Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
#1

[Изображение: images.png]
Коментирайте тук батерията на Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Има ли значение в какъв режим се зарежда батерията. Бързо или супер бързо. отразява ли се това на животът на батерията

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Ако е за живота на батерията се препоръчва опцията за най-бавното зареждане.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

До сега наличните батерии, колкото по-бавно се зареждат, толкова е по-полезно е за тях. В този ред на мисли стандартно зареждане е най-полезно. Бързото зареждане го ползвам само при необходимост. Няма никакъв смисъл при положение, в близките два часа няма да излизам от вкъщи и да го "хакна" на бърз заряд.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

И аз съм на това мнение. Когато съм си в къщи и не бързам да излизам го пускам на нормално, а ако ми предстои спешно излизане тогава ползвам опцията за "супер бързо зареждане".

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Телефона е изключен от зарядното около 23h на 12.03, а денят ми стартира в 04h на 13.03.
Ползван е на 120Hz, през цялото време на 4g (бях на яз.Искър, та дали е било 4g не съм сигурен). Поради хубавото слънчево време дисплеят работеше на макс осветеност (адаптивна яркост) . Сигурен съм, че 10+ при тези условия нямаше да изкара деня, а с този ми остана около 30% запас. За момента батерията ме радва.[Изображение: 709f25d7bf02ee3a9b62eebfdf89908e.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#7

3то зареждане...
Телефона е изключен , зарежда се цяла вечер(на бавно зареждане)
6:30 махам зарвдното , включвам го и след 1 мин включен пада на 99% ... 5 мин след това бам 98% и така след 30-40мин докато пия кафе и цъкам,процентите  падат на 91-2%....
Нещо батерията или ... не знам!Дали,ще я оправят след някой друга актуализация!?
Ползвам го на Wifi сутрин в нас.

ПС: Това ми е от вчера от 100% до 10% 
Как мислите?


Прикачени файлове Миниатюри
   

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


[-] 1 потребител изказва благодарност на DeCkard за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

На всички Samsung телефони, които съм имал последните 2-3 години, а именно Note 8, Note 9, S9 Plus, S10 и сега S20 Plus, винаги батерията от 100% до 90% пада за около 30 мин. ползване на телефона. След това от 90% надолу се нормализира и започва да пада постепенно и по-бавно. Няма повод за притеснения по този въпрос, важното е като цяло да държи прилично.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#9

Телефона е свален от зарядното около 20:00ч. на 28.03, и е ползван на 120Hz в 4G мрежа, като около час и половина гледах филм през стрийминг услугата HBO GO и в този период екрана беше на максимална яркост. С оставащите 28% ми дава около 8:30 часа живот на батерията. [Изображение: 640cea0a58fab3a269d50d3cdf2e740a.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 3 потребители изказват благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • any9, NaniG, oxuboxu
Цитирай
#10

Извинявам се, грешен раздел.
Цитирай
#11

(2020-03-29, 23:11:52)any9 написа:  Първи ден на 120Hz. Не само, че не намирам разлика в батерията, от 60Hz, а даже ми се струва по-добре Предимно на WiFi, блутут включен, без игри. Ще видим на мобилни данни как ще е, там ме притеснява мен, защото разликата е доста голяма, сравнена с WiFi[Изображение: 6455fef5e261d84131ef196fc6454ba2.jpg]

Не беше ли и ти като мен с плюс, а не с Ултра? Внимавай с темите, че ULTRAсите се сърдят ако си с друг (радикално различен) телефон от техния и пишеш в техните теми Tongue
[-] 1 потребител изказва благодарност на numak за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

Уф, трябваше да ги разделят, така става мазало. Объркала съм темата. Извинявам се! Благодаря колега! Някой модератор да ми изтрие поста.
Цитирай
#13

Докато си се излежавам в къщи реших да пробвам малко по различно ползване а именно:

Телефона е изкючен от зарядното около 05:30ч (нормално зареждане). Ползван е само на WiFi. Проведени са около 30-40 мин. разговори. Никакви приложения не са приспивани, всичко е по подразбиране освен:

Локация - изключена

Екран - 60Hz/1600x720/ адаптивна яркост/ тъмна тема/ през повечето време дисплея е работил под средното ниво на осветяване (силно затъмнено помещение).

Батерия - оптимизиран режим (и това май си е по подразбиране).

*Това е резултатът на батерията в моя случай и няма претенции да е пример за това, колко ще издържи тя при нормално ежедневно ползване.

[Изображение: 495344c5557b53f0a8098c189e4e381f.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#14

Много добре се е представила! 9:15ч. SoT със 72% консумация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

(2020-04-02, 07:58:10)Maxpainus написа:  Докато си се излежавам в къщи реших да пробвам малко по различно ползване а именно:

Телефона е изкючен от зарядното около 05:30ч (нормално зареждане). Ползван е само на WiFi. Проведени са около 30-40 мин. разговори. Никакви приложения не са приспивани, всичко е по подразбиране освен:

Локация - изключена

Екран - 60Hz/1600x720/ адаптивна яркост/ тъмна тема/ през повечето време дисплея е работил под средното ниво на осветяване (силно затъмнено помещение).

Батерия - оптимизиран режим (и това май си е по подразбиране).

*Това е резултатът на батерията в моя случай и няма претенции да е пример за това, колко ще издържи тя при нормално ежедневно ползване.

Много добър резултат.
А ако приспиш някои приложения ще се получи още по-голям SOT.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#16

Ето и моята батерия на S20 - Telenor.
Всичко включено + Galaxy Buds.

Доста си поиграх с настройките, но постигнах това:

   
[-] 2 потребители изказват благодарност на sivokuche за това мнение:
  • OliQueenBG, oxuboxu
Цитирай
#17

(2020-04-26, 01:54:18)sivokuche написа:  Ето и моята батерия на S20 - Telenor.
Всичко включено + Galaxy Buds.

Доста си поиграх с настройките, но постигнах това:
Това ако е на 120 херца е повече от добре.
Ако е на 60 е перфектно

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

Такъв тип употреба да свалиш телефона от зарядното и 8 часа да не го пуснеш от ръце си докато му падне батерията изобщо не е показателен за реалния живот на батерията. Проблема е, че в реални условия на ползване на телефона батерията пада дори когато не докосваш телефона с часове. Ако посочения тест е в рамките на един цял ден, а не за 8 часа непрестанна употреба, тогава SOT ще е не повече от 6 часа.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

(2020-04-26, 09:28:49)ivan_vylka написа:  Такъв тип употреба да свалиш телефона от зарядното и 8 часа да не го пуснеш от ръце си докато му падне батерията изобщо не е показателен за реалния живот на батерията. Проблема е, че в реални условия на ползване на телефона батерията пада дори когато не докосваш телефона с часове. Ако посочения тест е в рамките на един цял ден, а не за 8 часа непрестанна употреба, тогава SOT ще е не повече от 6 часа.
ДА! Така е, но това е нормално ( това важи за всички телефони и устройства ) Има си процеси които вървят на заден план телефонът е свързан към всичко и получава от всякъде актуализации ( ако се спрат всички тези неща за които ползваме Модерните телефони, ще държи и повече , НО според мен никой не иска да използва Тези телефони само за Телефония - Разговори )  Cool Stolt

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • bobi_1217, oxuboxu
Цитирай
#20

Не искам да спамя темата, ама телефона, с който съм в момента е на светлинни години оптимизация, спрямо всеки един андроид. Това е и причината да се откажа така бързо от S20+. Ако ти покажа графиката за използването на батерията за последната седмица ще видиш, че за 7 дни имам толкова бекграунд процеси, колкото в андроид ги има за един ден и то още до обяд. И в същото време всичко си работи без да съм ограничавал нищо. Знам, че сега сигурно ще бъда нападнат за това мое мнение от заклетите андроид фенове, но фактите са си факти.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • any9, DoryanY, OGIER, oxuboxu
Цитирай
#21

(2020-04-26, 09:38:10)ivan_vylka написа:  Не искам да спамя темата, ама телефона, с който съм в момента е на светлинни години оптимизация, спрямо всеки един андроид. Това е и причината да се откажа така бързо от S20+. Ако ти покажа графиката за използването на батерията за последната седмица ще видиш, че за 7 дни имам толкова бекграунд процеси, колкото в андроид ги има за един ден и то още до обяд. И в същото време всичко си работи без да съм ограничавал нищо. Знам, че сега сигурно ще бъда нападнат за това мое мнение от заклетите андроид фенове, но фактите са си факти.
Аз не мога да кажа, че съм заклет или че сляпо защитавам нещо без да мисля и гледам. Но според мен всеки има приоритети, защото и това което ти ползваш има минуси, ако не беше така всички щяха да ползват само един вид  Big Grin

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 2 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • NaniG, oxuboxu
Цитирай
#22

(2020-04-26, 09:38:10)ivan_vylka написа:  Не искам да спамя темата, ама телефона, с който съм в момента е на светлинни години оптимизация, спрямо всеки един андроид. Това е и причината да се откажа така бързо от S20+. Ако ти покажа графиката за използването на батерията за последната седмица ще видиш, че за 7 дни имам толкова бекграунд процеси, колкото в андроид ги има за един ден и то още до обяд. И в същото време всичко си работи без да съм ограничавал нищо. Знам, че сега сигурно ще бъда нападнат за това мое мнение от заклетите андроид фенове, но фактите са си факти.
Ами това си е разликата в качеството на разработка на една от най-сигурните операционни системи.
Не като УинБоза, АндроидБъг и тем подобни.
Работят хората, но с мисъл. Не през куп за грош, набързо. И после с месеци да си оправят бъговете и калпавото програмиране.

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#23

(2020-04-26, 09:18:49)OGIER написа:  Това ако е на 120 херца е повече от добре.
Ако е на 60 е перфектно

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk
Да, на 120 херца. Просто реших да проверя как ще се справи.

(2020-04-26, 09:28:49)ivan_vylka написа:  Такъв тип употреба да свалиш телефона от зарядното и 8 часа да не го пуснеш от ръце си докато му падне батерията изобщо не е показателен за реалния живот на батерията. Проблема е, че в реални условия на ползване на телефона батерията пада дори когато не докосваш телефона с часове. Ако посочения тест е в рамките на един цял ден, а не за 8 часа непрестанна употреба, тогава SOT ще е не повече от 6 часа.
Въобще не споря за това. Само от АOD пада с  1 % на час. Просто исках да проверя, колко ще изкара ако го "настъпя" без спиране. Иначе е около 6 - 6 1/2 часа.
Цитирай
#24

Отвратителна комбинация от процесор и батерия. За половин час в джоба падна с 3 % батерията и грее на всичко отгоре. Имам и Редми Нот 9 S - има феноменална автомоност за цяла нощ едва 1% пада, Сега излиза M51 - и като нищо ше го взема

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#25

Принципно избягвам да пиша за батерията, защото това е нещо което зависи от много неща, НО реших след като ми излезе този отчет да го споделя.
Телефонът прави с лекота 6 часа дисплей с остатъчна батерия
Моето заключение за батерията на самсунг винаги е било : Колкото повече го използваш, толкова повече ще направи!!! Но за мен е по важно да изкарва деня без зареждане, всичко друго са относителни сравнения
Аз съм напълно Доволен от [Изображение: 66a415dad0c62ef69b098213e8762613.jpg]

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 3 потребители изказват благодарност на OGIER за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG, vovalinder
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)