Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатление от flyme 8 на Мейзу 15 Лайт и, защо се върнах на глобалния f
#1

Здравейте, искам да опиша преживяването си с флейми 8 на Мейзу 15 лайт.
1. Много готини анимации и плавност
2. Гугъл сървисите се инсталират от магазина на Мейзу и работят много добре.
3. Камерата има супер нощен режим,подобрения в снимките и еможита.
4 Много по-добре показва как е използвана батерията.
И това може би са единствените положителни неща във флейми 8

Проблемите са доста сериозни и аз не мога да се примиря с тях.
1. рут достъп се получава след определено време,като в моя случай не получих такъв след 24 часа,въпреки коректната регистрация и приложението на Мейзу за рут достъп.
2. Гугъл хром влиза в профила ми, но не синхронизира нищо,дава грешка.
3. Указателя не разрешава да запиша контакт в гугъл,а това за мен е неприемливо. Дава единствено във флейми да се запише контакт.
4. Ужасна работа с разговорите по всички месинджъри. Не работят разговори през слушалката единствено в месинджърите ,а се чува единствено през колонката както и да наглася.
Говоря за фейсбук месинджър и вайбър които пробвах. А и не ме чуваха добре,както и аз тях.
При телефонни разговори проблем има в тихия високоговорител иначе на слушалка е добре.
5. По-слаб звук в плеърите и при звънене.
Говоря за звука през колонката,на слушалки е добре.
6. Микро лаг при отваряне на приложение. Тоест докосвам веднъж приложение,а то не реагира веднага и чак след второто докосване реагира.
7. Лаг при отключване. Сякаш заспива дълбоко апарата след минута или две и с докосване по бутона с пръстовия отпечатък не се случва нищо,а трябва натискане. 
Също и не става бързо отключването с лице, защото при вдигане на апарата към лицето ми бавно светва екрана.

Тези проблеми липсват във flyme 7.0.1.1G

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

И какво излиза накрая? Че глобалният Флайми не е толкова лош... ?

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#3

(2020-02-09, 23:42:22)mayaiv написа:  И какво излиза накрая? Че глобалният Флайми не е толкова лош... ?
Не зачерквам напълно китайския,но с тези огромни проблеми не е за мен. Разбира се това е Мейзу и напълно е възможно след 1 или 2 преинсталации на Рома, месинджърите да проработят,но и другите бъгове са дразнещи.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#4

(2020-02-09, 21:06:29)sunmaster написа:  Здравейте, искам да опиша преживяването си с флейми 8 на Мейзу 15 лайт.
.......................

Проблемите са доста сериозни и аз не мога да се примиря с тях.
1. рут достъп се получава след определено време,като в моя случай не получих такъв след 24 часа,въпреки коректната регистрация и приложението на Мейзу за рут достъп.
2. Гугъл хром влиза в профила ми, но не синхронизира нищо,дава грешка.
3. Указателя не разрешава да запиша контакт в гугъл,а това за мен е неприемливо. Дава единствено във флейми да се запише контакт.
4. Ужасна работа с разговорите по всички месинджъри. Не работят разговори през слушалката единствено в месинджърите ,а се чува единствено през колонката както и да наглася.
Говоря за фейсбук месинджър и вайбър които пробвах. А и не ме чуваха добре,както и аз тях.
При телефонни разговори проблем има в тихия високоговорител иначе на слушалка е добре.
5. По-слаб звук в плеърите и при звънене.
Говоря за звука през колонката,на слушалки е добре.
6. Микро лаг при отваряне на приложение. Тоест докосвам веднъж приложение,а то не реагира веднага и чак след второто докосване реагира.
7. Лаг при отключване. Сякаш заспива дълбоко апарата след минута или две и с докосване по бутона с пръстовия отпечатък не се случва нищо,а трябва натискане. 
Също и не става бързо отключването с лице, защото при вдигане на апарата към лицето ми бавно светва екрана.

Тези проблеми липсват във flyme 7.0.1.1G

Нека и аз да кажа относно някои от недостатъците на китайския Флайми, които те дразнят:

Гугъл Хром по принцип се синхронизира нормално. На Meizu 15 всичко си ми беше ОК. На Meizu 16Xs също имах в началото проблем. Не искаше изобщо да ме логне в него. И първоначално си прехвърлих отметките чрез бекъп от предния телефон. После, след някой от ъпдейтите на Хрома (или Плей стора, така и не разбрах от кое), се оправи от само себе си. Синхронизира се перфектно.
С разговорите пък съвсем нямам никакви проблеми - нито през телефона, нито през месинджърите. Работят си и през слушалката, и през високоговорителя.
Една малка тънкост относно телефонните контакти. Инсталирай си Гугъл контакти от Плей стора, разръчкай се из настройките му и в настройките за контакти на телефона. Има опция да се синхронизират контактите и с Гугъл и ако искаш да го зададеш като акаунт по подразбиране.

И между другото - Google Installer за китайския ром има нова версия в стора на Meizu от 8 април. Може пък с нея да е по-добре.

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай
#5

На Мейзу М6 ноут имах проблем единствено с плей стора .По едно време след поредния рестарт и рринстал на GMS се оправи,обаче хрома не искаше да се логне.Махнах GMS и инсталирах услугите на гугъл от apkmirror.Всичко заспа.
Относно контактите-аз отдавна съм с True Phone и там всичко е ок.Може да записваш контакти където поискаш и има сума си настройки за персонализация.
Лаг няма,поне засега.Имах на седмицата,това беше една от основните причини за преинсталация.Осмицата я сложих директно ,без да изтривам нищо или да ресетвам.
Цитирай
#6


(2020-04-18, 09:46:43)JuliusCaesar написа:  Осмицата я сложих директно ,без да изтривам нищо или да ресетвам.

Абсолютно неправилен подход.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#7

(2020-04-19, 09:46:43)mayaiv написа:  

Абсолютно неправилен подход.
Но пък всичко си работи на макс.
Цитирай
#8

Нова информация благодарение на mayaiv. Сложих отново 8 мицата и новия гугъл сървиз пакет от маркета на Мейзу. Рутнах,като следвах стъпките и получих разрешение за рут от Мейзу след 24 часа. Сложих и more locale 2 като локализира всичко на български без настройки на телефона и някои други пунктове. И сега странното,но никак не се учудвам,защото е едно от нещата заради които обичам Мейзу,е че всичко работи идеално и нямам нито един от предишните проблеми. Обаче е странно,защото използвах същите 2 рома както и преди. Тоест първо качих 7.3.0.0 А и върху него 8.0.0.0А,като и двата взех от компютъра си където ги записах предишния път.
Но е въпросът сега да работи добре,защото след инсталацията на 8 форматирах вътрешната памет и направих после хард ресет и чак тогава го конфигурирах. Предишният път не го направих.
Сега инсталирах с извадена micro SD карта,а преди не бях я вадил. Не знам, но явно е подействало или имам късмет този път. ?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#9

(2020-04-29, 17:34:06)sunmaster написа:  Нова информация благодарение на mayaiv. Сложих отново 8 мицата и новия гугъл сървиз пакет от маркета на Мейзу. Рутнах,като следвах стъпките и получих разрешение за рут от Мейзу след 24 часа. Сложих и more locale 2 като локализира всичко на български без настройки на телефона и някои други пунктове. И сега странното,но никак не се учудвам,защото е едно от нещата заради които обичам Мейзу,е че всичко работи идеално и нямам нито един от предишните проблеми. Обаче е странно,защото използвах същите 2 рома както и преди. Тоест първо качих 7.3.0.0 А и върху него 8.0.0.0А,като и двата взех от компютъра си където ги записах предишния път.
Но е въпросът сега да работи добре,защото след инсталацията на 8 форматирах вътрешната памет и направих после хард ресет и чак тогава го конфигурирах. Предишният път не го направих.
Сега инсталирах с извадена micro SD карта,а преди не бях я вадил. Не знам, но явно е подействало или имам късмет този път. ?

С Гугъл контакти станаха ли нещата?

Глобалният ром си идва с вградени сървиси на Google. Сървисите включват доста неща. Китайският ром е само на базата на AOSP, тоест минимума. Без сървисите на Google. С Google Installer слагаме само фреймуърка и Play store. Така че, ако потребителят иска да ползва повече от опциите, които си има по подразбиране в глобалния ром, трябва да си инсталира и други неща допълнително:
- за синхронизиране на контактите - Google Contacts
- за синхронизиране на снимките - Google Photos
- за синхронизиране на Viber - Google Drive

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#10

(2020-04-30, 09:54:15)mayaiv написа:  С Гугъл контакти станаха ли нещата?

Не не станаха. Тоест сложих ги и по подразбиране да записва,чрез него,но не се синхронизира с Гугъл. Обаче тоя телефон стана бърз,чуват ме идеално и нямам никакви грижи с него. Въпросът е защо преди имах проблемите които сега липсват изцяло? Как мислиш? Дали защото инсталирах без сд карта и после форматирах вътрешната памет и върнах фабричните след чистата инсталация? Преди не направих това. Инсталирах на чисто но без да пипам паметта.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#11

(2020-04-30, 16:49:43)sunmaster написа:  Не не станаха. Тоест сложих ги и по подразбиране да записва,чрез него,но не се синхронизира с Гугъл. Обаче тоя телефон стана бърз,чуват ме идеално и нямам никакви грижи с него. Въпросът е защо преди имах проблемите които сега липсват изцяло? Как мислиш? Дали защото инсталирах без сд карта и после форматирах вътрешната памет и върнах фабричните след чистата инсталация? Преди не направих това. Инсталирах на чисто но без да пипам паметта.

Наистина нямам представа къде точно е бил проблемът преди това. Може просто нещо да се е омотало случайно. Относно SD картата не мога да кажа нищо, понеже аз не ползвам такава. Какво имаш предвид под форматиране на вътрешната памет? Че си маркирал опцията Erase disk ли? Ако е това, то не е необходимо. Но и аз по принцип след инсталация първо връщам заводски настройки и после си слагам приложенията, които ми трябват (за по-сигурно).
Относно контактите - синхронизират се перфектно. Виж в Google contacts > Settings > Accounts > Auto-sync personal data дали е включено.

Освен това влез и в Настройките на контактите на приложението Телефон, което си е на Meizu. След това в Manage contacts > Manage account >  Cross-account Sync > Auto-sync. Трябва да е активно. И така като са ти чекнати акаунтите на Мейзу и Гугъл, който и от тях да ти е по подразбиране, се синхронизира и с другия. Така винаги контактите ти са синхронизирани и на двата облака - на Мейзу и на Гугъл.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)