Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

За размера и качеството на снимките
#1

Здравейте, от вчера съм с 10+ и днес нещо.......
И при вас ли снимката е с размер на 2-3-4мб (това ми се вижда прекалено малко за хубава снимка)?
Идвам от ноут 4 и дори при него снимките са от порядъка на 7-12мб!
А, по-лошото е, че когато се зумне на снимката с ноут 4 има повече неразмазани детайли, т.е. нещо качеството на снимката определено куца (да на 10ката е по богата на цветове, но до там)!
Аз ли нещо бъркам (не правя като хората) или прост си е такава камерата?
[-] 1 потребител изказва благодарност на radko1981 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Отваряш камерата и горе има едни цифрички, като цъкнеш на тях и избираш от 3:4 , 9:16 , 1:1 и Full със скобички над и под тях.

На 4:3 резолюцията е 4032 х 3024 и размера на файла е 2,69 Мб.

9:16 - 4032 х 2268 -1,90 Мб

1:1 - 3024 х 3024 - 2,02 Мб.

Full - 4032 х 1908 - 1,67Мб.

Това е с основната оптика. Широката и дълггата оптика имат различни размери, но като цяло е същият принцип.

Тоест на 4:3 снима на пълна резолюция 12Мп.

Note 9, 10+
[-] 1 потребител изказва благодарност на KirilND за това мнение:
  • gogon
Цитирай
#3

Благодаря за отговора, като цяло се примирих със качеството. Основният проблем е с цвета на кожата на хората, стават направо гумени, размазани и не е добре (да не кажа ужасно). Това е положението за 2000лв., толкова!
Цитирай
#4

radko1981 Качеството на снимките си е много добро....имал съм всякакви телефони. Размера на снимките също е нормален-до 4 мб средно. Да не би да си включил някакви ефекти в камерата-разгледай добре менютата!?

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#5

Основно има проблем с лицата и кожата на хората! Направо ги прави едни пластмасови или гумени, не знам как да го нарека!

https://prikachi.net/image/MLKHQ  - На мен не ми се вижда много добре!

Ако пък снимам ръка, пръстите стават едни размазани и все едно се сливат.
Това е на режим photo, ако съм на ПРО е една идея по-добре (размазването не е чак толкова много)!
Ако го няма този цвят (на кожа) , т.е. хора на снимката и тя става перфектна, но......
Ресетнах настройките (уж не е ефект).

П.с. Преди 10 години взех един телевизор PHILIPS и той имаше проблем с този цвят. Тогава за първи път видях розова пустиня и розови хора, а всички останали цветове бяха перфектни!
Цитирай
#6

Като пуснеш задната камера, измежду иконките има една - изглежда като ос от която излизат пръски-като вълшебна пръчица (там са ефектите). Кликваш и ти излизат филтрите. На "филтри" трябва да е на "оригинал", а на "крас", долу излиза едно друго подменю с иконка-като звездички. Изключи го, ако е включено! То е за кожи и разкрасяване на лица...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#7

Филтъра е на оригинал, красотата е на off, а резултата е снимката (по-горе) Sad
Когато вкл. красотата, не виждам долу да излиза едно друго подменю с иконка-като звездички?
Ето какво виждам: https://prikachi.net/image/MLbUJ
Цитирай
#8

[Изображение: ce929710d149.jpg]

При теб явно е различно...вероятно заради менюто на БГ, а по отношение на лицата, нямам такъв проблем....идеално изчистени са и ясни.

Galaxy s23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)