Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TVBox X96 MAX не стартира
#1

Здравейте закупих въпросния tv box от Китай. Още като го пуснах, тръгна, показа се логото, кратка анимация и след това черен екран и пращене и така си loop-ва. Пробвах с друг HDMI кабел и на друг телевизор. Захранването не съм пробвал с друго, защото нямам, но това го дадох да го тестват и си държи необходимото напрежение.
Пробвах с wipe oт recovery менюто, но без резултат. След това изтеглих сток фърмуера с андроид 9 и го флашнах през sd картата, но резултата е същия. Дайте някакъв съвет. Дали е хардуерен проблем.
Конфигурацията е с 4 РАМ и 64 ГБ
 
CPU: Amlogic S905X3 64-bit quad core ARM
  Cortex A55
- GPU: G31 MP2
- Android 9.0 OS
- RAM/ROM: 2GB/16GB, 4GB/32GB, 4GB/64GB
- Support HD: 8K@ 24fps, 4K @60fps, UHD, HDR+,
  Airplay, Miracast
- Support HD 2.1, USB3.0, USB2.0
- Support 2.4GHz Wifi/2.4G+5.8GHz Dual Wifi,
  BT4.1
- Support Firmware Online Upgrade

Струва ми се че не е fake. Ето и видео какво прави.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това чудо има ли друг видео изход освен HDMI, ако да, пробвай през него да се вържеш със TV то.
След като стартира boot скийна, може след това устройството да не разпознава дисплея. 
Такова нещо ми се е случвало при един - два компютъра.

НАЙ-ТОЧНАТА ДИАГНОЗА СЕ ПОСТАВЯ СЛЕД АУТОПСИЯТА
 A95X F1 2GB 16GB Android 8.1 TV Box
Цитирай
#3

(2020-02-14, 11:46:52)batpets написа:   Дайте някакъв съвет. Дали е хардуерен проблем.
Конфигурацията е с 4 РАМ и 64 ГБ
    Възможно е проблемът да е в  хардуера, колегата armagani не веднъж е казвал, че в тези боксове се използват предимно некачествени компоненти.
    Но, според колегите от 4pda.ru, е възможно и да е повреден bootloader-a. В такъв случай, ще ви се наложи да отворите бокса и да съедините две точки на платката и така да го флашнете. Тук е показана снимка на контролните точки, които трябва да се съединят. Ако разбите руски, можете да почетете темата.
Цитирай
#4

Аз даже отидох да си купя AV кабел за AV изхода Smile. И после загрях че това не е изход, а просто каквото мушнеш вътре го вкарва в recovery. Странното е, че при един от многото рестарти успя да зареди в Андроид-а, но след няколко секунди се рестартира.
Сега ще разгледам темата.
В крайна сметка руския хич не го разбирам. Ако имате някой линк с упътване на на английски ще е добре. Иначе ето как изглежда отвътре
[Изображение: IMG-20200214-161802.jpg]

Добре, объркан съм. Със свален капак устройството си работи като пич. Свалих и охлаждащата подложка, но в момента който му сложа капака отново прави същия проблем. Не знам какво и къде опира за да прави проблем.
Цитирай
#5

(2020-02-14, 15:29:39)batpets написа:   Иначе ето как изглежда отвътре
Оп, грешка от моя страна Bu
Дал съм линк към грешна тема. Вашият бокс всъщност не е точно x96 Max (s905x2), а е Х96 МАХ+(s905x3). На английски не намерих описание. В този пост е обяснено накратко каква е процедурата. Има и снимка, къде се намира контролната точка (test point). Окъсяването става обикновено с безопасна игла, острия край се опира в контролната точка (оградена е със зелено на снимката), а другия край се опира на четеца на карти. Можете да флашнете през компютър с USB Burning Tool, но ще ви трябва кабел USB-A to USB-A.
    Хмм. Странно, че работи с отворен капак. Все пак можете да опитате да флашнете с посочения в темата начин, методът е изпробван и е работил при симптоми, като при вас.
   
Цитирай
#6

Устройството е сглобено както си беше и работи..., но обърнато с краката нагоре, иначе - проблем Smile
Засега остава така, само не знам дали ще има проблеми с охлаждането като е обърнато.
Цитирай
#7

Здравейте,извинявам се че пиша в темата на колегата.Аз имам същия бокс, само че друг модел H96 Max. При него проблема е че въобще не тръгва,опитах да го префлашна с FactoryTool но ми дава постояно грешка.Дали ще има решрние на проблема по описаните начини по горе?Или някакав друг начин.
Благодаря!
[Изображение: image-31008.jpg]
Цитирай
#8

(2020-02-18, 11:30:08)dilyangeorgiev написа:  H96 Max. При него проблема е че въобще не тръгва
Още като го купихте ли не тръгва? Това е сравнително нов модел, даже ROM не намирам за него. Ако можете, го върнете.
Цитирай
#9

@dilyangeorgiev, пробвай с друг адаптер за захранване. Имах същия проблем. Диода на бокса светеше, но напрежението беше ниско и изобщо не тръгваше.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • dilyangeorgiev
Цитирай
#10

(2020-02-18, 12:51:26)kamenvo написа:  Още като го купихте ли не тръгва? Това е сравнително нов модел, даже ROM не намирам за него. Ако можете, го върнете.
Благодаря за отговора!Още като го  взех не работше.Купуван е от Али експрес ,едва ли ще го върна обратно. Открил съм спор и чакам да ми върнат парите евентуално.
Ще се поровя още из нета,дано намеря решение.
Цитирай
#11

(2020-02-18, 22:01:48)dilyangeorgiev написа:   Открил съм спор и чакам да ми върнат парите евентуално.
Най-добрият вариант. Дано се получи, успех. И за напред стойте далеч от подобни боксове. Погледнете съседната тема за избор на Тв-бокс, там колегата armagani е писал за предимствата и недостатъците на не 1 и 2 бокса, също така не веднъж е съветвал потребителите, да се пазят от подобни боксове- Х, Н и т.н.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kamenvo за това мнение:
  • dilyangeorgiev, Sv3TL10
Цитирай
#12

Здравейте колеги, от няколко години имам TV Box x96 Mini, но от около половин година спря да му работи уеб-браузъра който е сграден(WebView Browser), при използване на търсачката му ми изписва, че тази страница не е налична? Няколко пъти възстановяване заводските настройки но , браузърът Пак си се появява неработещ!Та, бих искал да попитам дали някой е имал подобен проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)