Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG ще предложат бюджетни телефони с впечатляващи характеристики
#26

Нали се сещаш, че автоматичния режим няма да нагласи скоростта на затвора на по-малко от 1/=фокусно разстояние. И тук ще компенсира с повече ISO от колкото телефонът с по отворена бленда. Моят телефон е с фокусно разстояние 4.17 мм., тоест по правило за да няма размазване мога да сваля затвора до 1/5 от сек. Автоматичния режим никога няма да я свали повече.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 3 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • airbus, Bobby34, OliQueenBG
Аксесоари
#27

Заления, по-спокойно само. И ние сме чели това-онова, и ние сме снимали дето се казва.
КОГА и КЪДЕ съм казал, че САМО апертурата има значение за качеството на снимката?
Щял съм да намаля скоростта на затвора.... Oh, glory. Да, ясно че на статив и 30 секунди мога да направя перфектна снимка. А ако снимам хора? Колко да е тая скорост, за да няма размазване? М? А движещи обекти? Спортни събития? 1/60? И после какво? ИСО 3200.
Много ясно, че и матрицата е важна и софтуер и всичко. Ама като си купиш камера за 10k не си купуваш обективи за 500 лева, щото камерата и матрицата са топ, нали? И за да не изопачиш пак думите ми, пак казвам, ДА апертурата НЕ Е ЕДИНСТВЕНИЯ ФАКТОР за качествени снимки и в дадени случаи като пейзажна фотография трябва да е затворена. НО, в случаи като горните с голяма такава се постигат МНОГО по-качествени снимки.
Хайде, лек ден, повече няма смисъл да се пише с хора, които не виждат по-далеч от носа си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • martoo, OliQueenBG
#28

Не мога да повярвам за какви неща спорите в тема за базов апарат,поне да беше за галакси С(нинамси).Надали тези хора които ще купуват това дърво ще се позаинтересуват точно от апертурата на сензора.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Wild bear за това мнение:
  • fifth_root, MapTo_D, OliQueenBG
#29

(2020-02-20, 08:50:31)Wild bear написа:  Не мога да повярвам за какви  неща спорите в тема за базов апарат,поне да беше за галакси С(нинамси).Надали тези хора които ще купуват това дърво ще се позаинтересуват точно от апертурата на сензора.

Щях същото да напиша - от телефони на ниска цена се стигна до снимане на бързодвижещи се обекти, нощни снимки, апарати за по 10000 лв. и от пиле мляко. Май половината тема е за почистване, бих помолил модератор.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • OliQueenBG, Wild bear
#30

(2020-02-20, 07:21:22)vargala81 написа:  Нали се сещаш, че автоматичния режим няма да нагласи скоростта на затвора на по-малко от 1/=фокусно разстояние. И тук ще компенсира с повече ISO от колкото телефонът с по отворена бленда. Моят телефон е с фокусно разстояние 4.17 мм., тоест по правило за да няма размазване мога да сваля затвора до 1/5 от сек. Автоматичния режим никога няма да я свали повече.


С повече ISO ще компенсира, ако някой снима след полунощ в някоя пещера при пълна тъмнина!
Но и другите пръчки от 200 лв тогава ще направят същото.
При нормални условия през деня LG няма как да извади по-лоши снимки от китайските пръчки, макар с по-големи апертури.
Много се съмнявам и при по-тъмни да е зле.
Имаш поне LG V50, сам виждаш как всичко е изпипано при корейците, аз имам V40, имах и Huawei P20 Lite и P20-много минуси имаха, както и нищо не беше изпипано при тях в ръчен режим, често даваха цапаници,но на хартия имаха големи апертури и невероятна камера! На хартия!
Сега съм с P30 Pro-който е използвал блендата при него ще каже каква е функцията реално на блендата-да размазва фона! 
Снимаш, кликваш, плъзгаш с плъзгача и фонът хубаво се размазва, ако имаш нужда!
Не знам колко още пъти това трябва да се напише...
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • OliQueenBG
#31

При СЛАБА светлина, за да имаме по-добра снимка предимство ли е по-голямата апертура? Да или не? Не ми разтягай локуми. Само да или не?
#32

Пак не задаваш правилно въпроса!
Прави разлика между "по-добра снимка", която няма НИЩО ОБЩО с апертурата, и ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ПРОПУСКАНЕ НА МАЛКО ПОВЕЧЕ СВЕТЛИНА КЪМ СЕНЗОРА ПРИ ПО-ТЪМНИ УСЛОВИЯ!
Което само по себе си не е никаква гаранция,че снимката ще стане "по-добра", ако оптиката ти е зле и софтуерът също.
Гаранция за китаец от 150 лв !
Като намесим и сензора заедно с площта на пикселите, както и най-вече уменията на снимащия, нещата не могат и няма как да се опростят само до някаква си апертура, за да получим "по-добра снимка".

Да питам и аз нещо да те видя как ще отговориш:
При СИЛНА светлина, при снимане на архитектура, при снимане на природа, пейзажи, когато търсим по-голяма дълбочина на полето,когато снимаме макро, когато снимаме продуктова фотография, когато снимаме групови портрети, когато снимаме ефектни снимки с дълга експозиция, когато снимаме звездните следи в небето, когато искаме снимки, изискващи голяма острота, за да имаме по-добра снимка, предимство ли е по-малката апертура?
Да или не ?
Не ми разтягай локуми!
Само да или не?

Надявам се на 3 неща-да видиш и осъзнаеш какви нелепици пишеш, колко си ОГРАНИЧЕН от фотографска гледна точка и да спреш да пишеш в темата, която така или иначе разводни до безкрайност !
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)