Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

(2021-04-02, 05:53:09)dmihajlow написа:  Нашите телефонен /S20ultra/ до преди 1 ден бяха единствени, които чакаха в списъка да влязат в поддържаните 5G устройства на А1, а сега ги няма изобщо. Изпращайки 5G на 1555 получаваш отново ... един голям .... т.е. нищо

Българска история, какво да ти кажа...не е проблема в модела или марката...
В Теленор пък въобще не виждам да говорят за 5г. 
Сега са копирали тези новите неограничени планове на виваком, но в условията под тях пише : достъп до 4г и 4,5г мрежа  Huh Sleepy FU ...

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари

https://www.investor.bg/telekomunikacii/...rt-321355/

А1 все още не притежават официално честотата, за да пуснат 5г - предоставена им е за тестове за срок от една година. За същите цели е предоставена и на останалите оператори, но виваком са решили да действат по друг начин. Теленор изобщо нямат мераци там, поне за сега. Та от самсунг са казали, че докато няма черно на бяло документ няма да стане това с официалната поддръжка. На виваком може да е отключено, защото те ползват друга честота, над която си имат права. Може би ви прави впечатление, че само някакви не толкова премиум марки за момента работят с 5г мрежата. Та скоро може би ще стане факт, но чакаме следващата седмица да мине търга и тогава ще стане ясно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dika за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Това е ясно за операторите, но не е ясно за потребителите, които освен, че са подведени, остават и с впечатление за хвърлени пари на вятъра. Не говоря, че всъщност си е измама.Не ми е за 5G, а за отношението, което не се променя. В краткост: Платил ли съм - Да, Получил ли съм - Не. Темата е дълга и има нюанси, но всичко все пак си има граници...
Цитирай

Ново 20!
5G на 20ultra, A1 Варна, Спортна зала
Потвърдено!

Но трафика е. 140мб... по зле от 4g, който е около 240мб вътре вкъщи

Все пак е стъпка напред
[-] 1 потребител изказва благодарност на dmihajlow за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2021-04-06, 06:11:18)dmihajlow написа:  Ново 20!
5G на 20ultra, A1 Варна, Спортна зала
Потвърдено!

Но трафика е. 140мб... по зле от 4g, който е около 240мб вътре вкъщи

Все пак е стъпка напред
Да не забравяме все пак как работи 5г. Ако си бил далечко, така ще е ...
Цитирай

Има наличен ъпдейт:


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 12 Pro

[-] 1 потребител изказва благодарност на jordan00 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Вече А1 имат официално 5г на Самсунг
[-] 2 потребители изказват благодарност на dika за това мнение:
  • NaniG, OGIER
Цитирай

(2021-04-09, 13:36:03)dika написа:  Вече А1 имат официално 5г на Самсунг

А самсунг официално нямат 5G  в EU Big Grin

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай

Има нов ъпдейт, 402 MB.
Цитирай

(2021-05-14, 07:20:42)potiron написа:  Има нов ъпдейт, 402 MB.

Нещо ново?

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай

(2021-05-14, 13:21:56)ickopicko написа:  Нещо ново?
Да, подобрения по камерата и кукшеър [Изображение: ec337c50981751bbd940c334a0c50ac0.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Това е невиждан провал и гавра. Година и половина по-късни те продължават да пускат ъпдейти за камерата, а тя си е все така с отвратително качество. Добре че самият телефон компенсира, иначе като цяло е тотален провал.
Цитирай

(2021-05-14, 21:11:24)dika написа:  Това е невиждан провал и гавра. Година и половина по-късни те продължават да пускат ъпдейти за камерата, а тя си е все така с отвратително качество. Добре че самият телефон компенсира, иначе като цяло е тотален провал.

Какво ще рече "с отвратително качество"? От излизането на телефона до сега, камерата е в пъти по-добра!

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickopicko за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2021-05-15, 06:52:18)ickopicko написа:  Какво ще рече "с отвратително качество"? От излизането на телефона до сега, камерата е в пъти по-добра!
Фокуса го няма, видеото ако не е на супер пряка слънчева светлина е ужасно. Сензорът много бързо прегрява и видеата стават на зърна... Снимай лист А4 с текст и опитай да прочетеш крайните неща...като цяло софтуерно са пооправени нещата, това няма спор - просто камерата малко изпревари времето си и определено е издънка. С8 С9 С10 - мога да покажа снимки, то даже няма база за сравнение. Портретът също е ужасно прецакан, замазва където си иска и това също се дължи на фокуса. Нека бъдем обективни, знам че си ги обичаме телефоните и ни е тъпо да си признаем, че като сме дали 2500 сме прецакани - но все пак, камерата на този телефон не става (да не забравяме, че това беше основното в анонса на телефона) Smile
Цитирай

Тогава пропусни и S21 U Smile . За видеото оплакване нямам ,тези "зърна" дори на слаба светлина ги нямам . За фокуса на близки обекти и с 200 ъпдейта няма да се появи . Сензора просто е голям и от много близко няма как да фокусира . А относно ,че идвали ъпдейти още за камерата ,може само да те радва....... Дойдоха всички "благинки" от камерата на S21U ,щом и това намираш кусур....... Вземи си някой китаец да чакаш ъпдейт през 4 месеца . И това ,че си дал 2500лв не значи ,че ще имаш най-перфектния телефон на света . Като цял пакет от функции телефона си е перфектен . От няколко дни ползвам и S21 U , още съм на кантар дали си заслужава смяната .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Да допълня и лошото качество на снимките  на тъмно - С 20+ с 64 МП много по - зле от на 12 МП на същия телефон. И за какво ми е тая 64 МП ? Слаб процесор и батерия. Софтуер също доста слаб и малко функции. Пример,  като имаш 20 приложения в Гугъл да актуализира , телефона сваля и инсталира едно след друго - под ред -първо сваля и после инсталира, след това пак почва да сваля следващо и го инсталира , и  така до последното.  Докато при Ми 8 (2018 г. китайски) непрекъснато сваля и едновременно инсталира и то много по - бързо. Така накрая остават 2- 3 приложения които са свалени и се до  инсталират. Връзките също са слаби - мобилна и Wi - Fi. При разговор дисплея  гасне и ако искаш да прекратиш разговора , като махнеш от ухото дисплея не светва- боклук. Като говориш за китайски телефони имай предвид , че Ми 10 ултра е на половин цена и трепе от всякъде Самсунг от 20- та серия.
Не знам с какъв акъл , ако си имал Самсунг от 20- та серия си купил 21, да не си мазохист? Единственото , ако ти е подарък и не си имал възможност за замяна или връщане, те оправдава.
Цитирай

Човек ти сериозно ли? Ок, всеки има право на мнение, но говориш пълни глупости. Как можеш да кажеш, че снимките са лоши? Добре, че ти нямам вкуса тогава Да, макро режима е проблемен заради лещите, но въпреки това с малко търпение се получават уникални снимки. Нощните снимки са също доста прилични. Да не са УАУ, но лошо качество??? Стига моля ти се. Няма лошо да си фен на Китайците, ама моля те съвземи се малко. И батерията не е слаба. Проблема и е това нещо, за което ще се съглася с теб - процесора. Виж вече той може да се каже, че не става за нищо Ама да кажеш, че софтуера е слаб и с малко функции? Кажи честно? И с тоя пример, който си дал направо изби рибата А относно гаснещия дисплей, как го правиш това? Аз пък имам обратния проблем, толкова е чувствителен, че със сантиметър да го отдалеча от ухото и светва... Непрекъснато натискам някакви копчета при разговор, много е дразнещо. Та както казах всеки има право на мнение, не е нужно да харесваш телефона, но моля те не говори измишльотини

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-05-15, 21:47:04)Иво 73 написа:  Да допълня и лошото качество на снимките  на тъмно - С 20+ с 64 МП много по - зле от на 12 МП на същия телефон. И за какво ми е тая 64 МП ? Слаб процесор и батерия. Софтуер също доста слаб и малко функции. Пример,  като имаш 20 приложения в Гугъл да актуализира , телефона сваля и инсталира едно след друго - под ред -първо сваля и после инсталира, след това пак почва да сваля следващо и го инсталира , и  така до последното.  Докато при Ми 8 (2018 г. китайски) непрекъснато сваля и едновременно инсталира и то много по - бързо. Така накрая остават 2- 3 приложения които са свалени и се до  инсталират. Връзките също са слаби - мобилна и Wi - Fi. При разговор дисплея  гасне и ако искаш да прекратиш разговора , като махнеш от ухото дисплея не светва- боклук. Като говориш за китайски телефони имай предвид , че Ми 10 ултра е на половин цена и трепе от всякъде Самсунг от 20- та серия.
Не знам с какъв акъл , ако си имал Самсунг от 20- та серия си купил 21, да не си мазохист? Единственото , ако ти е подарък и не си имал възможност за замяна или връщане, те оправдава.

Темата за вицовете е в друг раздел колега Smile .
Цитирай

(2021-05-15, 10:29:19)dika написа:  ... Снимай лист А4 с текст и опитай да прочетеш крайните неща...
Снимах да тествам ( защото често го ползвам така и не съм забелязал да има проблем )
И си е Перфектно, чете се и е като сканиран листа. Няма НИКАВИ замъглявания , камо ли размазване
Или имаш проблем с камерата ти и е за ремонт или грешката е в " зад компютърното устройство )


Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2021-05-16, 08:47:09)OGIER написа:  Снимах да тествам ( защото често го ползвам така и не съм забелязал да има проблем )
И си е Перфектно, чете се и е като сканиран листа. Няма НИКАВИ замъглявания , камо ли размазване
Или имаш проблем с камерата ти и е за ремонт или грешката е в " зад компютърното устройство )


Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

Е че що да се лъжем, нали сме в тоя форум, за да си помагаме Smile дайте пример с някакъв документ с текст сниман на 1х и да не е рязан. Благодаря

Никой ли няма да качи снимка на лист А4 Sad хайде, че ми трябва за сравнение, за да ходя да им го покажа в сервиза.
Цитирай

Първата е от с20у вторара от с21у. Снимано на 1Х при не много добра естествена светлина.
Едит: качих още една от с20у (третата).
Ясно се вижда една от причините да мина на с21у Smile

[Изображение: 09e0c8deb96d728a20f8512ed303489d.jpg][Изображение: 7e2fcc352e523695a0f1ec69654a0be6.jpg]


Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[Изображение: 02f52f59c836ded729fa54d36d1c482d.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • dika
Цитирай

Определено има разлика и 21 е доста по-добре. @OGIER покажи и ти една такава снимка с 1х зум, за да направим сравнение. Ако смяташ, че това е нормално качество....определено имаме проблем с "зад компютърното устройство" Smile
Цитирай

Ето с S20 U от мен, направени набързо. Аз качвам с тапата, която реже малко от качеството. Първата е на осветено място, 2-рата на по-тъмно. [Изображение: 2691bf26be1ce3eb5ebcf2191247b9fe.jpg][Изображение: d7b83ee2078c0eefd448a915a75c56c1.jpg]

Изпратено от моят SM-G988U1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Момчета, не се излагайте с тези снимки. Това е пълен резил за телефон флагман на премиум марка от не 2010 година , а от 2020 година. И то рекламирани с камера с която може да се снимат професионални филми . И как първите 100 броя се ооръчаха от Холивуд.
Пълно недоразумение е тази 20- та серия . За 22 , като и гледам и нейните снимки е пълна набутвацив.
Цитирай

Факт! Обаче пък като изключим камерата, всичко останало е топ - дисплей, ui, батерия, размер Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)