Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10 и Mi 10 Pro

Именно, както казах, изкуствения интелект подсилва цветовете.
Искам да разбера коя камера предлага реални цветове, на кой телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

За мен най-реалните си остават на Айфон, просто снимам и гледам цветята, цветовете са еднакви.
Имам около 3-4 Шиаомита и всички много остри и силни цветове дори бие на друг цвят, понякога не мога позная дрехата на детето.

Прикачих снимка, за вас, ако тези цветове на тревата, лилаво на дървото и жълтите цветя е ок, няма какво повече да кажа.
На мен ми прилича снимка с бойчки, за вас, ако е ок, явно аз нищо не разбирам.
[Изображение: Annotation-2020-04-23-132949.png]
cocoon poem

Както и да е, не ми се спори, може и аз да си въобразявам.
Извинете, че се намесих, не искам да става караница и тн, говорим за телефона, аз това вижда, за МЕН, НЕ трябва да снима така.

[Изображение: Annotation-2020-04-23-134017.png]

Ето още една, дървото на Шиаомито свети от жълто като лампа, тревата все едно е рисувана, а жълтите листа са като пеперуди.
На айфона виждаш истинската картинка, жълто дърво, нормална зелена трева и просто листа долу жълти.

Няма повече да ви занимавам да не ме наречете хейтър, а и знам, че повечето от вас не ме понасят.
Лек ден ви желая колеги.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • solo5
Цитирай

Колега, всички тук ви знаем, че сте заклет фен на ябълката. Все с тях давате сравнения и т.н. Замислете се, че сте силно пристрастен. Харесва ви как снима- ОК, купувате и толкова. Разберете, че има много други хора, на които им харесва Xiaomi и как снимат техните апарати. Не се опитвайте да си  налагате мнението и как било едва ли не било правилно да снима даден апарат.

Xiaomi MI 10 Pro е на четвърта позиция в класацията на DXO Mark. В ревюто на GSM Arena го хвалят и сравняват само с други два топ модела- Galaxy S 20 Ultra и Huawei P 40 Pro. Явно има защо.

За точността на цветопредаването отново ще цитирам какво казват GSM Arena:

The Mi 10 Pro offers more accurate colors than the P40 Pro, which favored warmer saturation. The Galaxy S20 Ultra tends to pop the colors and make them a bit unrealistic, so it's not on par either.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай

Лелее тръгнали да сваняват снимки по Ютуб Smile Абе хора има си форуми, теми за телефоните гледате ровите сравнявате, тея "тестове" по Ютуб са пълен смях, нито детайл може да види човек нито нищо. GSMarena също са някакъв ориентир понеже снимат едни и същи сцени.
Отделно цветовете изглеждат различни гледани на различни екрани - от телефон до телефон има разлика, както и при мониторите е така. Така че темата около реалните цветове на камерите е много обширна и трябва да се анализира със специфична техника и т.н. , това с Yоutube camera test/review си е за събиране на гледания и нищо повече.
[-] 5 потребители изказват благодарност на don_gori за това мнение:
  • alexbg67, master89q, nowhere, OliQueenBG, tynata2
Цитирай

Стига глупости....на всеки който има xiaomi му е ясно, че камерата прави снимките с мега нереалистичните цветове. На мен в някой случай това ми допада - когато снимам природа, когато снимам хора - положението е зле.
Цитирай

(2020-04-24, 11:20:00)Xiaomi007 написа:  Стига глупости....на всеки който има xiaomi му е ясно, че камерата прави снимките с мега нереалистичните цветове. На мен в някой случай това ми допада - когато снимам природа, когато снимам хора - положението е зле.

Не бих казал, че е точно така, не че е софтуерът им няма недостатъци. (Аз изпържени виждам често и от Хуауей. За Самсунг се знае също, че кривят цветовете, но често тези устройства правят и страхотни снимки.) Но явно, че масово от хората се пропуска много важен момент: всички виждаме различно, малко или много. Затова има и тези спорове.
Цитирай

Индийският отдел на Xiaomi обяви предстоящото начало на продажбите на Xiaomi Mi 10 на местния пазар, като презентацията и обявяването на цените ще се проведе на 8 май.
[Изображение: d6ab92f078da.jpg]
Всички характеристики на смартфона са оповестени отдавна. Въпреки това, на брифинга пред журналисти от Xiaomi изненадаха публиката, като обявиха доста неочаквана новина - в Индия, Mi 10 ще предложи на потребителите MIUI "напълно без реклама". Подробности на този неочакван ход от страна на Xiaomi все още не са разкрити, както и не е ясно дали тази практика ще бъде приложена за други смартфони в други региони.
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

Телефонът вече е наличен и във Виваком във версията с 8/ 256 GB Smile

https://www.vivacom.bg/online/bg/shop/de...3644002595

Цените са 1130 лв. за план с 50 лв. такса, 1320 лв. за план с 22 лв. такса и 1350 лв. за план с 16 лв. такса. Много близки до тези на А1 за същата версия от 256 GB. Най-изгодната оферта остава на Теленор,  930 лв. с план от 50 лв, но за 128 ГБ версия.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай

Goldway стартират акция от понеделник- телефона ще се предлага за 599 долара/ 1080 лв. Добавете го в картата си сега, за да може да се възползвате от офертата:

https://www.aliexpress.com/item/40008637...2-N3DgShao


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

През митница няма ли да мине, като е с DHL и ще има ли гаранция у нас.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Ако влиза от страна в европейския съюз няма грижи.
Самото вкарване в англия не ни касае нас. Който получава пратките да му мисли за митниците.
След това само ги препраща насам и вече си е вътрешен колет
Цитирай

Goldway и MI Global store използват специален начин на доставка. Гарантирано няма митница и пратката пристига директно с куриер до вратата на вашият дом! Фирмите работят от години, вече имат складове във Франция и Испания и хиляди хора сме поръчвали от тях Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

В Китай Xiaomi Mi 10 започва да получава Android 11 Beta 1.
[Изображение: c17219fd65b4af04bf99b996fabddbe4-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Според последните тестове Xiaomi Mi 10 Pro не предлага впечатляващ резултат със селфито си. DxOMark му присъжда само 83 точки. В резултат на това, в тест за селфи е изпреварен от доста други смартфони, включително Apple iPhone SE (2020), Google Pixel 3, Asus zenFone 6 и Samsung Galaxy A71.
[Изображение: f036b78c8b83a249a31d9474de89828d-full.png]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

Не е изключено. Само че пък и кой си рекламира селфи камерата - всеки залага на задния модул. И изобщо на колко хора селфито им е по-важно?
Цитирай

На всички инстаграм кифли. За съжаление познавам доста хора, които използват повече предната от задната камера.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Harbinger за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Кифлите в повечето случаи не знаят модела на телефона , камо ли спецификациите на предната камера. Важното е нещо да е постнато.
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2020-07-02, 19:51:12)fifth_root написа:  Не е изключено. Само че пък и кой си рекламира селфи камерата - всеки залага на задния модул. И изобщо на колко хора селфито им е по-важно?
Качеството е в основната задна камера. Не съм изненадан от лошото качество на лицевата при Ми 10 .

Извън темата:  Много рядко ми се налага да ползвам предната камера. Но когато се наложи, ползвам задната камера на S7 и я активирам с гласов контрол. Wink Качеството е много по-добро и детайлно.

Дано китайците влезат  в час с модата така ,както са ценово с нея.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Oще един модел.
https://en.xiaomitoday.it/in-arrivo-xiao...oEqcLFobBA
Цитирай

(2020-07-05, 09:18:10)rikob написа:  Oще един модел.
https://en.xiaomitoday.it/in-arrivo-xiao...oEqcLFobBA
Те ще ги напускат сто модела от тази серия,както направиха с 9 серия и ще ги о*ерат софтуерно само както те си знаят и после ходи се оправяй.Гледам,че вече в Mi Community почват да мрънкат.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 2 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • airbus, aladin
Цитирай

Xiaomi внезапно спря официалните продажби на актуалния си флагман Mi10 Pro 5G.

https://www.gizmochina.com/2020/11/03/mi...al-stores/

 
Цитирай

Да не би да има зависимост към изборните резултати в САЩ... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Според мен просто вече освобождават мощностите си за Mi11.

 
Цитирай

На този модел не му вървят продажбите. Повярваха и се изхвърлиха с цената. Малко са феновете готови да отделят такава сума. Подобно на Ми 9 версиите с 5g и сега с Ултрата.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2020-04-23, 12:35:17)Victormihov написа:  За мен най-реалните си остават на Айфон, просто снимам и гледам цветята, цветовете са еднакви.
Имам около 3-4 Шиаомита и всички много остри и силни цветове дори бие на друг цвят, понякога не мога позная дрехата на детето.

Мой познат има Mi 10 Pro и снимките, които видях от телефона изобщо не ми харесаха като качество. Мислех си, че той не е снимал както трябва и нещо е омазал, но сега като видях и твоите снимки вече си мисля, че камерите на телефона са по-скоро посредствени, отколкото да отговарят на класа в който са го позиционирали.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)