Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S20/S20+ - Софтуерни проблеми и въпроси

Имате ли идея защо като вкарам някое приложение в дълбоко спящи на другия ден изчезва от там?

Изпратено от моят SM-G985F с помощта на Tapatalk

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай
Аксесоари

(2020-04-01, 19:36:45)trendata написа:  Имате ли идея защо като вкарам някое приложение в дълбоко спящи на другия ден изчезва от там?

Явно и там има проблеми. При мен, приложенията в спящ режим ми изпращат нотификации, а не би трябвало. И тъкмо обмислях дали да не ги сложа в дълбоко спящ режим, но не съм съвсем наясно какви са разликите....
Цитирай

Имам следния въпрос. Предишният ми телефон беше s7. И той имаше една страхотна функция - да работи с аудио интерфейси през USB. Например - вкарвам си USB аудио карта и тя веднага сработваше с телефона и различни софтуери. Даже с OPEN CAMERA можех да снимам видео, а аудиото да идва от този външен USB източник. При s20 това не ми се получава. Не мога да разбера защо, а ако са го махнали като опция - то това е супер тъпо и реално downgrade откъм възможности. Моля някой, ако има запознат, да отговори. Мерси!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rusnakaa за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

От известно време имам проблем с мрежата, уж всичко работи, но в момента в който получа обаждане се прекратява, когато звънна, вдигат ми и веднага се прекъсва връзката. На wifi връзката работи без проблем, но като я спра, примерно, защото излизам и ми трябват мобилните данни, включват се, но не функционират.
Трябва да включа самолетния режим и да го изключа, след което тръгва всичко да работи, след рестарт също се оправя.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

Въпрос към хората ползващи tapatalk. От няколко дни не ми идват нотификации от целия раздел на Samaung S20, а съм задала да ми идват такива. Идвам ми от други раздели, които следя. И преди ми се е случвало да не дойде някоя нотификация, но все идва нещо, а сега нищо. Въпроса ми е, проблема идва от tapatalk или е от настройките на телефона?
Цитирай

Аз имам проблеми от ден първи с новия телефон и тапата. Въртях всякакви настройки и не и не. За някои форуми чат пат получавам за други не, но пък редовно получавам мейл за публикуван отговор и от там разбирам...

Изпратено от моят SM-G988B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • any9
Цитирай

Да, и аз не получавам на новият телефон S20U. Мислех че съм го сложил в спящ, но явно не е от това и при Вас е така. А дори и като отворя приложението не ми показва къде има нови мнения ( както преди ) за която тема съм абониран

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • any9
Цитирай

Това го прави и при мен. Аз съм със s9 и след преинсталация идват ама избираемо.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • any9
Цитирай

Днес получих ъпдейт за тапата и изведнъж започна да праща известия... Надявам се проблема да е решен (до преди ъпдейта не получавах почти нищо от 7-8 форума).
[-] 1 потребител изказва благодарност на Maxpainus за това мнение:
  • any9
Цитирай

(2020-04-09, 09:06:48)Maxpainus написа:  Днес получих ъпдейт за тапата и изведнъж започна да праща известия... Надявам се проблема да е решен (до преди ъпдейта не получавах почти нищо от 7-8 форума).
Да, и аз сега получих за новата тема тук
Вчера ъпдейтнах с нова версия на "t"

Изпратено от моят Samsung S20U/ SM-G988B с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

За слушане на музика от много години ползвам Samsung music, от който съм много доволен. Обаче на s20 имам проблем - при по-дълги аудиофайлове - примерно 20 минути и повече се получава следното. Някъде във втората половина на файла, курсорът се бърка и отива към края на файла. Стига се до там, че ако файлът е 20 минути, стига най-накрая и показва че съм примерно на 22-та минута от 20-минутния файл. Когато си работи във фонов режим, аудиото си върви нормално, но ако реша да върна малко назад, връща от позицията на курсора, който пък е на неправилното място. Надявам се, че съм описал разбираемо проблема, предполагам, че и други го имат... Пробвах с преинсталиране, ама не стана...
Цитирай

[attachment=29176 написа:     rusnakaa pid='1610455' dateline='1584196461']И при мен не стана с смс. Пробвах няколко пъти и с различни номера, но все безуспешно. Накрая ми се обадиха по телефона и ми го издиктуваха.
Аз направих рязък скок от s7 директно на s20 (чистия). И съответно нововъведенията бяха доста. Към момента все още не мога да разбера дали мога да изключа функцията като погледна екрана и той да светва сам. Търсих на всякъде в менюто, но не намирам нищо, което да ме насочи. Всеки път като обърна телефона към лицето си, той светва. Още от първото му включване. Не съм слагал никакви лицеви разпознавания и т.н. - само пръстов отпечатък и пин. Някой може ли да даде акъл, как да го спра това нещо?
Освен това, яд ме е, че няма лед известяване като получиш смс, вайбър или месинджър... Разбрах, че може с приложения, ама честно казано, не ми се слагат... Лошо е, че няма фабрично такова известяване...
И се чудих, нали телефонът като го купиш има фабрична лепенка върху екрана. Пробвах 2-3 пъти да я махна, оказа се сравнително трудно и дали това пък не е нещо като протектор, който мога да си ползвам вместо да слагам допълнително нов?
Относно LED notification със или без AOD. Ето линк. Аз го тествах на S20 и S20+. Работи ! Прилагам линк към АpkMirror и скрийншот.

https://www.apkmirror.com/apk/jawomo/aod...fications/.

(2020-04-01, 19:40:09)any9 написа:  Явно и там има проблеми. При мен, приложенията в спящ режим ми изпращат нотификации, а не би трябвало. И тъкмо обмислях дали да не ги сложа в дълбоко спящ режим, но не съм съвсем наясно какви са разликите....
В Deep Sleep режим направо не работят. Чак като светнеш апарата и евентуално ще започнат, но не е сигурно. Влез в Settings-battery optimize- отметни всичко, което искаш да ти излиза като звук и картина Wink.. не им давай никакъв спящ режим на аповете, които ти трябват (все още)... Другия месец ще е ок, но сега не. Малко ще ти изядат батерията, но ще ти светят на дисплея.

Ако имаш допълнителни въпроси, пиши ! 
Здраве за всички !

(2020-04-15, 12:59:39)rusnakaa написа:  За слушане на музика от много години ползвам Samsung music, от който съм много доволен. Обаче на s20 имам проблем - при по-дълги аудиофайлове - примерно 20 минути и повече се получава следното. Някъде във втората половина на файла, курсорът се бърка и отива към края на файла. Стига се до там, че ако файлът е 20 минути, стига най-накрая и показва че съм примерно на 22-та минута от 20-минутния файл. Когато си работи във фонов режим, аудиото си върви нормално, но ако реша да върна малко назад, връща от позицията на курсора, който пък е на неправилното място. Надявам се, че съм описал разбираемо проблема, предполагам, че и други го имат... Пробвах с преинсталиране, ама не стана...
Здравей. Аз имах същия проблем. Опитай с МXPlayer...на мен там ми върви всичко и музика и филми без никакви проблеми...

S20 ... Дано съм помогнал. Wink
[-] 2 потребители изказват благодарност на sivokuche за това мнение:
  • oxuboxu, rusnakaa
Цитирай

Приятели, малко тъп въпрос - когато набирам някой, горе до камерата отдясно ми мигат “кръг” от точици, помислих си да не са изгорели пиксели, после до извода, че може би е сензора за близост. Имате ли на идея какво е? Когато пусна на високоговорител изчезват, когато е на слушалка се появяват. Някой?

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай

Сензора за близост на 100%.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

(2020-04-16, 14:22:41)ivanov_km написа:  Сензора за близост на 100%.
Да това е !
[-] 1 потребител изказва благодарност на emo_841 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Благодаря за помощта и весели празници на всички!
За съжаление, камерата ми продължава да губи фокус при снимане на видео. Ползвам телефона предимно да снимам децата. Те, разбира се, не стоят неподвижно и проблемът идва, че ако снимам просто стаята, всичко е наред, но има ли някой да мърда отпред, камерата губи фокус генерално - разфокусира и фокусира, понякога и няколко пъти един след друг. Направих същото със стария s7 - никакъв проблем... Много съм разочарован!!! Телефон за толкова пари, а пък с немалко недостатъци... Имам всички ъпдейти, които уж коригират работата на камерата - при мен не се усеща. Проблемите си стоят...

И още един от проблемите. Не тръгва нито един от USB аудио интерфейсите ми през USB OTG. Телефонът нито подава звук към тях, нито получава. Това е срам!!! С по-старите телефони всичко си вървеше. Вече съжалявам, че не взех s10, или s10 lite - поне е със Снапдрагон...
[-] 2 потребители изказват благодарност на rusnakaa за това мнение:
  • numak, oxuboxu
Цитирай

Още нещо забелязах - като се ползва селфи камерата, снимките стават със сиво-зеленикав оттенък. Направих от настройките да са по-студени като цветове и нещата горе-долу заприличаха. Иначе бялата стена вкъщи се виждаше редовно зеленикава и всички цветове клоняха натам. Интересно ми е само аз ли го забелязавам, защото никъде по форуми не съм виждал подобни мнения...
Цитирай

Да не би да е от самия дисплей или и на компютъра се вижда така.
Ако е само на телефона, пуснаха ъпдейт за това зеленеене на дисплея.

Gesendet von meinem SM-G985F mit Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lam3r4e за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Зависи каква светлина прихваща лещата на камерата....
Цитирай

(2020-04-25, 10:40:14)rusnakaa написа:  Още нещо забелязах - като се ползва селфи камерата, снимките стават със сиво-зеленикав оттенък. Направих от настройките да са по-студени като цветове и нещата горе-долу заприличаха. Иначе бялата стена вкъщи се виждаше редовно зеленикава и всички цветове клоняха натам. Интересно ми е само аз ли го забелязавам, защото никъде по форуми не съм виждал подобни мнения...
При мен не се забелязва подобен дефект  Huh , ти инсталирал ли си последният ъпдейт който оправя проблема при някой устройства с появата на зелен екран вместо черен ?

When a man lies, he murders some part of the world
[-] 1 потребител изказва благодарност на OGIER за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Относно USB Otg и като цяло ползването на външни устройства е осакатено. Аз си имах един преходник за слушалки и си го ползвам от 2 години. Вървеше си на Пиксел 2 и 3, Галакси 8 и 9, Ноут 8, Експерии разни, Хуавей Мейт 20 и P30... и на s20 цък. Не ще.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Никой ли няма подобен проблем, при мен все още го има ....

Цитат:От известно време имам проблем с мрежата, уж всичко работи, но в момента в който получа обаждане се прекратява, когато звънна, вдигат ми и веднага се прекъсва връзката. На wifi връзката работи без проблем, но като я спра, примерно, защото излизам и ми трябват мобилните данни, включват се, но не функционират.

Трябва да включа самолетния режим и да го изключа, след което тръгва всичко да работи, след рестарт също се оправя.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай

(2020-04-28, 14:41:28)Lam3r4e написа:  Никой ли няма подобен проблем, при мен все още го има ....
Явно не. При мен го няма. Пробвай с друга сим карта или смени твоята, за да отстраниш вероятността да е от сим картата.
Цитирай

Не знам за вас, колеги, но аз съм тотално разочарован от S20 plus, S10plus-a беше светлинни години по-добър за мене от С20.
Направих си труда да напиша някъв коментар по пост на Samsung. Треперенето на оптиката, трудното фокусиране, загряването от някакви аппове, дето xiaomi note 5 не загравя и т.н.
“Адски лошо изпълнение, за втори път се разочаровам от Samsung, първо Note 7, окей, поправихте се донякъде и беше добре след това. В момента S20 серията( в момента съм с s20plus), загравянето му е най-големия минус, ползване на фейсбук и инстаграма от 3-4 минути, апарата загрявя адски много. Второ камерата е доста назад, спрямо s10 серията (да, има някакви благинки, но не са разработени правилно). Рекламно създадения Ви zoom 30x. ,който след 4.0х е неизползваем, не знам защо е вписан като плюс, като това е огромен минус, второто - при заснемане на снимка се усеща вътрешното “туптене” на оптиката, най-осезаемо е при нощния режим. И това е само за s20+, за ултрата нама да коментирам, защощо я нямам, но от това, което съм видял при приятели с него, там резила Ви е още по-голям! И не, не искам да казвате, че съм хейтър, ios манияк и прочие, винаги съм ползвал Note и S сериите на Samsung, но се убеждавам, че започвате много да се дъните!”

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
[-] 3 потребители изказват благодарност на TVD за това мнение:
  • Bavarche, numak, oxuboxu
Цитирай

При мен загряване няма от приложения, игри и камера. Може да пробваш с ресет и инсталация на чисто без бекъпи.

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на trendata за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)