Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон с добър GPS
#1

Търся мнения за телефон в средния клас с добър gps, защото сегашния ми redmi note 7 е зле в това отношение
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунг,Пикселите също,но не бих препоръчал Пиксел ако ще се ползва за това.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#3

Имаш ли наблюдения за конкретен модел на Самсунг
Цитирай
#4

Синът ми е с Пиксел 2 и е изключително доволен от гпс-а. А жена ми и със стария и с новия Самсунг, ползвайки приложението за времето я локализира на съвсем различно място от реалното!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

Pixel си е чист 24-каратов Андроид (всичко останало което се води чист Андроид не са баш чисти),но батериите са им зле.Жез значение кой модел,и ако нон-стоп ползваш GPS може и да не те изкара и ден.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#6

Note 10+ e с много добър GPS. Прави ми впечатление, че много точно позоционира.
Цитирай
#7

Телефон с добър GPS HUAWEI NOV 5t а и с хубава камера и процесор цена около 600 лв https://m.gsmarena.com/huawei_nova_5t-9803.php

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#8

Всеки с dual-band GPS би трябвало да е добър.
Ма знам ли? Smile

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#9

Моя P30 е dual band
като Nova 5t и като му пусна GPS Test приложението всички спътници са в обхват на предишния HTC 10 беше зле и в стаята нямаше обхват докато този има

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#10

Аз разбирам колегата под "добър" може би има предвид надежден/стабилен. Понеже днес моделите в средния, че даже и в ниския клас, засичат сравнително бързо и точно, но друг е въпросът, колко надеждно и продължително е отчитането. На един мой стар телефон Lenovo изобщо не му беше полезен GPS-a. Губеше сигнал 1-2 мин. след свързване и дотам. Според мен, тук трябва предложения да дадат колеги които ползват GPS-a често, в смисъл, много често.
Цитирай
#11

Аз за тия се сещам:> Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 9 , Huawei Mate 20 и Huawei Mate 20 Pro , всичките са GPS Dual.
Цитирай
#12

(2020-02-22, 22:33:59)tiesto_pld написа:  Pixel си е чист 24-каратов Андроид (всичко останало което се води чист Андроид не са баш чисти),но батериите са им зле.Жез значение кой модел,и ако нон-стоп ползваш GPS може и да не те изкара и ден.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Много станаха условностите, ако така, ако иначе! Коментираме добър гпс, не батерии и начин на ползване.

https://www.connectedwiki.com/best-gps-smartphone/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#13

По начало ниския и средния клас са по орязъни от към тези характеристики GPS скорост на данните ,блутут
Цитирай
#14

Как да разбера кой телефон е с gps dual пише ли го някъде в характеристиките.
Цитирай
#15

(2020-02-23, 11:32:55)esil2 написа:  Как да разбера кой телефон е с gps dual пише ли го някъде в характеристиките.
На този сайт https://www.gsmarena.com/ ги има всички модели.Отиваш на модела и отгоре Network GSM / HSPA / LTE и отдясно expand чукаш и дават скорост на мрежата например за модел нисък клас е Huawei p30 lite Cat6 LTI A 400/50 Mbps и потдържана скорост докато за високия клас е Huawei P30Cat21- LTI A 1400/200 Mbps има огромна разлика
По надолу и  е WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE
P30 GPS Yes, with dual-band A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
P30 Lite GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
Давам пример за да е по ясно да се гледат важните параметри
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • esil2
Цитирай
#16

Благодаря за отговорите, поразгледах насам натам но не намерих телефон с dual gps който да ме устройва като цена
Цитирай
#17

На Note 8 и Note 10+, ползвам GPS-те им при планински преходи и до сега нито веднъж не са ми губили сигнал. Приложението, което ползвам за планинска навигация, веднага ме сигнализира за загубен сигнал, но такъв не съм имал. Ползвам ги за преходи от по 12 часа на ден, което напълно доказва, че може да се има вяра на GPS-a на тези два модела телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivanov_km за това мнение:
  • NaniG
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)