Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мрежата 4G+ след ъпдейта до Андроид 10
#1

Здравейте появи се проблем след ъпдейта на Андроид 10 изчезна 4G+ стои си на 4G даже сменя и на H+ оператора е Виваком смених на другия слот но промяна няма пробвах и с карта на А1 също няма + с Теленор нещата са същите появява се 4G+ изчезва и така се редува през може би половина минута или по малко. Моля да споделите как е при вас или идея какво да правя. Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен всичко е наред. Няма никакъв проблем. На Теленор съм.
Цитирай
#3

(2020-02-14, 20:56:52)pepuncho написа:  Здравейте появи се проблем след ъпдейта на Андроид 10 изчезна 4G+ стои си на 4G даже сменя и на H+ оператора е Виваком смених на другия слот но промяна няма пробвах и с карта на А1 също няма + с Теленор нещата са същите появява се 4G+ изчезва и така се редува през може би половина минута или по малко. Моля да споделите как е при вас или идея какво да правя. Благодаря

Напълно нормално е при неактивност телефона да разкача агрегацията и при нужда отново да се пуска. Другия вариант да се задържа повече време без + вече зависи от населеното място. Ако е такова с пуснат банд 7 - 2600mhz телефона се закача за нея като такава с най-голяма лента - 20mhz и понеже телефона не поддържа да я комбинира с другите честоти - 1800 и 2100 и си стои само на 2600 и съответно няма индикация 4г+.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 3 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • alexbg67, suffer, velqn
Цитирай
#4

Телефона го ползвам в София комбинира 3 честоти и след като пусна мобилния минава на 2600 и край няма + незнам какво стана гледам го в  net monster как да оправя проблема със заводски настройки не става


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#5

(2020-02-14, 23:14:33)pepuncho написа:  Телефона го ползвам в София комбинира 3 честоти и след като пусна мобилния минава на 2600 и край няма + незнам какво стана гледам го в  net monster как да оправя проблема със заводски настройки не става

Това, че телефона показва и трите честоти при включено wifi не означава, че поддържа комбинирането им. Моят телефон също репортва 900+1800+2100 използвани тук в Хасково, но при изключването на wifi си показва какво поддържа. Всеки телефон си подава към мрежата какво се поддържа като комбинации и съответно мрежата му раздава каквото поддържа. Mi8 доказано не поддържа 1800+2100+2600. Като цяло комбинациите със 2600 са лимитирани.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#6

На А1 съм, нямам проблем.
Цитирай
#7

Ми явно проблема е в моя телефон но незнам ако го занеса по гаранция дали ще го оправят или само още повече ще го объркат ???
Цитирай
#8

Първо говори с оператора ти. След това, ако няма резултат и ако е чак толкова зле положението, върни го до фабрични, изтегли пак последния ROM. Пък тогава сервиз, където най-много нищо да не направят, съмнявам се да влошат положението.

Пробвал ли си го с карта от друг оператор за тест?
Цитирай
#9

(2020-02-15, 17:36:25)pepuncho написа:  Ми явно проблема е в моя телефон но незнам ако го занеса по гаранция дали ще го оправят или само още повече ще го объркат ???
Всеки телефон xiaomi преди Mi9/Mi9se/Mix3 5g не поддържа комбиниране на 1800+2100+2600 и оттам идва т.н. проблем. Реално проблем няма това е нормално поведение на телефона в предвид липсващата настройка за комбиниране и няма нищо общо с ъпдейта до андроид 10, а е свързан с пускането на 2600mhz в София. На всяко място с 2600 ще се получава същото.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#10

Добре това с честотите го разбирам но преди ъпдейта нямаше проблем. Като сложа карта на Теленор излиза 4G+ и след секунди изчезва и така се сменя постоянно има нямам има нямам. Приятел със същия телефон на Теленор нямам проблем това не го разбирам и затова смятам че нещо се прецака.
Цитирай
#11

(2020-02-15, 19:48:19)pepuncho написа:  Добре това с честотите го разбирам но преди ъпдейта нямаше проблем. Като сложа карта на Теленор излиза 4G+ и след секунди изчезва и така се сменя постоянно има нямам има нямам. Приятел със същия телефон на Теленор нямам проблем това не го разбирам и затова смятам че нещо се прецака.

Теленор в София са все още на 1800+2100, което се поддържа от телефона. И те като сложат 2600 положението и при тях ще е същото.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#12

(2020-02-15, 19:55:47)batala написа:  Теленор в София са все още на 1800+2100, което се поддържа от телефона. И те като сложат 2600 положението и при тях ще е същото.
Добре де а защо след ъпдейта се получи така значи китайчетата са бърникали нещо по честотите а и колеги пишат че нямат проблем на Виваком нещо не се връзва ????
Цитирай
#13

(2020-02-15, 20:37:04)pepuncho написа:  Добре де а защо след ъпдейта се получи така значи китайчетата са бърникали нещо по честотите а и колеги пишат че нямат проблем на Виваком нещо не се връзва ????
Както обясних вече проблем няма и не е свързан с ъпдейта до 10. Просто има зони където няма силен сигнал на 2600 и телефона си хваща поддържаната комбинация 1800+2100. За повече информация ето тук има поддържаните комбинации честоти (бандове) и са такива още от излизането на телефона. От ляво са комбинации на download, в средата ако има поддръжка на мимо 4x4 при съответната комбинация и в дясно са поддържани честоти за ъплоад.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#14

Здравейте, и при мен има същия проблем след ъпдейта. С карта на Теленор постоянно сменя 4G и 4G+, даже пада на H+. Агрегацията в района при мен е 1800+900 MHz 15+3, като телефона се закача избирателно към която и да е от честотите 1800, 900, 1800+900. По-лошото понякога е когато съм в район с по-слабо 4G покритие - 1,  2 дори 3 четри покритие разговорите през volte започват да прекъсват, интернета спира, даже получавам смс-и за пропуснати повиквания. Доброто в случая е, че се случва много рядко. Заводски настройки и изтегляне на рома на ново не помагат. Говорих с оператор, настройките за интернет са наред и мрежата им също. С Андроид 9 нямаше абсолютно никакви проблеми. Mi 8 6/64 Global, купен от Теленор.
Цитирай
#15

(2020-02-23, 17:47:24)kmm написа:  Здравейте, и при мен има същия проблем след ъпдейта. С карта на Теленор постоянно сменя 4G и 4G+, даже пада на H+. Агрегацията в района при мен е 1800+900 MHz 15+3, като телефона се закача избирателно към която и да е от честотите 1800, 900, 1800+900. По-лошото понякога е когато съм в район с по-слабо 4G покритие - 1,  2 дори 3 четри покритие разговорите през volte започват да прекъсват, интернета спира, даже получавам смс-и за пропуснати повиквания. Доброто в случая е, че се случва много рядко. Заводски настройки и изтегляне на рома на ново не помагат. Говорих с оператор, настройките за интернет са наред и мрежата им също. С Андроид 9 нямаше абсолютно никакви проблеми. Mi 8 6/64 Global, купен от Теленор.
Еми аз казвам че има проблем те всички обясняват как операторите минавали на 2600 MHz и на мене стана така след ъпдейта до 10. Ако може който е на Виваком или Теленор  с Mi 8 да сподели как е при него положението след ъпдейта  и в кой град се намира при  мене става в София. Благодаря.
Цитирай
#16

Напълно нормално е при слаб сигнал волте да започне да накъсва от загуба или от неправилно изпратени пакети. Затова има функция SRVCC да дропне до 3г/2г без да се прекъсва разговора. Както вече и обясних всеки телефон си определя сам дали му трябва интернет и си прави заявки дали да закачи агрегация или не. И повечето телефони се закачат за лентата, която има най-голяма лента в случая където има 2600mhz се случва точно това. Евентуално ако операторите могат да направят настройки на мрежите си все пак агрегацията да е приоритет може и нещата да се оправят за телефони с липсващи поддържани комбинации. И при мен до андроид 9 нямаше комбинация 1800+900 и телефона извън града поради доста по-силния сигнал на 900 седеше предимно там докато не приближи антената за да прехвърли на 1800.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#17

и при мен стана така на Виваком съм.на едно и също място преди ъпдейта беше с + сега е само 4г
Цитирай
#18

(2020-02-24, 13:47:50)mjoro написа:  и при мен стана така на Виваком съм.на едно и също място преди ъпдейта беше с + сега е само 4г
Затова говорим ????
Цитирай
#19

И каква е драмата с това ? Да не би да не ви стига 4г? Или просто се кефите на един плюс.
Цитирай
#20

(2020-02-24, 16:39:07)milenorcev написа:  И каква е драмата с това ? Да не би да не ви стига 4г? Или просто се кефите на един плюс.
Ми не е точно така постигат се по големи скорости когато се комбинират различни честоти
Цитирай
#21

Струва ли си изобщо да се сложи ъпдейта? Какво е новото?

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#22

(2020-03-20, 17:16:32)demenzia написа:  Струва ли си изобщо да се сложи ъпдейта? Какво е новото?
Аз нямам други проблеми освен че нямам вече 4G+ много рядко се показва + но когато има пробвах и скоростта е супер стигах и до 125 mbps
Цитирай
#23

(2020-03-20, 19:28:45)pepuncho написа:  Аз нямам други проблеми освен че нямам вече 4G+ много рядко се показва + но когато има пробвах и скоростта е супер стигах и до 125 mbps
От както пуснаха на места 2600mhz приоритета е зададен там и всеки телефон, който не поддържа комбинирането на тази честота с други просто ще си стои само на нея и съответно 4г+ няма да има.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#24

Моля за помощ. Току що си прехвърлих номера от Теленор към А1 . Как да активирам  VOLTE  на А1 ??? На теленор имах Волте сега на А 1 нямам. Моля ви кажете ми как да го активирам на А1 Sad
Цитирай
#25

A1 няма volte
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)