Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Надежден телефон за около 500 лв
#1

Здравейте колеги,
 дойде време за смяна телефона след вярна служба от 4-5 години. Бюджета е около 500 лв. може и малко нагоре.
Най-важното качество на телефона за мен е да бъде стабилен и да не скапе след 2-3 години. Имам колега с huawei p20 lite и той ми сподели че след 2-рата година започват дребни проблеми като заяждане на копчето за включване и други. Друг колега директно си купува от Китай и неговите думи са "Колко и да го пазиш самата пластмаса започва да разпада"
Иначе попаднах на добра оферта на Xiaomi Redmi Note 8 Pro Dual Sim 128GB 6GB Grey за 509 лв. но съм резервиран към китайската техника
иначе в списъка ми е А50 за 480лв , за А70 не съм сигурен понеже е към 620лв

Не съм селфи фен, не играя почти никакви игри.
Сега ползвам Galaxy S3 и като цяло съм си доволен но дори елементарните приложения вече не се поддържат Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

За толкова дълга експлоатация каквато искаш, ще трябва пак да се ориентираш към флагман.
Цитирай
#3

гаранцията на едно устройство е 2 г, стига да няма изключения. След този период всичко е бонус. Има телефони за 200 лв които от ваденето от кутията отиват за гаранционно обслужване, има и такива за 2000лв пак по същата процедура. Ползвам хуавей п10 няколко месеца след излизането му, и е безпроблемен телефон, дори ъпдейт не е омазвал нищо. Разпадащата се пластмаса съм я виждал при ксиоми, колкото и някои хора да го боготворят.
Посочения модел ксиоми е много звяр, кефи ме. Аз не бих си го взел заради капката с камера на дисплея. Посочените самсунги също са много приятни. Поради прелятия пазар от еднакви продукти, аз бих избирал по дизайн, или това, което ми хареса и ме зарадва. Мисля, че сега няма модели с кой знае какви проблеми и сериозни липси в хардуера (според класа си). Бих избирал и възможно най-прясно излезлия модел, защото голямата конкуренция накара производителите да се стараят в средни и ниския клас повече от всякога.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#4

Ако търсиш телефон да го ползваш дълги години НЕ взимай Sony-Xiaomi-Samsung среден или нисък клас.Ако купуваш от OLX може за около 500 лв Huawei Mate 20,Nova 5t или HONOR 20- Motorola Moto G8 Plus нов или Motorola Moto G8 Power който е с най издръжливата батерия!
Цитирай
#5

Явно човек трябва да прави компромиси Smile
По принцип смятам да го взема от магазин , днеска попаднах на една оферта на реновиран S8 за 450лв с 6 месеца гаранция (пак от магазин)
иначе нов е 680 лв което за тези пари ми се струва много
Цитирай
#6

S 8 е модел 2017 г Honor 20 128GB е 2019 600лв със страшни характеристики за тези пари,Всичко му е по добро от този С8
Цитирай
#7

Защо не погледнеш Huawei mate/ mate20 pro, може да се намери за 500 - 650 лева с останал някой и друг месец гаранция. За 500 лева p20 pro също не е лош вариант, но най - вероятно андроид 10 ще е последният, който ще получи, ако това е от значение за теб.
Цитирай
#8

погледни характеристиките на honor view 20 и си помисли за втора с гаранция Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#9

Ако не бързаш изчакай Xiaomi Poco X2.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#10

Не знам какво имаш в предвид като "надежден"..Вземи си от Технополис едно Redmi 7a с две години гаранция за 170 лева и не се занимавай с глупости да даваш излишни пари на вятъра.Ще ти върши абсолютно същата , да не кажа и по добра работа от 500 левов телефон, има си всичко, с изключение на NFC ако въобще ползваш такова нещо, дори и запис на разговори си има за разлика от по скъпи модели, с андроид 9 е, сигурно ще го ъпгрейднат до десетка, въпреки че не виждам никакъв смисъл понеже и на деветката си работи отлично, имам го от излизането миналата година, един път не е засякъл, никакви бъгове, една грешка не е дал, батерията държи много, камерката е на Сони и снимките са добри ( ако снимаш и въобше те интересуват такива неща), компактен е, екранчето е добро , с голям потенциал от яркост, пряко на слънце се държи добре, въобще колкото и да търсиш кусури на тоя телефон такива няма да намериш.Изпускал съм го няколко пъти ( с кейс Nillkin) - никакъв проблем ! Ако те дразни пластмасата му си вземаш един такъв кейс и забравяш.За мен лично единственото нещо което не ми допада е размерът и тежината му .5,5 инча и 160 грама са ми много. Бих предпочел да е 4 или 4,5 инча и до 120 грама.Защото ми трябва телефон а не таблет да нося по джобовете си.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Goldmen
Цитирай
#11

Моя съвет е Mate 20 втора ръка до 500лв в зависимост дали е с гаранция.Моя го махнах за 360лв.Но ако търсиш с здрава батерия,добра камера и с Кирин 980 това е избора.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#12

Човека иска телефон за ползване 5г, вие го хвърлихте в употребявани с 3 дена гаранция. Предвид, че идва от с3, вероятно и евтиното ксиоми ще му върши работа, даже ще види какво е батерия в телефон. Иска да ползва 5г телефон и има 500-600 лв. Понеже няма гаранция за което и да е след изтичане на гаранционния период, то ако през година и половина -две си взима ксиомита за по 200 лв, то с този бюджет ще изкара пак 5-6г и все ще е с телефон в гаранция.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#13

(2020-02-14, 09:55:08)bitmad написа:  Човека иска телефон за ползване 5г, вие го хвърлихте в употребявани с 3 дена гаранция. Предвид, че идва от с3, вероятно и евтиното ксиоми ще му върши работа, даже ще види какво е батерия в телефон. Иска да ползва 5г телефон и има 500-600 лв. Понеже няма гаранция за което и  да е след изтичане на гаранционния период, то ако през година и половина -две си взима ксиомита за по 200 лв, то с този бюджет ще изкара пак 5-6г и все ще е с телефон в гаранция.
Не се заблуждавайте с това че като е от OLX е непременно с малко гаранция и не надежден.Аз предишния тел HTC 10 от там го купих беше  ползван 1 месещ и полувина с остатъчна гаранция близо 2 години ,нов струваше 1300 лева а го купих за 800 лв и го ползвах  близо 3 години без никакви проблеми и батерията му държеше както вначалото и го продадах на потребител със същия модел взимаше го за синът му.Но човека разбираше и го е оценил   купи го за 180 лв.Която сума на другите им се виждаше много, вече 9 месеца го ползват.Има си надеждни модели които се изплащат с качеството си и безпроблемната си работа цената само не е критерий,защото гледам съвети се дават кой телефон какви параметри имал но софтуера дали е правилно оптимизиран за да работи добре не се споменава затова е хубаво и по темите да се прочете за дадения модел изказвания.Да се добие някаква представа.
Цитирай
#14

Явно прекалено много се вживявам и като цяло е на късмет за тези пари. ще по огледам офертите насам натам Smile
благодаря ви за сега
Цитирай
#15

@Gandalf при положение, че си изкарал толкова време с този телефон, говори, че не ти е нужен кой знае колко мощен телефон.
Колегите ти дадоха много приемливи насоки, и няма смисъл да набиваш една торба пари за флагман. В момента има много варианти за телефон до 400лв, който ще ти се стори като извънземен спрямо сегашния ти апарат. Вземи се нещо за 300-400 и след 2 години пак нещо подобно, като така хем ще имаш разнообразие, хем ще си със сравнително актуален апарат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • bitmad
Цитирай
#16

И аз незнам защо чак толкова се плюе по втора ръка телефоните дали от олхбили другаде.Че там има и нови телефони, някои търговци ги познавам лично.Има и такива "бърз кеш" на които им трябват пари спешно предпосви нов договор взима примерно p30 pro на изплащане и го пуска в Олх с 100-200лв по-евтино неотворен.А също съм взимал много телефони втора ръка и никога не съм попадал на лош,то е ясно ,че трябва и да знаеш къде и какво да гледаш.
Има и хора като мен които сменят на няколко месеца телефона,не значи ,че е лош или скапан и там е мястото за търговия.
Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#17

То там е най-добре да се вземе, хем чисто нов, хем с гаранция, хем по-евтин, но хората ги е страх, а в същото време да дадът повече пари не ги е , но  като са по-спокойни така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

(2020-02-14, 12:17:29)Vi70 написа:  @Gandalf при положение, че си изкарал толкова време с този телефон, говори, че не ти е нужен кой знае колко мощен телефон.
Колегите ти дадоха много приемливи насоки, и няма смисъл да набиваш една торба пари за флагман. В момента има много варианти за телефон до 400лв, който ще ти се стори като извънземен спрямо сегашния ти апарат. Вземи се нещо за 300-400 и след 2 години пак нещо подобно, като така хем ще имаш разнообразие, хем ще си със сравнително актуален апарат.

Подкрепям казаното от Vi70. С намерение да го ползваш толкова дълго при сегашното развитие на технологиите, дори китайски няма да намериш да ти свърши работа. И изключвам това, че след като му изтече гаранцията ще му изгори нещо - за тази лотария никой не е успял да направи изчисление още.
Цитирай
#19

При условие че от Технополис мога да си взема за 170 лева добър телефон с гаранция не бих се занимавал с Оlx. Oт Оlx съм със смесени чувства.Купувал съм телефон, с който извадих късмет, но съм купувал и телефон с бомба със закъснител. За мен цените там са високи. Не купувам кола а телефон, баси поне това мисля че мога да си купя чисто ново ако друго не мога.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#20

Аз там гледам само чисто нови телефони, никога не съм си купувал телефони втора употреба. А и е по-изгодно, защото го купуваш по-евтино и имаш гаранция, а телефона е и чисто нов, за разлика от сайтовете, където гаранцията е към сервиз, който не е официален и я дойде актуализация, защото е за друг регион телефона, както и да се вземе от Техно магазин, където е супер скъп. Но всеки си решава, аз съм купувал от тези места и съм стигнал до извода къде за мен е най-изгодно и качествено.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

(2020-02-15, 16:20:03)росен2 написа:  При условие че от Технополис мога да си взема за 170 лева добър телефон с гаранция не бих се занимавал с Оlx. Oт Оlx съм със смесени чувства.Купувал съм телефон, с който извадих късмет, но съм купувал и телефон с бомба със закъснител. За мен цените там са високи. Не купувам кола а телефон, баси поне това мисля че мога да си купя чисто ново ако друго не мога.
Така е, то за 100-200лв всеки може си вземе нов.Но има хора които не могат да дадат над 1000лв или пък неоправдано за тях толкова пари за телефон и са склонни да рискуват с втора ръка,ако има гаранция още по-добре.То като е нов няма никва гаранция,че от първите дни може да се скапе.Такива случаи са много и тук е форума има много коментари .Но всеки си решава сам кое му е по-изгодно.
По темата , колегите са прави,всеки месец излиза нов телефон, какъвто и да вземеш ще те изкара може би дълго а може би не - техника е все пак.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#22

(2020-02-15, 20:18:52)tiesto_pld написа:  То като е нов няма никва гаранция,че от първите дни може да се скапе.

Абсолютно. Но колосалната разлика е, че втора ръка без гаранция, ако ще и с 200 лв. по-евтин, като се скапе си тотално "чао" или ще ги дадеш за ремонт (и това ако приемем, че си го взел от човек, който го е експлоатирал грамотно). А като е нов нямаш притеснения и да се развали.
Цитирай
#23

Ако ще е от OLX да е с гаранция към оператор, Техномаркет или Технополис. И да няма следи от белези ужулвания за да няма проблеми ако отиде на сервиз покъсно

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#24

Много точно казано!

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#25

Случвало ми се е гаранционен телефон да загуби говор и картина внезапно.Просто екрана черен, тухла...Тогава се притесних нищо че беше нов и в гаранция, но вътре бяха всичките ми пароли.Фейсбук, Месинджър, достъпът ми до банката, а и не малко "лични" снимки на едно лице, което щеше да пометне ако ония от сервиза съживят телефона и ги видят. Последствията бяха немислими.В тоя случай бях готов да зарежа гаранцията само заради снимките, викам си - хвърлям го . Добре че се оказа моя вината, та след необходимата интервенция телефончето изгря и си отдъхнах. От тогава до ден днешен в мой телефон нищо пикантно няма.На пътя да го намери някой, няма какво да види.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)