Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
#26

Има и ъпдейт за слушалките в комплекта

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#27

(2020-04-30, 19:13:01)TNTKZ написа:  Има и ъпдейт за слушалките в комплекта...
И аз видях това видео, но след ъпдета ги включих и не ми излезе ъпдейт за usb.
Предположих, че е инсталирано с последната актуализация, защото и при нея пишеше, че след това няма да може да се върнем на по стара версия

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#28

За Galaxy S20 Ultra е пусната актуализацията, в която е включена функцията Close-Up Zoom - увеличение в близък план, която е специално проектирана да подобри фокуса на телефона в близък диапазон. В допълнение, значително е подобрено качеството на снимките, които са направени в нощен режим, подобрена е скоростта на скенера за пръстови отпечатъци, както и качеството на звука на високоговорителя. За повече инфо - Тук

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Maxpainus, OGIER, oxuboxu
Цитирай
#29

Интересно Инфо, дано са успели. При мен още го няма, но до края на месеца според мен ще е тук Smile

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#30

Това звучи много добре, така и не успях да направя снимка от близо, която да не е размазана в периферията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на arm11 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#31

(2020-05-22, 11:16:06)arm11 написа:  Това звучи много добре, така и не успях да направя снимка от близо, която да не е размазана в периферията.
И аз за това ще се зарадвам, ако се окаче че е хардуерен проблем, ще се замисля за смяна ( като първо ще пиша на Самсунг, все пак не говорим за телефон от среден клас ) 
Иначе аз правя не размазани снимки, НО не и перфектни  Undecided

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#32

За мен това си е чисто и просто хардуерен проблем, колкото актуализации да пуснат, на 100% няма да могат да го оправят.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • OGIER, oxuboxu
Цитирай
#33

(2020-05-22, 12:49:00)NoMaD написа:  За мен това си е чисто и просто хардуерен проблем, колкото актуализации да пуснат, на 100% няма да могат да го оправят.
ДА, то това е ясно и от точно това описание и вида на тази актуализация  Sleepy Undecided

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#34

Няма как да не е размазана в периферията. Сензора е голям и така си снима. Като снимате обект всичко останало ще е извън фокус. Ако правилно разбирам за какво говорите.

Sent from my Galaxy S20 using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#35

https://mobilebulgaria.com/news/samsung-...nov-apdeyt ето за ъпдейта.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#36

Хора не разбрахте ли ,че макро снимки няма да стават ако ще и 30 ъпдейта да пуснат. Просто сензора физически е много голям и от много близо не може да фокусира ,това се отнася и за P40 Pro . Samsung никъде не са обявили ,че телефона може да снима макро и това не е хардуерен проблем.....
[-] 2 потребители изказват благодарност на martoo за това мнение:
  • ivanov_km, OliQueenBG
Цитирай
#37

Така е, сензора е доста голям и реално няма как да стане, но пък не пречи да направят някоя софтуерна магия и поне малко да се подобри. Честно казано с макро камерата на П30Про съм правил страхотни снимки, бих споделил някои, не не им е мястото тук. Та, колкото и рядко да я ползвах тази камера сега като я няма и ми липсва. Ще чакаме, но определено не бих сменил телефона заради това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на arm11 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#38

(2020-05-22, 14:57:43)martoo написа:  Хора не разбрахте ли ,че макро снимки няма да стават ако ще и 30 ъпдейта да пуснат. Просто сензора физически е много голям и от много близо не може да фокусира ,това се отнася и за P40 Pro . Samsung никъде не са обявили ,че телефона може да снима макро и това не е хардуерен проблем.....


А какво общо има големината на сензора и близкото фокусиране?
Цитирай
#39

Колкото по-голям е сензора, толкова по-голямо е и фокусното разстояние. За това и при телефоните с обособена макро камера, тя е само 2MP обикновено.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#40

(2020-05-22, 14:57:43)martoo написа:  Samsung никъде не са обявили ,че телефона може да снима макро и това не е хардуерен проблем.....

Макро би било ако фокусира от 3-5-10см. Проблема е че не фокусира на 30-40см (фокусира, но няма детайл и каква файда, че е отчело фокус, бил той мигновен, светкавичен и т.н) което от Самсунг също не са обявили, но обявиха, че може 100х ама и това е като онова. Нов ъпдейт нова надежда, да видим...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#41

Моята Ултра си фокусира супер на 40 см . В началото имаше проблем и след 2 ъпдейта го оправиха . За това да съгласен съм имаше проблем ,но след това го остраниха . Но за макро снимки ,няма как да стане с ъпдейти ,освен нещо софтуерно да измислят ....
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#42

(2020-05-22, 17:53:29)ivan_vylka написа:  Колкото по-голям е сензора, толкова по-голямо е и фокусното разстояние. За това и при телефоните с обособена макро камера, тя е само 2MP обикновено.


Големината на сензора има отношение с дълбочината на фокуса, не с близко или далечно фокусиране. Резолюцията също няма отношение към големината. Дали е 2мп или 20мп. Разликата е само в големината на пикселите. Та обяснението не е коректно, казвам го не да се заяждам, а за да не изпадат в заблуда хора които също не са наясно. Мазането по ъглите на дадена снимка е проблем на оптиката, в повечето случаи. Но да, колкото е по малък един сензор/матрица толкова ДОФ-а е по голям, и обратното.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • Maxpainus, oxuboxu
Цитирай
#43

При мен и при още двама трима проблема си остана. Явно този ъпдейт е само за нас Smile И моята Ултра си фокусира супер на 30-40см, но резултата гледан на голям екран е смешен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#44

Първо казваш ,че не фокусира ,сега пък си фокусирал супер ..... При ,който има проблем да си ползва гаранцията тя е за това . При техниката винаги има и дефектни партиди....
Цитирай
#45

При мен си работи и фокусира много добре, макро снимки не прави обаче Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на arm11 за това мнение:
  • OGIER
Цитирай
#46

(2020-05-22, 19:34:23)martoo написа:  Първо казваш ,че не фокусира ,сега пък си фокусирал супер .....При техниката винаги има и дефектни партиди....
Не си ме прочел правилно. Телефона, особено след последният ъпдейт започна да фокусира, но резултатът - снимката (да кажем текст на не пряка слънчева светлина) няма детайл, а освен това има и блърнати петънца които не са само по краищата. В абсолютно същата ситуация с10+ изкарва по добри кадри. И не разбирам какво общо има макрото в цялата работа... За техниката и партидите си прав. Тази година доста големи фирми си пуснаха в продажба дефектните партиди Smile



Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#47

Пусни една снимка да видим този размазан текст . При мен всичко си е наред ,нямам никакви проблеми с фокусирането .
[-] 1 потребител изказва благодарност на martoo за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#48

Разбрах, че при теб всичко е наред.
На 24 април съм пуснал снимки във темата за актуализации на s20 s20+. От тогава нищо не се е променило. Направи една снимка на дланта си (без зум) от колкото искаш сантиметра, след това я изрежи така, че да се виждат отпечатъците на поне 4 пръста по твой избор и ако резултата ти харесва, качи да видя и аз (Тома неверни)
Big Grin
И да това не е макро...

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • OGIER, oxuboxu
Цитирай
#49

(2020-05-22, 23:52:05)Maxpainus написа:  ..Направи една снимка на дланта си (без зум) от колкото искаш сантиметра, след това я изрежи така, че да се виждат отпечатъците на поне 4 пръста по твой избор и ако резултата ти харесва, качи да видя и аз (Тома неверни)
Big Grin
И да това не е макро...

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
ДА, определено все едно съм използвал програма за замазване и скриване на отпечатъците  Undecided
А и на мен иначе ми изглеждаха ок снимките, НО явно фокуса и всичко е фокосирано на едно място в средата  Sleepy

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#50

На мен когато ползвах S20+ ми направи лошо впечатление, че когато снимам да речем саксия с цвете, фокуса пада само върху самото цвете, а листата отстрани остават нефокусирани и без детайл. Това със сегашния ми телефон не е така, на фокус е целия обект, който снимаш. Камерите и при двата телефона са 12МР в случая, не знам проблема софтуерен ли е или хардуерен при Samsung като се има в предвид еднаквата големина на пикселите.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)