Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Ваши снимки
#26

[Изображение: 20200403-152807.jpg]

[Изображение: 20200403-153106.jpg]

[Изображение: 20200403-153151.jpg]

[Изображение: 20200403-153300.jpg]

Всички са снимани с 64мп.

[Изображение: 20200403-153238.jpg]

Тази е с 6-кратен зуум.
[-] 3 потребители изказват благодарност на algor за това мнение:
  • airbus, NaniG, OGIER
Цитирай
Аксесоари
#27

Някак си не ми харесват или аз очаквах повече.
https://ibb.co/tPzSLK0
https://ibb.co/bvMz4Dn

Gesendet von meinem SM-G985F mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#28

(2020-04-07, 21:50:24)Lam3r4e написа:  Някак си не ми харесват или аз очаквах повече.
https://ibb.co/tPzSLK0
https://ibb.co/bvMz4Dn

Gesendet von meinem SM-G985F mit Tapatalk
Трябва да си поиграеш малко с про мода и ще стане много добре тази с бора
Цитирай
#29

В ръцете ми се засякоха S20, note 10+ и P30pro. Сравнявах ги как снимат тет а тет... По едно и също време , еднакви сцени, всичко е на авто или съответно Нощен, зуумване 3х за да не насилваме нещата и да не даваме предимство на Хуавея. Определено виждам, че S20 има едно отдавна очаквано подобрение - вече не преекспонира както предците си.
https://photos.app.goo.gl/AjAsaccMvfrqZeG87
https://photos.app.goo.gl/XvXDN1A9XrdNe6rR6
Днес 12.04.2020:
Добавям нови снимки в албума P30pro vs S20.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 7 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • airbus, algor, CuBG, Maxpainus, NaniG, OGIER, stenlius
Цитирай
#30

За мен лично снимките на S20 са най-читави.
И преди някой да ми скочи и да извади от 9 кладенеца вода защо професионално погледнато не съм прав да кажа, че изразявам личното си мнение, според което най-много ми харесват кадрите с малкия змей.
[-] 1 потребител изказва благодарност на algor за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#31

(2020-04-11, 20:05:47)algor написа:  За мен лично снимките на S20 са най-читави.
И преди някой да ми скочи и да извади от 9 кладенеца вода защо професионално погледнато не съм прав да кажа, че изразявам личното си мнение, според което най-много ми харесват кадрите с малкия змей.
Така де, с този страхотен контраст и наситени цветове, снимките вече изглеждат като живи. И всъщност, понеже аз съм ги снимал, мога да кажа че са много близки до реалната сцена. А и зуума не омазва нещата. Даже е кристален до 3х. Сега почвам да експериментирам с 5х и нагоре.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 3 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • airbus, algor, OliQueenBG
Цитирай
#32

[Изображение: 30362330.jpg]
[Изображение: 30362345.jpg]
[Изображение: 30362372.jpg]
[Изображение: 30362385.jpg]
[Изображение: 30362361.jpg]
[Изображение: 30362391.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 4 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • NaniG, remixa92, TNTKZ, yakovi
Цитирай
#33

Тая Тойота наистина стои така?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#34

Тя е от пластмаса.
Цитирай
#35

Стои така, истинска е Smile Отвътре сигурно е отразена до край но от затъмнените прозорци не се вижда. Под определен ъгъл се вижда една дебела тръба която минава през муцуната на колата и кучето която ги държи заедно Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 2 потребители изказват благодарност на CuBG за това мнение:
  • NaniG, TNTKZ
Цитирай
#36

От известно време обмислям да си купя Samsung S20 и  съм се зачела в ревютата и мненията на потребителите, както разглеждам и снимки правени с тези телефони, защото много държа на качеството на камерата, Прави ми впечатление обаче, че има осезаема разлика в качеството на снимките между телефоните Samsung S20 (предполагам и при другите варианти е така) с Еxynos и тези със Snapdragon, в полза на вторите. Това означава, че използват различни камери, което мисля, че се вижда и в ID Image, съответно:
R12QSMF00SM - при Snapdragon
R64LLMF05VM - при Еxynos
Тези с Еxynos се вижда, че са със Самсунг камера, но на тези със Snapdragon каква е?
Не е коректно мисля с този двоен стандарт Sad 
Ако някой от вас е наясно, моля да даде повече светлина върху въпроса. Може пък и аз да съм в грешка...
Благодаря!
Цитирай
#37

(2020-05-24, 18:58:51)yakovi написа:  От известно време обмислям да си купя Samsung S20 и  съм се зачела в ревютата и мненията на потребителите, както разглеждам и снимки правени с тези телефони, защото много държа на качеството на камерата, Прави ми впечатление обаче, че има осезаема разлика в качеството на снимките между телефоните Samsung S20 (предполагам и при другите варианти е така) с Еxynos и тези със Snapdragon, в полза на вторите. Това означава, че използват различни камери, което мисля, че се вижда и в ID Image, съответно:
R12QSMF00SM - при Snapdragon
R64LLMF05VM - при Еxynos
Тези с Еxynos се вижда, че са със Самсунг камера, но на тези със Snapdragon каква е?
Не е коректно мисля с този двоен стандарт Sad 
Ако някой от вас е наясно, моля да даде повече светлина върху въпроса. Може пък и аз да съм в грешка...
Благодаря!
" few weeks ago, it was revealed that the Exynos 990-powered Galaxy S20 phones used an identical but different main rear camera sensor: a Samsung-made ISOCELL S5K2LD versus the Sony IMX555 on the Snapdragon models. While the public may have immediately jumped to the conclusion that the Snapdragon and Sony combo would perform better, that appears to not be the case at all. A rare win for Samsung, but a win nonetheless. "

Да, различни са ( а аз си мислех че само между 20, 20+ и ултра са различни

Ето и цялата статия

www.notebookcheck.net/The-Exynos-990-powered-Samsung-Galaxy-S20-and-S20-appear-to-have-a-better-camera-than-the-Snapdragon-865-models.459971.0.html

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#38

(2020-05-24, 20:41:33)OGIER написа:  " few weeks ago, it was revealed that the Exynos 990-powered Galaxy S20 phones used an identical but different main rear camera sensor: a Samsung-made ISOCELL S5K2LD versus the Sony IMX555 on the Snapdragon models. While the public may have immediately jumped to the conclusion that the Snapdragon and Sony combo would perform better, that appears to not be the case at all. A rare win for Samsung, but a win nonetheless. "

Да, различни са ( а аз си мислех че само между 20, 20+ и ултра са различни

Ето и цялата статия

www.notebookcheck.net/The-Exynos-990-powered-Samsung-Galaxy-S20-and-S20-appear-to-have-a-better-camera-than-the-Snapdragon-865-models.459971.0.html

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk



Ясно. Историята се повтаря с тази от времето, когато излезе Samsung S6. За следващите модели не знам какво е било, защото не съм се интересувала. Явно ще поръчвам от USA, но четох пък, че тук може да имам проблеми с телефона, поради несъвместимост с нашите мрежи.  Undecided
Цитирай
#39

Днеска извадих от шкафа P30Pro, за да направя сравнение с камерата между него и S20+. Оказа се, че съм била в огромна заблуда, като съм мислила и твърдяла, че P30 Pro снима по-добре.... Аз самата се изненадах Качих снимките на компютъра и от там на телевизора, за да съм напълно сигурна. Е наистина съм в шок, S20+ снима в пъти по-добре и снимките са по изчистени и ясни, когато се гледат на голям екран. Включително и близките снимки, но пък там знаем, че проблема е да го накараш да фокусира. Успееш ли, се получава много добра снимка (аз успях само веднъж, но ми беше достатъчно, за да сравня). Е да, дразнещо е да му се молиш да фокусира... Единствено P30 Pro се справя изключително добре в макро снимките. Ще кача няколко снимки, само за пример, като отбележа, че тапата ще развали качеството, също така да отбележа, че са снимани на автоматичен режим, като не съм се старала особено. Просто вадя телефона и снимам, без да нагласям каквото и да е.
P.S Не стана много добро сравнение, защото наистина тапата развали жестоко качеството. И тук качени снимки от S20+ ми харесват по-малко Но го казах от сравнението на голям екран Smile [Изображение: 79c59023c056a78b080758a7d54f3773.jpg][Изображение: ad16435d7d00192c36b7c922de6bf55e.jpg][Изображение: 658b447fcb81e69a552441710f24d5a6.jpg][Изображение: a182ac4379cc91b4418853268ed8be32.jpg][Изображение: 04a876b8ba1598a9b87b1c5d23f8c19d.jpg][Изображение: 15c0f62399700da13f876d96b40074ac.jpg][Изображение: 5f943224ad0cb269fcff772727f5c4fd.jpg][Изображение: a8fd829ba8f3828d064d9240f9f5e5ab.jpg]
[-] 5 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • airbus, maniaka198, NaniG, OGIER, OliQueenBG
Цитирай
#40

(2020-05-28, 14:53:24)y9 написа:  Днеска извадих от шкафа P30Pro, за да направя сравнение с камерата между него и S20+. Оказа се, че съм била в огромна заблуда, като съм мислила и твърдяла, че P30 Pro снима по-добре.... Аз самата се изненадах Качих снимките на компютъра и от там на телевизора, за да съм напълно сигурна. Е наистина съм в шок, S20+ снима в пъти по-добре и снимките са по изчистени и ясни, когато се гледат на голям екран. Включително и близките снимки, но пък там знаем, че проблема е да го накараш да фокусира. Успееш ли, се получава много добра снимка (аз успях само веднъж, но ми беше достатъчно, за да сравня). Е да, дразнещо е да му се молиш да фокусира... Единствено P30 Pro се справя изключително добре в макро снимките. Ще кача няколко снимки, само за пример, като отбележа, че тапата ще развали качеството, също така да отбележа, че са снимани на автоматичен режим, като не съм се старала особено. Просто вадя телефона и снимам, без да нагласям каквото и да е.
P.S Не стана много добро сравнение, защото наистина тапата развали жестоко качеството. И тук качени снимки от S20+ ми харесват по-малко Но го казах от сравнението на голям екра Smile 
ДА, проблемът е в близките снимки и то най-вече при ултра, при 20+ не е чак толкова лошо 
Особено видно е при снимане на нещо с текст и по краищата е яко замъглено 
Макар, че след последният ъпдейт дори и при ултра нещата са в пъти подобрени ето снимка :
[Изображение: e774d5dbb22ab13726b09cbd1a58d38f.jpg]

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#41

Не е чак толкова лошо? Трагично е направо, особено след последния ъпдейт. Ето за това говоря, за този фокус. Това ме побърква. Няма и няма фокусиране... И го развалиха повече, беше по-добре, преди ъпдейта. И това от 50см разстояние [Изображение: b21f1a701c0799236b2926b97e165ca1.jpg]
Цитирай
#42

(2020-05-28, 16:05:58)any9 написа:  Не е чак толкова лошо? Трагично е направо, особено след последния ъпдейт. Ето за това говоря, за този фокус. Това ме побърква. Няма и няма фокусиране... И го развалиха повече, беше по-добре, преди ъпдейта. И това от 50см разстояние
Според мен нещо се е объркало и е добре да пробваш да върнеш заводски , защото при мен 20 + фокусира съвсем нормално

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9, OliQueenBG
Цитирай
#43

Пак ли? Писна ми само да връщам заводските Но пък, ако само при мен е проблема..... Други с S20+ да споделят мнение?
P.S Изчистих кеша и данните. Утре ще пробвам навън. Ако успея да спестя връщане на заводските...
Цитирай
#44

(2020-05-28, 16:53:49)any9 написа:  Пак ли? Писна ми само да връщам заводските Но пък, ако само при мен е проблема..... Други с S20+ да споделят мнение?
P.S Изчистих кеша и данните. Утре ще пробвам навън. Ако успея да спестя връщане на заводските...
Да, пробвай с изчистване кеша на камерата, отделно има опция в настройки да ги върнеш до заводски ( само на камерата ) , рестартирай телефона и дано да стане. Принципно рядко се случва, но за отделни телефони нещо се обърква.
Нека и други потребители с 20+ да споделят, ако не аз ще кача и снимки

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9
Цитирай
#45

(2020-05-28, 16:53:49)any9 написа:  Пак ли? Писна ми само да връщам заводските
Ако заводските не помогнат (както в моя случай) вдигай никотина и да не ти пука Big Grin
Има вариант от Самсунг нарочно да замазват оригиналните изпарители за да не могат китайците да ги клонират Smile
И мен ме е яд за снимките от близо, но въпреки всичко телефоните са крачка напред...
Цитирай
#46

(2020-05-28, 18:55:29)Maxpainus написа:  Ако заводските не помогнат (както в моя случай) вдигай никотина и да не ти пука Big Grin
Има вариант от Самсунг нарочно да замазват оригиналните изпарители за да не могат китайците да ги клонират Smile
И мен ме е яд за снимките от близо, но въпреки всичко телефоните са крачка напред...

Хм, накара ме да се замисля, дали наистина Самсунг нарочно не го правят... големи мошеници
Ако проблема е само в мен с това "замазване" и се оправи след заводските ще е наистина добра новина. Защото до момента само с това не съм се примирила.
Цитирай
#47

(2020-05-28, 16:05:58)any9 написа:  Не е чак толкова лошо? Трагично е направо, особено след последния ъпдейт. Ето за това говоря, за този фокус. Това ме побърква. Няма и няма фокусиране... И го развалиха повече, беше по-добре, преди ъпдейта. И това от 50см разстояние [Изображение: b21f1a701c0799236b2926b97e165ca1.jpg]
Без да твърдя, че съм прав, но мисля, че в тази ситуация фокуса е бил върху фона отзад?
Цитирай
#48

Какво те кара да мислиш това  Lol Lol Lol
Цитирай
#49

(2020-05-29, 15:03:55)Boyko23 написа:  Без да твърдя, че съм прав, но мисля, че в тази ситуация фокуса е бил върху фона отзад?
Идеята е, че не иска и не иска да фокусира върху обекта, колкото и да се мъча. И това е постоянно, снимката е примерна, имам още доста такива
За сега нямам проблеми след като изчистих кеша и данните на камарата. Ако пак се появи ще връщам заводските настройки. Въпроса ми беше само аз ли имам този проблем, за да съм напълно сигурна, че нещо се е прецакало при мен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#50
Photo 

[Изображение: MDgZn4Q]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)