Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 10/Pro - коментари, отзиви, новини
#26

Сложи си Google Drive и на стария и на новия телефон. Има опция да се запазят и от там да се възстановят. 
Иначе съм изпозлвал на няколко телефона тази програма. Досадна е, че има много реклами в нея. Иначе върши работа. 
Свърши си работа и я махни бързо после. Root не е нужен.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#27

Не успях по нито един начин.Със,без СИМ нищо не се получи.Ще търся Руут.

Poco F3 5G Black
Цитирай
#28

    Интересното е ,че не съм правил опит да го руутвам .....

Poco F3 5G Black
Цитирай
#29

Ако си с отключен буутлоудър и/или съответно с кастъм ром, мисля че това е причината.
Цитирай
#30

на Xiaomi.eu го няма този проблем.
Ползвам същото приложение, но нямам руут. Само TWRP
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • intolerable
Цитирай
#31

Не ми е руут-нат телефона ,но имах инсталирани TitaniumBackUp и RootExplorer ,изтрих ги и всичко си дойде на мястото.Много странна защита са измислили тези Евреи!

Poco F3 5G Black
Цитирай
#32

Вече съм с активирана услуга VoLTE .На Теленор съм,обадих се на оператор да ми активира услугата и след това въведох *#*#86583#*#*

Poco F3 5G Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на Muko за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай
#33

Аз пък току що ъпдейтнах до Андроид 10(xiaomi.eu stable rom) и на първо четене съм доволен, има подобрения и по камерата, има опция и за настройка на чувствителността на заоблените ръбове - белким вече ще мога с една ръка да си цъкам, без да натискам случайно някакви работи. Само още разучавам една странна бяла линия най-долу на екрана дето се появи, предполагам от гугъл сърч, която се чудя как да я разкарам...
Цитирай
#34

Aко е тънка и е ниско долу - това са новите gestures, ако си на gestures де.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • bo6o
Цитирай
#35

Мерси, разкарах я. От това беше.
Цитирай
#36

От девелоперс оптионс може да си върнеш старите gestures.
Цитирай
#37

Ми аз разлика не видях да има...
Най-хубавото е че и батерията вече оправдава капацитета си - 20ч на батерия и 2 часа екран (основно браузване и снимки) и съм на 80%...
Цитирай
#38

Аз го ползвувам вече 2 седмици и за 24 часа е на 20%...За мен е незадоволително .....и другото сензора за близост нещо му стана и немога да открия къде в тъпото меню е настройката или on/off бутона
.......

Poco F3 5G Black
Цитирай
#39

Е то и при мене беше така, ама с този ъпдейт е доста по-добре. 6ч екран - 48% оставаха.
Цитирай
#40

Това как става? Трябва да дръпна РОМ-а и да сложа ,TWRP?
Искам да оправя и сензора за близост, не работи,а няма настройка ....

Poco F3 5G Black
Цитирай
#41

Отключваш буутлодъра, twrp и инсталираш. Упътвания има доста в нета. Само недей го заключва след това.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bo6o за това мнение:
  • milenvn, Muko
Цитирай
#42

А като се отключи буутлоудъра гаранцията важи ли?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#43

(2020-05-20, 15:39:15)aivanov99 написа:  А като се отключи буутлоудъра гаранцията важи ли?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Не, но винаги може да му сложиш Глобъл и да го заключиш!
[-] 1 потребител изказва благодарност на predator_v_bg за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#44

(2020-05-20, 15:39:15)aivanov99 написа:  А като се отключи буутлоудъра гаранцията важи ли?
Според европейските директиви отключване на bootloader не би следвало да отменя гаранцията на устройството ти.

 
Цитирай
#45

(2020-05-20, 15:50:25)NoMaD написа:  Според европейските директиви отключване на bootloader не би следвало да отменя гаранцията на устройството ти.

Това и аз го четох, но с разговор с директор на една от телекомуникационните компании у нас каза, че ако се установи намеса във софтуера (отключване на бутлолдера) , гаранцията отпада. Казах му за Европейските директиви и той ми отговори, че имало КЗП .
Цитирай
#46

Гаранцията важи при всички случаи и ако се стигне до КЗП, тя ще отсъди във ваша полза, а може и да глоби оператора една хубава сума.

Все пак до там се стига много рядко. Първо, ако се наложи, винаги може да сложите глобалният ром, заключите и тогава да го занесете.

Второ, ако телефона въобще не може да се включва и да се вкара във fastboot, тогава няма как да установят, че въобще сте правили нещо. Имах съвсем скоро такъв случай с Ноте 8Т- обърках рома (недоспиване) и на телефона само присветваше екрана при опит за включване, няма fastboot, няма нищо. Занесох го в Сръчко- официалният сервиз и там безпроблемно го ремонтираха за два дни и ми го върнаха.

Трето- при вариант 2 и ако нямате гаранция- телефона пак може да се оправи чрез вкарването му във EDL режим и флашване на ром със сервизен акаунт. В такъв случай го изпращате на колегата @Be6i4 и за някакви джобни пари проблема е решен.

Така че смело отключвайте и слагайте рома   Storstark


[-] 3 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • dani_z25, muggs, predator_v_bg
Цитирай
#47

Излезе OTA update до Андроид 10.[Изображение: a43a0c3ebd6e7b1732b2e906fb61d141.jpg]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#48

Аз го качих. Андроид 10 е. Клавиатура в краищата вече е чудесна. За сега батерията се държи супер
[-] 1 потребител изказва благодарност на blackvivaro за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#49

Моля да споделите мнение дали за тези пари телефона си струва, или за същите или малко повече може да се вземе нещо по-добро.
Мен ме притеснява че не е прахово устойчив и че бързината на камера ще ме дразни.
Поздрави.
Цитирай
#50

От днес съм собственик на Ми 10. Мога да кажа че телефона е супер. Със сигурност не е най-добрия на пазара но определено ме спечели за по-малко от ден. За първи път посягам към китаец и ме изненада много приятно. Не разбрах какво те притеснява в камерата но снимките са на много високо ниво. Направих сравнение със С20 ултра и мога да твърдя ,че в някои ситуации се справя много по-добре. Единствения недостатък е ,че няма ИП рейтинг но за мен това е компромис ,който мога да направя.
Сега да задам и няколко въпроса как са с ъпдейтите?
Голямо чакане ли пада или са сравнително бързи?
Забелязах , че е с априлски пач не държа толкова на месечни секюрити но ми е интересно как се случват нещата. Заслужава ли си отключването на bootloader-а и слагане на къстъм рекавери или това е баш ентусиасти.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)