Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit GTR Lite - Липсващи функции
#1

Здравейте,
поръчах си от Gearbest GTR Lite. Въпреки, че на сайта са обявени, в менютата не виждам следните функции: компас, барометър и дистанционна камера. От ревюта на GTR съм виждал, че тези функции се намират в подменю "More", но при мен ги няма. Дали се дължи на някакво скрито меню или на орязана версия на firmware-а? Ако някой може да ми съдейства ще му бъда много благодарен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази версия е толкова орязана, че липсват geomagnetic sensor, което означача че няма да имаш компас. Липсва и ГПС модул, от където пък взима мисля алтиметъра/ барометъра нормалният GTR. Понеже и той си няма отделен сензор за височина и надморско налягане.
За 30-40$ колкото май е разликата между 2-та не виждам смисъл да се купува Lite.

Имам GTR и в подменюто му More няма дистанционна камера.
На 5 дена ползване ми е часовника, (и то без да съм го носил с оригиналната верижка) излишен ми е , че имам и ГТ2.
Ако някой го иска да пише лс
Цитирай
#3

Явно рекламата в Gearbest е подвеждаща, тъй като изрично е обявено, че има компас, барометър и дистанционна камера.
Цитирай
#4

Отворих го и прочетох и вярно така пише.
на страницата на амазфит в алито го пише същото.
Other Function Bluetooth,Alarm,Calendar,Waterproof,Compass,Stopwatch,Barometer,Weather forecast,Countdown,Brightness Adjusting,Low Battery Reminder
( компаса може май и по акселерометър да бъде, какъвто има - 6 посочен акселерометър)
Обаче във функции пише и че мери и кръвно налягане
Health tracker Pedometer,Heart rate monitor,Sedentary reminder,Sleep monitor,Blood Pressure

На кой да вярваш
Цитирай
#5

Това определено е подвеждаща информация. Отправил съм запитвания към Gearbest и Amazfit (Huami). Ще споделя тук ако получа отговор. За сега факта е, че тези функции липсват в GTR Lite. Але някой държи на тях да не си купува този продукт.
Цитирай
#6

https://www.xiaomitoday.com/amazfit-gtr-...th-buying/
Цитирай
#7

Получих отговор от Amazfit "Amazfit and Zepp Support (Amazfit)

Feb 23, 18:35 PST

Hi Amazfit User:
Thank you for contacting Amazfit. We apologize if the product caused you any inconvenience!

Sorry to tell you that GTR Lite does not have a compass and barometer.

Maybe you have missed GTR with GTR Lite. Sorry to tell you that GTR lite did not have GPS ,compass and barometer.

The one you see on the website is GTR which has these functions.

And also all the watched do not have remote camera functions now.

We apologize for the trouble caused. Should you have any further questions, please contact us with opening a new ticket or just reply to this ticket and it will automatically reopen in our system. We are more than happy to help!

FYI. https://support.amazfit.com/us/ is Amazfit official support website, you can have FAQ, User Manual & Operation videos of Amazfit products.

Sincerely,
Christine"


Обърнах им внимание, че Gearbest подвеждат клиентите, като са обявили липсващи функции на страницата си.

Сега имам друг проблем. За връзка с часовника ползвам приложението на Amazfit, което стои активно около между1 и 2 часа, след което се самоизключва, съответно часовника губи връзка. Не знам дали проблема е в приложението (версия 3.7.0.), телефона (Nokia 5.1) или въпросния GTR Lite. Моля за съдействие.
Цитирай
#8

вероятно телефонът убива приложението с някоя от настройките си за пестене на енергия
Цитирай
#9

(2020-02-24, 15:33:42)suffer написа:  вероятно телефонът убива приложението с някоя от настройките си за пестене на енергия
Може ли да ме насочите къде да търся в настройките, какво точно да променя?
Цитирай
#10

Не съм на "ти" с чистия андроид
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)