Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Bluetooth Thermometer 2 Wireless Smart Hygrometer Humidity Sensor
#1

Здравейте. Тази вечер искам да кажа няколо думи за новата ми придобивка:
Upgrade XIAOMI Mijia Bluetooth Digital Thermometer 2 Wireless Smart Temperature Humidity Sensor Hygrometer
(Последният да затвори вратата)
Разбира се, това е името, което са сложили в Али Експрес.
В Mi home ми го показва като Temperature and humidity monitor 2.
[Изображение: s-l400.jpg]

Направих поръчката съвсем импулсивно, подведен от цената 6.19$, което по курс от 20ти януари беше 10.93лв и ми се стори доста добре на фона на предните ми две покупки на джаджи със същата функционалност и почти двойна цена (ще ги видите на снимките и тях, понеже съм ги сложил за сравнение на големината).
И като стана дума за размери.... Не очаквах да е толкова малко това сензорче. Не че е зле, просто не виждам как ще го виждам ако е по-далече. Първо заради типа дисплей, който под ъгъл не се вижда, защото потъмнява (вероятно заради поляризацията или заради друга физическа характеристика на LCD дисплеите).
И второ заради малкият си размер.
За сравнение дори от 2 метра имам отлична видимост до сензорът с e-ink дисплей.
В никакъв случай не съм недоволен от покупката, но трябва да видя дали ще му намеря приложение на този мъник.
Линк към актуална оферта към 03.01.2021
https://a.aliexpress.com/_mKadveV

Друго не се сещам, но ще се радвам да отговоря на евентуалните Ви въпроси.
Ето и малко снимки.
Галерия:
http://imgur.com/gallery/l2gLTqc
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • exkiss, redsys, sharkybg, tsvetanm
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз поръчах един през ноември на pre-order от Banggood за $6,59. Цената ми се стори изгодна тогава. Днес видях, че в Алиекспрес има няколко оферти, където цената е по-ниска, ако се вземат 3, 4 или 5 броя.
Устройстовто е наистина миниатюрно, не очаквах да е толкова малко. За сметка на това изглежда, че показва точно (сравнено с 2 други термометъра). Харесва ми, че пази и история на данните. Имам също кръглия термометър (Mi Temperature and Humiditi Monitor), но той показва само моментната температура и влажност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#3

Разцъках това с историята. Дава опция за следене до 6 месеца назад.
Къде е разположен твоя, ако не е тайна?
Цитирай
#4

Залепил съм го на едната стена в дневната, на височина около 160 см.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#5

Здравейте,виждам че темата е от преди година,но днес получих същите джаджи. Та въпроса ми е дали има wifi контрол както е споменато в обявата,защото когато е в спалнята ми,а аз в дневната не може да се свърже. Предполагах ,че и отвън ще мога да следя температурата в жилището. Ако има някой който го притежава да обясни. Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

 Nokia n900 >> HTC Explorer >> SGSII >> Nokia Lumia 820 >> Motorola Moto G >>> LG G2>>Mi5
Цитирай
#6

(2021-03-10, 18:35:12)btonevvv написа:  Здравейте,виждам че темата е от преди година,но днес получих същите джаджи. Та въпроса ми е дали има wifi контрол както е споменато в обявата,защото когато е в спалнята ми,а аз в дневната не може да се свърже. Предполагах ,че и отвън ще мога да следя температурата в жилището. Ако има някой който го притежава да обясни. Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

Този модел се вижда моментна температура и история само ако телефона ти е свързан към него по блутут с отворен ми хоум ап. 
Вариант за виждане извън дома е с гейт който има блутут, имаше вариант 12-15$,  и другия е последния който е 25-30$
Ако нещо друго можем да помогнем пиши...
[-] 1 потребител изказва благодарност на sharkybg за това мнение:
  • btonevvv
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)