Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G - Лични впечатления и коментари
#51

Телефоните можеше да са на разположение още в събота, всеки може да си провери тракинга в европът. Пълна пародия от страна на теленор, още по-голяма пародия от страна на самсунг включвайки опаковка за OTG, а липсва самото OTG, идиотска работа чесно.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

От Самсунг България е имало разпореждане всички търговци да започнат да предоставят телефоните от 9-ти Март. Така, че телефоните са били в куриерите, но много трудно щяха да ти го дадат преди обявената дата.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Време е да споделя набързо няколко впечатления. Първото което ме грабна е екрана при 120Hz не очаквах да е чак толкова добър (gamechanger) уникален е. Батерията също се справя много добре вчера в 11:00ч. го заредих на 100%, а сега в 21:50 е на 11% при сравнително интензивно ползване (1:30ч. музика през Bluetooth слушалките във фитнеса, 1-2 часа игра на Marvel Strike Force, 1 час игра на Scrabble GO, обилна доза Facebook, YouTube и Instagram, включен AoD и 4G, и като цяло още доста безсмислено разцъкване на телефона, режимите на камерата и т.н.). Ползвам Bluetooth слушалки на Philips за фитнеса и в сравнение с S9+ имам усещането, че звукът е една идея по-чист и по-силен. Камерата също е много добра (въпреки негативните ревюта) не знам дали е от последният ъпдейт, но определено няма нищо общо с показаното в първите ревюта. Тези дни като съм по-свободен ще и обърна повече внимание и ще кача снимки в темата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 5 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • bobby_0923, martoo, Maxpainus, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#53

https://www.youtube.com/watch?v=tN2fsm451Nw Едно едно видео как се справя срещу iPhone 11 Pro Max.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#54

Тъй като предположих, че всички ще тестват батерията на 120Hz, реших аз да пробвам на 60 с 3200х1400. Резултатите са с включен АОД, оптимизиран режим на батерия, адаптивна яркост, около 6 часа 4g (не интензивно ползване). Вчера изключих телефона от зарядното точно в 7 сутринта, а днес в 12 и нещо беше на 20 процента. От 15 до 100% се зареди за около 55 минути, което за мен обезмисля ползването на по бързо зарядно.
Относно големината на телефона моето усещане е, че габаритите в сравнение с s10+ не са фрапиращи, но разликата в теглото е осезаема.
Пръстовият според мен работи по същият начин или по добре от 10+ (ползвам същият метод с кръстосване на два пръста в един шаблон, което значително подобряваше разпознаването при с10+), но тук при отключване с една ръка палеца ми идва точно на сензора без да се налага да го местя надолу, както при 10+.
Както при с 10+ така и тук имам проблем с нотификациите... Някои идват, други се бавят, при тапата не идваха изобщо, но след преинсталиране полека лека тръгват.. Крайната светкавица за известия още не ми се получава... Пробвах всякакви настройки но на заключен екран йок... Камерата още не съм тествал обстойно, но зума до 30X си заслужава. Най ме радва, че YouTube Vanced тръгна без проблем Smile
Продължавам на 120Hz пък да видим...[Изображение: 9ed79e6ac5aa43aeabaaa1b5a353a9d9.jpg][Изображение: 4487612d26ec44d9956271e8bab95f50.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай
#55

https://mobilebulgaria.com/news/eto-kolk...galaxy-s20 Ето как се справя при 60 и 120gh.
Според мен като има тази екстра всеки трябва да се възползва, а и все пак батерията на Samsung Galaxy S20 Ultra е голяма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#56

Така е, след като ползвах телефона на 120Hz на дали някога отново ще мина на телефон с 60Hz дисплей. Наистина не очаквах, че точно тази "екстра" ще ме впечатли толкова.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#57

(2020-03-11, 23:08:35)OliQueenBG написа:  Така е, след като ползвах телефона на 120Hz на дали някога отново ще мина на телефон с 60Hz дисплей. Наистина не очаквах, че точно тази "екстра" ще ме впечатли толкова.
Не усещам чак такава разлика между 60 и 120 хц

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#58

Работата на дисплея при 120Hz е в пъти по плавна и наистина се усеща много добре. Сравнявам го директно с S9-тката ми и разликата е очевидна.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#59

На мен лично много ми е интересно как се вижда през 120Hz дисплей на телефон. Съдейки от телевизорите много малка част от хората виждат разликата между 50 и 100Hz. При телефоните следва това да се усеща най-вече при слаба околна светлина поради липсата на трептения. Според мен разлика в работата на телефона не може да има, а разликата трябва да се изразява в по-слабото отрицателно въздействие върху окото заради по-голямата честота на трептенията от там окото не се уморява така както на 60hz. Поне на теория трябва да е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#60

На теория може да е така ,но в действителност има и то не малка разлика . Обстойно ги сравнявах с Note 10+ (докато все още не бях го продал) , и интерфейса при Ултрата се движеше много “по- мазно” . Към днешна дата никога ме бих се върнал на 60 херца екран . И като прибавим и по-добрия екран на Ултрата гледката е впечетляваща Smile .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#61

Защо нямаме Good Lock във Galaxy Store
https://www.youtube.com/watch?v=40CIPB7m6Bs&t=55s

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#62

Защото не е предназначен за нашия регион.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#63

Не знам как може някой да твърди, че разликата между 60 и 120 не се вижда....тя по-скоро се усеща.
Аз съм доста впечатлен от телефона. Преди да го получа, ходих по магазините да го пипна, да го сравня и ми се струваше огромен и тежък. Сега в джоба ми изглежда съвсем нормално. Супер удобен е за работа дори и с една ръка, малко иска свикване де Smile Дисплея е номер 1, просто няма друг такъв телефона, колкото и да се пънат останалите. Единственото, което леко ме разочарова е именно камерата... не съм имал време за супер обстойни тестове, но честно казано не съм чак толкова впечатлен. Уж ъпдейтвах до последно, надявам се да има и още ъпдейти и да се подобрят нещата. Не виждам нищо по-впечатляващо от камерата на с10 примерно.
Като цяло, не се чувствам прецакан за парите, които съм вложил. Телефонът наистина е ултра!
[-] 3 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • master89q, OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#64

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...galaxy-s20 Ето нещо важно за бъговете.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#65

(2020-03-17, 10:40:27)dika написа:  ...
Като цяло, не се чувствам прецакан за парите, които съм вложил. Телефонът наистина е ултра!

не знам кое му е ултрата да дадеш 2500лв за един дисплей.. при положение че китайците със 120хз вървят по 300$   Bu
[-] 1 потребител изказва благодарност на mtv11 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#66

(2020-03-17, 18:46:37)mtv11 написа:  не знам кое му е ултрата да дадеш 2500лв за един дисплей.. при положение че китайците със 120хз вървят по 300$   Bu
Lol Lol Lol  Дай предложение за такъв.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#67

Аз китаец с добър дисплей и за 800$ не знам .......
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG, TNTKZ
Цитирай
#68

Има такъв като Oppo Find X2 Pro, но S20 Ultra предлага повече освен такъв дисплей, камера, батерия, чип и други екстри, които китаец не може да ти предложи на такова ниво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#69

И цената на Oppo Find X2 Pro ще е около 1200$, така, че пак не е оферта за любителите на китайските телефони.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • TNTKZ
Цитирай
#70

(2020-03-17, 18:58:03)ivan_vylka написа:  Lol Lol Lol  Дай предложение за такъв.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-K3...rehouse=CN
Цитирай
#71

Само където е с LCD дисплей, а не с AMOLED.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • airbus, Victormihov
Цитирай
#72

(2020-03-18, 07:20:03)ivan_vylka написа:  Само където е с LCD дисплей, а не с AMOLED.
И е без гугъл услуги

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#73

Той говори за Xiaomi, те са си с Google услуги. Но телефона е от съвсем различен клас, за да го сравнява с S20 Ultra. До някъде може да го сравнява с Mi 10 Pro, но той също е с цена 650 евро и пак от части по-слаби характеристики дори от S20+

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#74

(2020-03-18, 01:13:08)mtv11 написа:  https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-K3...rehouse=CN
Това е телефон от среден клас с LCD дисплей и Snapdragon 730G, не виждам как може да се конкурира с които и да е било флагман.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#75

Плащаш си и за софтуер, каквото и да си говорим. Аз, като минал през сума телефони xiaomi, мога да твърдя че там е някакво извращение. Никаква функционалност, постоянни бъгове абе индийска му работа дето се вика.
Ултра е премиум, не е за всеки. Аз лично работя по цял ден и това налага и работата от телефон. Прекарвам доста време пред лаптоп и телефон и за това инвестирам в удобство.
Все още чакам да видя телефон със същите параметри за под 800 долара Smile С интерес! И не ми хвалете Ми10, че там нещо май се оказа, че даже лъжат за 8к видеото Smile) Не че държа на 8к видео, но не е хубаво да лъжеш клиентите си - това показва изобщо отношението на бранда.

(2020-03-18, 01:13:08)mtv11 написа:  https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-K3...rehouse=CN
Сериозно ли сравняваме Redmi със S-серия? Никой не те спира - купи си го и ходи разправяй на приятели си, че е по-як от ултрата Smile Тук обсъждаме S20 Ultra - като не ти се дава или нямаш сумата, не виждам какво обсъждаме в темата с теб? Едно е да го пипнеш в технополис и да гледаш ревюта в ютуб, друго е да го имаш в джоба си.
[-] 5 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • airbus, martoo, OliQueenBG, TNTKZ, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)