Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слаб Bluetooth
#1

Здравейте, писах в раздела на Xiaomi, в подобна тема, ама там никой не отговаря, та за това и тук. Накратко Bluetooth на телефона е много слаб. Ползвам го с часовник на Xiaomi, часовника е на лявата ръка, телефона в десния джоб и губи връзка понякога. При пряка видимост и няколко метра разстояние - работи. Но през стена - няма шанс. Същия часовник го ползвах с друг телефон - проблема отсъстваше. Има ли някакъв начин чрез софтуерна модификация да се усили нивото на излъчване на телефона? Телефона е Xiaomi red mi note 8 T.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Това при включена WiFi на 2,4GHz ли се случва и винаги ли е било така?

XIAOMI A2
Цитирай
#3

Е Блутуут, бе колега...
Явно толкова си му е силата, някъде другаде в Нета присъства ли подобно оплакване? Официално оплакване към сервиз?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

Постоянно си е така. Не го тормози рутера. Колега, ясно ми е, че мощността на излъчвателя си е такава. Отговори от типа Bluetooth, какво да го правиш, са неуместни.Проблема изобщо не е за сервиз. Питането ми е чрез сервизно меню, не може ли да се увеличи мощността на излъчване, ако примерно заводско е ограничена на някакъв процент от максималната? В темата за този телефон има същия проблем, но решение няма.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

@Франко е прав . Когато wi fi и блутут са включени едновременно се получава така . Проблема се разрешава с изключване на wi fi или преминаване на 5Mhz wi fi естествено ако рутера му го поддържа .

Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianpav_4444 за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай
#6

И при други модели на Xiaomi го има този проблем, колегата по-горе е споменал какво е решението - или изключваш WiFi, или минаваш на 5GHz.
alexbg67 - Достатъчно съм грамотен за да прочета и разбера какъв е въпроса и не случайно съм задал въпросите си! И да - има го този проблем и поне във 4PDA е обсъждан за моя модел.
Storstark

XIAOMI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на Франко за това мнение:
  • truewarrior22
Цитирай
#7

Сега след допълнителните пояснения Ви разбрах, благодаря Ви, ще тествам и ще пиша има ли развитие по въпроса.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#8

При изключен wi-fi, няма проблем. Ще търся 5 ghz рутер, благодаря на включилите се в темата.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Не искам да те отчайвам но този телефон има проблеми със блутута лично аз го продадох заради това,че неможех да си го исползвам със носимите устройства.https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98409
Цитирай
#10

Излезе, че проблема го има, когато се ползва wi-fi на 2,4 GHz и bt. едновременно. Ако е изключен wi-fi, или ако се ползва на 5 GHz, всичко е наред.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на truewarrior22 за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай
#11

Здравейте! Имам подобен проблем със сдвояването между Телефон Хсиоми и часовник Хсиоми. Часовникът е на наколко месеца и до сега нямаше никакъв проблем, дори когато хсиоми си актуализираха приложението. Но от извесно време часовникът сам си изключва блутута и няма връзка с телефона. Раздледах всички възможни настройки, на ново инсталирах приложението и телефона, но без никакъв резултат. Свързваш телефона и часовника и след час, може и минути няма никаква връзка между тях. Ще съм ви много благодарна, ако имате някакво становище по този въпрос или направо да се обърна към сервиз (все пак часовника е още в гаранция).
Цитирай
#12

Какъв е часовника и кое приложение използвате?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Xiaomi Amazfit GTR Pink 42 mm Smartwatch - часовник
Xiaomi Redmi Note 7- телефон
Zepp - приложение, пробвах и с Mi Fit (по същия начин се изключва)

Купих часоника същата марка уж да нямам проблем.
Цитирай
#14

Най-вероятно телефонът е слабото звено в тази симбиоза. Ако може да се тества с друг, какъвто и да е...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#15

С какъв ROM е телефонът сега?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)