Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Софтуерни проблеми и въпроси
#1

[Изображение: fafb5806ce16a704d8c8ea5713ab0bf7-full.jpg]

Софтуерни проблеми и въпроси свързани с вашето устройство

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Имате ли проблем с верификацията на самсунг акаута ? Иска да верифицирам със смс, но смс не получавам. Пробвах и с друг номер, но греда отново.
Не мога да си ползвам паролите и синхронизацията с приложенията.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
#3

След 10 неуспешни опита получих обаждане от корейски номер с кода.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
Цитирай
#4

При мен няма успех. Пробвах сигурно 30 пъти, даже бъгна системата и започна да ми изписва невалиден тел. номер.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
#5

И при мен се случи същото.През компютър си влезнах в профила и от там през двуфакторното има 5 кода които могат да се използват еднократно ако има проблем с SMS-а или обаждането от Samsung.

Motorola Atrix ; LG G2 32Gb ; Samsung S7 Edge ; Samsung S9 ; Samsung S20+
Цитирай
#6

Не успях да намеря през компа в сайта на Самсунг тия кодове?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#7

Ако до сега не си ползвал регистриран номер, няма да има кодове. Там се показват изпратени от предишен път кодове, които могат да се ползват еднократно.

О, чудо, сега пак пробвах и този път получих SMS с код за активация на акаунта  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#8

И при мен не стана с смс. Пробвах няколко пъти и с различни номера, но все безуспешно. Накрая ми се обадиха по телефона и ми го издиктуваха.
Аз направих рязък скок от s7 директно на s20 (чистия). И съответно нововъведенията бяха доста. Към момента все още не мога да разбера дали мога да изключа функцията като погледна екрана и той да светва сам. Търсих на всякъде в менюто, но не намирам нищо, което да ме насочи. Всеки път като обърна телефона към лицето си, той светва. Още от първото му включване. Не съм слагал никакви лицеви разпознавания и т.н. - само пръстов отпечатък и пин. Някой може ли да даде акъл, как да го спра това нещо?
Освен това, яд ме е, че няма лед известяване като получиш смс, вайбър или месинджър... Разбрах, че може с приложения, ама честно казано, не ми се слагат... Лошо е, че няма фабрично такова известяване...
И се чудих, нали телефонът като го купиш има фабрична лепенка върху екрана. Пробвах 2-3 пъти да я махна, оказа се сравнително трудно и дали това пък не е нещо като протектор, който мога да си ползвам вместо да слагам допълнително нов?
[-] 1 потребител изказва благодарност на rusnakaa за това мнение:
  • sivokuche
Цитирай
#9

Има, AOD, може да си сложиш различен тип часовник даже, това е новото лед известяване, защото това, на което си свикнал означава, че телефона трябва да има рамки.
Да, това е протектор, но найлонов, което означава, че защитата не му е много силна и като го изпуснеш може да се счупи дисплея, но и стъклените протектори се лепят трудно, заради извивките, и ако не ти се занимава, да слагаш стъклен, защото те се разлепват, освен тези за 90, 100лв., няма смисъл. Но ако искаш защита ще трябва да сложиш стъклен. Въпреки, че фабричният върши работа, поне да не се драска.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

@rusnakaa, що се отнася до светването на дисплея:
Settings > Advanced Features > Motions and Gestures > Lift to Wake.
Изключваш тази опция и вече няма да светва.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

(2020-03-14, 16:43:51)ivan_vylka написа:  @rusnakaa, що се отнася до светването на дисплея:
Settings > Advanced Features > Motions and Gestures > Lift to Wake.
Изключваш тази опция и вече няма да светва.
 Благодаря!
Цитирай
#12

(2020-03-14, 16:34:21)rusnakaa написа:  И при мен не стана с смс. Пробвах няколко пъти и с различни номера, но все безуспешно. Накрая ми се обадиха по телефона и ми го издиктуваха.
Аз направих рязък скок от s7 директно на s20 (чистия). И съответно нововъведенията бяха доста. Към момента все още не мога да разбера дали мога да изключа функцията като погледна екрана и той да светва сам. Търсих на всякъде в менюто, но не намирам нищо, което да ме насочи. Всеки път като обърна телефона към лицето си, той светва. Още от първото му включване. Не съм слагал никакви лицеви разпознавания и т.н. - само пръстов отпечатък и пин. Някой може ли да даде акъл, как да го спра това нещо?
Освен това, яд ме е, че няма лед известяване като получиш смс, вайбър или месинджър... Разбрах, че може с приложения, ама честно казано, не ми се слагат... Лошо е, че няма фабрично такова известяване...
И се чудих, нали телефонът като го купиш има фабрична лепенка върху екрана. Пробвах 2-3 пъти да я махна, оказа се сравнително трудно и дали това пък не е нещо като протектор, който мога да си ползвам вместо да слагам допълнително нов?
Значи аз ползвам S10 но предполагам че и на S20 ще на същото място.  Отиваш на настройки > разширени функции > Движения и жестове > Вдигане за събуждане тикчето го буташ на ляво за да го изключиш и готово

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#13

(2020-03-14, 16:37:37)hazART написа:  Има, AOD, може да си сложиш различен тип часовник даже, това е новото лед известяване, защото това, на което си свикнал означава, че телефона трябва да има рамки.
Да, това е протектор, но найлонов, което означава, че защитата не му е много силна и като го изпуснеш може да се счупи дисплея, но и стъклените протектори се лепят трудно, заради извивките, и ако не ти се занимава, да слагаш стъклен, защото те се разлепват, освен тези за 90, 100лв., няма смисъл. Но ако искаш защита ще трябва да сложиш стъклен. Въпреки, че фабричният върши работа, поне да не се драска.

За протектора значи правилно съм предположил. Засега ще си го ползвам с него, купих му здрав силиконов гръб, който има изпъкнали ръбове отгоре по цялата рамка и предполагам, че и той добре защитава телефона... Засега през всичките години счупен, пукнат и наранен телефон не съм имал и ще внимавам и с този.
А относно AOD, аз съм го направил да се появява при еднократнотапване. Направих експеримент и като ми пратят съобщение от фейсбук месинджъра, нищо никъде не светва. А има ли как да се направи като дойде съобщението нещо да мига, за да ми привлече вниманието?
Цитирай
#14

(2020-03-14, 16:57:59)rusnakaa написа:  За протектора значи правилно съм предположил. Засега ще си го ползвам с него, купих му здрав силиконов гръб, който има изпъкнали ръбове отгоре по цялата рамка и предполагам, че и той добре защитава телефона... Засега през всичките години счупен, пукнат и наранен телефон не съм имал и ще внимавам и с този.
А относно AOD, аз съм го направил да се появява при еднократнотапване. Направих експеримент и като ми пратят съобщение от фейсбук месинджъра, нищо никъде не светва. А има ли как да се направи като дойде съобщението нещо да мига, за да ми привлече вниманието?
Пробвай с Крайна светкавица. При получаване на ивестие свети около екрана и се поява иконка на дисплея. На S10 + е в Настройки > Дисплей > Краен екран > Крайна светкавица. Не знам на S20 дали го има всъщност, но би трябвало.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#15

S10 нямаше ли опция да свети ринга около Selfie камерата ?
При S20 няма ли такава опция?

Gesendet von meinem SM-G985F mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#16

Да, имаше опция, но дали беше с външно приложение или си я имаше, който има телефона да каже .

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

(2020-03-14, 17:43:38)Lam3r4e написа:  S10 нямаше ли опция да свети ринга около Selfie камерата ?
При S20 няма ли такава опция?

Gesendet von meinem SM-G985F mit Tapatalk
Аз имам S10 такава опция да свети около камерата няма това става единствено само с външно приложение.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#18

За ринга около камерата, ако беше фабрично, щеше да е супер. Тази така наречена крайна светкавица, за мен лично, не върши никаква работа. Първо, в списъка с приложенията изобщо няма Messenger (на фейсбук), който ползвам най-много. Второ, пробвах със скайп и просветва за 2-3 секунди, след което изчезва. И това е като съм го направил от настройките на най-дълго времетраене. Честно казано, разочарован съм, като се има предвид колко струва този телефон... Трябва да има нещо, което при изключен дисплей да можеш да го настроиш да ти пулсира, да ти отвлича вниманието, че има нещо ново за теб... И това е редно да е включено фабрично, а не да търсиш излишни софтуери...
От стария ми телефон си прехвърлих приложение за записване на разговори, ама в s20 то уж записва, а всъщност е пълна тишина през цялото време. Дали няма нещо вградено като функция или поне някой да сподели работещо приложение?
Искам да изкажа и впечатления за камерата. Честно казано, не виждам някакъв особено голям скок от s7. Имах големи надежди, че след като 4 поколения ползваха една и съща камера, сега ще има реален ъпгрейд. А колкото и да не съм фен на цялата система на Епъл, определено в някои ситуации и Епъл, и Пиксел се справят по-добре. Надявам се да се пусне поне софтуерен ъпдейт, който да изстиска максимално от камерата.
Цитирай
#19

Има приложение, с което крайната светкавица да работи с всички приложения - Линк
В самото приложение се включват известия за всички приложения, за които искаме да получаваме известия, а в настройките на крайната светкавица слагаме отметка на това приложение да получава известия.
За запис на разговори става със смяна на региона със сим карта от държава, в която записа не е забранен. Това са Израел, Тайланд, Египет и други подобни. Има цяла тема по въпроса тук във форума.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#20

(2020-03-15, 10:06:39)rusnakaa написа:  Трябва да има нещо, което при изключен дисплей да можеш да го настроиш да ти пулсира, да ти отвлича вниманието, че има нещо ново за теб... 
Има, нарича се Always-On Display. Относно записа на разговори мисля, че го забраниха защото и с S9 и S10 имаше проблем със записите на разговорите. До колкото помня имаше директива на ЕС която забраняваше записа на разговор с даден човек без неговото съгласие.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#21

(2020-03-15, 10:22:27)ivan_vylka написа:  Има приложение, с което крайната светкавица да работи с всички приложения - Линк
В самото приложение се включват известия за всички приложения, за които искаме да получаваме известия, а в настройките на крайната светкавица слагаме отметка на това приложение да получава известия.
Пробвах, не работи

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#22

При мен работи, явно не си направил настройките правилно.
1. В крайна светкавица разрешаваш известия от Edge Lighting fix for All Apps
2. В приложението Edge Lighting fix for All Apps разрешаваш известия за приложенията, които искаш
3. Изваждаш приложението Edge Lighting fix for All Apps от оптимизираните приложения за пестене на батерия (това не знам дали е нужно, но аз съм го направил)

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • NaniG, TNTKZ
Цитирай
#23

Стана, след като направих първите 2 стъпки. Обаче краткотрайно

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#24

Ако имаш в предвид, че след време спира да светва, значи наистина ваденето от оптимизираните приложения е нещото, което трябва да направиш, за да работи постоянно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#25

(2020-03-15, 11:16:55)ivan_vylka написа:  Ако имаш в предвид, че след време спира да светва, значи наистина ваденето от оптимизираните приложения е нещото, което трябва да направиш, за да работи постоянно.
Това как се прави?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)