Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Note 10/Pro - коментари, отзиви, новини
#76

(2020-08-20, 20:00:55)bo6o написа:  Би трябвало да има значение, ама явно не - почти мога да ти достигна резултатите, но на този етап всяка вечер съм в контакта, а очаквах 2 дена безпроблемно ползване - 4 часа екран ми идват под 60%, което значи че за следващия ден трябва пълнене(това основно на мобилен нет браузване и разговори малко)...

Много зависи колко ползваш камерата. От опита досега установих, че когато се ползва камерата, батерията заминава най-бързо.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
Аксесоари
#77

Скоро трябва да го получим...[Изображение: 2f71771567b2596ee81c6e7cd3f4c91e.jpg]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#78

Аз мисля да го отлагам и да изчакам отзиви. Не искам неприятни изненади/бъгове.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#79

Как се активира тази странична лента за информация при Ксиоми?
.jpg tinh-nang-thong-bao-tren-man-hinh-cong-cua-dien-thoai-samsung-la-gi-.jpg Размер: 49.51 KB  Сваляния: 488

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#80

Тази лента не е ли само за Самсунг?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#81

(2020-08-26, 06:15:19)aivanov99 написа:  Тази лента не е ли само за Самсунг?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Имайки предвид еднаквите обли амолед екрани.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#82

Пристигна ъпдейта.[Изображение: 9c857217307a5f55f3158084f3e05a1d.jpg]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Цитирай
#83

И при мен се появи, но както казах по-рано ще почакам да минат детските болести.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#84

Аз ъпдейтнах. За сега няма нещо което да не ме кефи. Готини анимации. Като цяло е супер.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на aivanov99 за това мнение:
  • master89q, milenvn, valkov2
Цитирай
#85

Здравейте колеги. Имам питане, само при мен ли след ъпддейта до MIUI 12 държи по-малко със същите приложения и потребление. Споделете моля, днес реших че ще правя Hard reset, не съм правил след ъпдейте от андроид 9 към 10. Не знам дали проблема не е при зареждането. Като го купих не съм го изтощавал да се изключи, падна на 20% и го включих докато се зареди до 100. Никога не съм го зареждал по 12 часа, защото четох много противоречиви коментари, трябва или не. Старият Honor 8x го зареждах пак така, ама си е пушка, а е на година и 10 месеца.
Цитирай
#86

Качих 12-ката преди няколко дни. Първият ден батерията падна доста бързо, за около 5 часа от 100 до 20% при обичайното ми потребление. С MIUI 11 бяха 8 часа екран за същото. Вчера направих някои настройки, свързани главно с рекламите и процесите, които ги ръководят. Сега тествам и определено има ефект - към момента съм с 5 часа екран и батерията е на 50%. Не съм правил ресет, а ъпдейта го качих ръчно.
Относно зареждането - по принцип не е добра идея на телефоните с литиево-йонни батерии да я изтощиш напълно, тъй като това може да я разреди до степен, че после да не може да я заредиш изобщо. Имах такъв случай с друг апарат. Лично зареждам през нощта със зарядно 5V/2A т.е. най-простото 10W. Зарядното от комплекта, дори не съм го вадиш от кутията.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#87

Колеги, тъй като пропуснах вълната с упдайти ( не упдейтнах вчера) сега нотификацията с miui 12 изчезна и при проверка няма актуализация. Предполагам, че ще трябва да чакам някой от следващите вълни с упдайта..?!

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#88

Може и ръчно да си го добавиш. Аз също го пропуснах и ми изчезна нотификацията. Но Xiaomi си пускат официално ромовете.
Влез в Настройки> За телефона чукни 10-тина пъти върху логото с 11. Виж си версията, каква е MIXM или ЕUXM.
Сваляш правилния ром за твоя модел оттук https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/toco/
Изтегления ZIP файл го местиш в директория “downloaded_rom”
Връщаш се обратно в Настройките> За телефона > трите точки горе вдясно> Изберете инсталационен пакет.
Натискаш и след 10-тина минути си с MIUI 12

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • master89q
Цитирай
#89

(2020-09-06, 13:03:07)valkov2 написа:  Качих 12-ката преди няколко дни. Първият ден батерията падна доста бързо, за около 5 часа от 100 до 20% при обичайното ми потребление. С MIUI 11 бяха 8 часа екран за същото. Вчера направих някои настройки, свързани главно с рекламите и процесите, които ги ръководят. Сега тествам и определено има ефект - към момента съм с 5 часа екран и батерията е на 50%. Не съм правил ресет, а ъпдейта го качих ръчно.
Относно зареждането - по принцип не е добра идея на телефоните с литиево-йонни батерии да я изтощиш напълно, тъй като това може да я разреди до степен, че после да не може да я заредиш изобщо. Имах такъв случай с друг апарат. Лично зареждам през нощта със зарядно 5V/2A т.е. най-простото 10W. Зарядното от комплекта, дори не съм го вадиш от кутията.
Можеш ли да разясниш малко около тези настройки, ако е възможно????
Цитирай
#90

(2020-09-06, 18:06:41)vakata_1919 написа:  Можеш ли да разясниш малко около тези настройки, ако е възможно????

Гледах видеото на един руски блогър, който се занимава само с MIUI и телефони на Xiaomi. По него се ръководих. Не съм направил всички стъпки. Ето го и видеото 
https://youtu.be/ECle_W3tkfk

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • master89q
Цитирай
#91

(2020-09-06, 16:34:39)valkov2 написа:  Може и ръчно да си го добавиш. Аз също го пропуснах и ми изчезна нотификацията. Но Xiaomi си пускат официално ромовете.
Влез в Настройки> За телефона чукни 10-тина пъти върху логото с 11. Виж си версията, каква е MIXM или ЕUXM.
Сваляш правилния ром за твоя модел оттук https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/toco/
Изтегления ZIP файл го местиш в директория “downloaded_rom”
Връщаш се обратно в Настройките> За телефона > трите точки горе вдясно> Изберете инсталационен пакет.
Натискаш и след 10-тина минути си с MIUI 12

Мерси, много ! Винаги има човек какво да научи ! Wink

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
[-] 1 потребител изказва благодарност на master89q за това мнение:
  • valkov2
Цитирай
#92

Здравейте,

Преди 4 месеца си купих си Xiaomi Mi Note 10 Lite след redmi 4x(много доволен)... 
И започнаха мъките с google dialer най-вече(много гадно приложение, защо е толко бавно не знам).
Реших да се отказвам от марката, една седмица стоя обява OLX.

И преди 2 дни ми писна, отключих телефона с https://en.miui.com/unlock/ и инсталирах xiaomi.eu_multi_MINote10LITE_V12.0.3.0.QFNMIXM_v12-10.zip
С помоща на TWRP(има линк в описанието) и този клип.
https://www.youtube.com/watch?v=SnvNW-74O9s

Но с Default Launcher-а след отключване иконките пак се появяваха с анимация(мразя анимациите защото ме бавят).
И този проблем се реши с POCO launcher от Play Store.
Преди 2 дни инсталирах ROM-a + POCO Launcher.
До тук не съм срещнал никакъв проблем, използвам и Android Auto, всичко е 'чук'.

Чудо, имам истинско XIAOMI и вече имам MIUI Contacts & Dialer, уникално работи телефона.  Buga

Global ROM(оригиналния) съсипва телефона с гнусните GOOGLE приложения и сървиси.


Успех !
[-] 1 потребител изказва благодарност на dobatavision за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#93

Колеги, някой може ли да ми помогне. Има ли някъде в настройките на телефона да се направи така, че зарядното устройство да зарежда нормално, а не бързо? За Xiaomi mi note 10 pro говоря. Или трябва да намеря друг адаптер. Зареждал съм го с адаптер за Huawei 5V/2А, забелязах че батерията държи повече с такова зареждане, отколкото с оригиналното.....Друго което забелязах е, че статистиката на батерията не е вярна, след 24 часа ползване, ставам на другия ден и ми дава 18 часа активен, преди да легна ми даваше 23 часа и някви минути, въобще не показва вярно инфо, така не мога да засека времето на активен екран, защото и то след известно време не показва нормални стойности. Друг да има този проблем. Редувам зарежданията с адаптери, понякога с оригиналното, понякога с това на Huawei 5V/2А
Цитирай
#94

Трябва или от компютър или с друго зарядно.
Да, защото го отчита на 12 часа, а не както преди на 24 или докато не тръгнеш да го зареждаш, при всички е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#95

По-бавно зареждане, по-издръжлива батерия Smile
С оригиналното зарядно, но с кабел без USB 3 пак няма да е турбо зареждане.
Оригиналния кабел ползва един пин от USB 3 линията и от там идва TURBO бързината на зареждане.
И не е хубаво да се зарежда всеки път по един и същ сценарии, защото батерията свиква и става мързелива.
Mi note 10 lite по мои наблюдения има 3 вида зареждане - бавно ~1А, бързо 2-3А и турбо(трябва USB 3.0) и зависи как се разбере със зарядното.
В колата имам зарядно Baseus с QC4+ и с кабел USB 2.0 му пуска ~7-8V/~2A, но ако ползвам USB-C to USB-C там вече минава на turbo и type-c кабела съм го подбрал и подържа 45W. Wink
Внимавайте с кабели ментаци.
Цитирай
#96

Здравейте,

Имам добро предложение за покупка на малко използван Mi Note 10.
Имам няколко въпроса преди да се реша дали си струва покупката и ще се радвам ползвателите на телефона да ми отговорят. Прегледах доста ревюта, но отговорите на въпросите ми се разминават в повечето от тях.

1.Kолко е бърз този процесор 730G в нормални работни условия (не играя никакви игри и точките от бенчмаркове също не ме интересуват)? Усеща ли се разлика спрямо флагманските Snapdragon процесори (855/865)?
2.Колко бързо работи камерата при поредица от снимки с основния 108 MP сензор и при клипове 4K? Дали отново има някакво забавяне, заради по-слабия процесор?
3.Отразява ли се, че паметта е UFS 2.0 при бързината на устройството? Влияе ли негативно при запазването на снимки и клипове, които са с по-голям размер?
4.Телефонът ще получи ли ъпдейт до Android 11?
5.Как да проверя какъв е оставащият живот на батерията?

Благодаря на отзовалите се!
Цитирай
#97

Отговарям по точките:
1. Разлика е нормално да има. 8хх серията е топ версията, окомплектована с най-бързата памет. За нормално,. ежедневно ползване не мисля, че ще изпиташ някакъв дискомфорт. Зависи и какво си ползвал преди това - ако си свикнал с максимална производителност, едва ли ще се зарадваш.
2. Камерата е много добра, ОБАЧЕ много зависи от условията на осветеност. При добра светлина прави снимките сравнително бързо. Колкото по-сложни стават условията ( разбирай намалена светлина, сенки и т.н.), толкова повече софтуера изисква процесорна мощ, а в Mi Note 10 е на средно ниво. Например при снимки в стая, на лампи му трябват 7-8 секунди, докато обработи и визуализира снимката. 4К не съм снимал никога, така че не мога да взема отношение.
3. Няма голяма разлика между 2.0 и 2.1. Между 2.0 и 3.0/3.1 вече е сериозна. Работи се спокойно. Редовно си гледам сериали на телефона и мога да каже, че записва файловете сравнително бързо.
4. Съгласно всичката налична информация досега се очаква да получи 11. Даже в момента му правят закрит бета тест. Също ще получи и MIUI 13.
5. Нямам идея как да провериш колко е износена батерията. Има различни програми, които показват информация, но доколко е вярна, не знам. Само да вметна, че колкото повече се ползва камерата, толкова по-бързо му свършва батерията.
Съвет: предполагам че те привлякла камерата. Вземи го ако е на добра цена. Трудно се намират стъклени протектори,.заради извивките на екрана. Като цяло е доста добро решение, ако искаш хубава камера на прилична цена. Вече, ако искаш да и супер бърз, и да снима хубаво се насочи към устройство от по-горен клас.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#98

Да използвам темата. На заключен екран, когато получа нотификация от приложение, дисплея светва и след това не изгасва. През ноща е много дразнещо. Как да го оправя?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#99

Настройки:Постоянно вкл/изкл дисплей/показвай известия когато екрана е изкл./без ефект
Цитирай

(2021-01-02, 10:59:48)ibrahim79 написа:  Настройки:Постоянно вкл/изкл дисплей/показвай известия когато екрана е изкл./без ефект


Така не спираш ли известията? Настройки...... после? [Изображение: 081c965551e413b25fed5edffd41406d.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)