е най-добро...
В момента и аз съм със Самсунг, но няма да си крива душата, че софтуера им е зле, камерите им са зле и батериите също са зле. Хайде поплачете си малко под завивките.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Какво значение имало дали били системни или не ?!? Пич ти сериозно ли? Ми то навремето и в Windows XP нямаше толкова процеси ама натисни ctrl-alt-del и погледни сега в Windows 10... Без коментар. Аман от хейтъри.

Galaxy S
Galaxy S4
Galaxy Note 4
Galaxy Note 8 Black
Galaxy Note 10+ Aura Black
Galaxy S22 Ultra 12/256GB Phantom Black
[-] 3 потребители изказват благодарност на faust за това мнение:
  • Bobby34, doktorra, milss
Цитирай
#48

(2020-02-09, 23:13:46)dani_z25 написа:  Това е броя апликации. Системни, несистемни какво значение има. 447 пич...
Едно време на галакси с бяха петдесетина.
Защо ги защитаваш за това? Тука в тоя форум има няколко човека, като секта са честно. По зле от на епъл феновете. Кажеш нещо против Самсунг и сто човека скачат като ощипани моми. Не говоря за теб и за този случай конкретно. Като дечицата в детската. Моето си е най-добро...
В момента и аз съм със Самсунг, но няма да си крива душата, че софтуера им е зле, камерите им са зле и батериите също са зле. Хайде поплачете си малко под завивките.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Само феновете на Huawei използвате думата секта за феновете на другите марки. Нали така "пич"?

Защо трябва да се правиш на интересен и да изопачаваш нещата? Натряскал си телефона с каквото ти е дошло на ум, а после Самсунг са ти виновни. Не е ли така "пич"? Това, че си инсталирал 300+ приложения защо не го споменаваш? При мен (на Note10) са по малко от 100, с инсталираните от мен ~140 стават общо 240.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 4 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, Bobby34, martoo, OliQueenBG
Цитирай
#49

@milss и аз поне нямам Самсунг, виж как му се хванах.

@dani_z25 gg "пич" !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#50

@milss, както казах двайсетина съм ги инсталирал аз. Ето от плейстора шот, като половината от тези са си системни.
Иначе както вече казах, само дума да се каже накриво и глей кво става...[Изображение: d14cd37af8985304c0f08a2b920968ef.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)