Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Лични впечатления и коментари

Здравейте, преди седмица замених моя P40 pro за S20 plus и съм повече от доволен. Батерията единствено първия ден ме разочарова. Не знам какво се промени от тогава но сега съм на 42%, телефона съм го извадил в 7:30 от зарядното и цял ден е бил ползван, както всеки мой тел. до сега - т. е не съм го жалил. Единствено и само камерата ми липсва. Наистина очаквах повече от S20+ от камерата.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2020-11-23, 19:40:04)milss написа:  Не е само за Самсунг. Дават за 1+, ZTE Axon 20. Телефони с прехваления Snapdragon.


Но са с 5000мач.  За Самсунг е нужна 10000 и по-голяма предвид голямата процесорна нужда. Дори мобилните оператори са наясно що за чудо е Еxynos и включват голяма батерия.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

@airbus, личното ми мнение е, че тези Snapdragon процесорчета са прехвалени. Да, мааалко по-енергоефективни са, но това не оправдава високата им цена. Сравнявам моя Note 10 с Exynos и S 10 Lite на дъщеря ми със Snapdragon.
Имам за втори телефон едно Poco f1 със Snapdragon 845. Ами същата работа е, но той си е вече доста стар процесор - 10 nm технология.

1916 
Цитирай

@milss Toчно там и е разликата. SD845 в китайска кутия хич не е за подценяване.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Аз съм със S20 в момента, батерията наистина е зле. Имам и една Nokia 9 pureview Snapdragon 845. батерията и е направо трагична, пада като асансьор.
Имам и Galaxy A71 SD730, уж среден клас, но съм много доволен от батерията. Два дни минимум ми изкарва.
Изпратено с Tapatalk
Цитирай

@milss Ако се сравнява един и същи модел с Exynos и Snapdragon разликата е около 15-20 % по-добра батерия за Snapdragon.. колко да е това "мааалко по-енергоефективно".. A има ли ги някъде да се продават със Snapdragon процесор, че знаете, че е неоправдано завишена цената, тъй като аз поне не намирам за Европа, че да мога да я сравня тази цена..

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай

S20+ и Ultra са разкошни устройства, няма смисъл да се влиза в обяснителен режим с някоИ форумни философи. Бъдете здрави!

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
[-] 2 потребители изказват благодарност на kijelmi за това мнение:
  • milss, Spown
Цитирай

Той и S20 е разкошен, мен си ме кефи. Компактен, удобен, страхотен дисплей, само батерията е малко по слаба, но неми пречи да го зареждам всяка вечер.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

(2020-11-24, 18:34:24)Simbara написа:  @milss Ако се сравнява един и същи модел с Exynos и Snapdragon разликата е около 15-20 % по-добра батерия за Snapdragon.. колко да е това "мааалко по-енергоефективно".. A има ли ги някъде да се продават със Snapdragon процесор, че знаете, че е неоправдано завишена цената, тъй като аз поне не намирам за Европа, че да мога да я сравня тази цена..

И какво ще направиш с тези 15-20% повече? Ти да не живееш в гората или спиш на някоя скамейка и няма къде да заредиш?
Четеш между редовете. Пиша за S10 Lite, че е със Snapdragon. Oбаче и два Snapdragona да му сложат този телефон е компромис като цяло.
Ти коментирай проблемите на телефончето от подписа ти. Хуявей P30, то и името им едно. Киринчето ти кара не 15-20% повече, а 50-60%. Обаче полза никаква. Хуявея не заспива, а изпада в кома. Никакви известия, никаква връзка. А снимките са пълна помия. Един и същи предмет веднъж излиза червен, друг път син. Ти като си такъв фен на Snapdragon 'що не си купи 1+ или нещо друго с въпросния процесор? 'Щото ти излиза скъпо. 
Много е прав @fifth_root. Ако кажеш, че Самсунг е нормален телефон, значи ти си не нормален. Нормален си ако кажеш, че Самсунг е не нормален. И задължително трябва да превъзнасяш китайската ябълка. Хуявей-ех какво име Rofl_mini

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • fifth_root, martoo
Цитирай

До последно ползвах P30 Pro , преди това съм имал и P20 Pro. Нямал съм никога проблеми с известия. Сега съм с S20+ от нашенска верига, 8/128GB Exynos 990. Никакви проблеми отново с известията. Нямал съм проблеми с батерията нито при Huawei, нито при Samsung. Имал съм и други марки, също не съм имал проблеми с известия. Всъщност не помня някога да съм имал проблеми с тях при който и да е телефон. Нито с батерията. Деня се изкарва, вечерта в зарядното. Даже не цялата. Докато се изкъпя, навечерям и т.н. и той се заредил. И е готов за следващия ден. Така от години със всякакви у-ва.

Всичко винаги ми е било по deafult, не барам по настройки за батерии, икономии, известия и т.н. Вадя от кутията, тегля си каквото ползвам и ползвам. Дори тапета винаги ми е stock и винаги ми е допадало.

Не съм и разбрал какво има под капака - SD ли е, Exynos ли е, Kirin ли е. Еднакво добре са се представили всички флагмани до момента, които съм имал. Последните са ми S8, P20 Pro, P30 Pro и S20+. С нито един не съм се сблъсквал с прегряване, падаща батерия, кофти ъпдейти, не помня да съм правил reset-и, да не са ми идвали известия или нещо подобно. Подчертавам, че игри не играя (относно загряването и Exynos) и не знам кой процесор кога загрява в тази ситуация, като не съм пробвал.

Ползвам си смартфона с кеф, снимам си когато имам да заснема нещо с кеф - нямам кофти сцена, няма нещо, към което да съм имал забележка и не помня в последните години да съм имал. Смартфоните станаха наистина добри. Ако към нещо имам забележка единствено все по-малките извивки при S серията. Харесват ми извивките и такива като новите Mate 40 Pro или Motorola Edge Plus ми носят визуална наслада. Тези при S20+ са минимални за моите разбирания - с кеф бих си ползвал и с извивки като на S7 Edge или S8.

Относно S20+ ще драсна и няколко реда впечатления, надявам са в полза. Дизайна е нещото , което ме грабна най-вече. За мен Space Grey е уникален, харесва ми и плочката на камерата, линиите по рамките, всичко...наистина класен premium дизайн. Поне в моите очи е така, мен ме радва. Бях се запътил за Ultra-та докато не я хванах в ръката и не усетих, че това нещо наистина е тежко и дебело. И понеже 6.2" ми е малко - спрях се на тънкия 6.7" S20+. Не сгреших.
Екрана... мисля е ясен. Edge lighting е нещо с което свикнах много и би ми липсвало ако мина на друга марка. Особено ме кефи като е по гръб и светнат извивките при входящо. Не е нещо, което е голяма иновация, но е визуална наслада и определено допълва усещането.
Камерата снима приятно добре, нямам забележки. Нощните снимки според моите очаквания са добри, 8К е интересно, но засега безсмилено. Но нека го има и се развива от рано. 4K 60fps ми е главната резолюция. Гладки , контрастни видеа с богат звук. Микрофона е много добър, аудиото е наистина богато.
Звука от колоните е страхотен, силен и ясен. Удоволствие в комплект с екрана да гледаш видео.

Няма слаба точка този телефон, за мен е прекрасен, надявам се да бъде такъв и за други! Това е моето мнение!
Цитирай

Тия 10-15% отгоре на батерията значи малко повече спокойствие като съм навън, аз не съм залепен за контакта по цял ден.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2020-11-24, 20:42:07)milss написа:  И какво ще направиш с тези 15-20% повече? Ти да не живееш в гората или спиш на някоя скамейка и няма къде да заредиш?
Четеш между редовете. Пиша за S10 Lite, че е със Snapdragon. Oбаче и два Snapdragona да му сложат този телефон е компромис като цяло.
Ти коментирай проблемите на телефончето от подписа ти. Хуявей P30, то и името им едно. Киринчето ти кара не 15-20% повече, а 50-60%. Обаче полза никаква. Хуявея не заспива, а изпада в кома. Никакви известия, никаква връзка. А снимките са пълна помия. Един и същи предмет веднъж излиза червен, друг път син. Ти като си такъв фен на Snapdragon 'що не си купи 1+ или нещо друго с въпросния процесор? 'Щото ти излиза скъпо. 
Много е прав @fifth_root. Ако кажеш, че Самсунг е нормален телефон, значи ти си не нормален. Нормален си ако кажеш, че Самсунг е не нормален. И задължително трябва да превъзнасяш китайската ябълка. Хуявей-ех какво име Rofl_mini
Я пак за проблемите на Ху.вея.Искренно се разсмях.Проблем имаше с получаване на известие на начален екран за пропуснат разговор,а не за позвъняване.С20-та я разкарах точно заради това,че имах пропуснати разговори в следствие загуба на обхват и то на места дето "тъпия" Ху.вей продължаваше да си го вей.Та обясни моля кой изпада в кома?И това е за лично мое съжаление защото UI на Самсунг ми е далеч по удобно от "тъпия" Ху.вей.Въобще С20 си е супер телефон,но не ми е точно за работен кон.И преди да се спомене думата "хейт"да кажа,че все още ползвам телефони от двете марки,само С-а е друг номер .
[-] 1 потребител изказва благодарност на bajchoni за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Ползвай си каквото искаш, но си пишете за недодяланите пръчки в раздела. Хуявейската фенщина е налазила из целия форум като зараза. С новата Хармоника ОС вече няма да имате нищо общо с Андроид. Детската мечтат на генерала - бащица ще е почти изпълнена, Хуявея да прилича колкото се може повече на огризка.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, mcmxiii, Spown
Цитирай

Ами ползвам каквото си искам, да. Пиша в отговор на някакви нелепици. И защото имам двата телефона в ръцете си и инам наблюдения как се държат в реални условия, а не до контакта и до клетката.... всъщност имах. Така, че май съм в правилния раздел, а ти? И последно май на ти повече говориш за Ху. вея в темите за Самсунг.
Цитирай

Offtopic
Темата е за лични впечатления, а когато някой сподели такова(дори да е негативно) бива налазван от 2-3 потребителя. То ясно, че андроидбг запада като всички форуми, но не е редно да се оставя такова своеволие.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

(2020-11-26, 09:48:06)Friz написа:  Offtopic
Темата е за лични впечатления, а когато някой сподели такова(дори да е негативно) бива налазван от 2-3 потребителя. То ясно, че андроидбг запада  като всички форуми, но не е редно да се оставя такова своеволие.

Налазван и то с право. Пишеш ( по точно плюеш само) в темите на Самсунг, но в същото време не даваш лоша дума да се каже за Xiaomi и Huawei. 
От това което си писал, съдя, че последния Самсунг който си ползвал е S2. Само не казвай, че си имал S20, защото голяма паника е било.


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • martoo, Spown
Цитирай

Китайчетата са навсякъде вече и много наперени Smile . На всички не им харесва Самсунг ,но всички го имат ,е как става това Smile ?
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • milss, Spown
Цитирай

Преди години имаше покемони дето се насираха да серат по андроид и самсунг в полза на iphone, сега е същото, но в полза на китайските устройства. Не разбирам защо я водят тази неравна битка и какво печелят от всичко това, натрапвайки ни непрофесионалното си мнение.

Samsung Galaxy Note II GT-N7100
Цитирай

Не че нещо, ама кое е професионално мнение? Има достатъчно ревюъри в тубата, и пак не може да се каже че са професионалисти! Тук всеки изказва гледната си точка, а дали повече или по-малко потребители са съгласни с него, не значи е греши или е прав!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Аз от както се махнах от LG G серията се преродих. Направо се чудя сам на себе си защо съм се мъчил две поколения на онази марка.

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Имах колега с подарен лг г4, изкара няма и 2 месеца и взе айфон 5ес. А иначе синът ми още не се е оплакал от ес 20, явно е добра за него. Аз пък не съм фен на самсунг, ама кой кактвото харесва-това ползва.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Spown, Victormihov
Цитирай

По въпроса с батерията ще вметна , че първите няколко заряда може да е леко плащеша. Първите два дни буквално се чудих дали ще изкара деня, падаше наистина сериозно. На третия и чевъртия вече се нормализира и вече след седмица нямаше и помен от бързо падане. Вече над месец го ползвам - перфектна е батерията (S20+ Exynos). Не съдете за батерията от първите ден-два, наистина е фрапантна разликата след това. При първоналачен setup, ъпдейти и т.н. наистина грее и дърпа батерия, после се оправя и както казах - помен няма от това.
Цитирай

(2020-11-26, 18:34:03)milss написа:  Налазван и то с право. Пишеш ( по точно плюеш само) в темите на Самсунг, но в същото време не даваш лоша дума да се каже за Xiaomi и Huawei. 
От това което си писал, съдя, че последния Самсунг който си ползвал е S2. Само не казвай, че си имал S20, защото голяма паника е било.

Цитираш мнение от преди година и половина с каква цел? И все пак се продължава с глупостите не знам защо няма админи в тоя форум, няма нито едно твое мнение тук за лично впечатление. За разлика от теб съм споделил моите лични впечатления и от с20+ и от с20(който ползвам и в момента). Не смятам повече да ти отговарям не го прави и ти, благодаря предварително.

П.П.
Като чета какви неща пишеш най-вероярно не си ползвал телефон от серията с20. Ако имаш желание пиши на лични с удоволствие ще ти продам моя, за да убедиш колко е добър.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Незнам какви очаквания, изисквания имате към S20/S20+. Но аз след два месеца ползване на S20 съм общо-взето доволен. Като изключим по слабата батерия, която при мен изкарва ден, ден и половина, другото е на ниво. Нямам прегрявания, забивания, обхвата е на ниво, бърз е. Страхотен дисплей, хубава камера, добър звук,удобен за ползване. Екстра си е за мен.

Изпратено с Tapatalk
Цитирай

Здравейте, някой да има инфо дали всички щатски версии на 20/20+ ще работят тук?

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)