Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 10/Pro - коментари, отзиви, новини
#1

След седмица ползване на Mi Note 10 си променям мнението за апарата, заслужава си цената, дори магазинната.

Сравнявам го с Huawei P30 Pro, който ползвах доста време.
Визуално е като него, но лично виждам няколко предимства пред П30 Про.


Накратко някои впечатления:
- огромна батерия, ревюто в ГСМ арена е ..... спирам да им чета глупостите. Първия апарат, който ползвам спокойно 2 дни, без никакво ограничение.
- камерите .... има и плюсове и минуси
основна - 108мп, оптично стабилизирана
- телефото 1 - ползва се за 2х zoom и портретни снимки - f/2.0 - без OIS
- телефото 2 - 5мп с ъпскейл до 8мп - тази се ползва за зуум от 2,1х до 5х - f/2.0 OIS Хибриден зуум до 10х, от там на сетне като п30 про - цифров.
- широкоекранна - не съм се заигравал да снимам вечер, но мисля че ще справя по-добре от П30Про - f/2.0 vs f/3.4
- макро - 2мп.

Лично предпочитам макро да си правя с 20мп ultrawide камера, тя фокусира до 2см. За 1.5см се ползвали 2те камери, но в режим макро ама ... 2мп...



В ръката седи добре, спокойно може да се обърка с п30 про. 16те грама разлика са едно няма нищо. Екрана е отличен. Има си високоговорител в горната част на екрана.
И като всяко от последните шаоми, които съм ползвал - 9T, Note 8 pro, Mi9 Lite - проксимити сензора като го държа с рамото я работи, я не, но е една идея по-добре от изброените апарати.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • logmax, Muko
Цитирай
Аксесоари
#2

В другата тема пишеш, че е cc9 pro, т.е. китайски. Работи ли нормално на наша територия?
Цитирай
#3

Да, ползвах го 1 седмица с китайския ром, докато отключа бутлоадъра - никакви проблеми.
Просто цената, на която го взех беше такава, че си заслужаваше да прежаля гаранцията.
Може да се флашне с локализиран фирмуер или с европейски.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай
#4

Колеги, днес за една бройка да се сдобия с pro версията. Обаче никой в магазина не знаеше дали този телефон поддържа тройна агрегация на честотите на 4г+ и дали могат да се подкарат volte&vowifi. А не ми разрешиха да сложа сим карта. 
Някой който го има или го е имал може ли да ми потвърди че поддържа 4г+ и другите?
Или да приложи скриншот. 
Че колкото и да го гледам все си ме тегли натам.
Цитирай
#5

@batala ??
Цитирай
#6

(2020-02-14, 19:46:24)Н. П. написа:  Колеги, днес за една бройка да се сдобия с pro версията. Обаче никой в магазина не знаеше дали този телефон поддържа тройна агрегация на честотите на 4г+ и дали могат да се подкарат volte&vowifi. А не ми разрешиха да сложа сим карта. 
Някой който го има или го е имал може ли да ми потвърди че поддържа 4г+ и другите?
Или да приложи скриншот. 
Че колкото и да го гледам все си ме тегли натам.

Поддържаните комбинации от телефона са описани тук. Общо взето всичко използвано тук го поддържа с изключение на mimo 4x4 на 2600 (банд 7). Колкото до volte и vowifi, без руут достъп ще тръгне само първото като разбира се трябва да се активира на сим картата на съвместим телефон от списъка на Виваком и директно на 123 при Теленор. Разговори през wifi задължително се минава през руут достъп и наливане на файлове в EFS дяла или смяна на операторски профил. При Виваком активния профил вероятно ще е ROW Commercial и той успява да подкара само Volte.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • karas, suffer
Цитирай
#7

Колеги, голяма ли е разликата с тези 2 GB рам повече и едната леща на камерата в повече та да си струват 100те лева разлика за Pro версията, защото съм го загледал и обмислям покупката на един от двата?
П. С. Предполагам, че ще го позлвам към 2-2,5 години и не знам дали 6-те GB рам няма да станат малко в един момент.
Цитирай
#8

За едната леща - не, мнение изградено на база снимки и сравнение по сайтове/форуми.
За рам-а не мога да ти кажа, на мен ми стигат и 4, реално всичко си затварям по навик. И не иснталирам програми, които не ползвам.
Цитирай
#9

Благодаря колега. Ще видя каква цена ще ми се върже единия и другия и ще преценя. Ако става въпрос за 70-80лв разлика ще взема Про-то само заради 2GB рам повече, за да се застраховам за в бъдеще.
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksapz за това мнение:
  • xxx79
Цитирай
#10

Едва ли ще са ти нужни тези 2 GB RAM. Заетата рам ти държи всички използвани приложения в режим на готовност. Всяко приложение, съхранявано на RAM паметта е работещо във фонов режим и се отваря мигновено, за разлика от затворените.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#11

РАМ никога не е излишна, сега стигат 6, защото остават 3, след 2 години няма да е така, със сигурност!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • niksapz
Цитирай
#12

Цитирай
#13

Купих на жената, про версията. Телефона е масивен, камерите са доста интересни. Работи прилично, 2 дни батерия. Ползва се здраво.

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
[-] 2 потребители изказват благодарност на Crusss за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#14

Има ли вече Root за модела,че от днес съм собственик на горе посочения модел,но при backup на всичко от стария ми Redmi 5 Plus не иска да ми се прехвърлят SMS-те и списъка с повикванията,а имам доста номера които не са в указателя и ми трябват.Затова иска да инсталирам Titanium backup и да се пробвам да ги възстановя.

Poco F3 5G Black
Цитирай
#15

При синхронизация с ми облака ще дойдат без да се налага да правиш гимнастики
Цитирай
#16

Синхронизирах,но не се показаха. Няма СИМ карта още сложена,незнам дали е от значение.....

Poco F3 5G Black
Цитирай
#17

Тогава ползвай mi drop

https://play.google.com/store/apps/detai...omi.midrop
Цитирай
#18

И с Mi Drop нестава.Дава ,че се прехвърлят ,но ги няма в обажданията....... Sad

Poco F3 5G Black
Цитирай
#19

Root има, но метода с ми клауда е бърз и лесен. Бъркаш нещо.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#20

Пробвах с Mi cloud,Mi Drop,MyPhoneExplorer...и така и неможах да прехвърля списъка с повикванията и SMS-ите

Poco F3 5G Black
Цитирай
#21

в ми клауд просто трябва да пуснеш синхронизацията и да чакаш
Цитирай
#22

Чакам....Синхронизацията свършва.Бекъпнати са ми телефонен указател,приложенията,началният екран/всички папки/,но само SMS-ите и списъка с повикванията не са!

Poco F3 5G Black
Цитирай
#23

Колега, пуснал ли сте Wi-Fi? На мобилни данни понякога не синхронизира дълго време.


Цитирай
#24

Да,имаше 2 момента съм чакал по 20 Мин

Poco F3 5G Black
Цитирай
#25

Ако имате възможност, сложете сим картата в новият телефон за няколко часа или за през нощта. Би трябвало всичко да стане.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)