Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вашето мнение за Xiaomi Mi A3
#1

Моля ви за помощ. Никога не съм ползвал смартфон и се спрях на Xiaomi Mi A3 Предпочетох го заради по-малките му размери НО наистина ли е толкова зле дисплея хареса ми идеята, че е  amoled, но толкова ли са огромни пикселите му. Какво е вашето мнение, като цяло. Мога ли да си кача програма за запис на разговори на неговата операционна система и като цяло добър избор ли е за невеж човек. Притесняват ме многото опции и пр. Благодаря ви че изчетохте моята драма Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Пикселите не се виждат. Хората така описват дисплея , че имаш чувството все едно гледаш тетрис. Реално трябва много да се вгледаш за да ти направи впечатление разделителната способност, а при условие че ти е първи смартфон, със сигурност няма да ти прави впечатление. Телефона е добър и е един от малкото с нормален размер, така че ако ти харесва го взимай. Още повече че е с чист андроид, но това е чисто субективно.
Програми много в play store

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#3

Екстра си е телефона. Щом ти харесва - взимай. Дисплея не е чак толко зле
Цитирай
#4

Ми абсолютно нищо лошо му няма на телефона: има малки компромиси, но той не е за маниаци. От друга страна е с хубав процесор, достатъчно памет, добър дисплей (гъстотата на пикселите е двойно по-голяма, отколкото на повечето монитри, на които тоя тип "експерти" гледат, ама на някой му хрумнало да вижда пикселите точно на тоя модел смартфон), голяма батерия и добра камера.
Цитирай
#5

Гледам телефона в Техн........кет и там пише XIAOMI MI A3 DS какво значи това и има ли подводни камъни при тях понеже и спецификациите нещо го дават 6.8 дисплея и въобще, какво да гледам като го взимам на кутията какво трябва да пише има ли различни варианти за Европа и другите. Като го купувам на какво да обърна внимание в магазина? Прощавайте за тъпите въпроси ама ги гледам малко като индианец тези телефони.
Цитирай
#6

DS означава DUAL SIM. Всички са такива, без значение от региона.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#7

Най-добре да се види на живо в магазина. Субективно е за всеки.
Особено за дисплей, звук, камера - всеки има различни изисквания
Цитирай
#8

(2020-02-21, 20:38:08)elmo написа:  Прощавайте за тъпите въпроси ама ги гледам малко като индианец тези телефони.
Не са тъпи въпросите, защото никой не може да знае всичко, особено това, с което не се е сблъсквал.
Но мисля, че е най-добре, за Ваше спокойствие, да потърсите близък/приятел, който има понятие и е сменил поне два смартфона.
Освен за покупката, ще Ви е от полза и при първоначалната настройка.
От друга страна - добре сте се ориентирал с модела и от магазина едва ли биха имали интерес да Ви продадат дефектна бройка.
P.S. Това са истинските параметри на телефона, каквото и да пише на етикета. Важното е какво пише на кутията и това, което пише вътре в менюто. Понякога продавачите са "разбирачи" Wink
Цитирай
#9

Моя бративчед преди ползваха в семействито Samsung A5 но преминаха на Xiaomi A1 и е много доволен а този модел A3 е нов и доста по добър. Със смартфоните се свиква бързо, всички сме били тъка. Иска да четеш по форума из темите за съвети


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#10

Mi A3 е добър избор в този клас. Това за дисплея са глупости, как може да има хора, които гледат на 32 инч телевизори 720p резолюция, но намират голям проблем в 6 инч телефон. За моите 2 месеца с него мога да ти кажа, че предимствата му са:
Издръжлива батерия (винаги изкарвам по два дни), бърз процесор (к'вото и да си говорим в този клас този процесор е добра оферта), хубав дисплей (повечето са IPS, но според мен и според повечето AMOLED дисплейте са по-добри), добра камера и е по компактен от повечето устройства в днешно време.
Недостатък бих казал, че не е един от най ярките на пазара.
Цитирай
#11

То, това с резолюцията на дисплея се превърна в някакъв супер уеб диспут... И там нещата са субективни. Аз лично споделям мненията, че по-малката резолюция не е проблем, даже го отчитам като плюс, от гледна точка на живот на батерията. Моят телефон също е на 720p и забелязвам доста по-добро представяне на въпросната от телефоните които съм имал с Full HD дисплеи. А стоковият/чистия Андроид за мен винаги е добре дошъл. Телефони от ранга на Motorola One дивизията и въпросните модели на Xiaomi със стоков Андроид за мен се явяват бюджетна алтернатива на Pixel телефоните. Даже съвсем наскоро мислех да си купувам и аз едно Mi A3.
Цитирай
#12

Здравейте отново, реших се да си го купя и консултантите ми викат ама вземи си samsung a40 по готин бил по ярък дисплей и такива неща. Xiaomi имал проблем с някакъв сензор за близост до колкото разбрах при говорене не се гасял дисплея а при samsung всичко било на 6 и нямало да съжалявам. Предпочетох първо да се допитам до вас и има ли в този ценови клас нещо друго което да си заслужава.
Цитирай
#13

(2020-02-26, 01:12:00)elmo написа:  Здравейте отново, реших се да си го купя и консултантите ми викат ама вземи си samsung a40 по готин бил по ярък дисплей и такива неща. Xiaomi имал проблем с някакъв сензор за близост до колкото разбрах при говорене не се гасял дисплея а при samsung всичко било на 6 и нямало да съжалявам. Предпочетох първо да се допитам до вас и има ли в този ценови клас нещо друго което да си заслужава.
Сензора за близост, нямам проблеми с това, да си знаеш, че А40 е по зле откъм процесор и батерия, а за камерата не знам. Трябва да гледаш клипчета в YouTube.
Цитирай
#14

Сензора за близост беше проблем само при А1. След това е оправен. Телефона няма изразени проблеми.
А колкото до А40, той е по-слаб от xiaomi-то, почти във всяко едно отношение. Като бивш ползвател на подобен клас Самсунг, с две ръце гласувам за А3.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#15

(2020-02-26, 01:12:00)elmo написа:  Здравейте отново, реших се да си го купя и консултантите ми викат ама вземи си samsung a40 по готин бил по ярък дисплей и такива неща. Xiaomi имал проблем с някакъв сензор за близост до колкото разбрах при говорене не се гасял дисплея а при samsung всичко било на 6 и нямало да съжалявам. Предпочетох първо да се допитам до вас и има ли в този ценови клас нещо друго което да си заслужава.
Много правилно са ти казали в магазина. Ако искаш да имаш добър телефон и да го ползваш без проблеми взимай сямсунга. Да не говорим, че е и по-красив. Ако искаш проблеми и си падаш по екстремните ситуации взимай шаомито.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • bitmad
Цитирай
#16

И аз бих избрал Самсунга, заради екрана.
Освен това новият интерфейс на Самсунг е шарен и приятен за окото.
Никога не съм харесвам чистият Андроид, опции 0.
А40 е по-компактен, по-лек 140гр, по-тънък, по-добър екран.
Шиаомито пък има По-добър процесор и по-голяма батерия.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

Samsung A 40 е много по зле от Xiaomi A3 от към визия, батерия ,камера.Ако слушаш консултантете при операторите си в голяма грешка те гледат да пробутат някой модел телефон най вече на Samsung казвам го от лично наблюдение .Аз лично бих ти препоръчал Huawei P30 Lite 128GB 4GB RAM като по евтин вариант с добри параметри , камера и батерия
Цитирай
#18

Обикновенно ти пробутват нещо което се застоява и не се копува.

Масово купуват Xiaomi, Samsung S и Note сериите и Iphone

С две ръце съм за A3

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#19

В последно време евтините Samsung-и също се продават добре на много пазари, включително нашия. Но А40 има малко предимства пред конкурентните модели на Xiaomi и Huawei - дисплей и компактни размери. Това е. Сравнително бавен е, а камерата не е особено добра в сравнение с китайците в същата категория. Казвам го на база наблюдения, не само на теоретични сравнения. Консултантът, който ти го е предложил или има потенциални ползи от продажбата, или не разбира много. Хубавият Samsung е флагман. Ниският им клас разчита предимно на AMOLED дисплеи, което не мисля, че е достатъчно, а средния им е сравнително скъп.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#20

И сега ново питане кое е за предпочитане ? HUAWEI P30 LITE или Xiaomi Mi A3 тези телефони са толкова объркващи. На единя бавно четял сензора за пръсти другия бил с по лоша камера. Разчитам на вашето мнение
Цитирай
#21

Huawei е по добре спорет мен. По не са проблемни, при Xiaomi има доста бъгове!

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#22

То защото Уавея изобщо няма бъгове, ама нейсе...
В случая за мен лично Шаомито взема превес, но сравнение на място би било най-добър подход,

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#23

Последните два дни си играя с един Mi A3 и съм доста впечатлен, за тези пари е направо перфектен телефона, бъгове не съм забелязал, сензора за близост работи чудесно, дисплея е супер също, Huawei lite серия аз лично не бих си взел, процесорите са доста по зле от Snapdragon като цяло.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#24

Стигнах до този извод за Xiaomi четейки оплаквания на потребители във форума. Мнението за процесорите може и да е верно но има и софтуер и там са бъговете. Не точно за А3 но за другите модели като Редми нот 7-8 Ми серията. Сверзани със сензора за близост, проблем с едновременно ползване на блутут и Wi Fi, губене на 4G връзка. За Р30 Lite освен за нотификации които с настройка се оправят не съм чел за други проблеми




Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#25

Редми не са фактор тук софтуера е много по различен от масовото на Xiaomi. Софтуера е по програма Android One и нещата са съвсем различни.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)